Yeni Ürünler

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
SAMSUNG (4)
VESTEL (4)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
Küçük Ev Aletleri Elektrikli Ev Aletleri Klima modellerinde 8 adet kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:8 
 

Klima

Klima iklimlendirme sağlayan mekanizmadır. Yani ortamın ısısını çekerek sıcaklığı azaltabilir, nemi alarak havayı tazeler veya ortam sıcaklığını arttırabilir. Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Kullanılacak yerin konumu, büyüklüğü, cam ve kapıların konumuna dikkat edilmesi gerekir. Kullanacağınız ortama uygun olmayan bir klima tercih etmeniz yeteri kadar performans alamamanıza veya fazla enerji tüketimine neden olabilir Her türlü alan için yüksek BTU enerjisine sahip klimalar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Günümüzde lüks olmaktan çıkarak genel ihtiyaç haline gelen klimalar yapılan araştırmalara göre belli seviyede sıcaklık ve nem oranı sağladığı için daha rahat yaşama ortamı sağlamaktadır. Genellikle işyerlerinde kullanılan klimalar, rahat bir çalışma ortamı oluşmasına katkı sağlayabilmektedir.

Klimalar, BTU değerine göre ısıtma ve soğutma yapabilmektedir. BTU değeri 1 saatte taşıdığı ısı miktarını gösterir. Soğutulacak alanın büyüklüğü ve ortam sıcaklığı, Btu değerinin yüksekliğini seçmenize yardımcı olacaktır. BTU değeri 9000 Btu, 12000 Btu, 24000 Btu gibi değişiklikler gösterebilmektedir.

A enerji sınıfı veya İnverter klimalar ile enerji tüketimini düşürebilirsiniz. Klima kullanırken enerji tasarrufu sağlamak kullanıcıya bağlıdır. Gün içerisinde klimanızı yoğun olarak kullanıyorsanız İnverter klima tercih edebilirsiniz. İnverter klima, havayı istenilen derecede çalışmayı durdurmadan sağlar. Böylece enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. Çünkü klima kapanıp, tekrar açıldığında fazla enerji tüketir. Günde 2-3 saat klima kullanıyorsanız, A sınıfı bir klima tercih edebilirsiniz. 2-3 saat içerisinde klimanın açılış ve kapanışı az olacaktır.

Klima satın alırken, sağlığınız için kaliteli ve güvenilir bir marka olmasına dikkat etmelisiniz. Vatan Bilgisayar kaliteli ve güvenilir markaları sizlerle buluşturur. Baymak, LG, Samsung ve birçok marka klima, uygun fiyatlarla ve çeşitli taksit seçenekleriyle Vatan Bilgisayar’da.