GRUNDIG SEG LG Televizyon

GRUNDIG SEG LG Televizyon modelleri, markaları, LED TV, QLED, OLED, FHD ve UHD ekran TV'ler ve daha fazlası taksit fırsatlarıyla Vatan Bilgisayar'da!

GRUNDIG SEG LG Tüketici Elektroniği kategorisinde Televizyon modellerinde 83 adet ürün bulundu.

Televizyon

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla değişen ve gelişen televizyonlar artık yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunuyor. İstediğiniz her an bu kalite ile izleyebileceğiniz en keyifli filmlerin yanı sıra televizyonları oyun konsolları ile de rahatlıkla kullanabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Pixel olarak gelişmiş olan televizyonlar artık çok daha canlı renklere sahip. Bağlantılar ve farklı kullanım alanları açısından bakıldığında çok farklı özellikleri beraberinde sunuyor. Bilgisayarlara, fotoğraf makinelerine bağlanabilen yeni nesil televizyonlar aynı zamanda internete de bağlanabiliyor. Eğlencenin vazgeçilmez adresi haline gelen televizyon, sunduğu canlı görüntüler ile artık çok daha etkili bir araç. Son çıkan televizyon teknolojilerini rahatlıkla takip edebilir, isabetli seçimler yaparak eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Televizyon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV Monitör Tipleri

Geçmişte hepimizin kullandığı tüplü televizyonlara nazaran günümüzde üretilen panel teknolojileri tüplü televizyonlara göre çok daha hafif ve çok daha ince olarak üretilmektedir. Led paneller ışık yayan Led ile çalışır. Aydınlatma panellerinde Led ışıklarının kullanılması sayesinde televizyonların çok daha inceltilmesi sağlanmıştır. Ayrıca Led paneller, çok daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir, daha uzun ömürlüdür ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

OLED panellerde ise; pikselleri, ışık ve rengi üretmektedir. Bu sayede harici bir ışık kaynağına ihtiyaç duymazlar. Bunun sonucunda ise gerçeğe son derece yakın görüntüler verir ve yenileme hızı oldukça hızlıdır. Curved televizyonlar ise kavisli ekran anlamına gelir. Curved televizyonların önemli avantajlarından biri, normal ekranlarda genişlik arttıkça yaşanan görüntü kayıplarının yaşanmamasıdır. Bu konuda yapılan araştırmalara göre Curved televizyonlar, aynı boyuttaki düz ekranlara göre daha büyük görüntü verirken, aynı zamanda daha geniş bir izleme açısı da sunmaktadır.

 

QLED televizyonlar; temel görüntü kalitesi alanlarında performansı artırmak için kuantum noktaları kullanan LED TV'lerdir. OLED televizyonlar gibi kendi ışıklarını oluşturmazlar. Parlaklık ve renk, daha belirgin ve canlı olarak yansıtılmaktadır. Siyah renklerdeki tonlama gerçeğe daha yakın görünür. Detaylar belirgin hale gelir ve derinlik artar.

3D Televizyonlar ise 3 boyutlu görüntü oynatabilen televizyonlar anlamına gelmektedir. 3D yayınlanmakta olan programları veya dvd’lerinizi, özel gözlüğü kullanarak evinizde sinema keyfini 3 boyutlu olarak yaşayabilirsiniz. Televizyon veya monitör satın alma aşamasına geldiğinizde tercihinize uygun panel tipini filtreleyerek, bu işlemleri daha kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

 

TV Ekran Boyu

Televizyon seçerken en önemli sorulardan bir tanesi ekran büyüklüğüdür. Peki doğru ekran büyüklüğü neye göre belirlenir? Her ekran boyutunun doğru ve ideal bir izleme mesafesi mevcuttur. Örneğin 55 inçlik televizyonun minimum 2 metrelik mesafeden izlenmesi gerekmektedir. Bu mesafenin altına düşerseniz televizyonlardaki pikseller olması gerektiğinden daha fazla belirginleşerek izleme deneyiminizi olumsuz yönde etkileyebilir. Peki bunun tam tersi olan 55 inçlik bir televizyonda 4 metrenin üzerine çıktığınızda, izleme mesafesi olarak bu sefer televizyonunuzdaki detaylar ve televizyonunuzun boyutu size küçük gelmeye başlayacaktır. Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşmamak için evinizde TV yi konumlandıracağınız alan ve izleme alanı arasındaki mesafeye dikkat ederek, ekran boyutuna karar vermeniz fayda sağlayacaktır.

TV Çözünürlüğü

Ekranlardaki en küçük görüntü parçasına piksel denir. Piksellerin yatay ve dikey değerlerinin çarpılmasıyla da çözünürlük değeri bulunur. Çözünürlük değeri arttıkça piksel sayısı artar ve buna bağlı olarak görüntü kalitesi de iyileşir. Günümüzde çözünürlük çeşitleri HD, FULL HD, 4K ve Ultra HD gibi farklı kalite ve piksel yoğunluğuna sahiptir. HD, yüksek çözünürlük anlamına gelir ve 720P olarak adlandırılır. En düşük HD ekran 1280’e 720 pikselden oluşur. Full HD ise tam yüksek çözünürlük anlamına gelir. HD çözünürlüğe göre yaklaşık 2 katı piksele sahiptir ve 1080P olarak adlandırılır. En düşük Full HD ekran ise 1920ye 1080 pikselden oluşmaktadır. Ultra HD yani 4K, FULL HD’nin yaklaşık 4 katı çözünürlüğe sahiptir. Yatay olarak sahip olduğu yaklaşık 4.000 pikselden dolayı 4K ismini almıştır. 4K ekranlar yaklaşık 8 milyon piksele sahiptir. En düşük 4K ekran 3840’a 2160 pikselden oluşmaktadır. Ultra HD çözünürlüğe sahip televizyonlar ise Full HD çözünürlükteki televizyonlardan dört kat fazla çözünürlüğe sahiptir.

Ayrıca ekran teknolojilerine göre televizyonları, HD Ready, LED TV, Nanocell TV, OLED, QLED, FULL HD, Ultra HD LED TV olarak gruplayabiliriz.

Televizyon ürünlerinde çözünürlüğün yanı sıra, kullanıcının estetik zevkini ve ambiyans kalitesini yükseltmek isteyen markalar tarafından üretilen televizyonlarda mevcuttur. Örneğin ambilight özelliğine sahip televizyonlar, evde izlediğiniz içerikleri sinema atmosferinde izlemenize yardımcı olur. Ayrıca yeni nesil televizyonlarda bulunan Dolby Vision ve Dolby Atmos gibi üstün teknik özellikler sayesinde, iyileştirilmiş çözünürlük ile kaliteli sesin birleşimi sayesinde, içeriklerinizi oldukça gerçekçi ve sinemada izler gibi izleyebilirsiniz.

Axen, Grundig, LG, Philips, Samsung, SEG, Sony, TCL ve Vestel markaları tarafından üretilen televizyonları, tüm bu özellikleri ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak birbirinden farklı teknik özelliklere, tasarıma ve donanıma sahip televizyonları web sitemiz üzerinden ya da Vatan Bilgisayar mağazalarından inceleyerek, en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

 

TV Tarama Hızı

Televizyonların özellik listesine baktığımızda dikkat çeken parametlerden bir tanesi tarama hızıdır. Tarama hızı, televizyonda oynayan görüntünün ne kadar akıcı ve pürüzsüz olacağını belirler. Televizyonlar hareketli görüntüleri aktarırken zorlanma yaşayabilirler. Yüksek tarama hızına sahip televizyonlar, hareketli görüntüleri daha akıcı ve daha net gösterebilirler.

 

Smart TV Arayüzleri

Arayüz, içeriklerinizi izlerken televizyonunuzla iletişim kurduğunuz ya da televizyonunuza komut verdiğiniz bir işletim sistemidir. Peki, televizyon satın alırken arayüz seçiminde nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Smart TV, yanı akıllı TV’ler internete bağlanmanızı sağlayan, sahip olduğu bazı uygulamalarla sosyal ağlara girmenizi, oyunlar oynamanıza imkan sağlayan işletim sistemlerine sahip televizyonlara verilen genel isimdir. Android TV, çoğu mobil cihazlarda kullanılan Andoid işletim sistemine sahip televizyonlardır. Android işletim sistemine sahip televizyonlarda Google Play sayesinde her türlü uygulama ve içeriğe kolayca erişebilirsiniz.

WebOS, LG tarafından geliştirilen Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Sadeleştirilmiş yapısı sayesinde kolay bir kullanım sunar. LG Store’dan dilediğiniz uygulamalara bu işletim sisteminde erişebilirsiniz. Tizel, Samsung ve İntel tarafından geliştirilen ve daha çok Samsung Televizyonlarda kullanılan bir işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde çoklu bağlantı desteği sayesinde birçok uygulama aynı anda çalıştırılabilir. Az önce saymış olduğumuz bu işletim sistemlerinden size en uygununu seçerek Akıllı Televizyon deneyimini oldukça keyifli bir şekilde yaşayabilirsiniz. Hepinize keyifli alışverişler dileriz.

 

Televizyon Markaları

LG, Samsung, Philips, Sony, Vestel, Grundig, Seg, Axen ve TCL markalı televizyonları www.vatanbilgisayar.com adresinden veya Vatan Bilgisayar mağazalarından satın alabilirsiniz. Televizyon satın alırken güvendiğiniz markayı seçmenizi tavsiye ederiz. Vatan Bilgisayar’da satılan tüm Televizyonlar ilgili markaların yetkili ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.

 

Ses Sistemleri ve Hoparlörler

Kullanıcılara olabildiğince gerçekçi ses deneyimini sunmak için oldukça donanımlı üretilen ses sistemlerini, televizyonunuz ile birlikte kullanabilirsiniz. Smart tv ürününüz ile birlikte uyum içinde çalışabilen ses sistemleri ve hoparlör ürünlerini, ister iş yerinde ister evinizde kullanabilirsiniz. Temin ettiğiniz ses sistemleri, müzik dinlemenin yanı sıra smart tv ile izlediğiniz içeriklerle bağlantı kurarak, içeriklerinizi çok daha keyifli izleme olanağı sunar. Evinizde sinema atmosferi oluşturabilmeniz için özel olarak tasarlanan ev sinema sistemleri ürünlerini, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ses sistemleri arasında, kompakt yapılı ve bluetooth özellikli hoparlörleri kullanabileceğiniz gibi bilgisayar hoparlörünü de kullanabilirsiniz.

Kullandığınız ev sinema sistemlerinin bağlantısını genellikle HDMI ve Scart girişleri yardımı ile yapabilirsiniz. Tv ürününüz ile birlikte sounbar ürününü de temin etmeniz uyumluluk açısından fayda sağlayacaktır.

Smart tv satın alırken genel anlamda dikkat edilen özellikler mevcuttur. Örneğin, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü (piksel), ekran tarama hızı, çözünürlük, wifi, monitör tipi, ara yüz ve smart özelliği gibi kıstasları, televizyon seçiminizde kullanabilirsiniz.

Gelişen Teknolojiye Ayak Uyduran Televizyonlar

Değişen ve gelişen teknolojinin televizyon ürünlerine de yansıması sonucu, eski tip televizyon ürünleri ile gelişmiş performans gösteren televizyonlar arasında çok büyük farklar oluştu. Teknolojiyi içine alan yeni televizyonlar, smart özelliği kazanarak büyük gelişim göstermiştir.

Örneğin daha önce televizyonunuz ile birlikte uydu alıcısı da temin etmeniz gerekirken, smart özellikli televizyonlarda dahili olarak uydu alıcısı bulunuyor. Bu da hem tasarruf etmenizi sağlayacak hem de ekstra aldığınız uydu alıcısı için konum belirleme zahmetinden sizi kurtaracaktır. Ayrıca smart özellikli televizyonların, yüksek hoparlör gücü, üstün çözünürlük özelliği, birden fazla bağlantı girişi ve Wifi bağlantısı gibi daha birçok özelliği de mevcuttur. Tüm bu özellikler sayesinde aldığınız smart televizyon ile, izlemek istediğiniz içerikleri yüksek çözünürlük ve kalitede izleyebilir, Dolby Vision ve Dolby Atmos gibi özellikler sayesinde de sinema efekti ile izleme keyfine erişebilirsiniz.

 

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı