• Menşei: Çin
 • Garanti: 24
 • Bellek yuvası sayısı: 1
 • Ses kaydı: Var
 • Diagonal ekran boyutu: 7,5 cm
 • Fotoğraf efektleri: Siyah&Beyaz, Nötr, Sepia (fotoğraf baskı kağıdı), Canlı
 • Video çözünürlüğü: 3840 x 2160,1920 x 1080
 • Uyumlu hafıza kartları: MS Micro (M2),MS PRO Duo,MS Pro-HG Duo,SD,SDHC,SDXC
ILCE6600MB.CEC / 129006

Sony Alpha A6600 18-135mm Aynasız APS-C Fotoğraf Makinesi

61.999 TL
20.666 TL'den başlayan taksitlerle
Peşin Fiyatına Taksit İmkanı

Kurumsal Fiyat Teklifi

Kurumsal fiyat teklif talebiniz alınmıştır.
Sizi 0850 222 56 56 numaralı hattımızdan arayacağız.

?
Teslimat Seçenekleri
Standart teslimat (ücretsiz): Hepsijet XL, Kolaygelsin veya Yurtiçi Kargo ile verilen siparişler kargoya teslim edilir.
Toplam Yorum: (0) İlk Yorumu Sen Yap

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

SONY ALPHA A6600 18-135MM AYNASIZ APS-C FOTOĞRAF MAKİNESİ ÖZELLİKLERİ

Sony Alpha A6600 18-135mm Aynasız APS-C Fotoğraf Makinesi

SONY ALPHA A6600 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

Güç elinizde

Hayalleriniz için tam teşekküllü bir ekipman

α6600, karşınıza çıkan her durumda ihtiyacınız olanı sunacak özelliklerle doludur: hızlı AF, kararlı görüntü sabitleme ve olağanüstü görüntü kalitesi, yüksek kapasiteli pil ve ciddi 4K HDR (HLG) video çekimi.

 

Güvenilir ve istikrarlı AF

Geniş AF alanı, süper yüksek AF hızı ve istikrarlı nesne takibi
 
Yoğun dağıtılan netleme noktaları görüntü alanının %84 kadarını kaplar, Hızlı Hibrit AF de aşama algılamalı AF ve kontrast algılamalı AF’nin en iyi özellikleriyle 0,02 saniyeliK dünya lideri alım hızına ulaşır. Nesneler hareket halindeyken, nesnenin etrafında yoğun şekilde konumlanan AF noktaları etkinleştirilerek doğru takip sağlanır.

11 fps’ye kadar AF/AE ile hızlı kesintisiz çekim

JPEG (Standart) olarak tek seferde 116 adede varan çekim serilerinde, minimum ekran gecikmesiyle 11 fps’e kadar ve canlı önizlemeyle 8 fps’e kadar çekim yapın. Elektronik vizörde açıkça görünen ayarlarınızla ve neredeyse gerçek zamanlı görüntülemeyle, aksiyon çekimlerinizi yepyeni bir seviyeye taşır.

Huzuru bozmayan sessiz kesintisiz çekim

Mutlak sessizlik gerektiğinde, AF-C modunda dahi deklanşör gürültüsü olmadan 8 fps’e kadar sessiz çekim yapılabilir. Gerçek Zamanlı Eye AF veya Gerçek Zamanlı Takip ile birlikte kullanıldığında, çekim seçeneklerinizi büyük ölçüde genişletir.

Takibi anında başlatın

Deklanşöre yarım basarak veya sadece dokunup nesneyi seçerek Gerçek Zamanlı Takibi başlatın. Ayrıca "Takibi Açma" işlevini özel bir tuşa atayabilir ve buna basarak takibi başlatabilirsiniz.

Yapay Zeka tabanlı nesne takibi

Fotoğraf makinesinin takip sistemleri, eşsiz AI (yapay zeka) tabanlı nesne tanıma algoritmalarına dayanır. Bunlar; renk, desen (parlaklık) ve mesafe (derinlik) verilerinden oluşan uzamsal bilgileri işler ve nesnenin gözünü ve yüzünü yüksek hızlarda gerçek zamanlı olarak takip eder.

İnsan için Gerçek Zamanlı Eye AF

Gerçek Zamanlı Eye AF, portre nesneniz hareketliyken dahi sahne netlemesini korumak için sürekli olarak istikrarlı göz algılama ve takip sağlar. Özellik, nesnenin yüzü kısmen gizliyken, arkadan aydınlatıldığında veya aşağıya bakarken de çalışır. 

Hayvan için Gerçek Zamanlı Eye AF

Güzel evcil hayvan portreleri elde etmenize ve güzel yaban hayatı çekimleri yapmanıza yardımcı olmak amacıyla, harika insan portreleri ortaya çıkaran göz algılama algoritmaları hayvanlara da uyarlandı.

Dokunarak sağ/sol göz AF seçimi

Nesnenin sağ ya da sol gözüne öncelik vermek istediğinizde, hem ayarlarda bu düzenlemeyi yapabilir hem de fotoğraf makinesinin monitör ekranına dokunarak bu işlemi basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

Yumuşak netleme geçişi

Takip ettiğiniz nesnenin durumuna bağlı olarak, netleme alanı otomatik olarak pürüzsüz şekilde nesnenin yüzü ve gözleri arasında geçiş yapar.

Dokunmatik Takip ile Gerçek Zamanlı Takip

Dokunmatik Takip işleviyle monitöre basitçe dokunarak, fotoğraflar veya videolar için Gerçek Zamanlı Takip işlevini başlatabilirsiniz.

Eğme ve sapma kontrolü

Özellikle uzun netleme uzaklıklarında çekim yaparken belli olan, eğme ve sapma titremesi olarak da bilinen açısal titremeyi telafi edin.

Yatay ve dikey eksenler

En çok makro çekim gibi yüksek büyütmelerde görülen, yatay ve dikey yönlerde fotoğraf makinesi titremesini telafi edin.

Dönme telafisi

En çok elde yapılan uzun süreli video çekiminde belli olan, döndürme veya dönüş titremesini telafi edin. 

Optik görüntü sabitleme nasıl çalışır?

Beğenilen Full Frame fotoğraf makinelerimizdeki 5 eksenli gövde içi optik görüntü sabitleme mekanizması, α6600’de APS-C sensör için sabitleme ünitesi olarak kullanıldı. Son derece hassas bir cayro sensöre dayanan bu mekanizma, 5 adımlı hızlı deklanşör ayarına eşdeğer sabitleme için, açısal (eğme ve sapma), yatay, dikey ve dönüş olmak üzere beş farklı eksende fotoğraf makinesi titremesini algılar ve telafi eder.

Tasarım gereği yüksek görüntü kalitesi

Exmor™ APS-C CMOS sensör ve yeni nesil BIONZ X™ görüntü işlemcisi
 
24,2 megapiksel APS-C görüntü sensörü, yüksek verimlilikle ışık toplama, geniş hassasiyet aralığı ve yüksek ISO ayarlarında dahi düşük gürültülü performans için optimum hale getirildi. Yeni nesil BIONZ X görüntü işleme motoru ile birlikte, üstün görüntü netliği ve olağanüstü doku üretimi sunar.

Yüksek ISO hassasiyeti için düşük gürültülü performans

α6600, ISO 100-32000 (ISO 50-102400’e genişletilebilir) gibi geniş bir hassasiyet aralığında, loş ışıklı ortamlarda dahi yüksek kaliteli görüntüler için mükemmel düşük gürültülü performans sunar.

Gelişmiş renk üretimi

α6600’ün aslına sadık renk üretiminin temeli, büyük beğeni toplayan Full Frame makinelerimizden alınan algoritmalardır. Bu teknolojiyle çiçeklerin parlak renkleri ve cilt tonlarının tasviri büyük ölçüde geliştirildi. Ayrıca çentikler ve yanlış renkler bastırıldı.

Çok yönlü video çekimi özellikleri

Tam piksel okuma ve piksel gruplaması olmaması, yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı sağlar; yeni bir HLG (Hibrit Log Gama) görüntü profili ise anında HDR sunumu destekler. Sofistike görüntü sabitleme de resmi tamamlar.
 

Netleme nesnenizde kalsın

Fotoğraf makinesinin Hızlı Hibrit AF sistemi, Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF özellikleri birlikte çalışarak nesne üzerinde kararlı ve güvenilir netlemeyi korur; böylece video çekiminin daha yaratıcı yönlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.
 

Zaman atlamalı videolar oluşturmak için Aralıklı Çekim

Fotoğraf makinesinin özellikleri arasında, 1-60 saniyelik çekim aralığı seçenekleriyle zaman atlamalı videolar çekmenizi sağlayan dahili Aralıklı Çekim özelliği de yer alıyor. Elde edilen görüntüler bilgisayarda yüksek çözünürlüklü olarak birleştirilebiliyor ve fotoğraf makinesinde değişken hızlı basit bir önizleme işleviyle görüntülenebiliyor.

S-Log çekim desteği

S-Log3 ve S-Log2 Gama eğrilerinde, beyazlama ve kararmayı en aza indirmek ve post prodüksiyonda daha geniş bir renk tonlaması kapsamı sağlamak için geniş bir dinamik aralık (Rec.709’un %1300’üne kadar) bulunur.

Ağır ve Hızlı Çekim kaydı

Doğrudan fotoğraf makinesine ağır çekim (5 kata kadar) ve hızlı çekim (60 kata kadar) videolar kaydedebilir ya da post prodüksiyonda yüksek kaliteli ağır çekim kayıtlar oluşturmak için 120 fps Full HD videoyu kullanabilirsiniz.

Harici dokunmatik işlemlerle daha geniş erişim

α6600’ün monitöründe bulunan Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Takip gibi elverişli dokunmatik işlemlere fotoğraf makinesine harici monitör bağlandığında dahi erişilebilir.

Hikayelerinizi kendi tarzınızda anlatın

α6600’ün güçlü film yapımlarına uygun tasarımıyla profesyoneller de işin meraklıları da hikayelerini dünyayla paylaşabilir. 180° derece eğilebilir ekran, vloglarda ve zorlu çekim açılarında kendinizi kadraja almanızı kolaylaştırır. Harici mikrofon jakı ve izleme amaçlı kulaklık jakı, profesyonel ses sağlar. Gelişmiş kol da tek seferde saatlerce sağlam ve konforlu çekimler yapmanızı sağlar.

Yüksek kapasiteli Z pil, uzun süreli çekimi destekler

Daha uzun çekimleri desteklemek için α6600’de, fotoğraf makinesinin ince formunu bozmadan, Full Frame fotoğraf makinelerimizin birçoğunda kullanılan yüksek kapasiteli pil kullanılmıştır.

Toza ve neme dayanıklı magnezyum alaşım gövde

Hafif fakat sağlam magnezyum alaşımdan üretilen üst kapak, ön kapak, iç kasa ve arka kapak ile fotoğraf makinesi toza ve neme dayanıklıdır.

Özelleştirme olanakları

Fotoğraf makinesinin 11 düğmesinin her biri 91 farklı işleve atanabilir ve aynı zamanda işlevler kontrol kadranına ve tekerine de atanabilir. Menüm özelliği sayesinde 30 farklı menü öğesini kaydedebilirsiniz.

Ergonomik geliştirmeler

Daha kolay kullanım için kolun kalınlığı ve toplam alanı artırıldı, ayrıca serbest bırakma düğmesinin bağlantısı geliştirildi.
 

Titreşimi bastıran dayanıklı deklanşör

Düşük titreşimli, son derece dayanıklı deklanşör, yaklaşık 200.000 deklanşör döngüsüne dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
 

Yüksek kontrastlı OLED vizör

Yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder™ nesnenizi kolay takip edebilmeniz için net görünürlük ve pürüzsüz bir görüntüleme sağlar.

 

USB üzerinden güç kaynağı

Mobil pile veya diğer güç kaynaklarına bağlanan bir USB kablosuyla fotoğraf makinesine güç sağlanabilir.
 

Yardımcı bağlantılar

Paneldeki bir kapağı çevirerek HDMI mikro jak ve Multi/Mikro USB terminaline kolayca erişilebilir.
 

Harici mikrofon jakı

Vlog ve videolarda daha iyi ses kalitesi için 3,5 mm stereo mikrofon jakı üzerinden harici mikrofon takılabilir.
 

Kulaklık jakı

Fotoğraf makinesinin ses girişini izleyebilmeniz için kulaklık jakı da bulunur.

 

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.
 • Image Edge Webcam

  Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Genel Özellikler
Menşei

Çin

Garanti

24

Hafıza
Bellek yuvası sayısı

1

Uyumlu hafıza kartları

MS Micro (M2),MS PRO Duo,MS Pro-HG Duo,SD,SDHC,SDXC

Ses
Ses kaydı

Var

Dahili mikrofon

Var

Dahili ses

Stereo

Ekran
Diagonal ekran boyutu

7,5 cm

Dokunmatik ekran

Yok

Çok açılı LCD görünümü

Yok

Ekran özellikleri

TFT

Dışa döner ekran

Yok

Ekran boyutu

3 inch

Kamera
Fotoğraf efektleri

Siyah&Beyaz, Nötr, Sepia (fotoğraf baskı kağıdı), Canlı

Fotoğraf çekme modu

Otomatik, Manuel, Program

Zamanlayıcı

2,5,10 s

Parlaklık ayarı

Var

Sahne modları

Yakın çekim (makro), Peyzaj, Gece manzarası, Gece portresi, Portre, Otoportre, günbatımı

Zıtlık ayarı

Var

Beyaz dengesi

Otomatik, Bulutlu, Günışığı, Flaş, Florasan, Parlak, Manuel, Gölge, Su altı

Fotoğraf makinası pleybek

Film, Tek görüntü

Histogram

Var

Video
Video çözünürlüğü

3840 x 2160,1920 x 1080

Video kaydı

Var

HD türü

4K Ultra HD

Odaklama
Odak ayarı

Otomatik/Manuel

Oto Fokus noktaları

125

Oto Fokus nokta seçimi

Otomatik

Ağırlık & boyutlar
Genişlik

120 mm

Derinlik

69,3 mm

Ağırlık (pil dahil)

503 gr

Yükseklik

66,9 mm

Lens sistemi
Maksimum açıklık

3,5

Lens yapısı

16/12

Odaklama mesafesi

18 - 135 mm

Filtre boyutu

5,5 cm

Minimum açıklık

36

Bağlantı
HDMI

Var

HDMI konnektör tipi

Mikro

Kulaklık bağlantısı

3,5 mm

PictBridge

Yok

Mikrofon giriş fişi

Var

USB konnektörü

Micro-USB

Resim kalitesi
Fotoğraf makinesi türü

SLR Fotoğraf Makinesi Kiti

Toplam megapiksel

25 MP

Megapiksel

24,2 MP

Sensör formatı

Gelişmiş Fotoğraf Sistemi tipi C (APS-C)

Sensör tipi

CMOS

Vizör
Vizör

Elektronik

Vizör ekran boyutu

0.39"

Vizör

2359296 Piksel

Işıklama
Işık pozlaması düzeltme

± 5EV (1/2EV; 1/3EV step)

Işıklama tipi

Otomatik, Manuel

ISO duyarlılığı (minimum)

100

ISO hassasiyeti

100,1024

Işık ölçme

Merkezi ağırlık, Değerlendirme (Çoklu doku), Spot

Ağ Bağlantıları
Bluetooth

Var

Yakın Alan İletişimi

Var

Bluetooth versiyonu

4.1

Wi-Fi standartları

802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)

Wi-Fi

Var

Paket içeriği
Yazılım Cdsi

Var

Kullanıcı kılavuzu

Var

Tasarım
Ürün rengi

Siyah

Kepenk
Kamera kapağı türü

Elektronik

Batarya
Pil ömrü (CIPA standart)

720 vuruşlar

Flaş
Flaş modları

Otomatik, Kapalı flaş, Flaş açık, Kırmızı göz azaltma, Yavaş senkronizasyon

Bu ürünle toplam 0 yorum yapıldı.

(0) Bu Ürün 0 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
Bu Ürün Hakkında Soru Sorun

SORU SOR

Soru sorabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
 • World kartlarda Albaraka ve Vakıfbank geçerli değildir.

 • Paraf ticari kartlarda artı taksit geçerli değildir

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 61.999 TL 61.999 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 61.999 TL 61.999 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 30.999,50 TL 61.999,00 TL
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 20.666,33 TL 61.999,00 TL

Akbank Direkt Öde ile ister Direkt Kredi, ister hesaptan havale seçeneği ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Direkt Kredi'yi tercih ederek alışverişinizi ödeme anında 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksit seçenekleri ürünün kategorisine göre farklılık gösterir. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Banka taksit seçeneğine göre vade farkı uygulayabilir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.vatanbilgisayar.com'a yönlendirileceksiniz.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
Yukarıda yer alan tablodaki açıklama, taksit tutarı ve toplam geri ödeme tutarındaki bilgiler Şirketimiz tarafından örnek olarak gösterilmektedir. Alışveriş kredinize ilişkin taksit tutarı, faiz oranı, sigorta seçeneği ve geri ödeme tutarı bilgilerine Fibabanka A.Ş.’ne ait web sitesi ve mobil uygulamadan ulaşabilirsiniz.

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
12.000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 12.000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile şubeye gitmeden anında ödeme kolaylığı Vatanbilgisayar.com’da!

Bu seçenekten sadece YapıKredi müşterileri yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

750 TL - 25.000 TL arasındaki siparişleriniz için alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.

36 Aya varan vade seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz. Kredi vadesi 12.000 TL ve altındaki cep telefonlarında maksimum 12, 12.000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3, bilgisayarlarda 12, tabletlerde ise 6 ay ile sınırlıdır. Diğer ürünlerde 36 aya kadar vade seçimi yapılabilir.

Şubeye gitmenize gerek kalmadan, kredinizi anında kullanabilirsiniz. Ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Yapı Kredi kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Yapı Kredi İnternet Şube üzerinden dijital olarak onaylanacak ve kullanılan kredi tutarının siparişiniz doğrultusunda Vatan Bilgisayar hesabına aktarılması sağlanacaktır. Henüz Yapı Kredi müşterisi değilseniz size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek müşteri olabilir, Yapı Kredi Alışveriş Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.

Sigorta ücreti ve tahsis ücreti gibi ek masraflar bulunmamaktadır.

Üründen cayma ve krediden cayma ayrı süreçlerdir. Siparişinizi iptal etmeniz ya da satın aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda sipariş tutarınız Vatan Bilgisayar tarafından Yapı Kredi hesabınıza aktarılacak olup, kredinizin kapatılması için ayrıca banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
12.000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 12.000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Garanti Alışveriş Kredisi

Mevcut Garanti BBVA müşterileri ve Garanti BBVA ile ilk kez çalışacak yeni müşteriler yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Garanti Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

Garanti Alışveriş Kredisi ile anında kredi kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde kolayca kredi kullanabilir, 750 TL – 25.000 TL arasındaki alışverişlerinizi kredi kartı limitinizi doldurmadan 36 aya varan vade seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet alışverişlerinizde ödeme yaparken Garanti Alışveriş Kredisi’ni seçmeniz yeterlidir. Bu ödeme seçeneğini seçtiğinizde, Garanti Bankası sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz Garanti Bankası sayfasında banka Müşteri Numaranızı veya TCKN’nizi girerek, internet bankacılığı parola ve şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kullandırma işlemi yalnızca banka tarafından sağlanmakta olup banka ödemenizi onayladıktan sonra tekrar VATANBİLBİLGİSAYAR.com sayfasına otomatik olarak yönlendirilecek ve ödeme işleminiz tamamlanacaktır.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Alışveriş Kredisi kullanım koşulları

Sepet tutarınızın en az 750 TL, en fazla 25.000 TL olması gerekir.

Maksimum vade bilgisayarlarda 12, tabletlerde 6, 12.000 TL ve altındaki cep telefonlarında 12, 12.000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3 ay ile sınırlıdır. Kredi kullanım koşulları ve kredi değerlendirmesi ilgili bankalar tarafından yapılmakta olup Vatan Bilgisayarın’nın herhangi bir etkisi yoktur. Kredi taksitlerinin ödenmesi dahil, kredi ile ilgili tüm işlemler kredi kullanılan banka üzerinden yapılır. Sipariş iptal ve iadelerinde standart prosedür geçerlidir. Siparişiniz iptal / iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamakta, krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinden kredi kapama tarihine kadar oluşan faizin sorumluluğu kredi kullanan müşteriye aittir. Banka, faiz oranı, vade ve diğer kredi koşullarında değişiklik yapma, kredinin onaylanması ve kullandırımı hakkında nihai kararı verme hakkına sahiptir

Vakıfbank Alışveriş Kredisi

Masterpass üzerinden Vakıfbank müşterileri yararlanabilir.

Alışveriş Kredisi, 10.000 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde 3 ay faizsiz vade seçeneğinden yararlanmanızı sağlar. Alışveriş Kredisi ile Ödeme için VakıfBank bireysel banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Ödeme adımında Alışveriş Kredisi bölümünde Vakıfbank’ı seçmeniz yeterlidir. Seçiminizin ardından bankanıza ait Masterpass’e kayıtlı kartınızla veya TCKN ile ilerleyebilirsiniz. Banka Politikaları gereği Kredi kullanabilir olmanız halinde çıkacak ekranda size uygun taksit fırsatını seçip kredinizi kullanabilirsiniz

TESLİMAT

 

Standart Teslimat;
Standart teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin, Yurtiçi kargo le gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 3-4 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Televizyon ve Klima siparişleriniz ise Hepsijet XL veya Horoz Lojistik ile gönderilmektedir. Hepsijet XL ile sevk edilen siparişler ortalama 3-4 gün içinde, Horoz lojistik ile sevk edilen siparişleriniz ortalama 6 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin, Yurtiçi, Horoz Lojistik veya Hepsijet XL’i seçerek Standart Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 500 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir.

 

Hızlı Teslimat;
Hızlı teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin Kargo’yla gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 2 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin Kargo’yu seçerek (adresiniz uygunsa teslimat aşamasında çıkacaktır) Hızlı Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 500 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir. *Hızlı teslimattan yararlanmak için siparişini vereceğiniz ürünün stok durumunun uygun olması ve teslimat adresinin Kolay Gelsin Kargo’nun hizmet bölgesinde olması gerekmektedir.

Mağaza Teslim;
Mağazadan teslim seçeneğinden faydalanabilmek için siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Mağaza Teslim seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Siparişiniz tamamlandıktan sonra seçtiğiniz mağazamızdan hemen teslim alabilirsiniz.

*Mağaza teslim seçeneği yalnızca 3D Secure kullanılarak verilen siparişlerde geçerlidir, teslimat yalnızca kredi kartı sahibine yapılmaktadır.
7 iş günü içerisinde teslim alınmayan siparişler iptal edilerek ücret iadesi işlemi başlatılacaktır.

Siparişinizi mağaza teslim seçeneği ile vermek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Satın almak istediğiniz ürünü sepete ekleyin ve Teslimat aşamasında gidin.
 2. Teslimat aşamasının altındaki mağazadan teslim seçeneğini seçin.
 3. Teslim almak istediğiniz mağazayı seçerek siparişinizi tamamlayın.
 4. Siparişinizi verir vermez seçmiş olduğunuz mağazadan ürünü hemen teslim alabilirsiniz.
 

 

 

İADE VE İPTAL

 

Siparişiniz henüz faturalanmadıysa;;
Hesabım Siparişlerim bölümünden sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezimizden 0850 222 56 56 (1), Whatsapp destek 0850 222 56 56 hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden iptal talebinizi iletebilirsiniz. İadeniz ortalama 1-2 iş gününde bankanıza bildirilmiş olacaktır.

Siparişiniz kargo sürecindeyse;
0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak, 0850 222 56 56 numaralı Whatsapp Hattımız’a veya [email protected] mail adresimizden iptal talebinizi iletebilirsiniz. Bu durumda gönderi tarafımızca kargodan geri çekilecektir. Ürün tarafımıza ulaştığında iade işlemleriniz başlatılacak ve ortalama 3 iş gününde iadeniz bankanıza bildirilecektir.  

Siparişinizi teslim aldıysanız;
Cayma hakkınızı kullanmak için ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde aşağıdaki şekillerde tarafımıza başvurabilirsiniz.

 1. 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak arayabilirsiniz.
 2. 0850 222 56 56 numaralı Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.
 3. [email protected] adresimize e posta gönderebilirsiniz.
 4. Size en yakın mağazamıza ürünü götürebilirsiniz.
 5. İade ve iptal sayfasından kurye çağır butonunu kullanarak adresinize kurye çağırabilirsiniz. 1051129816 iade koduyla tarafımıza ürünü gönderebilirsiniz.
 6. 6. Televizyon ve klima iadeleriniz için çağrı merkezimizden 0850 222 56 56 (1), 0850 222 56 56 numaralı Whatsapp Destek Hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.


*Cayma hakkınızı kullanmak istediğiniz ürünü tarafımıza gönderirken tüm kutu, aksesuar ve faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10-11 İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncellemeri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Sysmark kurulumu yapılır ve bilgisayar yeniden başlatılır, ardından en güncel Sysmark patchi yüklenir.
 • Sysmark kurulumu tamamlandıktan sonra cihazın güç yönetimi sayfasından uyku modu devre dışı bırakılır.
 • Başlat arama çubuğunda View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin bağdaştırıcı sayfasından açık olması gerekir.
 • Sysmark uygulaması açılarak, ayarlar kısmında bulunan “Iterations” kısmı 3 yapılır ve test başlatılır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘FPS’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın üzerine sadece W11 olacak , upd ve driverler hazır hale getirilecek şekilde ayarlanır
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • WOT oyunu MSI After Burner programı ile test modunda , Mount And Blade 2 ve Metro Exodus oyunları kendi içerisinde bulunan benchmark modları ile çalıştırılarak ve hiçbir şekilde müdahele edilmeden ortalama FPS skorları alınır.
 • Oyunlar önce FHD , artından HD çözünürlükte test edilir.
 • Oyunların içinde yer alan grafik ayarları , cihaz üzerine kurulduğunda çıkan default ayarlarda bırakılmıştır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘PCmark’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın üzerine sadece W11 olacak, upd. ve driverlar hazır hale getirilecek şekilde ayarlanır.
 • Cihaza steam platformu aracılığı ile PCMark kurulumu yapılır.
 • Başlat arama çubuğundan View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin açık olması gerekir.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘CrossMark’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın üzerinde sadece W11 olacak ve upd. driverlar hazır hale getirilecek şekilde ayarlanır
 • Crossmark kurulumu yapılır ve bilgisayar yeniden başlatılır
 • Crossmark kurulumu yapıldıktan sonra güç yönetimi sayfasından uyku modu devre dışı bırakılır
 • Başlat arama çubuğundan View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin açık olması gerekir.
 • Crossmark uygulaması açılarak ayarlar kısmında bulunan Iteratıon kısmı 3 yapılır ve test başlatılır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘Cinebench’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın üzerine Cinebench R23 programı yüklenir.
 • Öncelikle Multi Core , sonrasında Single Core testleri uygulanır
Ürün, favori listenize eklendi.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı