ASUS

Merkezi Tayvan olan Asus markası, notebook, masaüstü, kulaklık, monitör, ana kart, cep telefonu, tablet ve ekran kartı gibi bilgisayarın yanı sıra bilgisayar parçaları da üretmiş, globalleşen dünyada yerini sağlamlaştırmıştır. Çok farklı alanlarda ürünler üreterek, kullanıcının tüm ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışmıştır. Dört mühendis tarafından kurulan ve ismini pegasus un son 4 harfinden aldığı söylenen Asus, gerek kalitesi gerek geniş ürün gamı sayesinde birçok kullanıcı tarafından rağbet gören bir marka halini aldı.

 

Asus Notebook

Asus notebook ürünlerini, sizin tüm ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi göz önüne alarak üretmiştir. Seyahatler de rahatlıkla kullanabileceğiniz ultra ince, hafif ve kompakt yapılı Asus zenbook 13 UX334 laptop ürününü, süper ince ve ergonomik yapıya sahip Asus vivobook 14 X412 laptop ürününü tercih edebilirsiniz. Asus, notebook ürünlerinde her türlü kullanıcıyı memnun edecek kullanımlara göre çeşitli seçenekler sunmuştur. Örneğin, internet kullanımlarınız için günlük kullanıma uygun Asus X509JB notebookları tercih ederken, tam bir oyun severseniz gaming asus notebook ürünlerinden Asus Tuf Gaming FX505GT ürününü tercih edebilir ya da tasarım ve programlama gibi daha profesyonel işlerinizde de kullanabileceğiniz şekilde tasarlanan Asus Rog Strix G15 G512 laptop ürünlerine vatanbilgisayar.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Asus Anakart

Asus markası, anakart sektöründe, pazar payının yaklaşık %40’ına sahip olarak, piyasa da üretilen birçok bilgisayarın donanımında yer almıştır. Anakart sektöründe aldığı ödüller ve yapılan anketler sonucunda da, anakart üretimindeki kalite ve başarısını göstermiştir. Tom’s Hardware Guide okuyucuları tarafından oldukça beğenilen anakart ürünlerinde, ödül alarak başarısını taçlandıran Asus, overclocking kapasitesi, kararlılık ve güç etkinliği fonksiyonları ile anakart sektöründe üstün teknolojiler kullanmıştır. Asus markasına ait anakart ürünlerini, AMD uyumlu ve INTEL uyumlu anakartları, ram tipine göre de DDR3 ve DDR4 olarak ayırt edebiliriz. Anakart seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken bir husus, bilgisayarınızın chipset işlemcisi ile anakartınızın uyumu olacaktır. AMD chipset işlemcili bir bilgisayar için Asus AMD uyumlu anakart ürününü, Intel chipset işlemciye sahip bilgisayarınız için Asus Intel uyumlu anakart ürününü vatanbilgisayar.com üzerinden inceleyerek tercih edebilirsiniz.

 

Ekran Kartı

Grafik kartı olarak da isimlendirilen ekran kartları, temelde arka planda görüntüyü işleyerek monitör ekranınıza yansıtır. Asus markası, tüketici elektroniği bazında ürettiği diğer ürünlere, ekran kartı ürününü de ekleyerek ürün gamını oldukça genişletmiştir. Ekran kartları, kullandıkları ekran chipset markalarına, grafik işlemcisine, çekirdek hızı ve hücre sayısına, bellek kapasitesine ve hızına göre değişiklik gösterir. Ram, bellek tipi, bellek arayüzü özellikleri ile oldukça rağbet gören Asus RX570 Rog Strix ekran kartı ve Asus GeForce Dual RTX 2060 Nvidia ekran kartına vatanbilgisayar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Monitör

Bilgisayarın gönderdiği sinyalleri görüntü haline dönüştüren elektronik cihazları monitör olarak adlandırırız. Çözünürlük, ekran inç büyüklükleri, nokta aralığı ve ekran tazeleme hızı gibi çeşitli özelliklerle farklılıklara sahip Asus monitör ürünleri, geniş ekran, kavisli ekran ve oyuncu monitörü olarak ayrılabilir. Özellikle kendi zevkinize göre seçtiğiniz ürünlerin birleşimi olan bir bilgisayara sahip olmak istiyorsanız, asus monitörleri tercih edebilirsiniz. Asus markasına ait geniş ekran olma özelliğine sahip Asus 27” VA27EHE monitörü,  kavisli ekran seviyorsanız da Asus 27” VZ27Q monitörü, tam bir oyun severseniz Asus 24” VP248QG monitör ürününü vatanbilgisayar.com dan temin edebilirsiniz.

 

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı