En Çok Satanlar

Televizyon

Televizyon modelleri, markaları, LED ve LCD ekran TV'ler ve televizyon kampanyaları ve daha fazlası 6 taksit fırsatıyla Vatan Bilgisayar'da!

Tüketici Elektroniği kategorisinde Televizyon modellerinde 1 adet ürün bulundu.

Televizyon

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla değişen ve gelişen televizyonlar artık yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunuyor. İstediğiniz her an bu kalite ile izleyebileceğiniz en keyifli filmlerin yanı sıra televizyonları oyun konsolları ile de rahatlıkla kullanabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Pixel olarak gelişmiş olan televizyonlar artık çok daha canlı renklere sahip. Bağlantılar ve farklı kullanım alanları açısından bakıldığında çok farklı özellikleri beraberinde sunuyor. Bilgisayarlara, fotoğraf makinelerine bağlanabilen yeni nesil televizyonlar aynı zamanda internete de bağlanabiliyor. Eğlencenin vazgeçilmez adresi halene gelen televizyon sunduğu canlı görüntüler ile artık çok daha etkili bir araç. Son çıkan televizyon teknolojilerini rahatlıkla takip edebilir, isabetli seçimler yaparak eğlencenin tadına varabilirsiniz.

TV Monitör Tipleri
Geçmişte kullandığımız tüplü televizyonlara nazaran günümüzde üretilen panel teknolojileri tüplü televizyonlara göre 10 kata kadar daha hafif ve ince olarak üretilmektedir. Led paneller ışık yayan led diyotlarla çalışır. Aydınlatma panellerinde led ışıkların kullanılması sayesinde televizyonların çok daha inceltilmesi sağlanmıştır. Led paneller ayrıca çok daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir, daha uzun ömürlüdür ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Oled panellerde ise pikseller ışık ve renk üretmektedir. Bu sayede harici bir ışık kaynağına ihtiyaç duymazlar. Bunun sonucunda ise gerçeğe yakın görüntüler verir ve yenileme hızı oldukça yüksektir. Curved televizyonlar kavisli ekran anlamına gelir. Normal ekranlarda genişlik arttıkça yaşanan görüntü kayıpları Curved TV'lerde yaşanmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre Curved TV'ler aynı boyuttaki düz ekranlara göre daha büyük görüntü verirken aynı zamanda daha geniş bir izleme açısı sunmaktadır. 3D Televizyonlar 3 boyutlu görüntü oynatan televizyonlara denmektedir. 3D yayınlanmakta olan programları ya da DVD'lerinizi özel gözlüğü takarak evinizde sinema keyfini üç boyutlu olarak yaşayabilirsiniz.

TV Ekran Boyu ve İzleme Mesafesi
Ekran büyüklüğü televizyon seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. Her ekran boyunun ideal izleme mesafesi mevcuttur. Ekran boyu filtresinde bulunan videomuzdaki şema ile doğru izleme mesafesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Örn; 55 inç'lik televizyon minimum 2.35 m mesafeden izlenmelidir. Bu mesafenin altına indiğinizde televizyondaki pikseller belirleşir ve izleme keyfiniz bozulabilir. Mesafe 4 metrenin üzerine çıktığında ise detaylar ve televizyon boyutu küçük gelebilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için sizin için hazırlanan şemayı kontrol ederek ideal televizyon boyutuna karar verebilirsiniz.

TV Çözünürlüğü
Ekrandaki en küçük görüntü parçasına piksel denir. Piksellerin yatay ve dikey değerlerinin çarpılması ile çözünürlük bulunur. Çözünürlük değeri arttıkça piksel değeri artar ve görüntü kalitesi iyileşir. Çözünürlük çeşitleri HD, FHD ve 4K olarak adlandırılır. HD, yüksek çözünürlük anlamına gelir ve 720p olarak adlandırılır; en düşük HD ekran 1280*720 pikselden oluşur. Full HD ise tam yüksek çözünürlük anlamına gelir. HD çözünürlüğe göre yaklaşık 2 kat piksele sahiptir ve 1080p olarak adlandırılır; en düşük Full HD ekran 1920*1080 pikselden oluşur. Ultra HD veya 4K, Full HD'nin yaklaşık 4 katı çözünürlüğe sahiptir. Yatay olarak sahip olduğu yaklaşık dört bin pikselden dolayı 4K ismini almıştır. 4K ekranlar yaklaşık 8 milyon piksele sahiptir; en düşük 4K ekran 3840*2160 pikselden oluşur.

Smart TV Arayüzleri
Arayüz, televizyon kullanırken televizyonlarla iletişim kurduğunuz ya da komut verdiğiniz bir işletim sistemidir. Arayüz seçiminde işletim sistemi özellerini isteklerinize göre seçebilirsiniz. Smart TV; internete bağlanmanızı sağlayan, sahip olduğu bazı uygulamalarla sosyal ağlara girmenizi, oyunlar oynamanızı imkan sağlayan işletim sistemlerine sahip televizyonlara verilen genel isimdir. Android TV; çoğu mobil cihazlarda bulunan Android işletim sistemine sahip televizyonlardır. Android işletim sistemine sahip televizyonlarda Google Play sayesinde her türlü uygulama ve içeriğe kolayca erişebilirsiniz. webOS; LG tarafından geliştirilen, Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Sadeleştirilmiş yapısı sayesinde kolay kullanım sunar, LG Store'dan dilediğiniz uygulamalara bu işletim sistemi ile erişebilirsiniz. Tizen; Samsung ve Intel tarafından geliştirilen ve daha çok Samsung TV'lerde kullanılan işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde çoklu bağlantı desteği sayesinde birçok uygulamayı aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Televizyon Markaları
LG, Samsung televizyon, Philips, Sony, Vestel, Grundig, Seg markalı televizyonları www.vatanbilgisayar.com adresinden veya Vatan Bilgisayar mağazalarından satın alabilirsiniz. Televizyon satın alırken güvendiğiniz markayı seçmenizi tavsiye ederiz. Vatan Bilgisayar’da satılan tüm Televizyonlar ilgili markaların yetkili ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı