100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

SOFT MEDİKAL BESTWAY DAM Av Malzemeleri

SOFT MEDİKAL BESTWAY DAM Av malzemeleri, uygun fiyat ve özel taksit seçenekleri ile av malzemeleri Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
ALBASTAR (20)
APIA (1)
APNEA (18)
BAILIO (2)
CAPTAIN (1)
CROWN (6)
DAIWA (25)
DAM (2)
FREECAMP (54)
KYOTO (7)
OCEANUS (5)
PROTACKLE (18)
RAPTURE (7)
REMIXON (5)
SASAME (44)
SHOGUN (10)
SUFIX (1)
TRABUCCO (22)
UNIRED (1)
VIRAX (1)
WHALE (1)
XQ MAX (8)
KING (1)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
Seçimleriniz
2 ÜRÜN
  SOFT MEDİKAL BESTWAY DAM Spor Aletleri Av Malzemeleri modellerinde 2 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:2 
  ÖZEL ÜRÜN

   Av Malzemeleri

   Avcılık sporu ile uğraşan kişilerin av malzemesi seçiminde kendi sağlığı ve avladığı canlının sağlığı açısından uygun ürünleri seçmesi oldukça önemlidir. Tecrübeye, kişiye ve ava çıktığı canlıya bağlı olarak kişi, ormanda yanına aldığı malzemelere dikkat etmeli, her şeyinin tam olduğundan emin olmalıdır.

   Avlanan balığın boyutuna ve kişinin tecrübesine bağlı olarak balıkçı kaşıkları seçilebilir. Kaşık,sahte bir balık şeklindedir . Amaç avlanmak istenen balığın kaşığa doğru gelmesi ve kaşığı avlamaya çalışması, bu yöntemle balığı avlamaktır. Kaşıkla balık avlanırken kaşık at-çek yöntemi ile suyun içerisine atılır ve kaşık dönerek ilerlerken hareketli, parlak görüntüsünü suyun içerisinde belli eder.  Bu durumda balık parlak cisme doğru ilerleme sağlayarak kaşığa gelir. Ağır bir yem olmasından dolayı oldukça uzağa gidebilen kaşıklar, kancaları sayesince kolayca avlanmayı sağlar. Geceleri düşük ışıklarda bile parlama ve iyi sonuçlar veren kaşıklar, avcılığa yeni başlamış amatör avcılar tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle kapalı, yağmurlu ve bozuk hava koşullarında, denizlerin dalgalı olması durumlarında yemin kendini belli edebilmesi adına parlaklığının yüksek olduğu yemler tercih edilmelidir. Tek bir kaşıkla her balığı avlamanız zor olabilir. Balık yemini yani kaşığı balığa göre ayarlamak gerekmektedir. Hangi balık için hangi kaşığı kullanmanız gerektiğini araştırılması, buna göre uygun olanın seçilmesi gerekmektedir. Kaşık yöntemi ile genelde Akya, Lahoz, Lüfer,  Melanurya, Orfoz, Orkinos, Sinarit, Uskumru, Zargana, Turna gibi balıklar avlanır.

   Dürbün, kişinin av yapacağı alana ve kişinin fiziksel özelliklerine göre seçilmeli, kullanım açısından ergonomik ve konforlu olmalıdır. Dürbünün kişinin gözüne uygunluğu önemli bir husustur, kişinin gözüne ne kadar uygunsa kişi o kadar rahat bir kullanım deneyimi yaşayacaktır. Kaplamanın doğru olması sayesinde ışık kayıplarının önüne geçilir ve görüntü netleşir. Odaklaması iyi olan bir dürbün, ayarlanabilir düğmesi ile kişiye iyi bir görüş açısı sağlayacak ve bakıldığında kaliteli bir netlik verecektir. Aynı zamanda geniş görüş açısına sahip bir dürbün size daha büyük bir alan, böylece açınız geniş olduğundan dolayı hareket eden objeleri gözlemlemeniz daha rahat ve kolay olacaktır. Dürbünlerde mekanik kontrolün iyi yapılması gereklidir. Malzeme ve işçilik kalitesi yüksek olan bir dürbün daha uzun ömürlü ve daha ergonomik olacaktır. Kaliteli bir dürbün hareket ettirildiğinde veya çevrildiğinde bir ses veya birleşme noktalarında herhangi bir pürüz olmamalıdır.

   Dışarıdan kolay ve küçük bir materyal gibi duran fırdöndüler, model çeşitliliği fazla olan ürünlerdendir.  Rulmanlı, Üçlü, Rapala, Klipsli, Yıldız Tipi ve Boru Tipi çeşitleri bulunan fırdöndüler amatör balıkçılığın birçok çeşitinde bulunan bir malzemedir.  Genel olarak paslanmayan madenden üretilirler. Misinaların; sahte yem, kurşun, iğne gibi malzemelerin bir arada tutmasına yardımcı olan ve misinalara destek veren fırdöndüler, misinaların birbirine bağlanması için kullanılan en pratik yöntemlerden biridir.

   Kişiler av ve avlanma yöntemine göre ve kendisi için ergonomik ve konfor durumunu gözeterek oltalarını seçmelidir. Balık avlarının büyük süresince kişi oltayı elinde tutarak bekler. Bu sebepten oltanın kişinin taşıyabileceği ve zorlanmayacağı, ağrılara yol açılmayacak şekilde olması gerekmektedir. Olta kişinin kapasitesine göre seçilirse, yorgunluk o kadar az yorulur. Oltanın kafa boyutu, devir oranı ve bilya sayısı avlanılacak balığın boyutuyla aynı orantıda ilerlemelidir. Önden, arkadan, hem önden hem arkadan seçenekleri bulunan kalama ayarı ise avlanılacak balığa göre seçilmelidir.

   Fosforlar ve balıkçı lambaları özellikle gece karanlıklarında ve derin su avların çeşitli balıkları kendine çekmek için kullanılmaktadır. Yapılacak avın çeşidine bağlı olarak seçilmesi gereken bu materyaller doğru kullanıldığında ve doğru seçildiğinde oldukça iyi sonuçlar verecek, zaman kaybını minimuma indirecektir