• Soket Tipi: Soket 1200
 • Ram Tipi: DDR4
 • Ram Tipi: DDR4
 • Anakart Chipseti: Intel® Z490
 • Anakart Yapı: Mini ITX
 • Maks. Ram Desteği: 64GB
 • Ram Slot Sayısı: 2
 • Desteklenen Ram Hızı: 3000MHz - 2933MHz - 2666MHz
ROG STRIX Z490-I GAMING / 111536

ASUS ROG STRIX Z490-I GAMING INTEL Z490 Soket 1200 DDR4 4800MHz(O.C.) M.2 Anakar

3.121 TL

KDV indiriminde mağazadan aldım. O kadar kaliteli ve performanslı bir anakart ki resmen hayran kaldım. Z490 serisi anakartlar arasında en iyisi diyebilirim.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS ROG STRIX Z490-I GAMING INTEL Z490 Soket 1200 DDR4 4800MHz(O.C.) M.2 Anakar

ASUS ROG STRIX Z490-I GAMING INTEL Z490 SOKET 1200 DDR4 4800MHZ(O.C.) M.2 ANAKAR ÖZELLİKLERİ

ASUS ROG STRIX Z490-I GAMING

10.Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler için LGA 1200 soket
 
İyileştirilmiş Güç Çözümü: 8+2 güç aşamasına sahip ProCool II güç bağlantıları, yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler sayesinde çok çekirdekli işlemcilere destek
 
Optimize Edilmiş Termal Tasarım: Yerleşik özel Delta superflo fan, L biçimli ısı borusu ile MOS soğutma bloğu ve gelişmiş soğutma için Üç Katlı Soğutma Bloğu.
 
Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Yerleşik Intel® Wi-Fi 6 AX201 (802.11 ax) ve Intel® 2.5 Gb Ethernet ile ASUS LANGuard.
 
Oyun için En Kapsamlı Bağlantılar: HDMI™ 2.0a ve DisplayPort 1.4 desteği, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C® bağlantıları.
 
Akıllı Kontrol: Oyuncu sisteminizi daha kolay yapılandırmanıza yardımcı olan AI Hız Aşırtma, AI Soğutma ve AI Ağ Bağlantısı teknolojilerini içeren ASUS'a özel araçlar.
 
Kurulum Dostu Tasarım: Önceden Monteli Giriş/Çıkış kalkanı, BIOS Flashback, Q-LED ve SafeSlot.
 
Rakipsiz Kişiselleştirme: ASUS'a özel Aura Sync RGB aydınlatma, AURA Adreslenebilir Gen 2 başlıkları ve AURA RGB başlıkları.
 
Oyunlar için Endüstri Lideri Ses: SupremeFX S1220A, DTS® Sound Unbound ve Sonic Studio III ile sizi aksiyonun içine çekecek yüksek kaliteli ses deneyimi.

 

GÜÇ DAĞITIMI İYİLEŞTİRMELERİ

Dijital güç kontrolü ve bir dizi güç aşamasıyla Strix Z490-I Gaming, en yeni Intel işlemcileri kontrol edecek güce sahip.
 
1. ProCool II soket, PSU güç hatlarıyla temas için sıkı kurallara uyularak üretildi. Soketlerdeki metal koruma daha gelişmiş bir ısı dağıtımı sağlıyor. Bağlantının düşük öz direnci, sıcak noktalar oluşmasını engelleyerek güvenilirliği artırıyor.
 
2. ROG Strix Z490-I Gaming, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET'leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirmek için 8+2 DrMOS güç aşaması kullanarak en yeni Intel işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlar.
 
3. Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından %110'a kadar daha fazla performans sağlar.

 

YENİLİKÇİ SOĞUTMA

1. Özel Delta Superflo Fan

Özel üretim düşük gürültülü bir fan, daha fazla hız aşırtma alanı sağlamak için VRM çevresindeki alanı 12°C'ye kadar etkili bir şekilde soğutur ve UEFI BIOS aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Uzun ömürlü olması için bu fan, etkileyici 60.000 saatlik L10* kullanım ömrüne sahip dayanıklı rulmanlar kullanır.

* L10 rulman ömrü, rulmanların en az %90'ının başarılı bir şekilde çalışmaya devam etmesi beklenen saati belirten standart bir ölçektir.
 

2. MOS soğutma bloğu ve L biçimli ısı borusu

L şeklindeki bir ısı borusu, hızlı ve eşit ısı transferine izin verirken, MOS soğutucu, MOSFET'ler ve bobinler için geniş bir temas alanı sağlar. Metal Giriş/Çıkış koruması, ROG Strix Z490-I anakartın üçte birini kaplar ve size dar bir mini-ITX kasasının sınırları içinde etkili soğutma sağlar.
 

3. Üç Katlı Soğutucu

Yenilikçi Üç Katlı Soğutucu, tek bir modülde üç adet soğutucudan oluşur ve iki adet M.2 ile bir PCH soğutma bloğunun üstünü kapatır. Üç Katlı Soğutucu, anakart alanını en verimli şekilde kullanarak daha iyi kararlılık ve performans için M.2 SSD sıcaklıklarını 25°C'ye kadar düşürerek hava akışını iyileştirir.
 

4. Termal Dolgu

Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısının soğutma bloğuna iletilmesine yardımcı olur.

 

DAHA SERİN TASARIM

ROG Strix Z490 serisi; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.
 

Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her başlık, iş yükü tabanlı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç adet termal sensörü izlemek ve bunlara tepki vermek üzere ayarlanabilir. Tüm ayarlar Fan Xpert 4 veya UEFI tarafından kolayca yönetilebilir.
 

4-pin PWM/DC Fan Başlığı

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.
 

AIO Pompa Fanı Başlığı

Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.
 

CPU Fan Başlığı

CPU soğutucuları için özel bir çift PWM/DC fan başlığı.

 

AKILLI KONTROL

ROG mühendislerimiz sisteminizin en uygun koşullarda çalışması için akıllı yazılım çözümleri geliştirdi ve bunları sıkı testlerden geçirdi.
 

AI Hız Aşırtma

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. AI Hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayar için en uygun yapılandırmayı belirliyor.
 

AI Soğutma

AI Soğutma anakarta bağlı fanları otomatik olarak yönetiyor ve denetliyor. Bu sayede sistemin iş yüküne ve sıcaklığına göre en verimli ayarları yapıyor.
 

AI Ağ Bağlantısı

GameFirst VI ağ bant genişliğini düzenleyerek internet üzerinden akıcı oyun deneyimi için paraziti ve gecikmeleri etkili bir şekilde azaltıyor.

 

İki Kat Kapasiteli DIMM Desteği

ROG Strix Z490-I Gaming, size toplamda 64GB bellek kapasitesi sağlamak için DIMM yuvası başına 32GB'a kadar destek veren benzersiz bir bellek izleme tasarımına sahiptir. İki kat kapasiteli DDR4 DIMM modüllerine sahip kompakt bir anakart olan ROG Strix Z490-I, dört adet DIMM desteği sunan anakart tasarımlarının bellek kapasiteleriyle aynı desteği sağlar.

 

Çift PCIe 3.0 M.2

İki adet M.2 yuvasından biri SATA hem de PCIe 3.0 x4 moduna destek verirken, diğer yuva da NVMe için PCIe 3.0 x4 desteği sunuyor. Bu iki yuvayla en hızlı ve en esnek M.2 arayüzü elde ediliyor.

 

YENİ NESİL BAĞLANTILAR

WiFi 6 (802.11 ax)

Yerleşik Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantı desteği ultra yüksek kablosuz ağ hızı, gelişmiş kapasite ve kalabalık kablosuz ağlarda daha iyi performans sunarak olağanüstü çevrim içi oyun deneyimleri yaşamanızı sağlıyor. Anakartınızla birlikte bir ASUS Wi-Fi 6 router kullanarak Wi-Fi 6'nın gerçek potansiyelinden yararlanabilirsiniz.
 

Intel 2.5G Ethernet

Yerleşik 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

 

Sonic Studio III

Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.
 

Sonic Studio Link

Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.
 

Sonic Studio Virtual Mixer

Yayıncıların farklı uygulamalardaki ses giriş ve çıkışlarını birleştirmesine olanak veren bir sanal ses cihazı. Bu sanal cihaz sayesinde yayın yazılımı içinde sesinizi ve oyun içi sesleri bir araya getirebiliyorsunuz. Çeşitli ayar ve takip araçları ise daha üstün dijital kontrol sunuyor.

 

Kesinlikle ROG Strix

ROG Strix Z490-I Gaming, Üç Katlı Soğutucu üzerindeki siber metin işaretlerinin yanında siyah ve gri kaplamalarla beraber estetik olarak düşük profilde bir görünüm sunar.

 

KURULUM DOSTU

1. Önceden Monteli Giriş/Çıkış kalkanı

ROG'nin patentli şık mat siyah kaplama giriş çıkış kalkanı, anakart kurulumunu kolaylaştırmak için önceden monte ediliyor.
 

2. Q-LED

Yerleşik LED'ler, güç durumunun yanı sıra, işlemci, bellek, grafik kartı ya da boot cihazıyla ilgili problemleri göstererek, hız şekilde sorunu teşhis etmenizi sağlar.
 

3. SafeSlot

Çelik kaplama ile güçlendirilen SafeSlot PCIe yuvası sayesinde anakartın ağır grafik kartlarından hasar görmesi engellenir.
 

4. BIOS FlashBack™

BIOS Flashback™, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

 

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket 1200

Ram Tipi

DDR4

Ram Tipi

DDR4

Anakart Chipseti

Intel® Z490

Anakart Yapı

Mini ITX

Maks. Ram Desteği

64GB

Ram Slot Sayısı

2

Desteklenen Ram Hızı

3000MHz - 2933MHz - 2666MHz

Maks. Ram Hızı (O.C.)

4800MHz (O.C.)

Sata 6Gb/s

4

M.2 Yuva Sayısı

2

PCI Express 3.0 x16

1

USB 3.2

6

USB 2.0

2

TYPE-C

1

HDMI

1

DisplayPort

1

Ethernet

10/100/1000Mbps

Dahili Ses Kartı

ROG SupremeFX 8-Kanal

Boyutlar (cm)

17.0 cm x 17.0 cm

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

36

Bu ürünle toplam 4 yorum yapıldı.

(4) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.040,33 TL 3.121 TL
4 780,25 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 780,25 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.040,33 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 1.560,50 TL 3.121 TL
3 1.040,33 TL 3.121 TL
4 780,25 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.040,33 TL 3.121 TL
4 780,25 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 780,25 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 3.121 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 3.121 TL 3.121 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.040,33 TL 3.121 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı