100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tüketici Hakları
Teknoloji alışverişlerinizde Vatan Bilgisayar’ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Size, bu alışverişinizde birlikte oluşan yasal haklarınızı ve müşteri memnuniyeti ilkesiyle kurulan Vatan Bilgisayar Müşteri Hizmetleri’nden daha verimli yararlanmanızı sağlayacak detayları bilgilerinize sunarız.

 

AYIPLI ÜRÜNLERDE SEÇİMLİK HAK KULLANIMI

6502 Sayılı T.K.H.K 10. ve 58. Madde çerçevesinde, üretici veya ithalatçılarca, teslim tarihinden sonraki altı ay içinde malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

 

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme seçimlik haklarından birini kullanabilir.
Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir.

 

Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesinin satıcı için orantısız güçlükleri beraberinde getirecek olması hâlinde tüketici, sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilir. Orantısızlığın tayininde malın ayıpsız değeri, ayıbın önemi ve diğer seçimlik haklara başvurmanın tüketici açısından sorun teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar dikkate alınır.
Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi haklarından birinin seçilmesi durumunda bu talebin satıcıya, üreticiye veya ithalatçıya yöneltilmesinden itibaren azami otuz iş günü içinde yerine getirilmesi zorunludur.

Tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir.
Tüketicinin sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden yapılan indirim tutarı derhâl tüketiciye iade edilir.

Ayıplı ürün seçimlik hak kullanımı, kullanımdan kaynaklanan (kaza, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırı kullanım, sıvı teması, güç ve akım durumları ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan halleri kapsamaz.


MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM İŞLEMLERİ (AYIPLI OLMAYAN ÜRÜNLER)

Vatan Bilgisayar’dan satın almış olduğunuz ve 6502 sayılı T.K.H.K. çerçevesinde ayıplı olmayan ürünleri müşteri memnuniyeti kapsamında, satın aldıktan sonra 15 gün içinde, aşağıda aktarılan koşullar çerçevesinde ve yalnızca belirtilen ürünleri değiştirebilirsiniz: (aşağıdaki koşulların bir arada bulunmaması halinde değişim yapılamaz)

 

 • -Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.
 • -Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur.
 • -Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.
 • -Faturanızı (ticari gerçek kişi işletmesi ve ticari tüzel kişi) firma adına kestirdiyseniz ürünü değiştirmek için iade faturası/serbest meslek makbuzu aslını getirmeyi unutmayınız, aksi durumlarda değişim işlemi başlatılamayacaktırYukarıdaki Koşulların Sağlanması Durumunda:

 • -Makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.
 • -Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.


 • Yukarıda Sözü Edilen Müşteri Memnuniyeti Çerçevesindeki Değişim İşlemleri Aşağıdaki Durumlarda Ve Ürünlerde Yapılamamaktadır:

 • -Koruma bandı bulunan veya vakumlu paket içerisindeki ürünlerin açılması durumunda,
 • -DVD, VCD (yazılım, oyun, film), kitap, cep telefonları, kulaklıklar (bluetooh, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, -DVD medya v.b.), projeksiyon cihazları, telefonlar, LCD ve Plazma televizyonlar, harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, ev aletleri, beyaz eşya, kişisel bakım ürünleri ve oyuncaklarda, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette
 • -Ürün ile birlikte sunulan hizmet paketlerinin başlatılması durumunda değişim yapılamamaktadır.
 •  

  Vatan Bilgisayar Sanayi Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

   

  Vatan Bilgisayar Yetkili servis merkezi değildir.
  Vatan Bilgisayar Müşteri Hizmetleri, tüketici adresinde servis vermemektedir.
  Müşteri Hizmetlerine teslim edilen ürünlerdeki şahsi bilgilerin korunmasından Vatan Bilgisayar sorumlu değildir. Bilgilerin tüketici tarafından yedeklenmesi önerilmektedir.
  İade işlemlerinde, geri ödeme, satış esnasında yapılan ödeme biçiminde gerçekleşir.
  Müşteri Hizmetlerinde saat 19:00 ve sonrasında sadece ürün kabul ve teslim işlemi yapılmaktadır, iade değişim işlemi yapılmamaktadır.
  Vatan Bilgisayar sadece kendi sattığı ürünlere müşteri hizmetleri vermektedir.
  3 ay içinde teslim alınmayan ürünlerin sorumluluğu Vatan Bilgisayar’a ait değildir.
  Mesafeli satışlarda cayma hakkı kullanım süresi, ürünün tarafımıza tesliminden sonra 14 gündür.

  İlgili Ürünler