En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

DUNLOP Eliptik Bisiklet

DUNLOP Eliptik bisiklet markaları modelleri uygun taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da. Hemen eliptik bisiklet satın al.

Özellik Filtreleme
Kelime ile Filtrele Bilgi
Seçimleriniz
0 ÜRÜN
Markalar
DUNLOP Spor Aletleri Eliptik Bisiklet modellerinde 0 adet kayıt bulundu.

  ARADIĞINIZ KRİTERLERE
  UYGUN ÜRÜN BULUNAMADI.

  ALIŞVERİŞE BAŞLA

  ÖZEL ÜRÜN

   Eliptik Bisikletler

   Eliptik bisikletler son zamanların en popüler spor aletleri arasında yer almaktadır. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünler evin bir köşesinde, spor salonlarında veya dışarıda rahatlıkla kullanılabilir. Eliptik bisikletlerin kollarına yerleştirilmiş nabız ölçüm cihazı (kalp hızı sensörü) mevcuttur. Vücuda herhangi bir kalp ölçüm cihazı takmadan kullanılabilirler. Üzerinde bulunan LCD konsollar sayesinde kalp hızı, egzersiz süresi, adım sayısı ve ortalama kalori ölçülebilir. Bazı bisikletlerde bulunan egzersiz programları sayesinde makine programlar oluşturarak kişinin kendini geliştirmesine yardımcı olur. Doğru kullanıldığı takdirde oldukça verimli olacak olan bu aletler alt ve üst vücudu aynı anda çalıştırıp, aynı anda farklı kas gruplarını harekete geçirerek, kilo verme sıkılaşma egzersizleri için kullanılabilir. Kardiyovasküler sistemi de yüksek derecede destekleyen bu bisikletler oluşabilecek kalp, damar, böbrek, kemik erimesi gibi hastalıkların önüne geçmede yardımcı olur. Aynı zamanda kolestrolü düşürür, vücuttaki kan dolaşımını artırır, solunum performansını yükseltir ve bu sayede kalbi güçlendirir. Bacaklarda oluşan gerginliği alan bu bisikletlerle ayaklar pedallardan ayrılmadan çok rahat hareket edilebilir. Çok rahat hareket edildiği için vücuda uygulanan tepki kuvveti en aza indirilir. Eklemlerde, ayaklarda ve bileklerde oluşan gerginliğin önüne geçmek için üretilen eliptik bisiklet çeşitleri de mevcuttur. Bu bisikletler spordan sonra oluşan ağrıları minimuma indirerek kişilere daha uzun süre spor yaparak daha az yorulmayı ve ağrıyı vaad eder. Aynı anda birçok kasın harekete geçmesi vücutta daha fazla enerji üretir ve kişilerin daha az yorularak daha çok yağ ve kalori yakmasını sağlamaktadır. Vücudu %80 oranında sıkılaştıran bu bisikletler, pedalları çevirirken kalça ve baldırları, tutma kolları ile çalışırken kolları, omuzları ve göğüs kaslarını sıkılaştırır. Eliptik bisikletler ile yapılan sporun zamanını kişi istediği gibi seçebilir, evin bir köşesinde de durabilen bu alet oldukça fonksiyonel ve basittir. Spor yaparken ve kaslar çalışırken kişi erdorfin salgılar ve bu mutluluk hormonu ile stresten arınır.

   Eliptik bisikletleri kullanırken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Kişi eliptik bisikleti kullanırken daima dik durmalıdır, bu  sırt ağrılarına da iyi gelecektir. Aksi halde kambur durduğunda normalde yorulması gereken süreden daha kısa bir sürede yorulacak, bu kişide ağrılara sebep olacak ve spordan istediği verimi alamayacaktır. Aynı şekilde kişi kendine bir eğim belirlemeli ve bu eğimde sabit olarak ilerlemeyi hedeflemelidir. Eliptik bisikletlerin elips şeklindeki hareketleri vücudun doğal koşma şeklini alarak, vücut ağırlığının iki bacak arasında eşit dağılmasını sağlar. Böylece vücut kasları kolayca çalışırken eklemler bundan hasar almaz. Doğru kullanıldığında birçok kası aynı anda çalıştırarak bedene büyük yarar sağlayan bu bisikletler, yanlış kullanıldığında kötü sonuçlar doğurabilir.

   Eliptik bisiklet seçerken kullanım amacına, bisikleti kullanırken ne kadar süre ayrılacağına, bedenin anatomik yapısına, tecrübeye ve kullanılacak olan yere göre uygun olmasına dikkat edilmelidir. Doğru seçimlerde ve kullanımlarda oldukça iyi sonuçlar alınan bu ürünlerde, kişi için uygun olmayan seçimler kas ağrıları veya yanlış gelişme gibi sonuçlar doğurabilir. Kullanılması oldukça basit olan bu spor aletleri, elektronik diğer spor aletlerine göre daha az bakıma ihtiyaç duyar. Farklı modlara sahip eliptik bisikletlerde, tepe, interval egzersiz, tırmanış gibi modlar mevcuttur ve bu modlarda kişi hem kendini keşfeder hem de farklı antrenmanlar yaptıkça spordan sıkılmaz, keyif alır.