PC Toplama Sihirbazı

Toplam Fiyat : TL

PC / Bilgisayar Toplama Sihirbazı

 

Piyasada birbirinden farklı teknik özellik ve tasarım yapısına sahip hazır bilgisayarlar arasından istediğinizi seçebileceğiniz gibi, ihtiyacınıza ve isteklerinize uygun olan ürünü, hazır bir şekilde bulamadıysanız ya da spesifik yapıda bir bilgisayara ihtiyacınız varsa kendi bilgisayarınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan parçaları seçerek, bir bilgisayarın çalışması için gerekli olan donanımları bir araya getirerek bilgisayar toplama dediğimiz işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Donanım parçalarını toplamaya başlamadan önce, bilgisayarınızı ağırlıklı olarak hangi amaçla kullanacağınızı ve işlevini belirlemeniz doğru bir adım olacaktır. Örneğin yoğunlukla oyun oynamak için kullanacağınız ve / veya yüksek performanslı bir bilgisayar oluşturmak istiyorsanız; işlemci, bellek ve ekran kartı gibi sistem parçalarının yüksek performansa sahip parçalar olması son derece önem taşımaktadır. Toplamak istediğiniz bilgisayarınızı günlük işlerinizde, ofis işlerinizde kullanmak için veya internette sörf yapmak gibi işlemlerde kullanacaksanız, yüksek performans gerektirmeyen parçaları da tercih edebilirsiniz. Yüksek teknik özelliklere sahip olmayan donanım ürünleri ile bir araya getirerek kurduğunuz bilgisayar, hazır sistem bilgisayarlara göre, fiyat olarak daha avantajlı olabilir. Bu sayede ihtiyacınıza uygun bilgisayarı daha ucuza mal edebilirsiniz.

Bilgisayar toplama işlemine karar verip, kullanım amacınızı da belirledikten sonra, birbiri ile uyumlu donanım bileşenleri ve sistem parçalarını seçmeniz gerekmektedir. Bilgisayar toplarken birbiri ile uyumlu parçaları bir araya getirmeniz; performanslı, stabil ve uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz bilgisayarlar oluşturmanızı sağlar.

Yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz web sitemizde bulunan bilgisayar toplama sihirbazı sayesinde istediğiniz sistemi oluşturabilirsiniz. PC toplama sihirbazının alt yapısında kullanılan akıllı algoritma sistemi sayesinde, bilgisayar parçalarını sırası ile işlemciden başlayarak seçtiğinizde, bir sonraki bilgisayar parçası, önceki seçiminiz ile uyumlu olan ürünleri karşınıza çıkaracaktır. Bu akıllı sistemi kullanarak topladığınız sistemde her bir parça birbiriyle son derece uyumlu olacaktır. Bu sayede hayalinizdeki toplama bilgisayarı, son derece hızlı ve kolay bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.

Bilgisayar parçalarına değinecek olursak; İşlemci, bilgisayar birimlerinin çalışmasını sağlayan ve bu birimler arasındaki veri akışını kontrol eden aynı zamanda veri işleme görevlerini yerine getiren bir donanımdır. Sisteme bağlı tüm birimlerin çalışmalarını yöneten işlemciler, bilgisayarınızın performansına doğrudan etkisi olacaktır. Ayrıca yeni nesil işlemciler, eski nesil işlemcilere oranla sizlere daha iyi bir performans sunar. İşlemci üretiminde başlıca bilinen ve dünyaca ünlü işlemci üretici markaları INTEL ve AMD olarak karşımıza çıkıyor. Kurduğunuz sisteme, kullanım alanınıza ve bütçenize göre istediğiniz marka işlemciyi seçebilirsiniz.

Bilgisayar toplama işleminde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur olan uyumluluk, tüm donanım birimleri arasında olmalıdır. Bu sebeple seçtiğiniz işlemci ile uyumlu olması gereken diğer donanım birimi ise anakarttır. Anakart, kurduğunuz sistemin birimlerinin bağlı olduğu bir donanım parçasıdır. Temel anlamda birimlerin arasındaki iletişimi sağlar. Eğer PC Toplama Sihirbazını kullanarak bilgisayarınızı topluyorsanız, anakart ürününü, bir önceki adımda seçtiğiniz işlemci ile uyumlu olan özelliklere sahip, otomatik olarak listelenen anakart modelleri arasından seçebilirsiniz.

PC Toplarken seçimini yaptığınız bir diğer donanım ise bellek olacaktır. Bir tür veri hafızası, veri deposu olan bellek, DDR3 ve DDR4 gibi teknolojilere sahiptir. İşlemlerinizi daha hızlı yapabilmeniz için DDR4 teknolojiyi benimseyen belleği tercih edebilirsiniz. Bilgisayar Toplama Sihirbazı sayesinde daha önceki adımlarda seçtiğiniz İşlemci ve anakart donanımı ile uyumlu olan bellek seçenekleri, sizi uğraştırmadan önünüze gelecektir. Hangi belleği seçerseniz seçin daha önce seçtiğiniz işlemci ve anakart ile uyumlu olacaktır. Bilgisayarınızın çalışması için gerekli olan bir diğer donanım ise ekran kartıdır. Özellikle grafik ve çizim programlarını sık kullanan ve/veya oyun tutkunu kullanıcılar için oldukça önemli olan ekran kartının da, bilgisayar toplama sihirbazını kullanarak en uyumlu modellerine erişebilir, seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Temelde görevi oluşturduğunuz bilgisayar parçalarını korumak olan kasa ürünleri, geliştirilmiş estetik yapısı ile de dikkat çekiyor. Birçok farklı marka tarafından üretilen ve anakart yapısı dikkate alınarak seçilen kasa ürünlerini, bilgisayar toplama Sihirbazını kullanarak, daha önceki seçimlerinizle uyumlu modellerini listeleyip, seçiminizi yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızın içinde barınması gereken sabit sürücüler yani harddiskler için veri depolama aracı diyebiliriz. Farklı teknik özelliklere sahip harddisk ürünü sayesinde, fotoğraf, müzik, film gibi içerikleri depolayabilirsiniz. Pc Toplama Sihirbazı ile daha önceki aşamalarda seçimini yaptığınız, işlemci, anakart, bellek, ekran kartı, kasa ürünleri ile uyumlu olan harddisk ürünleri otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sayede hem sisteminize hem de bütçenize en uygun olan harddisk donanım parçasını seçebilirsiniz.

Bir başka depolama birimi olan SSD ürünü, teknik özellik olarak, bellek ve yongaları da kullanması ile HDD ürününden ayrılır. Birbirinden farklı okuma ve yazma özelliklerine sahip SSD ürününü, bilgisayar toplama sihirbazı sayesinde, daha önce seçimini yaptığınız donanım ürünleri ile uyumlu modellerini listeleyerek seçebilirsiniz.

Kullanımınıza bağlı olarak, olası ısınma durumunda, cihazınızda sorun yaşamamanızı engellemek için kullanılan soğutma sistemlerini, bilgisayar toplama sihirbazını kullanarak, topladığınız bilgisayara en uyumlu ürünlerine ulaşabilir, seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca soğutma sistemi mevcut olan işlemci ürünü seçimi yaparsanız, ekstra olarak soğutucuya ihtiyacınız kalmayacaktır.

Bilgisayarınızın çalışması için gerekli enerjiyi ve akımı doğru şekilde diğer parçalara ileten donanım cihazı, güç kaynağıdır. Güç kaynağını, bilgisayar toplama sihirbazından yararlanarak uyumlu olan modelleri bulabilir, oluşturduğunuz sistemin çalışması için gerekli olan enerjiyi hesaplayarak da seçiminizi yapabilirsiniz.

Kullandığı teknoloji, piksel, ekran yenileme hızı gibi teknik özelliklerle birbirinden ayrılan monitör ürünlerini, daha önceki seçimlerinizle uyumlu modellerini bilgisayar toplama sihirbazını kullanarak, listeleyebilir, sisteminize dahil edebilirsiniz.

Web sitemizde bulunan Pc Toplama sayfası aracılığıyla, bilgisayar toplama Sihirbazı’na erişerek, yaptığınız birbiri ile son derece uyumlu ve sorunsuz çalışacak tüm donanım cihazlarını toplayabilir, kendinize özel kurduğunuz bilgisayar sisteminize ekleyerek, hayallerinizde bilgisayara kavuşabilirsiniz.

 

 

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı