• Soket Tipi: Soket AM4
 • RAM Tipi: DDR4
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2133 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2400 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2666 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2666 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3200 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 3200 MHz
STRIX X370-F GAMING / 86760

ASUS ROG STRIX X370-F GAMING AMD X370 AM4 RYZEN DDR4 3200 OC MHZ USB Anakart

1.717 TL
5 (Toplam Yorum: 3) Yorum Yap

arkadaşlar ürün hem SLİ hem Crossfire destekliyor. tabi bir amd bir nvidia takılmaz. iki tane nvidia yada amd taktığınızda çalışıyor. mükemmel teknoloji tebrikler.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS ROG STRIX X370-F GAMING AMD X370 AM4 RYZEN DDR4 3200 OC MHZ USB Anakart

ASUS ROG STRIX X370-F GAMING AMD X370 AM4 RYZEN DDR4 3200 OC MHZ USB ANAKART

ASUS STRIX X370-F GAMING


Aura Sync RGB LED, DDR4 3200 MHz, M.2, USB 3.1 ön panel bağlantısı ve Type-A/C'ye sahip AMD AM4 X370 ATX oyuncu anakartı


Pro Gaming anakartlarının veliahtı


Aura Sync RGB LED: İki adet Aura 4-pin RGB şerit başlığıyla etkileyici senkronize efektler


SupremeFX ses: Kullanımı kolay Sonic Studio III ve Sonic Radar III ile dikkat çeken ses performansı


5-Yönlü Optimizasyon: Tek tıklamaya tüm sistemde hız aşırtma ve soğutma


Oyunlar için bağlantı seçenekleri: USB 3.1 ön panel bağlantısı, M.2 ve hem Type-A hem de Type-C™ USB 3.1


Oyunlar için ağ: Intel® Gigabit Ethernet, LANGuard ve GameFirst teknolojileri


Oyunlar için dayanıklılık: Maksimum dayanıklılık için ASUS SafeSlot ve üst düzey bileşenler

 

Yeni nesil Ryzen™ İşlemciler ile uyumlu (Ryzen 3ncü, 2nci ve 1nci nesil işlemci desteği)

 

ROG Strix X370-F Gaming anakartlar, büyük beğeni toplayan ROG yeniliklerine sahip Pro Gaming serisinin mirasını devralıyor. ROG Strix X370-F Gaming anakartlar kışkırtıcı estetik görünümü üstün performans ve inanılmaz sesle bir araya getirerek rakipsiz oyun deneyimi ve tarz sunuyor. En yeni AMD işlemcileri ve teknolojilerine destek vermesinin yanında özel ROG yenilikleri de sunan anakartlar rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlamak için performansı bir üst seviyeye taşıyor. ROG Strix X370-F Gaming tüm oyunlardaki her hareketi heyecan verici bir enerjiyle destekleyerek size eşsiz hız ve esneklik kazandırıyor. ROG Strix X370-F Gaming ile siz de Republic of Gamers ailesine katılın ve oyunlara hükmedin!

Aydınlatma


Aura Aydınlatma Kontrollü


Kullanımı kolay Aura yazılımıyla kendi özel LED aydınlatma efektlerinizi meydana getirin. ROG Strix X370-F Gaming'te bulunan güçlü RGB LED'ler veya iki adet dahili 4-pin başlığa ayrı 4RGB şeritleri ekleyerek sisteminizin birçok farklı renkte parlamasını sağlayın. Dilerseniz her iki yöntemi aynı anda kullanarak mükemmel seknronize aydınlatmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aura'yı çalıştırın ve dokuz farklı aydınlatma temasıyla sunulan yaratıcı özgürlüğünün tadını çıkarın.

Rakipleri Geride Bırakın

ASUS Aura Sync RGB LED teknolojisi sayesinde ROG Strix X370-F Gaming anakart aydınlatma tutkunuz için bir kontrol merkezine dönüşüyor. RGB LED şeritler, ekran kartları, klavyeler ve hatta farelerin de arasında bulunduğu uyumlu cihazlarla inanılmaz aydınlatma efektlerini senkronize etmek şimdi çok kolay! Tüm LED'leri birlikte değiştirin veya senkronize edilmiş tüm cihazlarda aydınlatma efektlerini dinamik bir şekilde akmasını sağlayın.

 

Ses

SupremeFX

Üstün Ses Koruma Altında

ROG Strix'in SupremeFX ses teknolojisi seviye atladı. Bugüne kadarki en iyi kayıt kalitesi için hat giriş bağlantısında 113 dB sinyal ses oranı sunan anakart, kristal netliğinde ses vermek için de hat çıkış bağlantısında 120 dB sinyal ses oranına sahip! SupremeFX S1220A codec'e daha verimli güç aktarımı için düşük kayıplı bir regülatör eklenmesinin yanı sıra düşük bozulma ile yüksek ses seviyesi için de Texas Instruments® RC4580 ve OPA1688 op-amplifikatörleri yerleştirildi. Tüm bunlar size daha önce hiç yaşamadığınız, sizi tamamen saran bir ses deneyimi sunuyor!

 

Sonic Studio III


ROG Strix'in Sonic Studio III ses efektleri merkezi yayınlar için akıllı yönlendirme özelliğine sahip. Yeni yönlendirme özelliği sayesinde yayınlar farklı çıkışlara iletiliyor ve böylece kimin ne duyacağı konusunda tam kontrole sahip oluyorsunuz. Sonic Studio III ile şimdi en heyecanlı oyun içi anlarınızı tuhaf DCMA kaldırma talepleri için endişelenmeden paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak, Sonic Stuido III'te anında geçiş yapılabilen uygulama düzeyi tercihler ve net görüşmeler için gelişmiş gürültü filtreleri bulunuyor.

 

Uygulamalara Özel Profiller

Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

 

Gürültü Filtresi

İstenmeyen arka plan gürültülerini otomatik olarak tespit edip ortadan kaldırarak iletişiminizin güçlü ve net olmasını sağlar.

 

Hükmetmek için Tara ve Tespit Et

Sonic III

Sonic Radar III yenilendi. Ses motoru, sesleri her zamankinden daha da doğru bir şekilde işleyecek şekilde geliştirilerek çevrenizde olan bitenin sürekli farkında olmanız sağlanıyor. Hatta düşmanlarınızın konumunu ekrana eklediğimiz ok yardımıyla da anında bulabiliyorsunuz! Oyunlardaki önemli seslerin kaynağını görün ve düşmanlarızın yerini saptayın. Yeni ses güçlendirme özelliği ise en zayıf sesleri bile duymanızı mümkün kılarak av değil, avcı olmanızı sağlıyor!

Hız Aşırtma Tasarımı


Asus Pro Clock Teknolojisi


AM4 işlemciler için tasarlanan özel temel saat hızı oluşturucusu temel saat hızının 158MHz'e* kadar veya daha ötesine artırılmasını sağlar. Bu özel çözüm, ASUS TurboV İşlem Birimi (TPU) ile birlikte çalışarak voltaj ve temel saat hızı hız aşırtma kontrolünü geliştirir, performans sınırlarını zorlamak için heyecan verici yeni bir yöntem sunar.

Üçüncü Nesil Asus T-Topology


Daha Çok ve Daha Güçlü DDR4 Hız Aşırtma


DDR4 belleklere destek veren ROG Strix X370-F Gaming, bellek frekanslarını hız aşırtmayla 3200 MHz ve ötesine çıkarmanıza imkan tanıyor. ASUS'a özgü T-Topology devre tasarımı, bellek hız aşırtma konusunda üstün bir beceri sunuyor, birleşme parazitini ve sinyal yansımasını en düşük seviyeye getirerek DDR4'ün tüm gücünü açığa çıkarıyor. Eşit uzaklıktaki yenlilikçi bellek kanallarıyla T-Topology, dengeli kontrol ve güçlü hız aşırtma uyumu sunuyor.

5 Yönlü Optimizasyon


Tamamen Size ve Kullanım Şeklinize Özel Performans, Verimlilik, Dijital Güç, Fan Kontrolü, Ağ ve Ses Ayarları


ROG Strix X370-F Gaming sisteminizde oyun performansını en üst seviyeye getirmek için uzman olmanıza gerek yok. 5-Yönlü Optimizasyon tüm karmaşık ayarları tek bir tıklamayla anında halleder ve kontrol edebileceğiniz performans artışları yakalamanızı sağlar. Bize özgü teknolojimiz, gerçek zamanlı kullanıma göre sisteminizin önemli noktalarını dinamik olarak optimize eder. Bu sayede, üstün CPU performansı, her gün enerji tasarrufu, çok kararlı dijital güç, serin ve sessiz fanlar, kullandığınız uygulamalara göre düzenlenen ağ ve ses ayarlarına kavuşursunuz. Kısacası, 5-Yönlü Optimizasyon bilgisayarınızın oyun, eğlence, verimlilik veya başka hemen her şey için mükemmel hale gelmesini sağlar.

CPU Performans Artışı


ASUS AI Suite 3 aracıyla bilgisayarınızın hızını anında artırın! TurboV Processing Unit, CPU ve ekran kartı için hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş takip imkanı sunar. Bu sayede ekran kartınızın tüm potansiyelini açığa çıkarmak ve en uygun performansı elde etmek için CPU frekanslarını ve oranlarını ayarlama özgürlüğüne sahip olursunuz*

Çok Yönlü Enerji Verimliliği


Energy Processing Unit (EPU) ile sistem genelinde gerçek zamanlı güç tasarrufu yaparak oyun bilgisayarınızın güç sarfiyatını kontrol altında tutabilirsiniz! EPU, sisteminizin ihtiyaçlarını tespit edip ona göre güç sarfiyatını ayarlar, böylece heyecanlı dakikalardan vazgeçmeden paradan da tasarruf edebilirsiniz. EPU ayrıca Dışarıda modunda CPU'nun elektrik gücü miktarını belirli bir seviyeye getirerek daha da fazla tasarruf yapar. Bu gelişmiş enerji tasarrufu modunda kullanılmayan giriş çıkış kontrolleri kapatılır ve ekran kartının güç seviyesi düşürülür. Oyunlar için tam güç sağlanırken, diğer anlarda kapsamlı bir enerji verimliliği elde ediliyor!

Daha Serin Tasarım

Gelişmiş fan ve su pompası kontrolleriyle, rahatsız olmadan daha serin ve sessiz bir sistemle oyun oynayın. Dahili termal sensörler ve donanım düzeyinde 4-pin/3-pin PWM/DC mod tespitine sahip Fan Xpert 4, her bir fanın en iyi güçlü soğutma ve düşük gürültü dengesini yakaladığından emin olur. Bu sayede, istediğiniz performansın keyfini sessiz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 

Hassas Dijital Güç Kontrolü


Hızlıdan da daha hızlı gitmek için ultra hassas güç kontrolü gerekir. ROG Strix X370-F serisi anakartlar bu nedenle, en üstün hız aşırtma potansiyeli, gelişmiş sistem kararlılığı ve eşsiz güç verimliliği için ASUS Digi+ Power Control ile donatıldı. Endüstrinin lider dijital güç kontrolcüsü olan Digi+ Power Control, daha akıcı ve güvenli güç için Intel'in IMVP8 teknik özellikleriyle tamamen uyumludur.

Daha Hızlı Oyna, Daha Yüksek Seviyeye Çık


Kullanımı kolay bir ayar paneline sahip ASUS Turbo uygulamasıyla her şeyin hızını artırıp en sevdiğiniz oyunlarda zafere ulaşabilirsiniz! İşlemcinizin hızını artırın, ağınızdaki oyun verilerine öncelik verin, oyun içi konuşmalar ve seslerin inanılmaz derecede net olması için ses ayarlarını optimize edin. Tarihi kazananlar yazar. Bu yüzden Turbo uygulaması olmadan savaşa girmeyin.

 

Ödüllü BIOS Tasarımı

Fareyle kontrol edilen en akıcı ve şık görsel BIOS çok daha göz alıcı olacak şekilde geliştirildi. İster ilk defa bilgisayar kullanın isterseniz de bilgili bir hız aşırtma uzmanı olun, EZ ve Gelişmiş Modlarla aradığınızı bulacaksınız. EZ Modunda, tarih ve saati, fan profillerini ve Intel Extreme Memory Profile (XMP) bellek profillerini uygulayarak hızla kurulum yapabilirsiniz. Gelişmiş Moda geçtiğinizde ise favoriler ve kısayollar belirleyebilir, En Son Düzenlenen bölümünde son yapılan değişikikleri kaydedebilir ve inceleyebilir veya Hızlı Notlar kısmında notlar alabilirsiniz.

 

CrashFree BIOS 3


Hatalı BIOS'lar için endişelenmeye son! CrashFree BIOS 3, başlatılamayan bir bilgisayarı tekrar çalışır hale getirmenizi sağlıyor!

EZ Flash 3


En yeni BIOS güncellemesini internet üzerinden veya sistem BIOS'undan yapın.

İntel Gigabit Ethernet


Daha Fazla Çıkış ve Daha Az İşlem Sayesinde Daha Hızlı Online Oyun


ROG Strix X370-F Gaming, daha hızlı ve akıcı oyun deneyimi için en yeni Intel® Ethernet Controller I211-AT'yle donatıldı. Intel LAN, CPU'dan talep edilen işlem gücünü azaltarak ve olağanüstü derecede yüksek TCP ve UDP çıkışı sunarak çifte avantaj sağlıyor. Böylece oyun için çok daha fazla güç kalıyor.

LANGuard


Artırılmış Çıkış, Voltaj Dalgalanmalarına Karşı En İyi Koruma LANGuard ile savaşa daha güvenli ve sağlam bağlantılarla katılın! Gelişmiş sinyal birleştirme teknolojisi ve üst düzey yüzey montaj süreçleri ROG Strix X370-F Gaming, bağlantılarınızı korur ve artırılmış çıkış sağlar. Bunlara ek olarak, elektrostatik ve gerilim dalgalanması korumalı bileşenler (ESD Guards), statik elektriğe karşı 1,9 kat, gerilim dalgalanmalarına karşı 2,5 kat yani 15 kV'a kadar daha fazla dayanır!

 

GameFirst IV

Gecikmelere Takım Halinde Son Verin

GameFirst IV, gecikmesiz ve daha hızlı online oyunlar için ağ trafiğini optimize eder. Yeni eklenen Multi-Gate Teaming özelliğiyle ise en akıcı oyun deneyimi ve en yüksek bant genişliği için tüm ağlarınızı bir araya getirebilirsiniz. Uygulama verilerini çözümleyerek her oyunun en iyi performans için optimize edilmesini sağlayan yepyeni Akıllı mod da kullanıcıların beğenisini kazanacak.

 

USB 3.1 Gen 2 Ön Panel Bağlantısı


Süper Hızlı Bağlantı, Tam da İhtiyacınız Olduğu Yerde


ROG Strix X370-F Gaming, en yeni USB bağlantı teknolojisi olan USB-C'yi tam da ihtiyacınız olduğu yere yerleştiriyor! Standart USB 3.1 Gen 1'den iki kat daha hızlı bir şekilde 10 Gbps'e kadar ulaşan inanılmaz veri aktarım hızlarına ve eşsiz bağlantı seçeneğine kavuşun.

NVM Express PCIE 3.0 M.2


SSD'nizin 32 Gbps'se Kadar Hızlanmasını Sağlayın


x4 PCI Express® 3.0/2.0 bant genişliğiyle M.2, 32 Gbps'ye* kadar veri aktarım hızlarına destek verir. İşletim sistemi veya uygulamalarda kullanılacak bir sürücü için mükemmel bir seçenek olan M.2 ile tüm oyun bilgisayarınızı veya profesyonel uygulamalarınızı olabildiğince hızlı çalıştırın.

USB 3.1 Type-A/C


Üstün 10 GBPS Veri Hızları


Bir adet USB 3.1 Gen 2 Type-A girişi ve bir adet dönüştürülebilir USB 3.1 Gen 2 Type-C™ girişiyle USB 3.1 Gen 1'den iki kat daha yüksek, 10 Gbps'e varan veri aktarım hızlarına ulaşacaksınız. Mevcut USB cihazlarıyla geriye dönük uyumlı olan USB 3.1 Gen 2 sayesinde tüm bağlantılarda inanılmaz USB 3.1 hızlarına hazır olacaksınız. ASUS'a özgü USB 3.1 Boost teknolojisi ise USB 3.1 performansını daha da artırarak size ek hız sunacak.

SafeSlot


ASUS, SafeSlot ile PCIe yuvasını yeniden icat etti. Metal destek ve ek lehim noktaları bulunan tek aşamalı geçmeli kalıp süreciyle üretilen SafeSlot, PCIe cihazlarının yerinden çıkmasını ve kaymasını güçlü bir şekilde önler.

Q-LEDs


Dahili LED'lerle güç durumu ve işlemci, bellek, ekran kartı veya ön yükleme cihazlarındaki sorunlar gösterilerek hızlı bir şekilde hata tespiti yapılır.

Digi+ VRM


Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

Overwolf


Oyundan Kopmayın


Overwolf, siz oyundayken internette dolaşmanızı, e-posta ve anlık mesajlarınızı kontrol etmenizi, oyun yayını veya kaydı yapmanızı sağlayan akıllı ve dikkat dağıtmayan bir arayüzdür. Elit bir grubun üyesi olduğunuzu gösteren, uyumlu renklere sahip ROG temalarını Overwolf Uygulama Mağazasından indirebilirsiniz.

ROG Clone Drive


Sürücülerinizin Görüntüsünü Akıllı Bir Şekilde Alın


Yepyeni ROG Clone Drive, sabit sürücüleriniz veya SSD'lerinizi hızlı ve verimli şekilde çoğaltmanıza yarayan akıllı ve kolay kullanılan bir klonlama çözümüdür. Clone Drive o kadar akıllı ki tek bir sürücüyü iki hedef sürücüye aynı anda klonlayabilir veya diskinizdeki herhangi bir dosyanın görüntüsünü inanılmaz hızlarda alabilir.

 

3D Yazıcı Dostu

Size Özel Hale Getirin

3D baskıya destek veren ilk anakart üreticisi ASUS, anakartınızın görünümünü kişiselleştirmenizi kolaylaştırırken sistem performansını da 3D olarak basılabilir parça seçenekleriyle artırmanızı sağlıyor.

 

Kolay Kurulum İçin Özel 3D Montaj Parçası


Anakart üzerindeki özel 3D Montaj Parçaları, 3D olarak basılmış parçaları takmayı kolaylaştırır. M.2 sürücüleriyle aynı vidaları ve standart anakart montaj deliklerini kullanarak, bir M.2 fan tutucuyu kolaylıkla takabilirsiniz.

Beyond VR Ready


ROG Strix X370-F Gaming sanal gerçekliğe hazır olmakla kalmaz onun ötesine de geçer! ASUS ROG Beyond VR Ready işareti ROG Strix X370-F Gaming'in; başlığı çıkardıktan sonra verimlilik, oyun ve eğlence ihtiyaçlarınızı karşılayacak en yüksek performansı gösterecek şekilde ayarlandığından emin olmak için sınıfının lideri çok sayıda bileşenle test edildiği anlamına geliyor. ASUS Beyond VR Ready sisteminizi tam güvenle kurmanız için yeni bir yöntem sunuyor.

 

 • AMD AM4 soket Ryzen, 7. Nesil A-Serisi APU ve Athlon CPU'lar için hazır

  Bu anakart AMD® Ryzen™ işlemcileri, 7. Nesil A-serisi APU'ları ve Athlon™ CPU'ları destekler. Yüksek performanslı Ryzen™ işlemciler sekiz adede kadar çekirdeğe destek verir ve yenilikçi Zen çekirdek mimarisiyle üretilmiştir. 7. Nesil A-serisi APU'lar entegre AMD Radeon R-serisi grafik işlemcilere sahiptir. AMD AM4 soket işlemciler üstün performans sunmak için dört kanal DDR4 bellek, yerleşik 5 Gbps USB 3.0 ve 16 PCI Express® veri yoluna sahiptir.

 • AMD X370 Yonga Seti

  AMD X370 yonga seti, en yeni AMD® AM4 soket Ryzen™ işlemciler, 7. Nesil A-serisi APU'lar ve Athlon™ ACPU'lar için olağanüstü hız aşırtma imkanı sunar. Birden fazla GPU kullanılan NVIDIA SLI™ ve AMD CrossFireX™ gibi yapılandırmalar için optimize edilmiştir. Daha hızlı veri aktarımı için iki adet 10 Gbps USB 3.1 girişi ve sekiz adet 6 Gbps SATA girişine sahiptir.

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket AM4

RAM Tipi

DDR4

Anakart Chipseti

AMD® X370

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

2133 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2400 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2666 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2666 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3200 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

3200 MHz

Diğer

Üretici Part Numarası

90MB0UI0-M0EAY0

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

36

Bu ürünle toplam 3 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(3) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 572,33 TL 1.717 TL
5 343,40 TL 1.717 TL
6 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 858,50 TL 1.717 TL
3 + 3 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 572,33 TL 1.717 TL
2 + 4 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 858,50 TL 1.717 TL
3 572,33 TL 1.717 TL
4 429,25 TL 1.717 TL
5 343,40 TL 1.717 TL
6 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 572,33 TL 1.717 TL
2 + 4 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 343,40 TL 1.717 TL
3 + 3 286,17 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.717 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.717 TL 1.717 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 572,33 TL 1.717 TL
4 + 2 286,17 TL 1.717 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı