100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Sporcu Kıyafetleri

Sporcu kıyafetleri markaları modelleri uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile şimdi Vatan Bilgisayar spor aletleri kategorisinde. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Kelime ile Filtrele Bilgi
Spor Aletleri Sporcu Kıyafetleri modellerinde 0 adet kayıt bulundu.

  ARADIĞINIZ KRİTERLERE
  UYGUN ÜRÜN BULUNAMADI.

  ALIŞVERİŞE BAŞLA

  ÖZEL ÜRÜN

   Sporcu Kıyafetleri

   Hareketli bir yaşam, doğru ve dengeli beslenmek ve spor yapmak insanların hem bedenlerini hem de ruhlarını iyileştirir, daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmelerini sağlar. Kalp rahatsızlıklarına iyi gelen spor, bağışıklık sistemini sağlamlaştırır, böylece kişilerin olası hastalıklara yakalanma riskleri minimuma iner.

   Fakat spor yapılırken kullanılan kıyafetler direkt olarak insan bedenine nufüz ettiği için kıyafetin kumaşı, cinsi, içinde kullanılan malzemeler oldukça önem arz eder. Direkt olarak tene temas eden ürünler, vücudun yoğun çalışmasından dolayı ortaya çıkan ısıyı ve nemi dengelemeli, onu doğru kontrol edebilmeli ve dokusu ile cilde zarar vermemelidir. Bu kıyafetler hava almalı, vücuda nefes aldırmalı ve esnek olmalıdır. Aksi taktirde vücutta tahriş, alerji, kızarıklık yapabilir. Kıyafetler, spor esnasında kişiyi sınırlamamalı, hareketlerini engellememelidir. Spor kıyafetleri, spor yapılacak olan yere, hava koşullarına, spor alanına, kişisel özelliklere göre seçilmelidir. Örneğin sıcak havalarda pamuklu kıyafetler tercih edilirken, soğuk ve zorlu hava koşullarında su geçirmez kıyafetler tercih edilmektedir. Kişilerin beden ölçülerine göre seçilen kıyafetler daha rahat ve esnek hareket etmeyi sağlarlar. Aksi takdirde kişilerin beden hareketleri kısıtlanabilir, daha hızlı yorulabilirler. Spor kıyafetleri kişilerin spor yaparken aldığı verimi olumlu ve olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

   Sporcuların kendilerini olası aksilik ve sakatlıklardan korumak, performanslarını yükseltmek için tercih ettiği dizlikler, yapılacak spora göre değişiklik göstermektedir. Voleybol, Hentbol, Futbol, Paten, Kaykay, Bisiklet gibi birçok spor çeşidinde kullanılan dizlikler, yapılacak spor dalına ve kişinin fiziksel özelliklerine göre seçilmelidir. Diz, spor sırasında sürekli olarak hareket eden bir eklemdir. Dizlerde oluşan terlemeyi vücuttan dışarı atarak dizin kuru kalmasını sağlayan dizlikler rahat ve esnek oldukları için spor kıyafetlerinin altına giyilebilir ve kişiyi rahatsız hissettirmez. Böylece dizlikler kişiyi hem dış darbelerden korur hem de bedende oluşabilecek tahriş, alerji gibi olumsuzlukları önler. Ayrıca hasarlı bölgeye giyildiğinde oradaki ağrıyı ve acıyı dindiren dizlikler, her sporcunun mutlaka kullanması gereken materyallerdendir.

   Sporcular spor sırasında terleyebilir, denge kayıpları yaşayabilirler. Ellerden çıkan teri içine hapseden eldivenler, kayma, düşme, denge kayıpları gibi durumların önüne geçerler. Ayrıca herhangi bir spor malzemesi tutulduğunda ve spor esnasında ellerde kaymalar meydana gelebilir veya kullanılan spor aletleri ellere zarar verebilir, ağrı ve acılara sebep olabilir. Spor türlerine bağlı olarak ellerin farklı bölgelerinde basınçlar meydana gelir. Bütün bu nedenler ellerde acıya, ağrılara ve avuç içi terlemelerine, böylelikle kaymalara neden olabilir. Eldivenler ise bu basınçların azalmasına yardımcı olur, böylece kişiler yaptıkları spora daha iyi odaklanır ve verim alırlar.  Eldivenler seçilirken kişilerin eldivenleri nerede kullanacağına ve fiziksel özelliklerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Avuç içi, parmak boyutlarına göre seçilebilen eldivenler, elleri doğru kavradıklarında yüksek verim ve performans sağlarlar.

   Spor yaparken havlu kullanmak, tahriş, alerji, sivilce, kızarıklıklar, mantar gibi vücutta mikropların yayılmasıyla vücutta oluşabilecek olumsuz etkilerin önüne geçmektedir. Havlunun kullanılmadığı durumlarda vücutta özellikle ter ile ortaya çıkacak olan bakteriler kişilerin vücudunda kalır, çeşitli enfeksiyonlar meydana gelir. Evde veya özellikle spor salonlarına kullanılan spor aletlerine kişilerin üzerindeki terler temas etmektedir. Bu bakteriler de kişiden kişiye kolayca yayılabilir türden bakterilerdir. Bu yüzden de her sporcu kendine özel havlusunu kullanmalı ve bu havluyu daima temiz tutmalıdır. Havluların pamuk, keten, bambu veya mikrofiber çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak önerilen çeşit çabuk kuruduğu için pamuk olsa da kişiler yapacağı spora ve kendine göre malzeme seçebilir. Sporda kullanılan havlular hem yüze hem bedene temas ettiği için vücudu tahriş etmemesi açısından yumuşak ve emici olması son derece önemlidir. Ebat ve ağırlığı yapılacak olan spora ve kişiye bağlı olarak değişmektedir.