100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Bone

Bone markaları ve bone modelleri en uygun en ucuz fiyatlar ve taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
DUNLOP (17)
SPEEDO (5)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
  Spor Aletleri Deniz/Havuz Ürünleri Bone modellerinde 22 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:22 
  ÖZEL ÜRÜN

   Bone

   Bone, saçınızın ıslanmasını önlemek amacı ile havuz içinde saç tellerinin düşmemesi için önlem amaçlı kullanılmalıdır. Bone, hem daha rahat yüzebilmeniz hem de saçlarınızın yüzünüze gelip görüş açınızı kısıtlamasını önlemektedir. Bonenin kullanılmasındaki amaç, baş bölgesindeki ısı kaçışını engellemek ve yüzen kişinin soğuk sularda ısı kaybını en aza indirebilmektir.

   Yüzme bonesi havuz ve deniz suyunun içinde bulunan kimyasalların saçlarınızı yıpratmasına da engel olmaktadır. Havuz suyundaki bakterileri öldürmek için kullanılan klor, uzun vadede saçların yıpranmasına yol açmaktadır.

   Bu yüzden klorun saçlarınızı yıpratıcı etkisinden kurtarmak için bone kullanılmasında fayda bulunmaktadır. Bone kullanımın faydası da şu şekilde belirtilmektedir bone kullanmayanların saç kalıntılarının havuzdaki filitlerin tıkanmasına yol açar ve bu tıkanıklar yüzünden havuz pompa ve motorlarına çeşitli zararlar vermesi durumdan daha fazla masrafa yol açmaktadır.

   Çeşitli renklerde ve özeliklerde boneler mevcut olması ile birlikte dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçı, erişkin bonesi ile çocuk bonesinin ayrımını doğru yapmanızdır. Dolayısıyla çocuklar ve erişkinler için ihtiyaca göre seçilebilen bone türleri mevcuttur. Dört ana tipte bone olmakla birlikte likra, silikon, lastik ve neopren çeşitleri bulunmaktadır.

   Likra bone, su geçiren esnek gözenekli olması ile birlikte, deniz ve havuz suyunun normalden daha sıcak olduğu mevsimlerde kullanılmaktadır. Lastik boneler, piyasada en çok bulunan bone çeşitlerinden biridir. Kauçuk sütünden imal edilen ve esnek lastikten yapılan bir bone tipidir. Silikon bone ise lastik bonelere alerjisi olanların tercih ettiği bir bone tipidir.

   Lastik bonelerden daha sıkı bir yapısı olan silikon boneler çok daha dayanıklıdır. Neopren bonelerin en çok tercih sebebi olmasının nedeni, havuz ve deniz suyunu saç ve ciltten uzak tutarak soğuk su ile temasından korumasıdır.

   Yüzme bonesinin her kullanımından sonra soğuk su ile durulanması gerekir. Durulanmadığı zamanda havuz ve deniz suyunun yıpratması ve bonenin ömrünü kısaltmaktadır. Boneyi kurutma esnasında doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalı ve iç kısmına pudra serpilerek yeniden kullanıma hazır hale getirilmelidir.