En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Pilates/Yoga Ürünleri

Pilates ve yoga ürünleri markaları, modelleri uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
ADİDAS (2)
EBRULİ (2)
MERRITHEW (13)
PROTECH (2)
REEBOK (8)
SKLZ (5)
VALEO (4)
Voit (29)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
  Spor Aletleri Pilates/Yoga Ürünleri modellerinde 77 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:77 
  ÖZEL ÜRÜN

   Pilates ve Yoga Ürünleri

   Stresli geçirdiğiniz bir günü geride bırakmak, bedeninizi ve ruhunuzu yenilemek, aynı zamanda kondisyon kazanmak için evinizde veya doğanın eşsiz güzelliklerini görerek yapacağınız sporları www.vatanbilgisayar.com adresinden spor aletleri kategorisinde bulunan size uygun spor aletini seçerek daha zevkli hale getirebilirsiniz.

   Adidas, Andoutdoor, Ebruli, Fox Fitness, Gymstick, Reebok, Rip 60, SKLZ, Stott Pilates, Voit ve Protect gibi modern markalarımızla, kaliteli ve kullanışlı ürünlerin yanı sıra Bar aletleri, pilates blokları ve pilates çemberlerikategorileriyle aradığınız ürünü vatanbilgisayar.com adresinden kolayca bulabilir ve güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

   Pilates nasıl yapılır, ne işe yarar, fit bir bedene nasıl kavuşabilirim gibi soruları cevaplamadan önce, pilatesin tarihçesini öğrenmekte fayda var.

   20. yüzyılda dalgıçlık, kayak, boks gibi birçok farklı spor dallarıyla ilgilenen Joseph Hubert Pilates, Birinci Dünya Savaşı sonrasında psikolojisi alt üst olan insanların rehabilitasyonu adına çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar seri hareketlerden oluşmaktadır. Bu hareketler sayesinde hem zihinsel hem de fiziksel sağlık birbirini tamamlayabilir. İşte rehabilitasyon amacıyla geliştirilen bu hareketler pilatesi duyurmuştur.

   Günümüzde pilates, bedenin dengesi, nefes kontrol, kordinasyon gibi özellikleri vücuda katan ve temeli kaslar üzerine kurulu olan bir sistem olarak açıklanabilir.

   Pilates sporunun pilates topu, pilates bandı, pilates lastiği, pilates çemberi, pilates matı, pilates minderi gibi kendine özgü malzemeleri bulunmaktadır. Pilates hareketleri beden ve zihin arasındaki bağlantıyı kurmaktadır.

   Pilates, kaslardaki kuvveti ve esnekliği arttığından dolayı vücudun doğru şekli almasını sağlamaktadır. Sırttaki eğriliği gidererek omurgalarınızın dik durmasını sağlar. Günümüzde çok fazla görülen bel ve omurga rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

   Aynı zamanda olası hastalıkların da önüne geçebilen pilates sporunda yağ yakımı fazla olduğu için kilo kaybı sağlamaya yardımcı olur. Doğru nefes taktikleri ve dengeyi kurduğu için psikolojik anlamda da rahatlatır.

   Bu kadar yararın üstüne pilates yapma isteğiniz doğmuş olabilir. Hem zihne hem de bedene iyi gelen bu sporu, pilates malzemeleri veya pilates seti kullanarak isterseniz evinizde, isterseniz dışarıda yapabilirsiniz.