Vatan@kademi, güncel eğitim uygulamalarını yakından takip eden ve çalışanlarına farklı eğitim metotlarını kullanarak zengin bir eğitim platformu sunan bir kurum akademisidir

Karma eğitim modelini benimseyen Vatan@kademi, uzaktan öğrenme yoluyla verilen eğitimlerin yanı sıra sınıf içi eğitimler ve saha eğitimleri ile çalışanlarının öğrenim ve gelişimlerinin kalıcı olmasını hedefler.

ORYANTASYON EĞİTİMLERİ

Çalışanlarımız, Vatan Ailesine katıldıkları ilk gün, Vatan@kademi’nin sınıf içi veya uzaktan eğitimlerinden biriyle tanışırlar. Kurum tanıtımı ile başlayan Oryantasyon sürecini, görev alınan bölüme göre tanımlanmış olan kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri takip eder.

Vatan Bilgisayar mağazalarında işe yeni başlayan çalışanlar, Vatan@kademi’nin alanlarında uzman eğitmenleri tarafından verilen; İletişim, Satış Becerileri ve Ekip Çalışması gibi eğitimlere dahil olurlar. Bu süreci ürün bilgisi, müşteri yasal ilişkileri ve çeşitli kişisel gelişim eğitimlerini kapsayan uzaktan eğitimler takip eder.

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI

Vatan Akademi Yönetici Geliştirme Programı, sürekli öğrenme ve gelişmeyi felsefe edinen Vatan@kademi tarafından, kurumun yönetici adayları ile birlikte, tüm kademelerdeki mağaza yöneticileri için düzenlenen bir eğitim programıdır.

Vatan Akademi Yönetici Geliştirme Programı’nın amacı; kurumun yönetici adayları ve mevcut yöneticilerinin; Ben Farkındalığı, İletişim, Ekip Çalışması, Motivasyon, Liderlik ve Geribildirim gibi pek çok yönetimsel yetkinlikte gelişmelerine ve kişisel farkındalıklarını artırmalarına yardımcı olmaktır.

Toplamda 6 günlük bir süreyi kapsayan bu eğitim sürecinde; verilen teorik bilgilerin yanı sıra, eğitim içerisindeki uygulamalar ve eğitim sonrasında verilen gelişim ödevleriyle birlikte katılımcılara deneyim fırsatı sunulup, davranış pekiştirmeleri hedeflenir.

*2018-2020 yılları arasında mevcut yönetici ve yönetici adaylarımızdan oluşan 430 çalışanımız, VAY Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlamıştır.

UZAKTAN EĞİTİMLER

Vatan Bilgisayar, işe alım ve yetenek yönetimi süreçlerini “Doğru işe doğru insan” prensibiyle yürütür. Bu anlayıştan yola çıkarak da, çalışanlarının mekândan bağımsız olarak kişisel ve iş hayatındaki gelişimlerini devam ettirebilmeyi hedefler ve Eylül 2014 tarihi itibariyle Vatan@kademi tarafından hayata geçirilen uzaktan eğitim sistemi ile de bu gelişim sürecini destekler..

Eğitim dünyasındaki teknoloji ve dönüşümlerin yakından takip edilerek sürekli olarak geliştirilen Vatan @kademi Uzaktan Eğitim Sistemi; online platformlar üzerinden gerçekleştirilen çevrimiçi eğitimler, videolu eğitimler ve animatif eğitimlerin yer aldığı geniş bir yelpazeye sahiptir.

Hem mağaza hem de genel müdürlük çalışanlarının, düzenli aralıklarla katılımlarıyla; Kişisel Gelişim Eğitimleri, Yönetim Becerileri Eğitimleri, Operasyonel Eğitimler, Ürün Eğitimleri ile birlikte, KVKK Uygulamaları, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uygulamaları gibi zorunlu eğitimleri, Uzaktan Eğitim Sistemi aracılığı ile gerçekleştirilir.

Vatan Bilgisayar; Vatan@kademi – Intel işbirliği ile Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden tüm mağaza çalışanlarına sunulan, Intel Retail Edge Programı kapsamında tamamlanan eğitimlerle, 2020 yılında Dünya çağında 2. ve Avrupa çapında 1. lik derecelerine sahiptir.

Vatan@kademi Uzaktan Eğitim Sisteminde, mevcut eğitimlerle birlikte ihtiyaçlar doğrultusunda Vatan@kademi tarafından planlanan ve üretilen yeni eğitimler de çalışanlarımızın erişimine sunulmaya ve çalışanın sürekli gelişiminin sağlanmasına devam edilmektedir.

SANAL SINIF EĞİTİMLERİ

Sektör gereği teknolojik yenilikleri takip etmek, öğrenmeyi sürekli kılmak, kendi alanında uzman çalışanlar yaratmak ve mağazalarımızı ziyaret eden müşterilerimize kaliteli hizmet sunabilmek adına, mağazalarımızda satılmakta olan her ürün grubuna ait tüm markalar için belli aralıklarla verdirilen, reyon/ ürün/ marka eğitimleridir.

Vatan Bilgisayar mağazalarındaki ihtiyaca yönelik verilen ürün eğitimleri, tedarikçilerin kendi eğitmenleri tarafından verilir.

SAHA KOÇLUĞU PROGRAMI

Mağaza çalışanlarının iletişim ve satış becerilerinin gelişimini desteklemek ve sınıf içi eğitimlerin uygulamaya yansımasını gözlemlemek adına Vatan@akademi eğitmenleri tarafından belirli aralıklarla mağaza ziyaretleri gerçekleştirilir.

Saha Koçluğu Programı kapsamında yapılan bu ziyaretlerde çalışanlar görevlerinin başındayken gözlemlenir ve gelişim alanları üzerine çalışılır. Söz konusu gelişim alanları üzerine verilen geribildirimlerin ardından, örnek uygulamalar yapılarak, geribildirime konu olan davranışa odaklanılır.

Çalışanın satış sürecini daha etkili ve başarılı yönetmesi adına gerçekleştirilen bu uygulama, mağaza yöneticileri ile koordineli olarak yürütülür.

DIŞ EĞİTİMLER

Vatan Bilgisayar yönetici ve çalışanları, Vatan@kademi tarafından verilen eğitimlerin yanı sıra, farklı bakış açıları edinmek, sektörel gelişmeleri takip etmek adına, alanında önde gelen kişiler ve eğitim kurumları tarafından verilen eğitimlere de katılırlar.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı