En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

BESTWAY ARZUM DJI Doğa Sporları

BESTWAY ARZUM DJI Doğa spor malzemeleri, en uygun fiyatlara özel taksit seçenekleri ile doğa spor malzemeleri Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
APNEA (13)
BESTWAY (2)
CEBE (3)
FİZAN (16)
OCUN (16)
POINT65 (3)
SEASTAR (2)
STUBAI (26)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
Seçimleriniz
2 ÜRÜN
Markalar
  BESTWAY ARZUM DJI Spor Aletleri Doğa Sporları modellerinde 2 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:2 
  ÖZEL ÜRÜN

   Doğa Sportları

   Doğa sporları insanların zihnen ve bedenen dinç kalmasını sağlar. İnsanlar günlük hayatın rutin aktivitelerinden uzaklaşınca ve ait olduğu doğasında vakit geçirdikçe zihin ve beden algılarını açar, bu da her an dinç olmalarını sağlar. Risk faktörü içeren bu sporlar, kişinin her an düşünmesini ve kondisyonunu iyi kullanmasını getirir. İçerdiği riskler ile kişinin adrenalin seviyesini de yükselten bu sporlar, zinde tutarak algılama ve hızlı düşünüp çabuk karar verme yeteneğini yükseltir. Bireysel veya takım halinde yapılabilen bu sporlar, takım halinde yapıldığında karşıdaki insana veya insanlara güvenmeyi, gerektiğinde insiyatif kullanmayı,  takım halinde hareket etmeyi gerektirir. Kişi, böyle durumlarda özgüven yeteneğini geliştirir. Kullanılacak materyallerin iyi seçilmesi gereken bu sporlarda kişiler kendi bedenlerini tanımalı, tecrübelerinin farkında olmalı ve bunlara göre kendine uygun ürünleri seçmelidir. Bedenine uygun olmayan ve tecrübelerinin altında veya üzerinde olan ürünler kötü sonuçlar doğurabilir. Beden ve zihin ile bütünleşen ürünler seçilmeli, kişiler bunları kendinin bir parçası haline getirerek kullanmayı öğrenmelidir. Hassas sporlar olduğundan ve yapılan en küçük hareketler büyük sonuçlar doğurabileceğinden kişi tarafından doğru yönetilebilen ürünler tercih edilmelidir.

   Kızak, tek ve çift kişilik versiyonlarında yapılabilen bir spordur. Kişiler için için kondisyon, beceri, cesaret ve hızlı reaksiyon gerektiren bu spor, kişiye her an her şeyin olabileceğini hatırlatarak zamanı ve kondisyonunu iyi kullanmasını öğretir. Tehlike ve risk halinde olduğunu bilen kişi algılarını açar ve daha iyi yönetir. Algılarını ve kondisyonunu iyi yönetmeyi öğrenen kişi günlük hayatında da bunları kullanabilir. Böylece hem spor sırasında bedenini ve ruhunu besler, hem de günlük yaşamında da bunları kullanarak iki tarafa da katkı sağlar. Kişilerin özgüven duygusunu yükselten bu spor, onlar için yeni fikirlerin ve başarıların kapılarını açar. Kızak için kullanılan ekipmanlar son derecede önemlidir. Kişi, sporu yaptığı yere, kendi beden ve tecrübesine göre uygun kızağı seçmelidir ve kızak ile bütünleşmelidir. Rahat hissettirmeyen ve beden ile bütünleşmeyen kızakta denge kolay bozulabilir ve bu da ciddi yaralanmalar oluşturabilir. Çocuklar için de çeşitleri bulunan kızaklar, çocuğun yaşına ve bedenine göre seçilmelidir. Çocuklar kızak yapmadan önce mutlaka eğitim almalı, doğru öğrenip öyle yapmalıdır. Kızak ile dengeyi kaybetmek basit olduğundan çocuk doğru kontrolü öğrenmezse kötü sonuçlar doğabilir.

   Tırmanış ise insanın stratejik düşünmesini ve hızlı karar vermesini gerektiren bir spordur. Bu sporda, kişinin bedenini yönetirken aynı anda hızlı ve pratik düşünmesi gerekmektedir. Tırmanış yaparken vücudun belli bir formda olması gerekmektedir. Düşük yağ oranlarına sahip olan insanların daha avantajlı olduğu gözlemlenen bu sporda teknikleri bilmek, bedeni yönetmeyi öğrenmek ve zihin ile pratik düşünüp cesaretli ve net kararlar vermek oldukça önemlidir. Bedeni ve zihni hazır olmayan kişilerin bu spor dalında kendilerini geliştirmesi için öncelikle net kararlar verip bu kararları uygulamaları gerekmektedir.  Kişilerin doğru tekniklerle ısınarak başlaması gereken bu spor, konfor açısından uygun spor aletleri ile yapılmalıdır. Güvende olduğunu bilen  kişi daha rahat hareket edip düşünebilir. Kişi kullanacağı ekipmanı bedenine ve tecrübesine uygun olarak seçmeli, kendini ve bedenini tanıyarak ekipmanlarını hazırlamalıdır. Aksi takdirde ekipmanın bedene uygun olmaması durumunda ciddi sakatlanmalar ve yaralanmalar oluşabilir. Çocuklarda ise çocuğun bedenine ve yaşına göre alınması gereken bu ekipmanlar oluşabilecek kötü durumlarda çocuğu korumalıdır. Çocukların tırmanışa başlamadan önce iyi bir eğitim alıp teknikleri öğrenmeleri gerekmektedir. Çocuklarda küçük yaşlarda birden fazla şeyi düşünmeyi, kondisyonunu kontrol etmeyi öğreten bu spor takım halinde yapıldığında çocukların insanlar ile iletişimine katkı sağlayacaktır.