İşe Alım

Vatan ailesinde yerini alıp, zirve yolculuğuna katılmak ister misin?


Seçme ve yerleştirme sistemimizin temel amacı; kurumumuza ve teknoloji perakende sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırmak, şirket değerlerimizi ve kurum kültürümüzü benimseyip sahip çıkacak doğru adayları doğru işe adil bir değerlendirme sistemiyle yerleştirerek mutlu çalışanlar oluşturmaktır.


İş Başvuru Süreci


Kariyer.net portalında yayınlanan ilanlarımıza kullanıcı adı ve şifrelerinizle giriş yaparak, başvuru yapabilirsiniz. Aşağıda güncel ilanlarımız bulunmaktadır.

Kariyer.net Açık Pozisyonlar

Hazırladığınız özgeçmişleri; [email protected] mail adresinden işe alım ekibine iletebilir veya mağazalarımıza gelip form doldurabilirsiniz.


İşe Alım Süreçlerimiz


Mağaza ya da Genel Müdürlük bölümlerinden gelen talep üstüne başlayan İşe alım süreçlerimiz öncelikle söz konusu pozisyon için “doğru insan” profilini doğru tanımlayarak başlar. Söz konusu profilin arayışı, hem iç duyuru sistemi ile kurum içinden hem de Kariyer portalları, danışmanlık firmaları gibi çeşitli araçlarla kurum dışından sürdürülmektedir.

Kurum içinden değişim talebi gelmesi halinde yapılan yetkinlik bazlı mülakatlarda ilgili çalışanın uygun bulunması halinde her iki yöneticinin de geçişi onaylaması doğrultusunda geçiş gerçekleştirilir.

Kurum dışı süreçlerimiz; aday filtrasyonu ve pozisyona göre gerçekleştirilen telefon mülakatlarıyla başlar ve yetkinlik bazlı insan kaynakları mülakatlarıyla devam eder. Olumlu bulunan adaylarımızın ilgili Bölüm/ Mağaza müdürü ile yapılan görüşmelerinin ardından, karar verilen nihai adayımız için referans kontrolleri yapılarak, teklifle süreç sonlandırılır.

Açık olan pozisyonlarımızı kariyer portalları üzerinden veya web sayfamızdan takip ederek başvurabilirsiniz. VATAN ailesinin bir parçası olmak için bize başvuruda bulunan her adayımız bizim için değerlidir ve olumlu / olumsuz süreçle ilgili tüm adaylarımıza bilgi verilir.

Mağazalar Yönetici ve MT Alım Süreçleri

Öncelikle kurum içi kariyer yönetimi sistemi kapsamında kendi yöneticilerini yetiştirmeyi tercih eden Vatan Bilgisayar 2012 yılı itibari ile kurum dışı yöneticilere de kapılarını açmıştır. Dış yönetici alım süreçlerimiz; deneyimli yönetici alımı ve MT alımı olmak üzere iki koldan ilerlemektedir.

Tüm Türkiye kapsamında verilen ilanlarımızın ardından izlediğimiz telefon mülakatlarını ve yetkinlik bazlı mülakatları, kişilik envanterleri ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları takip etmektedir. Referans kontrolleri sonrasında göreve başlayan yönetici ve MT lerimiz 2- 4 ay süren saha ve sınıf eğitimleri sonunda ait oldukları mağazalarda görevlerine devam etmektedirler.

Bu süreçlerimize aday olarak katılmak için kariyer portallar ve web sayfalarımızdaki ilan ve duyurularımızı takip etmeniz ve başvurmanız yeterli olacaktır.

Mağaza Açılış Süreci


Vatan Bilgisayar, Türkiye’nin birçok ilinde yeni mağazalar açarak hem istihdam yaratmakta hem de ürünlerini teknoloji severlerle buluşturmaktadır.

Mağaza açılışları döneminde çıkmış olduğumuz ilanlara yapılan başvurular, filtrasyon ve telefon mülakatlarıyla ön elemeden geçirilmektedir.

Ardından mağazanın açılacağı ilde işe alım ve mağaza yöneticileri tarafından yetkinlik bazlı mülakatlar yapılmaktadır.

Bu mülakatlar sonucunda olumlu bulunan adaylarımız referans kontrolleri sonrasında ailemizin en yeni üyeleri olarak, mağaza açılışları öncesi yaklaşık 1 ay sınıf ve saha eğitimlerine tabi tutulmaktadırlar.Ödüllerimiz

Kariyer.net

2007 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2008 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri – En çok başvuru alan firma

2010 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri – En çok başvuru alan firma

2011 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2012 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2013 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri – En çok başvuru alan firma

2014 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2015 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2016 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

2017 Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü

SecretCv.com

2017 SecretCV İK’nın Yıldızları Ödülü

Yenibiris.com

2013 Yenibiris.com Yılın İşverenleri