Performans ve Kariyer Yönetimi

Türkiye’ nin önde gelen perakende satış organizasyonlarından olan Vatan Bilgisayar’ da çalışanlarımızın performansları aylık olarak değerlendirilir ve hedefleri gerçekleştirme oranları doğrultusunda primle ödüllendirilirler.

Yetkinlik ve hedeflere dayanan performans sistemimizin kurum ücret sistemine de veri teşkil etmektedir.

Sektörümüz adına büyük önem taşıyan, ürün bilgisi gibi teknik yetkinlikler çalışanlarımızın girdikleri periyodik sınavlarla sürekli ölçümlenmekte ve eğitimlerle desteklenerek arttırılmaya çalışılmaktadır.

Söz konusu sınavlar kariyer yönetim sistemimizin bir parçası olarak da kullanılmaktadır.

Değerlendirme Merkezi Uygulaması

Vatan Bilgisayar kurulduğu günden itibaren yöneticilerini kendi içinden yetiştirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Satış veya satış dışı kadrolarında görev yapan firmaya ve yaptığı işe gönül veren tüm çalışanlarına kariyer imkanı sunmuş ve kurduğu sistemlerle de başarılı çalışanlarından ciddi bir yönetici havuzunu oluşturmuştur.

Değerlendirme Merkezi uygulamalarından başarı ile çıkmayı başaran çalışanlarımız, bugün Türkiye’ nin dört bir yanında yer alan mağazalarımızda ve Genel Müdürlüğümüzde, Vatan Bilgisayarı yönetsel olarak temsil etmektedir.

Son yıllarda sektörün gelişmesiyle birlikte Vatan Bilgisayar kapılarını hem deneyimli yöneticilere hem de yeni mezun MT lere açmıştır. Onlar da kurum içi yönetici adayları ile birebir aynı kariyer yönetimi süreçlerinden geçmekte, Değerlendirme Merkezi uygulamalarına ve bir dizi eğitime tabi olmakta ve başarılı olmaları halinde pek çok farklı mağazamızda yerlerini almaktadırlar.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı