• Renk: Uzay Grisi
 • Menşei: Çin
 • Garanti: 24
 • Güvenlik: Finger Print Reader
 • Pil Kimyası: Lityum Polimer
 • İşlemci Ön Bellek: Paylaşılmıyor
 • İşlemci Markası: Apple
 • İşlemci Numarası: Paylaşılmıyor
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
Z124116512-TQ6 / 121425

MACBOOK AIR Z124116512-TQ6 M1 16GB-512GBSSD-RETİNA-13.3"-SPACE GREY

18.699 TL
Disk Kapasitesi
Ram (Sistem Belleği)
Bu ürün tükendi. Yukarıdaki diğer seçenekleri satın alabilirsiniz.
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
Monitör Tipi:
Ram (Sistem Belleği):
Disk Kapasitesi:
Ekran Boyutu:

17 Kasım’da gelmesi gerekiyordu halen gelemedi. Gelecek mi artık ?

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

MACBOOK AIR Z124116512-TQ6 M1 16GB-512GBSSD-RETİNA-13.3"-SPACE GREY

MACBOOK AIR Z124116512-TQ6 M1 13.3"-INT-SPACE GREY ÖZELLİKLERİ

APPLE MACBOOK AIR

 

8 çekirdekli CPU
Çok çalışır. Çok az harcar.
M1 çipte Apple’ın bugüne kadar geliştirdiği en hızlı CPU bulunuyor. Bu işlemci hızı sayesinde MacBook Air profesyonel kalitede düzenleme işlemleri ve aksiyon dolu oyunlar gibi oldukça yoğun güç gerektiren görevlerin üstesinden gelebiliyor. M1 çipteki 8 çekirdekli CPU önceki nesle göre 3,5 kata kadar daha hızlı.² Üstelik yüksek performans çekirdeklerini, günlük işleri on kat daha az güç harcayarak yapabilen verimlilik çekirdekleriyle dengeliyor.

7 çekirdekli GPU

Oyunu ciddiye alır. Harikalar yaratır.

 

18 saate kadar pil ömrü demek, şarj etmeden 6 saat daha fazla kullanmak demek.
Fansız. Sessiz. Havadar.

16 çekirdekli Neural Engine ile 9 kata kadar daha hızlı.⁵ Çok iddialı.

MacBook Air’deki uygulamalar, fotoğraflar üzerinde profesyonel düzeyde otomatik rötuşlama veya sihirli değnek ve ses filtresi gibi akıllı araçları kullanırken daha hassas otomatik algılama gibi özellikler ve çok daha fazlası için yapay öğrenmeden yararlanabiliyor. Bu yalnızca zekanın gücü değil, aynı zamanda kapsamlı yapay öğrenme teknolojilerinin de gücü.

macOS Big Sur'un gücünü M1 farkıyla keşfedin.

M1 çipin potansiyelinden tümüyle yararlanmanız için geliştirilen macOS Big Sur, sağladığı büyük performans kazanımları ve daha birçok avantajla Mac’te çığır açıyor. Uygulamalarda güçlü güncellemeler. Muhteşem yeni tasarım. Sektör lideri gizlilik özellikleri ve sınıfındaki en iyi güvenlik düzeyi. Apple’ın bugüne kadarki en güçlü yazılımı, Apple’ın en gelişmiş donanımında.

Hız ve Duyarlılık

M1 çip ve macOS Big Sur birlikte çalışarak tüm sistemi daha hızlı hale getiriyor. MacBook Air uyku modundan anında çıkıyor. Fotoğraflara göz atmak veya Safari’de gezinmek gibi günlük işler hız kazanıyor. Üstelik yüksek performans gerektiren uygulamalarınız ihtiyaç duydukları güce kavuşuyor.
 
Daha güçlü. Daha uyanık.

Bugüne kadarki en büyük uygulama koleksiyonu

Şimdi, M1 için geliştirilen güçlü uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Ayrıca Rosetta 2 sayesinde, önceden kullandığınız tüm uygulamalarınız çalışmaya devam ediyor. Ve ilk defa, en sevdiğiniz iPhone ve iPad uygulamalarınızı da doğrudan macOS Big Sur üzerinde kullanabiliyorsunuz. Böylece Mac’te bugüne kadarki en geniş uygulama koleksiyonuna erişiyorsunuz.

Birleşik bellek

Her şeyi yapabilen bu dizüstü bilgisayarda inanılmazı başarabilen bir bellek var.
 
M1 çipte 16 GB’a kadar kapasiteye sahip süper hızlı birleşik bellek bulunuyor. Yüksek bant genişlikli ve düşük gecikmeli tek bir bellek havuzu, uygulamaların CPU, GPU ve Neural Engine arasında verimli bir şekilde veri paylaşmasına olanak veriyor. Böylece yaptığınız her şey çok daha hızlı ve akıcı hale geliyor.
 

Güvenlik

M1 çip ve macOS Big Sur, MacBook Air’i kendi sınıfının ötesine geçen gelişmiş güvenlik ve gizlilik özellikleriyle donatarak sisteminizin ve verilerinizin güvende kalmasına yardımcı oluyor.
 
MacBook Air.
Sır tutmayı bilir.
 

Retina ekran

Gerçek olamayacak kadar gerçekçi renkler.
 
2560 x 1600 çözünürlüğe sahip muhteşem 13.3 inç Retina ekranda görüntüler inanılmaz bir ayrıntı ve gerçekçilik seviyesine yükseliyor.⁸ Metinler son derece net görünüyor. Renkler çok daha canlı hale geliyor. Ve kasanın kenarlarına kadar uzanan cam sayesinde, büyüleyici görüntülere odaklanmanızın önünde hiçbir engel kalmıyor.

 

P3 geniş renk yelpazesi

Daha geniş bir renk yelpazesi.
 
sRGB'ye göre %25 daha fazla renk.
 

Piksel yoğunluğu

Metinler. Çok netler.
 

True Tone teknolojisi

Göz yormayan, göz alıcı güzellik. MacBook Air, ekranın beyaz noktasını ortamınızın renk sıcaklığına göre otomatik bir biçimde ayarlayarak daha doğal bir görüntüleme deneyimi sunuyor.
 

Kamera ve mikrofonlar

Sahne sizin.
 
M1 çipteki görüntü sinyali işlemcisi tüm FaceTime görüşmelerinde ve görüntülü toplantılarda harika görünmenize yardımcı oluyor. Üç yerleşik mikrofon ise telefon görüşmelerinde, not dikte ederken veya Siri’ye hava durumunu sorarken söylediklerinizin net bir şekilde anlaşılmasını sağlıyor.

 

FaceTime HD kamera

Daha net ve canlı görüntüler. Gölgeli ve ışıklı alanlarda daha fazla ayrıntı. Ve beyaz dengesini ve pozlamayı ayarlayarak cilt tonlarının daha da doğal görünmesini sağlamak için Neural Engine’dan yararlanan yüz tanıma özelliği.

Üçlü mikrofon dizilimi

Etrafınızdaki seslere değil, yalnızca size odaklanır.
 

Magic Keyboard

Eliniz çabuk alışacak.
 
Olağanüstü bir yazma deneyiminin yanında bambaşka özellikler de sunan bir klavye. Tek kelimeyle büyüleyici. Önceden programlanmış yeni kestirmeler sayesinde kullanışlı özelliklere daha da kolay erişin. Siri’den yardım alın, klavye dilleri arasında geçiş yapın, yanıt yazarken en sevdiğiniz emoji’yi kullanın veya aradığınız belgeyi Spotlight ile bulun. Tek dokunuşla yapabileceğiniz pek çok şey var. Üstelik ortam ışığı sensörlü ve arkadan aydınlatmalı tuşlar loş ışıkta yazmanızı kolaylaştırıyor.

 

Makas tipi mekanizma

Geliştirilmiş makas tipi mekanizma bir Mac dizüstü bilgisayardaki en iyi yazma deneyimini sunuyor.
 

Force Touch trackpad

Bolca alana sahip hassas kontrol. Kaydırın, kıstırın, yakınlaştırın, uzaklaştırın.

Touch ID

MacBook Air’in kilidini açmak veya kapatmak için tek bir dokunuş yeterli. Parmak izinizi kullanarak film kiralayabiliyor, uygulama satın alabiliyor ve güvenli belgeler veya sistem ayarları gibi yerlere tekrar parola girmek zorunda kalmadan erişebiliyorsunuz.

Bağlantı özellikleri.

Şarj etmenizi, konuşmanızı, izlemenizi ve çalışmanızı sağlar. Sizi dilediğiniz her yere bağlar.

 

Wi-Fi 6

Yeni nesil Wi-Fi şimdi daha hızlı. Üstelik ağa katılan aygıt sayısı artsa bile MacBook Air’inizin bağlantısının güçlü kalmasını sağlıyor.

Thunderbolt / USB 4

Ultra yüksek bant genişliği, olağanüstü çok yönlülükle buluşuyor. Thunderbolt, tek bir bağlantı noktasından veri aktarımı, şarj ve video çıkışı imkanı sunuyor. Ve MacBook Air’de iki adet Thunderbolt bağlantı noktası bulunuyor.

Size en uygun MacBook'u bulun.

1. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, Apple M1 çipe ve 16 GB RAM’e sahip ön üretim 13 inç MacBook Pro sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Watt başına performans, endüstri standardı karşılaştırma testleriyle belirlenmiştir ve en yüksek CPU performansının tüketilen ortalama güce oranını ifade eder. Karşılaştırmada, testler sırasında piyasada bulunan yüksek performanslı CPU’lara sahip dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar kullanılmıştır. Performans testleri belirli bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir ve MacBook Pro’nun yaklaşık performansını yansıtmaktadır.
2. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, tümü 16 GB RAM ve 2 TB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip ön üretim MacBook Air sistemleri ve 1.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 tabanlı, üretim aşamasındaki MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Final Cut Pro 10.5 ön sürümü ile, 4096 x 2160 çözünürlükte ve saniyede 59,94 kare hızında 4K Apple ProRes RAW medya içeren ve Apple ProRes 422’ye dönüştürülen 55 saniyelik bir klip kullanılarak test edilmiştir. Performans testleri belirli bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir ve MacBook Air’in yaklaşık performansını yansıtmaktadır.
3. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, tümü 16 GB RAM ve 2 TB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip ön üretim MacBook Air sistemleri ve Intel Iris Plus Graphics’e sahip 1.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 tabanlı, üretim aşamasındaki MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 3840 x 2160 çözünürlükte ve saniyede 30 kare hızında Apple ProRes 422 video içeren 10 saniyelik bir proje kullanılarak Final Cut Pro 10.5 ön sürümü ile test edilmiştir. Performans testleri belirli bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir ve MacBook Air’in yaklaşık performansını yansıtmaktadır.
4. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, 8 GB RAM ve 512 GB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip ön üretim MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Apple TV uygulamasından film oynatma testi, pil ömrünü, ekran parlaklığı en düşükten 8 tık yukarı ayarlanmış halde 1080p HD içerik oynatarak ölçer. Pil ömrü kullanıma ve yapılandırmaya göre değişir. Daha fazla bilgi için lütfen apple.com/tr/batteries sayfasını inceleyin.
5. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, tümü 16 GB RAM ve 2 TB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip ön üretim MacBook Air sistemleri ve 1.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 tabanlı, üretim aşamasındaki MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Ön sürüm Xcode 12.2 ve Create ML 2.0 ile, uygulamada oluşturulmuş bir Eylem Sınıflandırma modeliyle test edilmiştir. Performans testleri belirli bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir ve MacBook Air’in yaklaşık performansını yansıtmaktadır.
6. 1 TB = 1 trilyon bayt; biçimlendirilmiş gerçek kapasite daha azdır.
7. Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, tümü 16 GB RAM ve 2 TB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe sahip ön üretim MacBook Air sistemleri ve 1.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 tabanlı, üretim aşamasındaki MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. FIO 3.23, 1024 KB istek boyutu, 150 GB test dosyası ve G/Ç derinliği=8 ile test edilmiştir. Performans testleri belirli bilgisayar sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir ve MacBook Air’in yaklaşık performansını yansıtmaktadır.
8. Ekran boyutu diyagonal olarak ölçülür.
9. Belirtilen hızlar teorik değerlere dayalıdır ve değişebilir.

Genel Özellikler

Renk

Uzay Grisi

Menşei

Çin

Garanti

24

Teknik Özellikler

Güvenlik

Finger Print Reader

Pil Kimyası

Lityum Polimer

İşlemci Özellikleri

İşlemci Ön Bellek

Paylaşılmıyor

İşlemci Markası

Apple

  İzle

İşlemci Numarası

Paylaşılmıyor

İşlemci Teknolojisi

M1

İşlemci Hızı

Paylaşılmıyor

İşlemci Çekirdek Sayısı

8 Çekirdek

Ram Özellikleri

Ram Tipi

Birleşik Bellek

Ram (Sistem Belleği)

16 GB

Ekran Özellikleri

Dokunmatik Ekran

Yok

TN

Yok

IPS

Var

HD

Var

Full HD

Var

Ekran Özellikleri

Retina

Çözünürlük (Piksel)

2560 x 1600

Ekran Boyutu

13.3 inch

Ekran kartı

Ekran Kartı Tipi

Paylaşımlı

Ekran Kartı Hafızası

Paylaşımlı

HDD Özellikleri

Disk Türü

SSD

Disk Kapasitesi

512 GB

  İzle

Grafik Kart

Ekran Kartı Chipset Marka

APPLE

Ekran Kartı Chipseti

Paylaşılmıyor

Bağlantı Özellikleri + Portlar

Kart Yuvası

Yok

Wi-Fi

Var

Bluetooth Teknolojisi

Bluetooth 5.0

Mini Displayport

Yok

Ethernet

Yok

USB teknolojisi ve sayısı

USB 4 (40 Gbps’ye kadar) - 2. nesil USB 3.1 (10 Gbps’ye kadar)

HDMI

Yok

Displayport

Yok

Bağlantı Özellikleri

Wi-Fi

Bağlantı Özellikleri

Bluetooth 5.0

  İzle

Bağlantı Özellikleri

Thunderbolt 3

  İzle

Güç

Pil Ömrü

15 saate kadar.

Multimedya

Kamera

Var

Parmak İzi Okuyucu

Var

Kasa

Ağırlık

1,29 kg

Monitör

Monitör Tipi

Retina

Monitör Tipi

HD

Monitör Tipi

IPS

Monitör Tipi

Full HD

Diğer

Kullanım Amacı

Ev ve Öğrenci

Kullanım Amacı

Ofis ve İş

Aydınlatmalı Klavye

Yok

Ekstra Özellikler

7 çekirdekli GPU’ya sahip

Optik Sürücü

Yok

  İzle

Üretici Part Numarası

Z124116512-TQ6

İşletim Sistemi

İşletim Sistemi

macOS Big Sur

Bu ürünle toplam 72 yorum yapıldı.

(72) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

CardFinans artı taksit kampanyaları 150 TL-30.000 TL arası işlemlerde geçerli olup, Enpara, Fix Card ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 6.233,00 TL 18.699 TL
4 4.674,75 TL 18.699 TL
5 3.739,80 TL 18.699 TL
6 3.116,50 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 4.674,75 TL 18.699 TL
2 + 4 3.116,50 TL 18.699 TL
12 1.558,25 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 6.233,00 TL 18.699 TL
4 4.674,75 TL 18.699 TL
6 3.116,50 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 9.349,50 TL 18.699 TL
3 6.233,00 TL 18.699 TL
4 4.674,75 TL 18.699 TL
5 3.739,80 TL 18.699 TL
6 3.116,50 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 4.674,75 TL 18.699 TL
2 + 4 3.116,50 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 4.674,75 TL 18.699 TL
3 + 2 3.739,80 TL 18.699 TL
6 + 2 2.337,38 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 18.699 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 18.699 TL 18.699 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 6.233,00 TL 18.699 TL
4 4.674,75 TL 18.699 TL
6 3.116,50 TL 18.699 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.
MACBOOK AIR Z124116512-TQ6 M1 16GB-512GBSSD-RETİNA-13.3"-SPACE GREY

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı