Monitörler

Bilgisayar monitörleri ve monitör modelleri led, 3d, ıps-led, lcd ve dokumatik bilgisayar monitörleri Sadece Vatan Bilgisayar'da.

OEM Ürünleri kategorisinde Monitörler modellerinde 0 adet ürün bulundu.

ARADIĞINIZ KRİTERLERE
UYGUN ÜRÜN BULUNAMADI.

 

Monitörler

Monitörler bilgisayarlarda görüntü aldığınız aygıttır. CPU tarafından işlenen verilerin kullanıcıya görsel olarak iletilmesini sağlamaktadır. Monitör ve ekran kartı, görüntünün oluşması için birlikte çalışırlar. Monitör çözünürlüğü ve büyüklüğü ne kadar iyi olursa o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz. Çözünürlük ekrandaki nokta sayısıdır. Çözünürlük arttıkça ekrandaki görüntüler küçülür ve ekrana daha fazla bilgi sığar. Ekran büyüklüğü arttıkça yüksek çözünürlükte kaliteli görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ekran çözünürlükleri 1920*1080, 2560*1080, 3440*1440, 3840*2160 gibi değişiklikler gösterirken ekran boyları, 21.5 inç, 24 inç, 34 inç, 35 inç, 49 inç gibi değişiklikler göstermektedir.

Monitörlerin; geniş ekran, kavisli ekran, monitör TV, oyuncu monitörü gibi çeşitleri bulunmaktadır. Geniş ekranlı monitörler, kullanıcılara kolay ve profesyonel bir kullanım sunuyor. Örneğin; kare monitörlere göre daha fazla doküman yan yana kullanılabiliyor. Kavisli ekran, kullanıcının etrafını sararak görüntünün içindeymiş gibi bir his uyandırıyor ve görüntünün ekranın köşelerine yayılmasıyla daha derin bir görüntü elde etmenizi sağlıyor. Oyuncu monitörleri ise oyun severler için tasarlanmıştır. Oyun monitörü satın alırken çalışma frekansı (hz) ve tepki süresi özelliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çalışma frekansı ne kadar yüksek olursa ekrandaki görüntü o kadar hızlı yenilenir. Aynı zamanda tepki süresinin düşük olması daha fazla performans almanızı sağlayacaktır. Oyuncu monitörleri genellikle mat bir görüntüye sahiptir ve göz ağrıtmayan teknoloji ile tasarlanmaktadır. Mat görüntü ile güneşin veya parlaklığın ekrana yansıması halinde performansınız düşmeyecektir.

3D, Curved ,Full HD, IPS, Led, Ultra HD bazı monitör tiplerindendir. IPS birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ekran panelleri arasındadır. IPS özelliği, her açıdan monitörünüzü bakarak renk kaybı yaşamadan izleme deneyimi sunmaktadır. Led ekranlar, yüksek ışık gücüne sahiptir ve canlı görüntüler elde etmenizi sağlamaktadır. Ultra HD monitörler ise yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Günümüzde en kaliteli görüntüler Ultra HD monitörler ile sağlanmaktadır.

Monitör satın alırken bağlantı özelliğine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; 3.5 mm mini jack bağlantı özelliği monitörünüze kulaklık takma imkanı sağlamaktadır. Vatan Bilgisayar kaliteli markaları sizlerle buluşturur. Asus, Casper, HP, LG, Lenovo, Samsung ve birçok marka monitör, uygun fiyatlarla ve çeşitli taksit seçenekleriyle Vatan Bilgisayar’da.

 

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı