• Soket Tipi: Soket 1155
 • Ram Tipi: DDR3
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1333 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1600 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1866 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2000 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2133 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2200 (OC) MHz
Z77-A / 66542

ASUS Z77-A Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) DVI&VGA Anakart

Ürünü uzun araştırmalar sonucu aldım , aklımda gtx 560 ti sli yapmak vardı çünkü 1tane vardı elimde sli desteği olan kartlarda bu kadar iyi o.c vb şeyler yoktu 7970 aldım 550W Corsair güç kaynağı ve 3770K cpu ile üst düzey performans.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS Z77-A Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) DVI&VGA Anakart

ASUS Z77-A INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2400MHZ(O.C.) DVI&VGA ANAKART


Z77-A
 
Yerel HDMI/DVI Çıkışları ve USB 3.0 Boost ile Üst Düzey USB 3.0 Aktarım Hızı
 

DIGI+ VRM - CPU ve iGPU için Dijital Güç Kontrolü

USB 3.0 Boost - Işık Hızında Aktarım Hızı!

HDMI ve DVI Çıkışları - Yüksek tanımlı görsel şölen

GPU Boost - Anında iGPU Seviye Atlama!

ASUS EPU - Her Yönüyle Verimli Enerji

Birinci Sınıf Bileşenler - %100 Katı Kapasitörler ve Ekstra Dayanıklı Paslanmaz Çelik Arka Giriş-Çıkış

Windows 8 için Hazır – Onaylanmış Uyumluluk
 
 
Hızlı Başlatma
İşletim Sisteminde Anında Oturum Açma
ASUS, daha kusursuz bir kullanıcı deneyimi için sistem başlatma sürelerini 2 saniyeye* kadar kısaltan yeni donanım ve yazılım tasarımları ile Windows 8'de ve hatta eski Windows sürümlerinde yaşanan sinir bozucu gecikmeleri ortadan kaldırıyor. Daha hızlı sistem başlatma ve yeniden başlatma sayesinde Windows daha hızlı ve verimli bir biçimde başlıyor - Artık beklemeye son.
 
 
ASUS Boot Setting
Çoklu Başlatma Seçenekleri 
ASUS’un Windows 8 için optimize ettiği donanımlar sayesinde, ASUS Boot Setting (Önyükleme Ayarı) bilgisayarınızın başlangıç sürecini kişiselleştirirken daha fazla esneklik sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüz aracılığıyla tek tıkla doğrudan BIOS'a girebilir ve istediğiniz sistem başlatma yöntemini hızla seçebilirsiniz: ister saniyeler içinde işletim sistemine geçin ister standart başlatmayı seçin. Seçiminiz ne olursa olsun ayarlar kaydedilir ve kalıcı olur; bilgisayarı her açtığınızda tekrar tekrar seçim yapmanız gerekmez.
 
 
LGA1155 Intel® 3./2. Nesil Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemciler için Hazır
Bu anakart, Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformunu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekler. iGPU, bellek ve PCI Express kumandaları, özel yonga setleri, 2 kanallı (4 DIMM) DDR3 bellek ve 16 PCI Express 3.0/2.0 hattı ile dahili grafik çıkışına destek olmak için entegre edilmiştir. Bu, muhteşem bir grafik performansı sağlar. Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemciler, dünyanın en güçlü ve verimli işlemcileri arasında yer alır. 
 
Intel® Z77 Express Yonga Seti
Intel® Z77 Express Yonga Seti, soket 1155 Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformunu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar sağlayarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. Ek olarak, Z77 yonga seti 10 kat daha hızlı veri almak için 4 adet USB 3.0 portuna sahiptir. Dahası, Intel® Z77 Express Yonga Seti, kullanıcıların Intel® ile entegre en yeni grafik performanslarının tadını çıkarmalarına olanak sağlayan iGPU işlevini de destekler. 
 
Intel® Smart Response Teknolojisi
HDD Kapasitesinde SSD Hızı
Intel® Smart Response Teknolojisi, sık erişilen veriler için önbellek olarak yüklenmiş hızlı SSD (min 18,6GB kullanılabilir kapasite gereklidir) kullanarak genel sistem performansını arttırır. Azaltılmış yükleme ve bekleme süresi ile sabit diskin gereksiz yere dönmesini ortadan kaldırarak güç tüketimini azaltma başlıca avantajları arasında sayılabilir. Sabit disk kapasitesi ile SSD performansını bir araya getiren bu teknoloji, yalnızca sabit disk içeren bir sisteme kıyasla 6 kat daha hızlı çalışır.
 
 
Intel® Smart Connect Teknolojisi
Otomatik Uygulama Yenileme. Daha Kısa Bekleme Süresi
Bilgisayarınız, sistem uyku modundayken bile seçilen uygulamalar için taze içeriklere sahip web güncellemeleri alabilir. Böylece uygulamaların güncellenmesi ve bulut depolamayla senkronize olması için bekleme süresi kısalarak bilgisayarın daha verimli çalışması sağlanır.
 
 
Intel® Rapid Start Teknolojisi
Bilgisayarınızı Uyku Modundan Anında Çıkarın
Bilgisayarınızın düşük güçle hazırda bekleme modundan saniyeler içinden çıkarak hızla çalışmaya devam etmesini sağlar. Sistem belleğini istenen SSD'ye kaydeder, böylece bilgisayarınızın açılma süresini kısaltırken enerji kullanımı düşük kalmaya devam eder.
 
 
PCIe 3.0 için Hazır
PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0), PCIe 2.0'dan iki kat fazla performans sunan gelişmiş kodlama şemalarına sahip en yeni PCI Express veri yolu standardıdır. Bir x16 bağlantısının toplam bant genişliği maksimum 32GB/s'ye ulaşarak PCIe 2.0'ın (x16 modunda) 16GB/s olan hızını ikiye katlar. Ayrıca, PCIe 3.0 kullanıcılara emsalsiz veri hızları ile birlikte PCIe 1.0 ve PCIe 2.0 aygıtlar için tam geriye dönük uyumluluk sunarak rahat ve kusursuz geçiş sağlar. PCIe 3.0, grafik performansını geliştirmek isteyen kullanıcıların yanı sıra en yeni teknolojilerden faydalanmak isteyenler için de mutlaka kullanılması gereken bir özellik olacak. 

* PCIe 3.0 hızı Intel® 3. nesil Core™ işlemciler tarafından desteklenmektedir. 
 
HDMI ve DVI Çıkışları
Yüksek Tanımlı Görsel Şölen
Multimedya keyfinizi doruk noktasına çıkarın! HDMI veya DVI çıkışı aracılığıyla dijital monitör kullanarak yüksek kalitede görsellerin tadını çıkarın.
 
 

ASUS'a Özgü USB 3.0 Boost
Geleneksel USB 3.0'dan 1,3 Kat Daha Hızlı

USB 3.0 Boost teknolojisi ile USB aktarım hızı 1,3 kata kadar önemli ölçüde artıyor, zaten etkiletici olan USB 3.0 aktarım hızını daha da ileri taşıyor. ASUS yazılımı, kullanıcının ayarlamasına gerek kalmadan otomatik olarak, uyumlu USB 3.0 aygıtların hızını yükseltir.

 
CPU ve iGPU için Dijital Güç Tasarımı
Yepyeni CPU güç kontrolleri, işlemciden gelen dijital güç sinyali (SVID) taleplerini karşılamak için hızla algılayarak ve tepki vererek mükemmel biçimde çalışır ve hassas güç iletimi sunarlar. Doğru iletim sayesinde güç israfı azalır ve CPU Vcore voltajı daha kararlı sunulur. Kullanıcılar, UEFI BIOS ayarları veya ASUS'a özgü arayüz aracılığıyla doğru girdiler sunarak CPU PWM voltajlarını ve frekanslarını çeşitli hız aşırtma senaryolarına göre ayarlayabilirler. Bu tescilli tasarım, performansın tüm potansiyelinden yararlanabilmek için hız aşırtma tavan payını arttırır. 
 
Birinci Sınıf Bileşenler Üstün Kalite ve Dayanıklılık
%100 Yüksek Kaliteli Katı Kapasitörler

ASUS'un yüksek kaliteli katı kapasitörleri, geleneksel kapasitörlerden 2,5 kat daha uzun olan 5.000 saatlik ömre sahiptir. Tüm kapasitörler 105 derece kadar yüksek sıcaklıklara maruz bırakılarak test edilir; Endüstriyel Japon Standartlarına uygun olarak muazzam dayanıklılık ve gelişmiş termal kapasite sunarlar.

 
Ekstra Dayanıklı Paslanmaz Çelik Arka Giriş-Çıkış

ASUS Anakartların güçlü ve korozyona dirençli arka giriş-çıkış panelleri, paslanmaz çeliğin zaten doğal olarak varolan pas önleme özelliğini arttıran ince bir krom oksit tabakası ile kaplanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu yüzden paslanmaz çelik ASUS arka giriş-çıkış panelleri, sıradan panellere kıyasla üç kat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir.

 
GPU Boost
iGPU Level Up ile Sınırları Zorlayın! 
GPU Boost, en uç değerlerde grafik performansı sağlamak için entegre GPU'yu hızlandırır. Kullanıcı dostu arayüzü, esnek frekans ayarları yapılmasına olanak sağlar. Sistem düzeyinde yükseltmeleri her kullanım için kararlı ve kolay biçimde gerçekleştirir.
 
 
EPU
Bütünüyle Enerji Tasarrufu
Kart üzerindeki bir düğme veya AI Suite 3 aracı ile dünyanın ilk gerçek zamanlı PC güç tasarrufu yongasından faydalanın. Mevcut PC yüklemelerini otomatik olarak algılayıp güç tüketimini akıllıca ayarlayarak sistem çapında tam enerji optimizasyonu elde edin. Bu aynı zamanda fan gürültüsünü de azaltır ve bileşenlerin ömrünü uzatır!
 
 
ASUS UEFI BIOS (EZ Modu)
Esnek ve Kolay BIOS Arayüzü
ASUS UEFI BIOS, sadece klavye ile kullanılan geleneksel BIOS kontrollerinin ötesine geçen kullanıcı dostu arayüzü ile fare ile daha esnek ve rahat veri girişi yapma imkanı sunuyor. Kullanıcılar kendi işletim sistemlerinin akıcılığı ile UEFI BIOS'ta kolayca gezinebilirler. F12 kısayol tuşu BIOS anlık durum özelliği ile hız aşırtma ve kurulum paylaşımı hızla ve basit bir biçimde gerçekleştirilir. ASUS'a özgü EZ Modu sık erişilen kurulum bilgilerini görüntülerken, Advanced (Gelişmiş) Mod ise ayrıntılı DRAM bilgileri gibi çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarına yönelik ayarlar sunuyor. 
 

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket 1155

Ram Tipi

DDR3

Anakart Chipseti

Intel Z77

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

1333 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1600 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1866 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2000 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2133 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2200 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2400 MHz

Genel Özellikler

Menşei

Taiwan

Garanti

24

Bu ürünle toplam 5 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(5) Bu Ürün 3 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 299,33 TL 898 TL
5 179,60 TL 898 TL
6 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 449,00 TL 898 TL
3 + 3 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 299,33 TL 898 TL
2 + 4 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 449,00 TL 898 TL
3 299,33 TL 898 TL
4 224,50 TL 898 TL
5 179,60 TL 898 TL
6 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 299,33 TL 898 TL
2 + 4 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 179,60 TL 898 TL
3 + 3 149,67 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 898 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 898 TL 898 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 299,33 TL 898 TL
4 + 2 149,67 TL 898 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı