ZOTAC ASUS 20000 TL - Üzeri Ekran Kartları

ZOTAC ASUS Ekran kartı fiyatları, modelleri ve güvenilir ekran kartı markaları uygun ödeme seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da, şimdi inceleyin hemen satın alın.

ZOTAC ASUS OEM Ürünleri kategorisinde Ekran Kartları modellerinde 30 adet ürün bulundu.

Web'e Özel Fiyat
(4)
DUAL-RTX4070-O12G

ASUS DUAL GeForce RTX 4070 OC 12GB GDDR6X 192Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı

Vatan Kart'a Özel Sepette
%15 İndirim 25.056 TL
29.479 TL
KARGO BEDAVA
Web'e Özel Fiyat
(0)
PROART-RTX4060TI-O16G

ASUS PROART GeForce RTX 4060 Ti OC 16GBB GDDR6 128Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı

Vatan Kart'a Özel Sepette
%14 İndirim 20.557 TL
24.041 TL
KARGO BEDAVA
Web'e Özel Fiyat
(4)
DUAL-RTX4070-O12G-WHITE

ASUS DUAL GeForce RTX 4070 WHITE OC 12GB GDDR6X 192Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı

Vatan Kart'a Özel Sepette
%15 İndirim 25.939 TL
30.517 TL
KARGO BEDAVA
Web'e Özel Fiyat
(3)
TUF-RTX4070-O12G-GAMING

ASUS TUF GeForce RTX 4070 GAMING OC 12GB GDDRX6 192Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı

Vatan Kart'a Özel Sepette
%15 İndirim 28.410 TL
33.424 TL
KARGO BEDAVA
Web'e Özel Fiyat
(1)
DUAL-RTX4060TI-O8G-WHITE

ASUS DUAL GeForce RTX 4060 Ti WHITE OC 8GB GDDR6 128Bit DLSS 3 Ekran Kartı

Vatan Kart'a Özel Sepette
%15 İndirim 17.277 TL
20.328 TL
KARGO BEDAVA

Ekran Kartları

Ekran Kartları bilgisayarın işlediği bilgileri monitöre yansımasını sağlar ve aynı zamanda görüntü kalitesini belirler. Görüntü kalitesi monitöre ve ekran kartına bağlıdır. Ekran kartınız iyi değilse monitörünüz ne kadar iyi olursa olsun kaliteli bir görüntü elde edemezsiniz. Ekran kartı yazı, resim, film, grafik gibi şekillerin oluşmasında monitör ve işlemci arasındaki bağlantıyı sağlar. Monitörde görülen her şey ekran kartından gelen bilgilerdir. Ekran kartının gücü ve hafızası görüntünün kalitesi ve hızını belirler. Ekran kartlarının Ram belleği, bellek ve çekirdek hızı ne kadar yüksek olursa alacağınız görüntü kalitesi de o kadar iyi olur. Oyunlarda akıcılık, canlı ve net renkler, FPS gibi değerlerde yükselmeyi çok net olarak görebilirsiniz. Ekran kartlarının fan sayısı önemlidir ancak çok sayıda fan olmaması kalitesini düşürmemektedir. Fan dönüş hızı, dahili soğutma sistemi ve fan sessizliği önemli hususlardır. Bilgisayar parçalarının sessiz çalışması her zaman için tercih edilen bir konudur. Ledli ekran kartları da kasa içi aydınlatma ve hoş görüntüler için tercih sebebi olabilir. Ekstra led aydınlatması bağlamadan bu özelliği destekleyen donanımlar ile renkli aydınlatmalara sahip olabilirsiniz.

Ekran kartı anakartın üstündeki ekran kartı slotuna takılır. Ekran kartlarının Ram belleği, bellek ve çekirdek hızı ne kadar yüksek olursa alacağınız görüntü kalitesi de o kadar iyi olur. Ekran kartı seçimi yaparken ihtiyacınızı karşılayacak bir ürün seçmeniz yararınıza olacaktır. Aşağıda ekran kartı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurları sizin için sıraladık.

Ekran kartı için GPU (Grafik İşleme Ünitesi) üreten iki büyük marka bulunmaktadır. Bunlar Nvıdıa ve Amd’dir Ekran kartı chipseti Nvıdıa ve Amd markalarının serileri anlamına gelmektedir. GTX 1080 Nvidia’nın, RX 480 AMD’nin bir modelidir. Model yükseldikçe kalite artmaktadır.

Bir başka özellik olan Ram kapasitesi ekran kartının, monitöre yansıtılacak olan bilgileri depoladığı alandır. 4 GB’lık bir ekran kartı hafızasında 2 GB’lık bir ekran kartına göre daha fazla bilgi depolayacaktır ve buda bilgisayarın hızıyla direk bağlantılıdır. Asus’un RX460 2 GB ekran kartı buna örnek olabilir. Ekran kartı seçiminde bellek arayüzü de önemli rol oynamaktadır. Bu veriyolu genişliğini ifade etmektedir. Veriyolu genişliği aktarım sağlandığında kaç bitlik verinin geçtiğini ifade eder ve ne kadar geniş bir veriyolu varsa monitöre o kadar kaliteli ve hızlı görüntü yansıyacaktır. 256 bit bellek arayüzü özelliğine sahip bir ekran kartı 128 Bit özelliğe sahip ekran kartına göre daha hızlı işlem yapabilir. Ram kapasitesi, çekirdek hızı ve bellek hızı ayrı ayrı özellikleri temsil ettiği için ekran kartının genel performansına direkt etki etmeyebilir.

GDDR3, GDDR5 gibi bellek tipleri bulunmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle ihtiyaçları karşılayacak daha güçlü ekran kartları piyasaya sürülmektedir. Buna istinaden bellek tipleri değişiklik göstermektedir. Asus, Msi ve Zotac gibi birçok marka ve modellerde ekran kartını burada bulabilirsiniz. Yüksek kaliteli ekran kartları, yüksek grafik işlemcisi ve belleğe sahip gaming ekran kartları uygun fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı