En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Bireysel/Takım Sporları

Bireysel ve takım sporları ürünleri markaları, modelleri uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
CRANE (1)
DUNLOP (2)
LONSDALE (27)
MAGNUM (1)
MIKASA (19)
MITSUKA (4)
ONEILL (1)
PROTECH (6)
SKLZ (15)
SPALDING (10)
SUNFLEX (3)
VALEO (3)
Voit (6)
WILSON (9)
YAKASA (4)
YORK (1)
Kelime ile Filtrele Bilgi
  Spor Aletleri Bireysel/Takım Sporları modellerinde 116 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/6  Ürün Sayısı:116 
  ÖZEL ÜRÜN

   Bireysel ve Takım Sporları

   Bireysel  Sporlar bir takıma veya karşı bir gruba ihtiyaç duyulmadan yapılan sporlardır. Örneğin bisiklet sürmek, badminton, masa tenisi, tenis, dövüş sporları, yüzme gibi sporlar herhangi bir takımla veya takıma karşı yapılmadığında bireysel spor dalları kategorisinde yer almaktadır. Bireysel sporlarda kişi kendine uygun ürünü seçerken fiziksel özelliklerini, tecrübesini, kondisyon gücünü göz önünde bulundurmalı, kendisine en uygun ürünleri seçmelidir.

   Takım sporları ise aynı amacı paylaşan kişilerden oluşan takımların karşılaştığı sporlardır. Örneğin basketbol, futbol, voleybol takım sporları kategorisinde yer almaktadır. Takım sporlarında kullanılacak spor ürünleri seçimlerinde takımın tamamının bedenine, kondisyon gücüne, sağlık durumuna ve tecrübelerine uyacak şekilde yapmak gerekmektedir. Tüm takımına uyumluluk göstermeyen ürünlerin kullanımlarında zorluklar çekilebilir, sakatlıklar çıkabilir ve bunlar ciddi sonuçlar doğurabilir.

   Badminton, kolay öğrenilen ve her yaştan insanın yapabileceği bir spor dalıdır. Raket ve tüylü bir topla oynana bu sporun amacı topun file üzerinden rakip alana atılmasıdır. Badminton topu tüyden yapılır, hafiftir ve oldukça zararsız bir toptur. Sakatlanma ve yaralanma riski düşük olan bu spor dalının çocuklar tarafından tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri budur. Topun hafif olması sebebi ile rüzgarlı alanlarda çok tercih edilmeyen spor dalı, genelde kapalı spor salonlarında tercih edilmektedir. Raket seçimi kişinin kondisyonuna, gücüne ve bedenine bağlı olmalıdır.

   Basketbol ise takım halinde oynanan bir spordur. Basketbolda top el ile kullanılır ve sporcular potadan topu gebadçirmeye çalışır. Çocukların gelişim dönemlerinde boylarının uzamasına büyük katkı sağladığı gerekçesiyle ebeveynler tarafından oldukça fazla tercih edilen bu spor, vücuttaki kas ve kemiklerin gelişimine sağlamaktadır. Top seçimi kişinin beden, kondisyon, tecrübesi ve yaşına bağlıdır. Antrenman sırasında ise uygun gözlük takılmalıdır. Basketbol potalarının ise dayanıklılığı, işlevselliği kullanılacak ortama ve kişiye bağlıdır.

   Dövüş sporları, çeşitli kurallara göre iki kişinin karşılıklı olarak fiziksel bir mücadele verdiği spor dallarının bütünüdür. Bu sporlar kişilerin kendini korumasını, disiplinini, özgüvenini geliştirir ve  karşılıklı mücadele sağlayarak ulaşabileceği kapasiteyi gösterir. Örnek olarak Kick Boks, Tekvando, Judo, Karate, Aikido, Kung-Fu gibi sporların yer aldığı dövüş sporları için kondisyon önemli bir yere sahiptir. Bu sporlarda kullanılacak materyaller de seçilirken kişinin beden, kondisyon ve tecrübesine göre hareket etmesi gerekmektedir. Örneğin boks eldiveni seçerken kullanılacak kum torbasına veya karşıdaki hedefe göre seçmek gerekir. Dövüş sırasında ve kum torbalarında kullanılan eldivenler değişiklik gösterebilir. Kum torbalarının ağırlığı ortama ve kişinin kondisyonuna bağlı olarak seçilir. Dövüş sporlarının tamamında uygun ürünler ve kondisyon kullanılmazsa ciddi sakatlanmalar oluşabilir.

   Futbol ise iki takım arasında topu ayaklarla veya bedenin herhangi bir yeri ile (el ve kol hariç) kontrol edilerek rakip takımın kalesine sokması ve puan alması ile gerçekleşen bir oyundur. Hakemler ise futbol maçını yönetir ve haksızlık olması durumunda hakem ürünlerini kullanarak sporcuya ceza veya uyarı verirler. Futbol hem yetişkinlerin hem çocukların çok tercih ettiği bir spor dalıdır. Futbol topları boyut ve ağırlıklarına göre numaralara sahiptir. Uygun top numarası kişinin yaşına ve kondisyonuna göre seçilmelidir.

   Masa tenisi, mavi ya da yeşil renkte, geometrik şekli dikdörtgen ve yüksekliği ayarlanmış ve ağ ile bölünmüş olan masa üzerinde raketler ve turuncu veya beyaz top ile oynanmaktadır. Tenis sporuna benzeyen masa tenisinde en önemli kural raketin doğru şekilde tutulması ve mesafenin ayarlanmasıdır. Raket seçiminde önemli olan husus raketin kişinin eline uygun olması ve oturması, ve oyun sırasında rahatsızlık vermemesidir. Uygun sıçrama kapasitesine sahip kaliteli bir masa ve top ile oynanan masa tenisi, kişiye bedensel ve zihinsel olarak faydalar sağlayacaktır. Tenis ise iki kişi veya gruplar ile oynanabilen bir spordur. Teniste kişiler ellerindeki topu raket yardımıyla rakibin kortuna atarak puan kazanırlar. Raketlerin kişilerin eline oturması ve topun uygun olması son derece önemlidir. Teniste ürün seçimleri kişinin kondisyon, beden ve tecrübesine bağlıdır.

   Voleybol ise iki takımın bir file ile ikiye bölünmüş bir oyun alanı içinde topu filenin üzerinden atarak rakip takımın alanına değmesini sağlamaktadır. Voleybolda ise top seçiminin boyutu ve ağırlığı takımın kondisyonuna, bedene göre seçilmelidir. Bedenin bütününün hareket  etmesine ve kaslarının gelişmesine yarar sağlayan bu spor, öncesinde ısınarak ve antrenman yaparak yapılmalıdır.