• CrossFire: Var
 • Onboard: PS/2 (Klavye/fare yuvası)
 • Onboard: Display Port
 • Çoklu Grafik Teknolojisi: Var
 • Yapı: ATX
 • Onboard: 6 x USB 3.1
 • Onboard: Ethernet (10/100/1000)
 • Onboard: HDMI
TUF Z390-PLUS GAMING / 92042

ASUS TUF Z390-PLUS GAMING Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) M.2 Anakart

1.310 TL
218 TL'den başlayan taksitlerle
Bu Ürünle Birlikte Aşağıdaki Ürünleri İndirimli Alabilirsiniz
5 (Toplam Yorum: 1) Yorum Yap

İ5 9. nesil işlemci ile beraber düşünülebilecek bir ürün. ram frekans desteğinin yüksek olması ve sağlamlığın ön plana çıktığı Tuf serisi olması çok güzel

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS TUF Z390-PLUS GAMING Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) M.2 Anakart

ASUS TUF Z390-PLUS GAMING INTEL Z390 SOKET 1151 DDR4 4133MHZ(OC) M.2 ANAKART

ASUS TUF Z390-PLUS GAMING


OptiMem II özelliğine, Aura Sync RGB LED aydınlatmaya, DDR4 4266+ MHz desteğine, 32Gbps M.2'ye ve yerleşik USB 3.1 Gen 2'ye sahip, Intel Optane bellekler için hazır, oyunculara yönelik Intel Z390 ATX anakart.


TUF Koruması: SafeSlot, ESD koruması, DDR4 yüksek voltaj koruması, Digi+ VRM ve paslanmaz çelik arka giriş çıkış paneliyle uzun vadeli güvenilirlik.


Askeri sınıf TUF Bileşenleri: TUF LANGuard, TUF bobinler, TUF kapasitörler ve TUF MOSFET'lerle üst düzey dayanıklılık.


OptiMem II: Gelişmiş bellek hız aşırtması imkanı sunmak için, iletken hatlarını ve geçişleri dikkatli bir şekilde yönlendirip taban katmanlarını uygun hale getirerek sinyal bütünlüğünü korur.


MemOK! II: Bellek hız aşırtma ve dengesizliği nedeniyle ortaya çıkan ön yükleme hatalarını otomatik olarak onarır.


Realtek S1200A Codec: Realtek®S1220A, stereo çıkış için benzersiz 108 dB ve giriş için 103 dB sinyal ses oranı sunarak saf ses kalitesi sağlıyor.


GPU Sıcaklığı Algılama ve Fan Xpert 4: Her fanın, soğutma performansıyla gürültü arasında en iyi dengeyi kurmasını sağlar.


Aura Sync RGB: Uyumlu çok sayıda PC ekipmanıyla LED aydınlatmanızı senkronize edin.

 

Arttırılmış bellek desteği sayesinde 128GB' a kadar ram destekler

Savaş İstasyonunuzu Donatın


TUF Gaming anakartlar, diğer markaların zorlanacağı durumlarda hayatta kalmak ve başarıya ulaşmak için özel olarak tasarlandı. Oldukça dayanıklı bileşenlerle üretilen bu anakartlar, siz ne kadar isterseniz o kadar süren oyun maratonlarında sarsılmaz bir kararlılık sunuyor.


TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance'tan da yararlanacaksınız. ASUS'un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.

Kolay PC Toplama

TUF Gaming anakartlar ile kendi bilgisayarınızı kolayca ve güvenle kurabilirsiniz. Bunu yaparken harika tasarımlardan, yenilikçi mühendislikten ve önde gelen bileşen üreticileriyle yapılan güçlü iş birliklerinden yararlanabilirsiniz. Askeri sınıf TUF Bileşenleri, TUF Koruması ve TUF Gaming Alliance'ın bir araya gelmesiyle sisteminizin uzun süre sizinle olacağından emin olabilirsiniz.

TUF KORUMA


SAFESLOT


PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur.

ESD KORUYUCULARI

ESD Koruyucuları, +/- 10kV hava deşarjı ve +/- 6kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6kV ve +/- 4kKV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

 

 • DIGI+ VRM

  Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

 • DRAM YÜKSEK AKIM KORUMASI

  Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL I/O


TUF'ın aşınmaya karşı dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri krom oksit ile birbirine bağlı. Bu sayede paneller, endüstri standardı 24 saat olmasına rağmen 72 saatlik tuz püskürtme testine dayanabiliyor.

TUF BİLEŞENLERİ


TUF BOBİNLERİ

Sertifikalı askeri sınıf TUF bobinleri, işlemciye sağlam güç iletimi sağlarken sistem kararlılığının artırılmasına da yardımcı olur.


TUF KAPASİTÖRLERİ

+%20 sıcaklık toleransı ve 5 kat daha uzun kullanım ömrü.


TUF MOSFET'LER

Düşük RDS'li (açık)* ve sertifikalı askeri sınıf MOSFET'ler.


*Düşük RDS (açık) daha iyi güç verimliliği ve düşük ısı üretimi sağlar.

TUF LANGUARD


Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

En Uygun Termal Tasarım


TUF Z390-PLUS GAMING'in VRM ve endüktör dizisi, Intel'in en son işlemcilerinin sıcaklıklarıyla başa çıkmak için yeterli yüzey alanına sahip geniş bir soğutma bloğuna bağlı.

ProCool Soketi


GELİŞMİŞ EATX 8-PİN BAĞLANTI NOKTASI


Sağlam ve daha dayanıklı

Sıcak noktaları ve bağlantı noktası arızalarını önleyin


ProCool soketler, PSU güç hatlarıyla temas sağlamak için geleneksel güç girişleriyle kıyasla çok daha sıkı teknik özelliklere uyacak şekilde geliştirildi. Öz direnci düşüren bu özellik sayesinde sıcak noktaların oluşması ve bağlantı noktası hataları engelleniyor.

Optimem II DESTEĞİ


DDR4 OC 4266 MHZ+


Intel'in en son işlemcilerinin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişebilmesi için anakarttaki iletken hatlarının düzenini tamamen baştan tasarladık. OptiMem II teknolojimiz, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor. Tam dolu bellek yapılandırmalarında hız aşırtma potansiyelini daha da artırmak için zaman ayarlı sinyal gönderen özelleştirilmiş bir T-Topology dizilimi kullandık.

KURULUM VE YAPILANDIRMA

TUF Gaming anakartlar, ilk kez sistem kuranların bile kolayca kurabileceği ve istediği gibi yapılandırabileceği şekilde tasarlandı. Performansı optimize edip artırmak için sadeleştirilen işlemci ve bellek hız aşırtması, daha iyi sistem kararlılığı için akıllı soğutma kontrolleri ve sorunlarla karşılaştığınızda hızla toparlanıp işinize devam etmenizi sağlayan yararlı soru giderme araçlarıyla TUF Gaming anakartlar, hayalinizdeki sistemi kolayca kurmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor.

Kolay Sorun Giderme


MEMOK! II


MemOK! II, bellek hız aşırtma ve dengesizliği nedeniyle ortaya çıkan ön yükleme hatalarını otomatik olarak onarır. DRAM ile ilişkili bir POST hatası yaşandığında, anakart sistem yeniden başlayana kadar bellek parametrelerini ayarlıyor.

Hızlı Kurulum


Q-INSTALLER, SÜRÜCÜ DİSKİ GEREKMEZ


ASUS Q-Installer yazılımı, TUF Gaming anakartınızın sürücüleri ve araçlarını otomatik olarak indirir ve kurar. Kullanıcı dostu arayüzden istediklerinizi seçin, gerisini Q-Installer halletsin.

ESNEK SOĞUTMA KONTROLLERİ


GPU SICAKLIĞI ALGILAMA


GPU sıcaklığı başta olmak üzere sistem sıcaklıkları, kararlı bir oyun sistemi için büyük önem taşır. TUF Gaming anakartlardaki Fan Xpert 4 Core yazılımı, ASUS ekran kartlarının* sıcaklıkları da dahil olmak üzere farklı sensörlerden gelen verilere göre sistem fanlarını akıllı bir şekilde kontrol eder. Böylece TUF Gaming sisteminiz siz ne kadar oyun oynarsanız oynayın mükemmel bir şekilde soğutulur.


* ASUS GeForce 700 ve sonrasındaki kartlar desteklenir.

FAN XPERT 4


TUF Z390-PLUS GAMING, Fan Xpert 4 veya ödüllü UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı fan kontrollerine sahiptir.


Birden fazla sıcaklık kaynağı

Fan Xpert 4 ile sistem fanlarını üç adede kadar farklı sıcaklık kaynağından elde edilen verilere göre kontrol edebilirsiniz. Örneğin, Fan Xpert 4 ile GPU sıcaklığı arttığında kasa fanlarının çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece, oyunların heyecanı arttıkça ek soğutma tam da ihtiyacınız olduğu anda devreye girer. Anakarttan CPU ve GPU'ya kadar sıcaklık kaynaklarınızı ve eşik değerlerinizi seçin, gerisini Fan Xpert 4'e bırakın.


Her şey dahil su soğutma seti

PWM veya DC su pompalarının kontrolünü tamamen size verir. Bu sayede hem özel hem de kendi soğutma sistemleri için mükemmel bir tercihtir.


4-pin PWM/DC fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.


Akıllı koruma

Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.

OYUN PERFORMANSI VE ESTETİK ÖZELLEŞTİRME

TUF Gaming Z390, deneyiminizi geliştirecek uzun bir özellik listesi ile birlikte eksiksiz, yüksek performanslı bir oyun paketi sunuyor. Bu özellikler arasında; internet üzerinde daha akıcı oyun için ultra hızla ağ bağlantısı, FPS oyunları için özel konum ipuçları sunan etkileyici sesler ve bağlı aksesuarlarla senkronize olup mükemmel oyun atmosferini oluşturmanıza yardım eden dahili RGB aydınlatma bulunuyor.

Intel Ethernet


DAHA FAZLA ÇIKIŞ, DAHA AZ CPU KULLANIMI


TUF Z390-PLUS GAMING'te en yeni Intel Ethernet bulunur. Intel LAN, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızı ve akıcı veri aktarımı yapılır.

TURBO LAN AĞ

VERİ PAKETİ ÖNCELİKLERİNİ AYARLAYAN OPTİMİZASYON YAZILIMI

Turbo LAN, cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisiyle gecikmeleri daha fazla azaltır ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Böylece gecikmeleri, uzmanlık gerekmeden 1,45 kata kadar azaltabilirsiniz. Oyun modu sayesinde oyunlarla ilgili veri aktarımlarına öncelik verilir, bu sayede oyun esnasında akıcı bir ağ performansı elde edersiniz.

 

Oyun için Ses


SAF VE GÜÇLÜ SESLER İÇİN REALTEK S1200A CODEC


TUF GAMİNG SES KORUMASI

Etkin kalkan, ses sinyallerinin bütünlüğünü koruyarak en yüksek kaliteyi sunar.


SES KEYFİ

Üst düzey Japon ses kapasitörleri sıcak, doğal ve sürükleyici sesler ortaya çıkarır.


ÖZEL S1200A CODEC

Geniş bir ses alanı ve etkileyici dinamikler sunar.


SES KALKANI

Analog/dijital sinyal alanlarını ayırarak çok taraflı karışmanın önemli ölçüde azaltılması sağlanır.

OYUNCU KULAKLIKLARI İÇİN DTS CUSTOM

Savaş becerilerinizi dahili özel DTS Custom seslerle geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.

 

SES ALANI MODU

MMO, RPG, aksiyon ve korku oyunları için ideal ses ayarı. Aksiyonun tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz!

 

AÇIK HAVA MODU

Sesler, oyun dünyasının açık dünyasının üzerinde dolaştığınızı hissetirecek şekilde ön taraftan gelir. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!

 

TAKTİKSEL MOD

Şhhh — Köşede bir düşman mı var? DTS Custom gizlenmeniz gereken oyunlarda ses detaylarını artırır, böylece her adımı duyup yerini tespit edebilirsiniz!

RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN


AURA SYNC


Düzgün ayarlanmış bir sistem buna uygun estetik bir görünüme sahip olmalı. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.

Intel Optane Bellek için Hazır


Devrim yapan kalıcı bellek teknolojisi Intel® Optane™, TUF Gaming anakartlar tarafından destekleniyor. Intel Optane bellek modülleri, ön yükleme ve yükleme sürelerini azaltarak her şeyin daha hızlı yapılmasını sağlamak için bağlı depolama cihazlarını hızlandırıyor.

 • Intel Z390 Yonga Seti

  Intel® Z390; 9. Nesil ve 8. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için Soket 1151'e destek veren bir tek yonga seti tasarımıdır. Noktalar arası seri bağlantılar kullanarak yüksek bant genişliği ve kararlılıkla birlikte gelişmiş performans sunar. Ek olarak, bu yonga seti daha hızlı veri aktarımı için en fazla altı adet USB 3.1 Gen 2 girişi, dört adet USB 3.1 Gen 1 girişi ve 32Gbps M.2 ile PCIe 3.0 veri yolu hızı desteğine sahiptir. Intel Z390 ayrıca entegre grafiklere de destek verir, böylece grafik performansındaki en son yenilikleri deneyebilirsiniz.

 • 9. / 8. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemciler İçin Soket 1151'e Hazır

  Bu anakart, 9. Nesil ve 8. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için Soket 1151'e destek verir. Bu işlemcilerde dahili grafikleri destekleyen entegre grafik, bellek ve PCI Express kontrolcüleri, olağanüstü performans için çift kanal (4-DIMM) DDR4 bellek ve 16 PCI Express 3.0/2.0 veri yolları bulunur.

Teknik Özellikler

CrossFire

Var

Onboard

PS/2 (Klavye/fare yuvası)

Onboard

Display Port

Çoklu Grafik Teknolojisi

Var

Yapı

ATX

Onboard

6 x USB 3.1

  İzle

Onboard

Ethernet (10/100/1000)

Onboard

HDMI

  İzle

İşlemci Özellikleri

İşlemci Serisi

Core i5 - 9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i7 - 8. Nesil

İşlemci Serisi

Core i3 - 8. Nesil

İşlemci Serisi

Core i5 - 8. Nesil

İşlemci Soket Tipi

Soket 1151 - 8./9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i3 - 9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i7 - 9. Nesil

Ram Özellikleri

RAM Tipi

DDR4

HDD Özellikleri

HDD I/O

SATA III

  İzle

HDD I/O

m.2 Sata

  İzle

Grafik Kart

VGA Slot

PCI Express 3.0

  İzle

Özellikleri

Hafıza Bus Hızı

2800 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

4133 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3600 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

4266 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3300 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3333 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2666 MHz

Hafıza Bus Hızı

3866 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2400 MHz

Hafıza Bus Hızı

3200 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3400 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3466 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3733 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2133 MHz

Hafıza Bus Hızı

4000 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3000 (OC) MHz

Anakart

MB Chipseti

Intel® Z390

MB Ram Slot sayısı

4

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

36

Bu ürünle toplam 1 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(1) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 436,67 TL 1.310 TL
5 262,00 TL 1.310 TL
6 218,33 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 655,00 TL 1.310 TL
3 436,67 TL 1.310 TL
5 262,00 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 436,67 TL 1.310 TL
2 + 4 218,33 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 3 218,33 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 436,67 TL 1.310 TL
2 + 4 218,33 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 262,00 TL 1.310 TL
3 + 3 218,33 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.310 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.310 TL 1.310 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 436,67 TL 1.310 TL
4 + 2 218,33 TL 1.310 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı