• Soket Tipi: Soket 1151
 • Ram Tipi: DDR4
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2800 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3333 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3866 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3400 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3466 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2666 (OC) MHz
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
GA-Z170X-Gaming G1 / 78671

GIGABYTE Z170X-Gaming G1 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3666MHz(OC) USB 3.1 Anakart

Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.

Bu arkadaşı Ataşehir 216 ı Vatandan Aldım . Gigabyte Anakartları Sorun Çıkartmayan Aldığınız Zaman 4-5 Sene Çok Rahat Servise Götürmeden Kullancaağınız Nadir Bir Markadır. Daha Önce Kullandığım Gigabyte EX 58 UltDra 3 Anakartımdan 6 Yıl Sonra Ayrıldım bu size bir referans Olabilir. Bildiğiniz gibi Gigabyte Anakart Üzerine Kurulmuş Bir şirkettir Ve diğer Markalardan Ayrıt Edici Özelliği anatkarlarında altın maddesini kullanırlar. Diğerleri gümüş kullanır . Bu kartı almanız durumunda tahmin ediyorum 6 sene rahat rahat kasmadan yüksek performansda kullanabilirsiniz

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

GIGABYTE Z170X-Gaming G1 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3666MHz(OC) USB 3.1 Anakart

GIGABYTE Z170X-GAMİNG G1 INTEL Z170 SOKET 1151 DDR4 3666MHZ(OC) USB 3.1 ANAKART ÖZELLİKLERİ

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming G1


Intel® Thunderbolt™ 3 Sertifikalı Anakart

 
6. Jenerasyon Intel® Core™ İşlemci Desteği

 
Çift Kanal DDR4, 4 DIMMs

 
Q-Flash Plus USB port ile GIGABYTE UEFI DualBIOS™

 
USB Type-C™ ile Intel® USB 3.1 - Dünya' nın Sırada ki Evrensel Konnektörü

 
PCIe Slotları üzerinde Özel Ultra Durable Metal Koruyucu ile 4-Yollu Grafik Desteği

 
32Gb/s' kadar Veri Transferi ile Çift PCIe Gen3 x4 M.2 Konnektörler (PCIe & SATA SSD desteği)

 
16Gb/s' a kadar Veri Transferi için 3 SATA Express Konnektör
Entegre HDMI 2.0 desteği

 
Creative sertifikalı Sound Blaster ZxRi 120+dB SNR

 
Mümkün olan en iyi ağ deneyimi için Killer DoubleShot-X3™ Pro

 
EasyTune™ içeren APP Merkez ve Cloud Station™ uygulamaları

 
Çoklu-Renk Seçimi ile LED İz Yolu

 
G1/4 Dişli Parçaları ile Su Soğutma için Isı Emici Dizaynı Hazır

Intel® USB 3.1 kontrolcü, 4 PCIe Gen3 hattan faydalanır ve USB 3.1 kanal başına, 10 Gb/s kadar tavizsiz transfer hızı için 32 Gb/s bant genişliğine kadar destek sunar. Çift bant genişliği, bunun ilk jenerasyonu ve geriye dönük USB 2.0 ve 3.0 uyumluluğu ile karşılaştırıldığın da, daha hızlı olan USB 3.1, size yeni tersi çevrilebilir USB Type-C™ bağlantı kullanmanıza olanak verir ve geleneksel USB standard-A bağlantı ise cihazlarınız da daha uyumlu bağlantı üzerinde, daha geniş aralık sağlar.


 

Sıradaki Jenerasyon 40 Gb/s Thunderbolt™ 3


Intel® Thunderbolt™ 3 Sertifikalı Anakartlar

Intel’ in sahini olduğu Thunderbolt kontrolcü yeni Thunderbolt™ 3 protokol, anakartın arka I/O bağlantıları ile USB Type-C™ konnektör üzerinden bağlanmaya olanak verir, 40 Gb / s’ a kadar benzeri görülmemiş bir tek kablo ile bant genişliği getiriyor - Thunderbolt önceki nesil iki kat daha fazla! Bu inanılmaz bant genişliği artışı ayrıca farklı bağlantı protokollerini sağlamaya da DisplayPort 1.2 ve USB 3.1 gibi eşlik ediyor, bu USB 3.0 ve USB 2.0 gibi eski bağlantı uyumluluklarına da uyumludur, yeni olasılıklılar dünyası açılıyor.

Papatya dizimi çoklu cihazlar DisplayPort 1.2 desteği sağlayan Thunderbolt™ 3, bu anakart 60 FPS’ de 4K çözünürlüğü destelemektedir. Ek olarak, USB Type-C™ üzerinden Thunderbolt™ 3 devrimci endüstride bir ilk olan Power Delivery 2.0 gibi özelliklere sahiptir ve USB Type-C™ port üzerinden 6 aygıta kadar papatya dizilimine olanak verir.

 

Uyumluluk, sistem yapılandırmasına ve cihaz özelliklerine göre değişlik gösterebilir.


 

LED Işıklı Yollar, Çoklu Renk Seçeneği ile Kişisel, sırada ki bilgisayarınız sizin beğeninizde, LED ışıklı yolları aydınlatmanız için seçeceğiniz renkler tarafından donatımdalar. Toplam da 7 renk, sizin sisteminizin eşsiz gözükmesi için şimdi sizi bekliyorlar.


 

M.2'den U.2'e Kart Ekleme Yolu ile Fast Intel® 750 Serisi 2.5" SSD Desteği


GIGABYTE anakartlar en son teknoloji, gerçek inanılmaz performans için kullanıcı NVMe SSD destekler

Intel®SSD 750 Serisi masaüstü ve iş istasyonu kullanıcıları için geleceğin depolama performans deneyimi. Intel®SSD 750 Serisi, PCIe 3.0 dört şerit üzerinde NVM Express kullanarak ödün vermeden performans sunar.

 

22 Faz Dijital Güç Dağıtım Dizaynı 4th. Gen. IR® dijital güç kontrolcüleri ve 3rd. Gen. PowIRstage® ICs özellikli Isense teknolojisi, kusursuz akım algılama doğruluğunu sağlar. Bu termal yükü eşit olarak PowerIRstage® ICs arasında dağıtmaya yardımcı olur, her bir bireysel PowerIRstage®’ ın aşırı ısınmasını önler. Sonuç olarak daha uzun bir kullanım ömrü ve daha iyi güvenirlilik sağlar.


 

G1/4 G1 / 4 Dişli Parçaları ile Su Soğutmalı Termal Dizayn Tüp konnektörler, her bir ısı emici ucuna herhangi bir su soğutma sistemi ile kolay bağlantı sağlarlar. Bu teknolojiler, bilgisayarın CPU VRM alanı gibi kritik bölgelerinin yüksek sıcaklıkları ile savaşmasına yardım ederek, sistemin serinlemesine izin verirler, hatta en yüksek sıcaklık savaşlarının yaşandığı zamanda bile.


 

GC-USB3.1 YUVA


GIGABYTE USB3.1 5.25" Ön Yuva Genişleme Port


USB Type-C™, USB Power Delivery 2.0 (Profil 5) 100 watt güç sağlayarak destekler
x1 geleceğe uyumlu ters çevrilebilir C Tipi ™ konektörü
x1 popüler A-tipi konnektör
USB 3.1, USB 3.0 ve USB 2.0 destekleri
Yüksek kaliteli çelik konstrüksiyon
5.25 standart "sürücü yuvasına uyar
10Gb/s’ e kadar veri transfer hızlı USB3.1 desteği sağlamak için SATA-Express arabirimini kullanır

Killer DoubleShot-X3™ Pro


Otomatik olarak, yüksek kalite, gecikmesiz ve kesintisizi oyun bağlantısı için en yüksek sağlanabilir bağlantı üzerinden, sizin oyun ağınızın ihtiyaçlarını önceliğe alır.

2 Killer GbE + 1 Killer WiFi Killer DoubleShot ProTM X3, üç killer arayüzüne, en iyi ağ deneyimini sağlamak için, beraber çalışmaya izin verir. Bunu da en yüksek band genişliğini serbest bırakarak, en önemli trafik ağına sizin performansınızı etkilemeden çoklu görevlerinize izin vererek yapar.


 

USB DAC-UP


Temiz, Dijital-Analog Ses çevirici için düşük ses gürültü gücü


GIGABYTE USB DAC-UP, sizin Dijital’ den Analoğa çeviriminiz için temiz, sessiz güç dağılımı sağlar. DACs, diğer USB portlarından, güç dalgalanmalarına karşı hassas olabilir. Bu nedenle GIGABYTE USB DAC-UP güç kaynaklarının izolasyonunda avantaj sahibidir, bu da dalgalanma potansiyelini minimize eder ve mümkün olan en iyi ses deneyiminden emin olur.

Geleceğe Bağlan - USB Type-C™: Dünya’ nın Sırada ki Evrensel Konnektörü
Tersi Çevrilebilir USB Type-C™, USB 3.1 ile birlikte

 

USB Type-C™ yeni tersi çevrilebilir konnektördür ve kullanışlı özellikler ile yüklenmiştir, 10Gb/s transfer hızına kadar USB 3.1 desteği vardır. Intel® USB 3.1 kontrolcü tarafından güçlendirilmiş, küçük port, mümkün olan en iyi USB Type-C™ deneyimini sağlar.


 

Endüstri Lideri Ultra Durable™ PCIe Metal Koruyucu GIGABYTE’ dan yenilikçi PCIe metal koruyucu, gelişmiş Grafik kartlarının gereken desteğini sağlamak için PCIe konnektörleri güçlendiriyor. PCIe metal koruma, topraklanmış sistem gibidir, ayrıca olası müdahalelere karşı koruma sağlar.


 

15µ Altın Kaplama CPU soket Dizaynı


GIGABYTE anakartlar 15 micron altın kaplama donanım CPU soketi ile gelirler, bunun anlamı mutlak güvenirlilik isteyenler keyfini çıkarabilirler ve CPU soketi aşınmış pimler ve kötü bağlantı için herhangi bir problem olmadan fazla kullanım için uzun ömürlüdür.

Sırada ki Nesil SATA Express


SATA Express kombinesi, daha fazla bant genişliği sağlamak için PCI Express ve SATA faydasıdır, 16GB/s' e kadar veri transfer hızı özelliği vardır. 

Uzun ömürlü Durable Black™ Katı Kapasitörler GIGABYTE Ultra Durable™ anakartlar kesinlikle en kaliteli katı hal kapasitörler ile donatılmıştır ve bu minimum 10K saat sürede maksimum verimliliği gerçekleştirmek için oranlanmıştır. Bunlar sadece ultra düşük ESR sağlayarak yapılmaz, CPU yüklenmesinin ne kadar yüksek olduğunun önemi yoktur. Anakarta özel ayrıca kişiselleştirilmiş jet black gelir.


 

 • Turbo B-Clock:

  TURBO B-Clock IC Ayarı sayesinde, GIGABYTE Z170 Anakartlar da istenilen bir seçim değerine, BCLK frekanslarını değiştirme yeteneğine sahip olması adına Hız Aşırtmacılar için aktiftir. Ayarlama IC’ nin yeni doğrusal seviye ayarlama seçeneği ile, seviye 90MHz’ den 200MHz’ e mümkündür, bu sebeple hız aşırtmalarcılar için geleneksel kayışların %5’ ine limit yoktur.

Tüm yeni GIGABYTE App Center programları EasyTune™, Cloud Station™ kullanımlarını ve daha fazlasını içerir GIGABYTE'ın EasyTune™ uygulaması basittir ve arayüz kullanımı oldukça kolaydır, kullanıcıların Windows ortamında sistem ayarlarının ince ayarlarını yapmalarına veya sistem, hafıza hızlarını ve voltajlarını ayarlamalarına izin verir. Smart Quick Boost ile, bir tıklama otomatik olarak sisteminizi hız aşırtmaya alır, daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuz da size performans artışı verir.

 

APP Merkezi

GIGABYTE Uygulama Merkezi; GIGABYTE anakartlarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak olan, GIGABYTE uygulamalarına kolayca ulaşım sağlamaktadır. Basit ve özel kullanıcı arayüzüne sahip GIGABYTE Uygulama Merkezi, sisteminize indirdiğiniz bütün GIGABYTE uygulamalarını çalıştırma imkanı sunmaktadır.


Easy Tune™

GIGABYTE hız aşırtma özelliklerini kullanmak ile birlikte PC' nizden en üst seviye performans almanızı sağlar.

 

 

Cloud Station™ GIGABYTE Cloud Station™ sizin akıllı telefonlar/tablet cihazlarınızın iletişim kurmasına, kaynak paylaşımlarına ve kablosuz bağlantı aracılığı ile masaüstü PC'nizi kontrol etmenize izin veren birkaç benzersiz GIGABYTE uygulamalarından oluşur.


 

Çift PCIe Gen3 x4 M.2


İki adet PCIe Gen3 x4 M.2 dahili bağlantı ile, GIGABYTE kullanıcılara, SSD cihazlar için PCI-Express bağlantısı getiriyor. Konnektör başına, 32 Gb/s’ a kadar veri transferi sunuyor. Çift M.2 bağlantı, ideal depolama çözümü sunar aynı zaman da RAID modları destekler.

 • HDMI™ - Yeni Nesil Multimedya Arayüzü

  HDMI™ yüksek çözünürlüklü multimedya arayüzü, tek bir kablo sayesinde 5 Gb/s'e kadar bant genişliğinde görüntü iletimi ve 8 hat yüksek kalitede ses elde etmenizi sağlamaktadır. Üstün sıkıştırılmamış dijital görüntü ve ses iletimi yapabilen HDMI™, 1080p'e kadar ses veya görüntünün canlılığını koruyup benzer arayüzlerde ve dijtal'den analog'a dönüşümlerde kalite kaybı olmadan iletim sağlar.Ek olarak HDMI, HDCP ile uyumlu olmakla birlikte korumalı medya içerikleri ve Blu-ray/HD DVD ile playback yapmanıza olanak sağlar.

 • 4K Ultra HD Desteği

  4K çözünürlük,  bir sonraki teknolojik gelişim adımıdır. Şuandaki HD piksel görüntülerden, 4.000 piksel daha fazla çözünürlük sunmaktadır. GIGABYTE anakart , HDMI bağlantısı üzerinden Intel HD Grafik sayesinde 4K desteği verebilmektedir.

En Son Teknoloji Nichicon Altın Kaplama ve WIMA Ses Teknolojisi


100 serisi ile, GIGABYTE, Hi-Fi sınıfında WIMA™ Kapasitör ve Nichicon™ ses sınıfında Altın Kaplama Kapasitörleri bir arada sunuyor. Nichicon Altın Kaplama Kapasitörler ve WIMA FKP2 Kapasitörler büyük oranda birinci sınıf Hi-Fi sistem kullanmışlardır. Kullanıcılar zengin bas ve muhteşem netlikte frekans deneyimini yaşayacaklar. Ayrıca GIGABYTE’ ın özel teknolojisi olan AMP-UP Audio teknolojisi ses tutkunlarının en zor ses talepleri için, en ideal dahili ses kartı çözümü sunar.

AMP-UP Ses Teknolojisi ile Üçlü Yükseltilebilir OP-AMPs


GIGABYTE, Üçlü Yükseltilebilir OP-AMP çözümü ile gerçek ses kişiselleştirmesi sunar. Kullanıcıların en iyi ses profillerini alarak, kendi ihtiyaçlarına göre karşıladığından ve en iyi ses eğlencesini yaşadığından emin olur. GIGABYTE hem sol hem de sağ ses kanalı için arka ses çıkışı, I/O’ da OP-AMP ses teknolojisine sahiptir, bununla beraber ön ses çıkışı için de OP-AMP tahsis edilmiştir.

Creative SBX Pro Studio™ Ses SBX Pro Studio™ ses çalma teknolojileri, yeni bir ses derinliği sunar. Gerçek saran ses, SBK Pro Studio’ nun bir oyun ortamında sadece birkaç özelliği açıkça belirli sesleri duymak yeteneğini verir bu da genel deneyimini zenginleştirir, bu film, oyun veya müzik olabilir.


 

GIGABYTE AMP-UP Audio™ Teknolojisi GIGABYTE, özel GIGABYTE AMP-UP™ ses teknolojisi ile gerçek ses kişiselleştirmesi sunar. Oyun sırasında, oyuncuların ve ses tutkunlarının canlı, ultra gerçek ses efektleri deneyimi ve favori müzik, fimlerini dinlerken mümkün olan en zengin ses deneyimi yaşamalarından emin olur.


 

HDMI 2.0 for 4K/60P/21:9/HDCP 2.2 Desteği HDMI 2.0, geriye dönük HDMI 1.4 uyumluluğu vardır, 18 Gb/s bant genişliğini sağlar – bir önceki neslin iki katına yakın. Bu çoklu video akışları için kullanıcılara kilitsiz durumu ortaya koyar, 21:9 oranında doğal sinematik (birçok film bu şekilde çekilir), izleyiciler için en iyi görsel deneyimi sunar.


 

Q-Flash Plus


 GIGABYTE anakartınızın BIOS yazılımını flash üzerinden güncelleyebilirsiniz – hatta hafıza veya CPU takılı olmadan da yapabilirsiz.- EC kontroller kullanılarak, GIGABYTE Anakartınızın üzerinde ki BIOS şimdi Q-Flash Plus aracılığı ile güncellenebilir, hatta sisteminiz ön yüklemesiz olsa bile. EC kontrolcü yanında ki bir LED, işlem tamamlandığı zaman sizi bilgilendirecektir ve sisteminiz normal önyükleme için hazır hale gelecektir.


 *USB flaş sürücü dahil değildir.

Extreme Multi-GPU Desteği 

Maksimuma Ulaşmış Grafik

Grafik konfigürasyonlarda en yükseğini ortaya çıkarın. 4 adede kadar tam uzunlukta ayrı VGA kartını destekler.

 

Toplam Gerçelik:

Maksimuma Ulaşmış oyunları, maksimuma ulaşmış "Ultra Yüksek” ayarlarda oynayarak eğlenin.

 
Daha Fazla Aksiyon Görün:
Yüksek Çözünürlüklü 1440p görüntüler üzerinde düzgün kare hızları edinin.

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket 1151

Ram Tipi

DDR4

Anakart Chipseti

Intel Z170

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

2800 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3333 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3866 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3400 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3466 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2666 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3000 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3200 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3300 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3733 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2133 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3666 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2400 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3600 (OC) MHz

Genel Özellikler

Garanti

24

Menşei

Çin

Bu ürünle toplam 1 yorum yapıldı.

(1) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

CardFinans artı taksit kampanyaları 150 TL-30.000 TL arası işlemlerde geçerli olup, Enpara, Fix Card ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.993,33 TL 5.980 TL
4 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.993,33 TL 5.980 TL
4 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 2.990,00 TL 5.980 TL
3 1.993,33 TL 5.980 TL
4 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 1.495,00 TL 5.980 TL
2 + 2 1.495,00 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.980 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.980 TL 5.980 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.993,33 TL 5.980 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.
GIGABYTE Z170X-Gaming G1 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3666MHz(OC) USB 3.1 Anakart

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı