• Ekran Kartı Chipset Marka: AMD®
 • Grafik İşlemci: Radeon RX 5600 XT
 • Çekirdek Hızı: 1615 MHz
 • Çekirdek Hızı Maks.: 1750 MHz
 • Çekirdek Hücre Sayısı: 2304 Stream
 • Bellek Tipi: GDDR6
 • Bellek Kapasitesi: 6GB
 • Bellek Hızı: 14000 MHz
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
11296-01-20G / 105935

SAPPHIRE RADEON RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Ekran Kartı

Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.

Bu kartlar yeni versiyon biosla, üzerlerinde ''OC'' etiketi ile geliyor. Normal versiyonlardan farklı olarak 1650 base çekirdek hızı ve 14 Gps vram lerle birlikte geliyor. Performans olarak özellikle 2K da 2060 ın önünde 2060 super in bir tık gerisindedir. Guru3d, TechPowerUP gibi sitelerde performans ve benchmark testleri mevcuttur. Sıcaklık ve desibel değerleri çok başarılıdır. Tavsiye ederim.

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

SAPPHIRE RADEON RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Ekran Kartı

SAPPHIRE RADEON RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192BİT DX12 AMD EKRAN KARTI ÖZELLİKLERİ

SAPPHIRE 11296-01-20G

SAPPHIRE'den, Ödüllü Dual-X Soğutma Verimliliği ve 1080p Oyun Performansında Üstün Başarı sunan PULSE Radeon™ RX 5600 XT Ekran Kartı
 
Son derece hızlı GDDR6 bellek ile her oyuncu için en uygun fiyatla inanılmaz performans. PULSE Radeon™ RX 5600 XT 6GB

 

Başlıca Özellikleri:

Yüksek 1080p Oyun Performansı
Oyun oynarken 25 dBA altında neredeyse sessiz çalışma
TriXX Boost Özelliği ile popüler oyunlarda %15’e varan performans artışı
Gelişmiş PCB, güç ve soğutucu tasarımları ile oyun severler yüksek clock hızları elde edecek
Isınmanın az olduğu, sessiz ve uygun fiyatlı performans
Tüm bileşenler hassas şekilde ayarlanan Dual-X teknolojisiyle etkin biçimde soğutulur
SAPPHIRE COOLTECH, DNA ve PLUS teknoloji özellik setleri
Zor koşullara dayanıklı AMD RDNA oyun mimarisi SAPPHIRE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartlarını yepyeni boyutlara taşıyor!
 
SAPPHIRE Technology, çözünürlük 1920x1080'ten 1728x972'ye ayarlandığında popüler oyunlarda %15'e kadar performans artışı sağlayan güçlü TriXX boost Yazılım aracı ile AMD Radeon™ RX 5600 XT grafik kartının PULSE sürümünü piyasaya sürdü.
 
Çığır açan AMD RDNA oyun mimarisi ve 7nm işlem teknolojisi üzerinde geliştirilen PULSE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı 2304 akış işlemcisi, 1750 MHz'e kadar Boost Clock [1] ve 1615 MHz'e kadar Game Clock [2] ile birlikte gelir ve belirli oyunlarda 60 FPS'ye kadar ultra duyarlı yüksek kaliteli AAA oyun deneyimi sunar. SAPPHIRE Radeon™ RX 5600 XT Serisi maksimum oyun performansı, benzersiz güç verimliliği ve mükemmel değer için 6GB GDDR6 yüksek hızlı belleğe ve PCI Express® 4.0 desteğine sahiptir.
 
Oyun severlerin gereksinimlerine odaklanan PULSE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı, gücünü yeni AMD RDNA oyun mimarisinden alarak üstün oyun deneyimi sunan birçok heyecan verici özellik sunuyor.  Etkileyici clock hızları, neredeyse sessiz soğutma ve dayanıklı tasarım PULSE Serisi grafik kartlarını diğerlerinden ayıran özelliklerdir.


Oyun Bilgisayarlarının Kalbi
PULSE Radeon™ RX 5600 XT 6 GB, her oyuncunun gereksinimi olan performansı uygun bir fiyat ile sunar. PULSE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı hızlı GDDR6 bellek, iyileştirilmiş ekran ve medya motorları ile 1080p oyun severler için PC oyunları alanında yeni bir sayfa açmak üzere tasarlandı.

Gücünü AMD RDNA mimarisinden alan PULSE Radeon RX 5600 XT grafik kartının hassas ayarlı Dual-X Soğutma Teknolojisi GPU, Bellek ve VRM bileşenlerini soğuk, gürültü seviyesini düşük tutar. Tamamı alüminyum olan arka plaka, hiçbir şeyin bükülmemesini ve tozun dışarıda tutulmasını garanti eden dayanıklılık sağlar. Ayrıca, ısı çıkışını artırarak kartınızı soğutmaya da yardımcı olur. Hızlı Bağlantılı Fan, Çift Bios Desteği ve Çift Bilyalı Rulmanlı Fanlar gibi temel SAPPHIRE özellikleri GPU'nuzun sorunsuz ve kararlı bir şekilde çalışması için tasarlandı.
 
BIOS Mod Anahtarı
SAPPHIRE Radeon™ RX5600 XT grafik kartları ile oyun severler Birincil Performans ayarı ve 1460 Mhz’a’a kadar [2] düşürülmüş Game clock hızında çalışan İkincil Sessiz ayar olmak üzere iki BIOS modu arasında geçiş yapabilecek.

 

Dual-X Soğutma
Sektörde kanıtlanmış SAPPHIRE Dual-X soğutma çözümü, SAPPHIRE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartları için hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Ustaca tasarlanan iki yeni ve sessiz çift bilyeli rulmanlı fan ile en son teknoloji ürünü radyatör tasarımı, SAPPHIRE’in daha az ısınmanın olduğu ve daha sessiz yüksek çalışma performansı sunmasına olanak vermiştir. Oyun sırasında sıcaklıkları 75°C altında tutacak ve 25 dBA altında neredeyse sessiz bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanan SAPPHIRE 95 mm kanatların yapısı daha fazla hava akışı ve üstün soğutma kapsamı sunar.
 
Akıllı Fan Kontrolü GPU, bellek, PWM IC ve diğer bileşenleri mümkün olduğunca düşük sıcaklıkta tutarak performans ve fan sesi arasında denge sağlamak üzere fan hızının akıllı bir biçimde kontrol edilmesini garanti eder.
SAPPHIRE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartları, keyifli bir oyun deneyimi arayan oyuncular için birçok gelişmiş özellik getirmektedir. Bunlar arasında sabitleme için tek bir vida kullanılması sayesinde fanları çıkarmayı, temizlemeyi ve değiştirmeyi kolaylaştıran Hızlı Bağlantı sistemi bulunur.
 
En Son Teknoloji Ürünü TriXX Boost
SAPPHIRE TriXX ve şaşırtıcı sadelikteki arayüzünde TriXX Boost özelliği bulunmaktadır. Oyun severler belirtilen donanımla daha yüksek oyun performansına ulaşmak için oyunlarını daha düşük çözünürlükte çalıştırmayı seçebilir. Geleneksel olarak kullanılabilir çözünürlükler için sunulan seçenek sayısı azdır. TriXX Boost ile kullanıcı girdilerine dayalı olarak ek özel çözünürlükler oluşturulur ve böylece kalite ve performans arasında denge kurarken daha hassas bir kontrole sahip olunur.
 
TriXX Boost AMD Radeon™ Görüntü Netleştirme ile renderleme çözünürlüğünü azaltarak ve son çıktı görüntüsünü yükselterek oyuncuların oyunları daha yüksek bir FPS'de çalıştırmasını sağlar. Bu güçlü araç, kullanımı kolay olmasının yanı sıra 3D Mark’ta %15'e kadar performans artışı ve çözünürlük 2560x1440’dan 2304x1296’ya ayarlandığında oyunlarda %10'a kadar iyileşme sağlar.
 
Bir Grafik Kartından daha fazlası
SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı, uzun ve kararlı bir ürün ömrü sağlamaya yardımcı olan bir dizi modern teknoloji ve dayanıklı bileşenlerle donatılmıştır. SAPPHIRE DNA, SAPPHIRE COOLTECH ve SAPPHIRE PLUS özellik setleri mümkün olan en iyi oyun performansının elde edilmesini sağlar. Bu özellik setlerinde SAPPHIRE Kartlarımızı özel ve benzersiz kılan tüm ekstra özelliklerin yanı sıra, yüksek kare hızlarında sıcaklıkları düşük tutan üstün soğutma teknolojileri ve kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik özellikleriyle ürünlerimizin kullanım ömürlerini uzatan kaliteli bileşenlere kullanılmaktadır.
 
Kararlı, güvenilir ve istikrarlı performans sunan Uzun Ömürlü Kapasitörler ve Sigorta Koruması serideki tüm ürünlerde kullanılmaktadır. Soğutma için kartlar Güçlü VRM Soğutma teknolojisiyle tasarlandı ve hepsinde ısıyı etkin ve verimli bir şekilde gidermek için arka plakada yüksek termal iletken ped kullanılıyor.
 
Yeni nesil grafik kartının en çok ısınan parçalarından biri de bellektir. Özel olarak tasarlanan bağımsız bir soğutma modülü ile belleği soğutmak üzere PULSE Radeon™ RX 5600 serisi grafik kartlarına bir Güçlü Bellek Soğutma çözümü entegre edilmiştir.
 
1080p Oyunlarda Üstün Performans 
SAPPHIRE Radeon™ RX 5600 Serisi grafik kartları AMD RDNA oyun mimarisi, yüksek hızlı GDDR6 bellek ve PCIe 4.0 teknolojisini bir arada sunmaktadır. PULSE Radeon™ RX 5600 grafik kartı 1080p oyunları bir üst seviyeye taşıyan, aşağıdaki güçlü Radeon™ özelliklerine sahiptir:
 
ZORLU KOŞULLARA DAYANIKLI OYUN DNA'SI
SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı, gelişmiş RDNA mimarisi ve gelişmiş 7nm teknoloji işleminden güç alır. RDNA üstün performans sunan ve volümetrik aydınlatma, bulanıklık efektleri, alan derinliği gibi daha iyi görsel efektler için optimize edilmiş olan yeni İşlemci Üniteleri ile gecikmeyi azaltan ve yüksek duyarlılıkta oyun deneyimi sunan çok seviyeli önbellek hiyerarşisi kullanılır.
 
SÜRÜKLEYİCİ OYUN DİNAMİĞİ
Oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. En sevdiğiniz e oyunlarda ultra hızlı tepki süresi sağlayan AMD Radeon™ Anti-Lag [4] sayesinde düşük giriş gecikmesi ile rekabet avantajını yakalayın. 950'den fazla ekranda bulunan AMD FreeSync™ technology [5] ile takılmasız, kesintisiz oyun deneyimini yaşayın. Radeon™ Boost [6] hızlı oyun hareketleri sırasında daha yüksek kareler elde etmenizi sağlar ve görüntü kalitesi üzerinde çok az veya hiç algılanmayan etki bırakır. En yeni Radeon™ software yazılım paketi GPU'nuzun tüm potansiyelini ortaya çıkaran, tamamen yeniden tasarlanmış bir oyun uygulaması sunar. Yeni oyun sürümleri için optimize edilmiş yoğun rağbet gören yazılım özellikleri ve sürücüler ile oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın.
 
OYUN GÜVENLİĞİ HIZLANDI
SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 5600 XT GPU patlamalar, fizik ve ışık efektleri ile yüksek duyarlıklı deneyimlere güç vererek oyunlara gerçekçilik getiriyor. Yüksek performanslı AMD RDNA mimarisi Radeon™ Görüntü Netleştirme [3] AMD FidelityFX ve VR Ready Premium ürünleri [7] gibi özellikleri veya maksimum performans ve güzel oyun deneyimlerini büyük ölçüde geliştirmek için tasarlanmıştır. En yeni ekranınızda nostaljik oyun deneyimleri sağlayan Integer Ekran Ölçekleme [8] ile retro ve modern piksel oyun deneyiminin keyfini yaşayın.
 
Temin Edilebilirlik
SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 5600 Serisi grafik kartı:
PULSE Radeon™ RX 5600 XT 6GB
Tamamı dünya genelinde seçkin SAPPHIRE yetkili satıcıları ve internet üzerinden satış yapan perakendecilerden temin edilebilir.

 

Ekran Kartı Özellikleri

Ekran Kartı Chipset Marka

AMD®

  İzle

Grafik İşlemci

Radeon RX 5600 XT

Çekirdek Hızı

1615 MHz

Çekirdek Hızı Maks.

1750 MHz

Çekirdek Hücre Sayısı

2304 Stream

Bellek Tipi

GDDR6

Bellek Kapasitesi

6GB

Bellek Hızı

14000 MHz

Bellek Arayüzü

192 Bit

HDMI

1

DisplayPort

3

Maks. Çözünürlük

5120 x 2880

HDCP Desteği

Var

Soğutma

Aktif

Soğutma Fan Sayısı

2

Güç Tüketimi

160 W

Direct X

12

VGA Slot

PCI Express 4.0

OpenGL

4.6

Boyutlar (cm)

25.4 x 13.5 x 4.65 cm

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

24

Bu ürünle toplam 11 yorum yapıldı.

(11) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.392,67 TL 4.178 TL
4 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.392,67 TL 4.178 TL
4 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 2.089,00 TL 4.178 TL
3 1.392,67 TL 4.178 TL
4 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.392,67 TL 4.178 TL
4 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 2 1.044,50 TL 4.178 TL
4 1.044,50 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 4.178 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 4.178 TL 4.178 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.392,67 TL 4.178 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.
SAPPHIRE RADEON RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Ekran Kartı

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı