• İşlemci Ön Bellek: 12 MB
 • İşlemci Hızı: 2.6 GHz Turbo Boost 4.4 GHz
 • İşlemci Numarası: 9750H
 • İşlemci Markası: Intel
 • İşlemci Teknolojisi: Core i7
 • İşlemci Çekirdek Sayısı: 6
 • Ram (Sistem Belleği): 16 GB
 • RAM Tipi: DDR4
MV902TU/A / 97502

MACBOOK PRO TOUCH BAR CORE İ7 2.6GHZ-16GB-256GBSSD-RETINA 15"-4GB-SPACE GREY

15.799 TL
2.633 TL'den başlayan taksitlerle
İşlemci Teknolojisi:
Ram (Sistem Belleği):
Disk Kapasitesi:
Ekran Boyutu:
Toplam Yorum: (0) İlk Yorumu Sen Yap

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

MACBOOK PRO TOUCH BAR CORE İ7 2.6GHZ-16GB-256GBSSD-RETINA 15"-4GB-SPACE GREY

MACBOOK PRO TOUCH BAR CORE İ7 2.6GHZ-16GB-256GBSSD-RETINA 15"-4GB-SPACE GREY

APPLE MACBOOK PRO

Daha güçlü.

Daha yetenekli.

Daha profesyonel.

 

Performans

Büyük güç, büyük kapasite.

MacBook Pro, dizüstü bilgisayarlarda çıtayı yepyeni bir performans ve taşınabilirlik düzeyine yükseltiyor. Yüksek performanslı işlemcilere ve belleğe, gelişmiş grafiklere, olağanüstü hızlı depolama çözümlerine ve çok daha fazlasına sahip MacBook Pro ile daima fikirlerinizin peşinden gidin. Hem de hiç olmadığınız kadar hızlı bir şekilde.

 

Fotoğrafçılık

Photoshop ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üzerinde ışık hızıyla çalışın, rötuş ve düzenlemeler yapın.

 

Kod Yazma

Her zamankinden çok daha hızlı bir şekilde kod oluşturun, birden fazla sanal makine çalıştırın ve çalışmalarınızın şekle bürünmesini izleyin.

 

Video Düzenleme

15 inç MacBook Pro ile, Final Cut Pro X’te çok kameralı klipleri düzenleyin. 11 adede kadar Apple ProRes RAW 4K video üzerinde çalışın.

 

3D Grafikler

Cinema 4D’de 3D modeller için render alırken, gerçek zamanlı performans deneyimini kusursuzca yaşayın.

 

Oyunlar

Fortnite gibi, grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlar oynayın, hızlı performansın ve büyüleyici detayların keyfini çıkarın.

İşlemci


Daha fazla güç. Çekirdeğine kadar.


En yeni Intel Core işlemciler sayesinde, MacBook Pro’nun işlem performansı yepyeni bir seviyeye ulaşıyor. Şimdi 15 inç modelde yer alan dokuzuncu nesil 8 çekirdekli Intel Core i9 işlemci, 5.0 GHz’e kadar Turbo Boost hızlarına imkan tanıyor. Bu da Autodesk Maya gibi 3D grafik uygulamalarında önceki nesil 6 çekirdekli işlemciye göre yüzde 40’a kadar, 4 çekirdekli bir işlemciye göre ise 2 kata kadar daha hızlı render almanızı sağlıyor. 13 inç MacBook Pro’da yer alan sekizinci nesil 4 çekirdekli işlemci ise en zorlu görevleri bile kolay hale getiriyor. Böylece kod derlemek, 3D modeller için render almak, özel efektler eklemek, çok katmanlı parçalarla çalışmak veya video kodlamak gibi profesyonel düzeyde işlemci gücü gerektiren görevler bile sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Bellek

Daha çok iş, daha az bekleyiş.

15 inç MacBook Pro, 32 GB’a kadar yüksek performanslı 2400 MHz DDR4 bellekle yapılandırılabiliyor. Böylece, büyük dosyalarla çalışırken veya çok sayıda profesyonel uygulama ya da sanal makine çalıştırırken daha hızlı bir performans elde edebiliyorsunuz.


 

Grafik Teknolojileri

Gözlerinize inanamayacağınız bir grafik performansı.

MacBook Pro’nun tüm 15 inç modellerinde muhteşem bir gücü muhteşem bir verimlilikle buluşturan Radeon Pro ayrık GPU yer alıyor. Ve şimdi bu ayrık GPU’ların her birini standart olarak 4 GB GDDR5 bellekle eşleştirdik. Bu sayede Final Cut Pro X’te 3D çalışmalar için render almak gibi profesyonel görevlerde bile son derece akıcı ve gerçek zamanlı bir performans elde edebiliyorsunuz. 13 inç MacBook Pro, önceki nesle göre iki kat daha fazla kapasiteye sahip olan 128 MB tümleşik DRAM sayesinde güçlü bir entegre grafik performansı sunuyor. Böylece grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı işlemler daha da hızlanıyor. Kısacası, odaklanmanız gereken tek şey harika bir iş çıkarmak.

 

 

Apple T2 Security Chip


Yeni nesil güvenlik anlayışı.


Her MacBook Pro’da, yaptığınız her şeyi daha da güvenli hale getirmek için tasarlanmış özel Mac silikon çiplerinin ikinci nesli Apple T2 Security Chip bulunuyor. Güvenli başlatma ve şifreli depolama özelliklerinin temelini oluşturan Secure Enclave yardımcı işlemcisine sahip bu çip aynı zamanda sistem yönetim denetleyicisi, ses denetleyicisi ve SSD denetleyicisi gibi birçok bağımsız denetleyiciyi de tek çatı altında topluyor. Ve Apple T2 Security Chip, MacBook Pro’ya tanıdık bir ses getiriyor. Hey Siri özelliği, uygulamaları açmak, belgeleri bulmak, müzik çalmak veya sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazır.

SSD Depolama

İşinizi kolaylaştırın.

MacBook Pro, 3.2 GBps’ye kadar sıralı okuma hızı sunabilen olağanüstü hızlı bir katı hal sürücüye (SSD) sahip. 15 inç model 4 TB’a kadar SSD, 13 inç model ise 2 TB’a kadar SSD ile yapılandırılabiliyor. Böylece hem fotoğraf arşivi veya video projesi gibi büyük dosyaları yanınızda taşıyabiliyorsunuz hem de bilgisayarınızı başlatmak, aynı anda birkaç uygulama açmak ve devasa dosyaları içe aktarmak gibi işlemleri ışık hızında gerçekleştirebiliyorsunuz. Ve Apple T2 Security Chip sayesinde her şey otomatik olarak anında şifreleniyor.

 

Thunderbolt 3

Şimdiye kadarki en iyi bağlantı noktası.

Çok güçlü, çok yönlü.

Ultra yüksek bant genişliğinin olanaklarını USB-C standardının çok yönlülüğü ile bir araya getiren Thunderbolt 3, son derece hızlı bir evrensel bağlantı noktası. Şarj, video ve veri aktarımı çıkışını tek bir konnektör üzerinde buluşturan Thunderbolt 3, 40 Gbps’ye kadar bant genişliği sunuyor. Bu, Thunderbolt 2’nin iki katı bant genişliği demek. Hem 13 inç hem de 15 inç MacBook Pro’da, ikisi sağda ve ikisi solda olmak üzere dört adede kadar bağlantı noktası bulunuyor. Yani bilgisayarınız her açıdan çok işlevsel. Ayrıca, mevcut aygıtlarınız da kablo veya adaptör aracılığıyla kolayca bağlanabiliyor. Ve Thunderbolt 3, çift yönlü kullanılabildiği için konnektörü hangi yönde takarsanız takın her zaman doğru şekilde takmış oluyorsunuz.

 

Touch Bar

Bir dokunuş, sonsuz üretkenlik.

Şimdi tüm MacBook Pro modellerinde bulunan Touch Bar, uzun zamandır klavyenizin üst kısmını kaplayan işlev tuşlarının yerini alarak çok yönlü, çok daha işlevsel bir deneyim sunuyor. O an kullanmakta olduğunuz uygulamaya göre otomatik olarak değişerek işinize en çok yarayacak ve kolayca kullanabileceğiniz araçları gösteriyor. Ses düzeyi ve parlaklık gibi sistem kontrolleri, içeriklere göz atmanın ve bunları düzenlemenin interaktif yolları, emoji ve metin tahmini gibi akıllı yazma özellikleri ve çok daha fazlası Touch Bar ile klavyenize geliyor.

Dokunun, tutun, çekip bırakın, kaydırın.


Alışık olduğunuz hareketler, Touch Bar’ı kullanmanızı kolaylaştırıyor. Control Strip’i genişletmek için dokunun, ses ve parlaklık düzeyini ayarlamak için çekip bırakın veya filmi başa almak için kaydırın.


Dokunun

Safari’de sekmeler arasında hareket etmek için dokunun.


Dokunup Tutun

Düzenleme yaparken fotoğraflarınızın orijinal hallerini görmek için dokunup tutun.


Çekip Bırakın

Parlaklık ve ses düzeyini ayarlamak için çekip bırakın.


Kaydırın

Keynote slaytlarınızda bir font rengi seçmek için kaydırın.

Tam ihtiyacınız olan şey.

Tam istediğiniz yerde.

MacBook Pro’daki yerleşik uygulamaların çoğu, mail göndermek veya belge düzenlemek gibi sıkça gerçekleştirilen işlemleri daha da kolaylaştıran Touch Bar kontrollerine sahip. Touch Bar, kullandığınız uygulamaya göre değişerek ilgili kestirmeleri ön plana çıkarıyor. Üstelik, üçüncü taraf uygulamaları da Touch Bar’dan yararlanabiliyor.

 

Final Cut Pro X

Kurgulama aşamasında zaman çizelgesini kaydırarak gezinin. Touch Bar, o an üzerinde çalışmakta olduğunuz projenin içeriğine göre değişiyor ve ihtiyacınız olan araçları ön plana çıkarıyor.

 

Fotoğraflar

Bir fotoğrafı favori olarak işaretleyin, otomatik iyileştirme özelliğini kullanın veya fotoğrafınızı hızla bir albüme ekleyin. Touch Bar, kırpma ve filtre uygulama gibi düzenleme araçlarını da öne çıkarıyor.

 

Logic Pro X

Dilediğiniz konuma atlayın, seslere ince ayar yapın, Touch Bar’ınızı bir bateriye, piyanoya veya ses kaydı için kontrol paneline dönüştürün.

 

Mail

Metin tahmini özelliği sayesinde daha hızlı mesaj yazın. Touch Bar, en çok mesaj gönderdiğiniz kişileri ve en sık kullandığınız emoji’leri hatırlayıp size önerilerde bulunuyor.

 

En sık kullandıklarınızı kişiselleştirin.

Daha hızlı ve üretken çalışmanızı kolaylaştırmak için doğrudan Control Strip’te veya Mail, Pages, Safari ve Final Cut Pro X gibi uygulamalarda kestirmeler oluşturabilirsiniz.

 

Touch ID


Gelişmiş güvenlik. Parmaklarınızın ucunda.


Touch ID sayesinde sadece bir dokunuşla MacBook Pro’nuzun kilidini anında açın, sistem ayarlarına ve kilitli notlara hızla erişin, hatta kullanıcılar arasında geçiş yapın.

Ekran ve Ses

Görülmedik ve duyulmadık derecede iyi.

MacBook Pro’nun Retina ekranı, şimdiye kadarki en iyi Mac dizüstü bilgisayar ekranı. Parlak LED arkadan aydınlatmaya ve yüksek kontrast oranına sahip. Böylece koyu tonda siyahlar ve parlak beyazlar sunuyor. Standart renk yelpazesine (sRGB) göre daha canlı yeşiller ve kırmızılar için P3 geniş renk yelpazesini destekliyor. Ve True Tone teknolojisi tüm MacBook Pro modellerinde yer alıyor. Beyaz dengesi, daha doğal bir görüntüleme deneyimi için etrafınızdaki ışığın renk sıcaklığıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlanıyor. MacBook Pro, sahip olduğu dinamik ses aralığı sayesinde fiziksel boyutlarını aşan daha geniş kapsamlı bir ses deneyimi sunuyor. Filmler çok daha etkileyici hale geliyor. Müzik odayı daha da dolduruyor. Ayrıca, ses dalgalarının yönünü belirleyen üç yerleşik mikrofon FaceTime aramalarında ve Siri ile konuşurken sesinizi daha net bir şekilde yakalıyor.

 

Klavye ve Trackpad

Şimdi bir tık daha sessiz.

MacBook Pro’nun kelebek tipi mekanizmaya sahip klavyesi, geleneksel makas tipi mekanizmayla karşılaştırıldığında dört kat daha stabil tuşlara sahip. Tüm MacBook Pro modellerinde yer alan bu muhteşem klavye şimdi daha da sessiz bir yazma deneyimi sunuyor. Ve geniş tasarımıyla Force Touch trackpad, tıklama ve hareket için parmaklarınıza daha fazla alan tanıyor.

 

*** Özellikler, modele ve ürünün bulunduğu ülkeye göre değişebilir.

İşlemci Özellikleri

İşlemci Ön Bellek

12 MB

İşlemci Hızı

2.6 GHz Turbo Boost 4.4 GHz

İşlemci Numarası

9750H

İşlemci Markası

Intel

  İzle

İşlemci Teknolojisi

Core i7

İşlemci Çekirdek Sayısı

6

Ram Özellikleri

Ram (Sistem Belleği)

16 GB

RAM Tipi

DDR4

Ekran Özellikleri

Dokunmatik

Yok

HD

Var

Full HD

Var

LCD

Yok

TN

Yok

IPS

Var

Çözünürlük (Piksel)

2880 x 1800

Ekran Özellikleri

Full HD

Ekran Boyutu

15 inch

Monitör Tipi

LED

Var

Ekran kartı

Ekran Kartı Hafızası

4 GB

Ekran Kartı Tipi

Paylaşımsız

HDD Özellikleri

Disk Türü

SSD

Disk Kapasitesi

256 GB SSD

  İzle

Grafik Kart

Ekran Kartı Chipseti

Radeon Pro 555X

Ekran Kartı Chipset Marka

AMD®

  İzle

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

2400 MHz

Bağlantı Özellikleri + Portlar

Mini Displayport

Yok

SD Kart Yuvası

Yok

USB

Var

Type-C USB

Var

Bluetooth

Var

HDMI

Yok

Displayport

Yok

Ethernet

Yok

Wi-Fi

Var

Multimedya

Parmak İzi Okuyucu

Var

Kamera

Var

Kulaklık Çıkışı

Var

Kasa

Ağırlık

1,83 kg

Monitör

Monitör Tipi

IPS

Diğer

Ekstra Özellikler

True Tone özelliğine sahip Retina ekran

Kullanım Amacı

Ofis ve İş

Ekstra Özellikler

Touch Bar ve Touch ID

Kullanım Amacı

Ev ve Öğrenci

Optik Sürücü

Yok

  İzle

Genel Özellikler

Renk

Uzay Grisi

Garanti

24

Menşei

Çin

İşletim Sistemi

İşletim Sistemi

Mac OS Mojave

Bu ürünle toplam 0 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(0) Bu Ürün 0 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 5.266,33 TL 15.799 TL
5 3.159,80 TL 15.799 TL
6 2.633,17 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 7.899,50 TL 15.799 TL
3 5.266,33 TL 15.799 TL
5 + 1 2.633,17 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 5.266,33 TL 15.799 TL
2 + 4 2.633,17 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 7.899,50 TL 15.799 TL
3 5.266,33 TL 15.799 TL
4 3.949,75 TL 15.799 TL
5 3.159,80 TL 15.799 TL
6 2.633,17 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 5.266,33 TL 15.799 TL
2 + 4 2.633,17 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 3.159,80 TL 15.799 TL
3 + 3 2.633,17 TL 15.799 TL
4 + 3 2.257,00 TL 15.799 TL
6 + 3 1.755,44 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 15.799 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 15.799 TL 15.799 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 5.266,33 TL 15.799 TL
4 + 2 2.633,17 TL 15.799 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı