En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Görüntü ve Aydınlatma Ürünleri

Görüntü ve aydınlatma ürünleri, en uygun fiyatlara özel taksit seçenekleri ile görüntü ve aydınlatma ürünleri Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
BIGEM (1)
FENİX (3)
FREECAMP (18)
GERBER (2)
HAWKE (60)
KOWA (6)
MAGLITE (1)
MAXTEL (1)
N-RIT (6)
NURGAZ (3)
ORGAZ (5)
RECONYX (1)
KODAK (1)
Kelime ile Filtrele Bilgi
  Spor Aletleri Görüntü ve Aydınlatma Ürünleri modellerinde 150 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/8  Ürün Sayısı:150 
  ÖZEL ÜRÜN

   Görüntü ve Aydınlatma Ürünleri

   Görüntü ve aydınlatma ürünleri, genel olarak doğa ile baş başa kalındığında kişinin yanında bulunması gereken ürünlerdendir. Gece veya gündüz, hava koşulları ve kullanım amaçlarına göre çeşitleri bulunan ürünler şu şekilde sıralanabilir.

   Doğa yürüyüşleri, kampçılık, kaya tırmanışları gibi spor dallarında kullanılan kafa fenerleri iki eli de kullanmaya imkan veren ve kişinin bakış açısı etrafında daha hızlı hareket etmesini sağlayan materyallerdir. Kafa feneri seçilirken ise kişinin kullanacağı ortama, tecrübesine ve fiziksel özelliklerine göre seçim yapması gerekmektedir. Fenerlerin lümeni yani çıkış gücü ne kadar yüksek olursa o kadar parlak ve güçlü ışığa sahip olunur. Fakat burada önemli olan husus, parlaklık ve güç yani çıkış gücü arttıkça enerji tüketimi de artar ve fenerin şarjı veya pilinin daha hızlı bitmesine neden olur. Bu koşullarda özellikle batarya ve pil özellikleri iyi incelenmelidir. Örneğin kaya tırmanışlarında daha uzun ve daha yüksek düzeyde ışık gerekirken doğa yürüyüşlerinde daha az ışık ve parlaklık yeterli olacaktır. Bazı fenerlerde ise çıkış güçleri ayarlanabilir şekildedir, ışık ihtiyacına göre miktar ayarlanabilir. Toz ve su geçirmez seçenekleri de bulunan fenerler yapılan spora ve ortama göre seçilebilir. Ancak fenerler kullanılan çoğu sporda doğa ile iç içe olunduğundan dolayı en sağlıklısı su ve toz geçirmez özelliği bulunan fenerleri tercih etmek olacaktır. Nitekim bu fenerler sizi yağmur, kar, topraklardan koruyacaktır.

   El fenerleri ise ışığın elle kontrol edilmesi gereken durumlarda kullanılan materyallerdir. Hassas ışık ayarı gerektiğinde kullanılan bu materyalleri seçerken incelenmesi gereken bazı kriterler vardır.  Kişi, yapacağı spora, gideceği yere ve kendi tecrübesine uygun el fenerini seçmelidir. Fenerlerin ışık gücü ve mesafesi kullanılacak yere ve aktiviteye uygun olmalıdır. Feneri düşürebilme ihtimaline karşı olan etki direnci mesafesi, kişinin karşısına çıkabilecek durumlarda feneri düşürmesi sonucunda işlevlerini koruyabilme oranıdır. Suyun altında veya yağmurlu, karlı havalarda kullanılan fenerlerde ise suya dayanıklılık testi sonucu iyi olmalıdır. El fenerinin eli kavrayışı da son derece önemli bir faktördür. İyi kavramayan el feneri kişinin hareketlerine uyum sağlayamaz ve yardımcı olamaz. Aynı zamanda ağırlık ve ebat da kişiye göre olmalıdır.

   Fotokapanlar ise kızılötesi veya hareket sensörleri ile çalışan kameralardır. Hareket eden herhangi bir cisme karşı duyarlı olan bu kameralar genel olarak yabani hayvanların görüntülenmesinde, bilimsel araştırmalarda kullanılmaktadır. Pil dayanıklılık süreleri modele göre değişiklik gösteren fotokapanlar, bir yere bırakıldığında hareket olmadıkça uyku modunda kaldığı için 1 yıla kadar pil dayanıklılığı gösterebilirler. Kullanılan yerin konumuna, iklim koşullarına, kullanılacak süreye ve çekim yapılacak canlıya bağlı olarak seçilebilen bu aletlerin fiyat skalası oldukça geniştir.

   Kamp lambası, çadır ve alan boyutuna, kullanılacak ortama göre seçilebilir. Oldukça çeşide ve kullanım amacına hizmet edip, çadırın içinde veya dışında kullanılabilirler. Genel olarak asılabilen türleri tercih edilen bu lambalar kamp süresince mutlaka bulunması gereken materyallerdendir.

   Teleskoplar,  kullanım amacına göre türlere ayrılır. Mercekli, aynalı, schmidt-cassegrain çeşitleri bulunan teleskoplar, kullanım amacına göre seçilmelidir. Bir teleskop seçerken mercek kalitesi, büyütme oranı, odak uzaklığı, görebildiği en karanlık nesnelere bakılmalıdır. En önemli özelliklerden biri olarak görünen teleskop çapı ise ışığı toplayabilme seviyesi anlamı gelmektedir. Yani, teleskobun çapı ne kadar büyürse, ışığı toplama seviyesi de artmaktadır. Teleskop ne kadar ışık toplarsa görüntüyü de o kadar parlak ve net bir şekilde kişiye ulaştırır. Teleskoplarla gökyüzünü ve yeryüzünü inceleyebilir, uygun özelliklerdeki teleskop seçilirse kişi amacına ulaşabilir.

   Dürbünler ise kişinin kullanım amacına ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak seçilmelidir. Yüzüne uymayan bir dürbün kişiyi rahatsız eder, amacına ulaştırmaz. Odaklaması ve objektifi iyi olan bir dürbün net görüntüler verir. Kullanırken parçalarının bozulmaması ve çabuk yıpranmaması adına mekanik kontrolü iyi olan dürbünler tercih edilmelidir. Zira sürekli hareket ettirilen dürbünler zamanla konforunu kaybedebilir, kısa ömürlü olabilir. Dürbünün ayarının iyi yapılması, gözde çift görüntü oluşmaması gereklidir. Bir dürbünün aksesuara ihtiyacı olduğunda iyi seçilmesi gereklidir. Dürbün aksesuarları dürbünün yapısına uygun olmalı, rahat kullanım sağlayıp gerektiğinde korumalıdır.

   Red dot  nişangahlar nişan almayı sağlamak için geliştirilen materyallerdir. Led ışığı yansıtan fakat büyütme özelliği bulunmayan red dotlar nokta hedefinde ilerlerler. Yani  bakılan noktanın gidiş yönünü, hareketlerinin ve hızlarının net olarak takip edilmesini ve ona göre kişinin hareket etmesini sağlarlar. Red dot özellikli nişangahlar kişinin hedeflediği noktayı tam olarak görmesini sağlamaktadır.