VESTEL TCL FULL HD

VESTEL TCL Tüketici Elektroniği kategorisinde FULL HD modellerinde 4 adet ürün bulundu.

Full HD TV

Full HD, bir çözünürlük ifadesidir. İngilizce açılımı Full High Definition olarak tanımlanır, dilimizdeyse karşılığı yüksek çözünürlüklü yayın anlamına gelir. HD görüntü kalitesinin bir türü olan Full HD çözünürlük teknolojisinin piksel olarak ifadesiyse 1920x1080 şeklindedir.

Ekranlardaki görüntü piksel adı verilen noktaların birleşmesiyle oluşmaktadır. Bu noktalar ne kadar fazla olursa, görüntünün kalitesi de o kadar iyi olur. HD görüntü kalitesi 1280 x 720 çözünürlük ile başlar, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Full HD televizyonlarda bu çözünürlük

1920x1080 şeklindedir. Yalın bir ifadeyle bu 1920 sıra ve 1080 satır piksel demektir.
Full HD televizyonlarda, çok da net görüntülerin alınmasının sebebi bu piksel çokluğudur.

Uzun bir süre Full HD teknolojisi görüntü kalitesinin zirvesindeydi. Meydana gelen teknolojik gelişmeler sayesinde Full HD nin üzerinde bir kalite sunan Ultra HD ve 4K teknolojileri günümüzde daha çok tercih edilse de hala Full HD görüntü kalitesi yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Vatan Bilgisayar, Full HD görüntü kalitesine sahip Philips, Samsung, Vestel, LG, Axen ve Grundig marka televizyonları tüm Vatan Bilgisayar mağazalarında ve vatanbilgisayar.com da sizlere sunmaktadır.

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı