STEELSERIES VERBATIM KINGSTON RAZER 2000 - 2999 TL Klavyeler

Klavye fiyatları, ucuz klavye modelleri ve garantili markalar sadece Vatan Bilgisayar'da. En uygun ödeme seçenekleri ile hemen satın alabilirsiniz.

STEELSERIES VERBATIM KINGSTON RAZER OEM Ürünleri kategorisinde Klavyeler modellerinde 2 adet ürün bulundu.

Klavyeler

Klavyeler , bilgisayarınıza komut vermeniz için ihtiyacınız olan en temel dış donanımdır. Üzerinde rakamlar, harfler, işaretler, özel karakterler ve belirli fonksiyonlar bulunmaktadır. Klavyedeki herhangi bir tuşa bastığınızda işlemci o karakteri işler ve ekrana yansıtır. Klavyeler, F klavye ve Q klavye olmak üzere iki çeşittir. F klavye Türkçe’ye göre uyarlanmıştır. En çok kullanılan harfler, parmaklara uygun yerlere yerleştirilmiştir. Q klavye ise dünyada en çok kullanılan klavye türüdür. Özellikle İngilizcenin yaygın olduğu ülkelerde kullanılmaktadır ve herhangi bir dile göre uyarlanmamıştır. Pause, Page Up, Home, Delete klavyelerde bulunan bazı tuşlardandır. Pause tuşu; yapılan işlemi durdurur ve tekrar basıldığında işlem devam eder. Page Up tuşu; herhangi bir sayfadaysanız ekranı yukarı doğru kaydırır. Home tuşu; bir metin yazarken satır başına dönmenizi sağlar. Delete tuşuna ise bir kez basıldığında, sağ tarafta bulunan bir karakteri siler. Klavyedeki tuşlarda birden fazla komut bulunmaktadır. Örneğin, CTRL+C tuşlarına basıldığında seçilen karakterler kopyalanır ve ardından CTRL+V tuşuna basıldığında, kopyalanan o karakterler ekrana yansır. Acil durumlarda ise kullanabileceğiniz işletim sisteminizin bir parçası olan, ekran klavyesi de bulunmaktadır. Üzerinde görsel tuşlar bulunmaktadır. Sanal bir klavyedir ve fare imleciyle komut verilmektedir, fakat normal klavye kadar kullanışlı değildir.

İhtiyacınıza göre klavye seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; gün içerisinde aktif olarak bilgisayar kullanıyorsanız, tuşların sert yapıda olması ellerinizin yorulmasına neden olabilir. Bunun dışında tuşların yüksekliği, yazım kolaylığını sağlayacak malzeme kalitesi, tuşlar arasındaki mesafe, tuşlardan gelen sesler yazı deneyiminizi etkileyebilmektedir. Konforlu bir klavye için ayakları ayarlanabilir, ergonomik bir klavye seçmeniz faydalı olacaktır. Touchpad özelliği bulunan klavyeler, üzerinde parmağınızı gezdirerek ekrandaki mouse imlecini yönlendirmenize yarar ve mouse işlevi görür. Acil veya kolaylık sağlayacak durumlarda size yardımcı olabilecek bir özelliktir.

Günümüzde bilgisayar oyunları gelişmekte ve oyuncu sayıları da artmaktadır. Gaming klavyeler oyuncular için tasarlanmıştır. Oyuncuların, oyun içerisinde ihtiyaç duyduğu özellikler ön plandadır. Örneğin; makro tuşlarına birden fazla komut atanabilmektedir. Normalde dört defa bir tuşa basılması gerekirken, bir kere basılır ve buda oyuncunun performansına katkı sağlar. Işıklandırma özelliğine sahip gaming klavyeler ise oyuncuların karanlıkta oyun oynarken performansını korumasında yardımcı olur.

Klavyeler kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. USB, Bluetooth ve Wireless olarak farklı şekillerde bilgisayara bağlanabilir. Kablolu klavyeler genelde bilgisayarınızın USB girişine takılmaktadır, bazı eski modellerde ise PS/2 girişine bağlanarak kullanılır. Kablo uzunluğu bu klavyelerin seçiminde önemli rol oynamaktadır. Kablosuz klavyeler ise alıcı ve verici mantığıyla çalışmaktadır. Özel bir kurulum gerektirmezler. Bilgisayarın USB portuna klavyenin alıcısını takmanız, çalışması için yeterli olacaktır.

Microsoft, Logitech, Everest, Frisby gibi birçok marka klavye, uygun fiyatlarla ve çeşitli taksit seçenekleriyle Vatan Bilgisayar’da.

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı