En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

RAMPAGE TRUST Çantalar ve Kılıflar

RAMPAGE TRUST Notebook çantaları, telefon kılıfları, tablet kılıfları, fotoğraf makinesi çantaları ve daha fazla çanta ve kılıflar sadece Vatan Bilgisayar'da

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
ADDISON (351)
APPLE (40)
BELKIN (10)
DICOTA (3)
HAMA (3)
HP (38)
HUAWEI (35)
OEM (5)
SAMSUNG (68)
TARGUS (51)
THULE (2)
TRUST (46)
TTEC (65)
TUCANO (14)
Fiyat Aralığı Bilgi
Uyumlu Olduğu Marka Bilgi
Apple (5)
Samsung (6)
Çanta Boyu (inç) Bilgi
16 (1)
Kelime ile Filtrele Bilgi
Seçimleriniz
46 ÜRÜN
Markalar
RAMPAGE TRUST Aksesuar Ürünleri Çantalar ve Kılıflar modellerinde 46 adet kayıt bulundu.
Karşılaştır
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:46 
ÖZEL ÜRÜN

  Çanta ve Kılıflar

  Kişiler çanta ve bavul seçimlerini bedenlerine ve sağlıklarına göre yapmalıdırlar. Kişinin bedeni için uygun olmayan, sağlık durumu gözetilmeden yapılan çanta seçimleri, kötü sonuçlar doğurabilir ve bu kötü sonuçlar hayatları boyunca kalıcı olabilmektedir. Vücut anatomisine göre yapılan çanta seçimi, sorunsuz bir kullanım sağlayacaktır. Örneğin ortalama bir erkek ve bir kadının vücutlarının anatomik özellikleri, kas ve iskelet yapıları birbirinden farklıdır.

  Sırt çantası seçimlerinde gövde uzunluğu ölçüsü, bel ve omuz kolonlarının uygunluğunun test edilmesi ve bunlara göre ölçüler alınarak çantalar seçilmeli, kayış uzunlukları ayarlanmalıdır. Çanta, kişinin iskelet ve anatomik sistemine uygun ve doğru büyüklükte olmalıdır. Sırt çantalarının ağırlık ve boyutları, kullanılan yerlere göre değişiklik göstermektedir.

  Teknolojik aletler ve kişisel ürünler taşıyacağınız çantalar bilgisayarlara veya taşıyacağınız teknolojik alete uygun olmalı, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı eşyalarınızı koruyabilmeli, küçük eşyalarınız için organizasyon bölmeleri olmalı ve kişi eşyalarını aradığında zorlanmamalıdır. Ayrıca hırsızlık ihtimallerini göz önünde bulundurarak gizli bölmeleri olan çantaları tercih etmeniz kişi için büyük avantaj sağlayacaktır. Beden için ise sırt ve omuzu rahat hissettirecek ve ağrılara yol açmayacak çanta tercihleri yapılmalıdır.

  Bel çantası kişinin bel bölgesini harekete geçirdiğinden ve bölge diğer bölgelere göre daha hassas olduğundan ve beden sağlığını daha kolay etkilediğinden dolayı kişinin vücut yapısına ve çantayı taşıyacağı süreye bağlı olarak bir seçim yapması gerekmektedir. Bu çantalarda ağırlığa fazla yüklenilmemelidir. Konum açısından kişinin çabuk ulaşabileceği, küçük eşyalarını saklayabileceği ve seyahat sırasında onun için lazım olabilecek materyalleri içinde bulundurabileceği bir yerdedir. Bu yüzden basit kullanım sağlayan bu çantalar, kişi için hayatı kolaylaştıracaktır.

  Trekking çantaları kişinin seyahat boyunca yanında olacağı için ve kişi çantanın içindeki ağırlığı sürekli olarak taşıyacağı için bu çantaların kişinin bedenine uyumlu olması, sırt ve omzunu uygun olarak sarması gerekmektedir. Aksi taktirde kişi yürüyüş sırasında daha kolay yorulabilir ve kas, kemik ağrıları meydana gelebilir. İçine konulan malzemelerin tamamını alması ve kişinin malzemeleri olabildiğince minimuma indirerek seçmesi gerekmektedir.

  Boyun çantaları da tıpkı bel çantaları gibi kişiye yakın ve kolay ulaşabileceği konumdadır. Ebatları fazla büyük olmayan bu çantalar direkt olarak ağırlığı boyundan aldığı için kişinin yanında bulunması  gereken fazla ağır olmayan, olabildiğince hafif eşyaları taşıyabileceği bir çantadır.

  Bisiklet çantaları gidilecek mesafeye, kişinin bisikleti kullanımına ve bisiklet modeline göre seçilmelidir. Kazaya sebebiyet vermemesi ve kişinin konforu hissetmesi açısından seçim yaparken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bisiklet çantaları ergonomik tasarıma sahip olmalı ve aynı zamanda dışarıdan gelebilecek darbelere karşı sert olmalıdır. Birden fazla bölmesi olduğunda büyük kolaylık sağlayan bu çantalarda kişi ihtiyacı olan materyalleri rahatlıkla yanında taşıyabilir. Ayrıca olumsuz hava koşullarına karşı çantanın dışı için koruyucu bir kılıf bulundurmak kişinin yararına olacaktır.

  Omuz çantaları ağırlığı direkt olarak omuzdan aldığı için bölgedeki kemik ve kasları zedelemeyecek ağırlıkta ve omuz bölgesini koruyan destekleri bulunan ürünler seçilmelidir. Kişinin taşıyabileceği ağırlığa, kas, kemik ve anatomi yapısına uygun çantayı seçmesi gerekmektedir. Hacim olarak küçümsenmeyecek büyüklükte olan bu çantalar içine oldukça fazla materyal alır. Genelde hafif fakat ebat olarak büyük materyaller bu çantaya koyulmalıdır. Omuz bölgesi ağrıya ve zedelenmeye oldukça müsait bir bölge olduğundan ve bu çanta modellerinde yük tek omuza verildiği için sırt çantası kadar ağırlık konulmamalı, olabildiğince minimuma indirilmelidir.

  Piknik çantaları yolculuklarda içinde bulunan yiyecek ve içecekleri iyi muhafaza etmelidir. İklim koşullarına ve seyahat süresine bağlı olarak seçilen çantalar, kişi için konforlu, seyahat için uygun olacaktır. Hacmi kişi sayısına ve yolculuk süresine bağlı olarak değişkenlik gösterilerek seçilebilir. Soğuk ve sıcak muhafaza için uygun olması ve bunları maksimum ne kadar süre yapabildiği göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi taktirde içerisindeki gıdalar bozulabilir, ciddi sorunlara yol açabilir.

  Soğutucu çantalar, seyahat süresine ve içine konulacak malzemelere göre seçilmelidir. Bu çantaların iklim koşullarına ve kullanacağınız süreye dayanıklı olması gerekmektedir. İçinde bulunan malzemeleri kişinin ihtiyaç duyduğu süre boyunca muhafaza etmesi için uygun seçimler yapılmalıdır. Aksi taktirde içinde bulunan malzemeler genelde gıda ürünleri olduğu için sağlık açısından ciddi sorunlar yaratacaktır.

  Su geçirmez çantalar seyahat süresince kişinin materyallerini zorlu iklim koşullarından korur ve korumaması durumunda oluşabilecek zorlukların önüne geçer.  Kişi seyahat edeceği yere bağlı olarak su geçirmez çanta seçmelidir.

  Toz torbası çantalar kişinin yapacağı spora göre seçilmelidir. Özellikle tırmanış gibi sporlarda bu torbaları kişiler dinlenme durumlarında kullanır ve fonksiyonlarının işlevsel olması bu açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir.

  Kapsamlı bir araştırma ile seçilen çantalar, doğru seçimler yapıldığında eşyalar içine doğru ve düzenli bir şekilde yerleştirildiğinde kişi için büyük yarar, konfor ve kolaylık sağlayacaktır.