• RAID seviyesi: 0,1,5,10
 • S/PDIF çıkışı: Var
 • Tamponsuz hafıza: Var
 • Hafıza kanalları: Dual-channel
 • Anakart yongası: Intel Z690
 • İşlemcilerle uyumlu: Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium G
 • Pakete dahil kablolar: SATA
 • Mikrofon giriş fişi: Var
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
ROG MAXIMUS Z690 FORMULA / 132885

ASUS ROG MAXIMUS Z690 FORMULA Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6400MHz (OC) Anakart

14.015 TL

Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.

EFsane Asus Tüm teknolojileri Doldurmuş ve anakartlarda birkaç kartta olan arka tarafıda metal kaplama çok iyi

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Asus Rog Maximus Z690 Formula Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6400MHz (OC) Anakart Özellikleri

ASUS ROG MAXIMUS Z690 FORMULA Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6400MHz (OC) Anakart

ASUS ROG MAXIMUS Z690 FORMULA ANAKART

 

20+1 güç aşamalı, DDR5, Beş adet M.2 yuvası, USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı, Çift Thunderbolt™ 4, PCIe® 5.0, dahili WiFi 6E, 10 Gb Ethernet ve Aura Sync RGB aydınlatma gibi özelliklerle donatılmış Intel® Z690 ATX anakart
 
12.Nesil Intel® Core, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için LGA 1700 soket
 
ASUS’a Özel AI Geliştirmeleri: Kolay yapılandırma için AI Hız Aşırtma, AI Soğutma, AI Ağ Bağlantısı ve İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme
 
Sağlam Güç Çözümü: 105A’lık akım için derecelendirilmiş 20+1 eşli güç aşamaları, ProCool II Güç Bağlantısı, MicroFine alaşım bobinler ve birinci sınıf metalik kapasitörler
 
En Uygun Termal Tasarım: EK CrossChill III çözümüne sahip genişletilmiş VRM soğutma blokları, yüksek iletkenliğe sahip termal dolgular, üç adet M.2 soğutma bloğu, iki adet M.2 arka plakası ve ROG Sıvı Soğutma Bölgesi
 
Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Wi-Fi 6E, Marvell® AQtion 10Gb ve ASUS LANGuard
 
Daha Hızlı Oyun Bağlantısı: PCIe® 5.0, iki adet dahili Gen 4 M.2, Gen 5 M.2 destekli ROG Hyper M.2 kartı, USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı ve çift Thunderbolt™ 4 özellikli USB Type-C® bağlantısı
 
Oyunlar İçin Endüstri Lideri Ses Özellikleri: Rakibin yerini nokta atışı belirleyebilmek için ROG SupremeFX ALC4082 ve ESS® ES9018Q2C DAC
 
Benzersiz Kişileştirme Olanakları:  2 inç LiveDash OLED, bir adet RBG başlığı ve üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkla birlikte ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 
Kolay Kurulum Dostu:s Önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanı, PCIe Slot Q-Release, BIOS FlashBack™, Q-Code, FlexKey, Q-Connector, ROG Hyper M.2 kartı, SafeSlot, ROG ekran kartı tutucu
 
Tanıdık Yazılımlar: 1 yıllık AIDA64 Extreme aboneliği ve MemTest86 ile kullanışlı UEFI BIOS arayüzü

ROG MAXIMUS Z690 FORMULA

EN YENİ FORMULA, ÖVGÜYLE KARŞILANAN ROG MAXİMUS serisine çeşitlilik getiriyor. EK iş birliğiyle tasarlanan hibrit VRM bloklarıyla birlikte Moonlight White zırhı ve özelleştirilebilir ARGB aydınlatma elementleri, tercih ettiğiniz sistem stilini yansıtmanız için geniş bir özgürlük tanıyor. Ve alt kısımda ise, PCIe® Gen 5.0 ile aydınlatılmış devre yolları ve limitleri aşan DDR5 desteği ile geleceğe dayalı bir performans sağlayarak, Maximus Z690 Formula’yı bilinen estetiklerin de ötesine taşıyor.

 

AKILLI ANAKART

Akıllı anakart çözümleri sistemin en iyi performansı verecek şekilde çalışmasını sağlıyor. En yeni ASUS yapay zeka özellikleri, performansı dört ana temelin üzerine inşa ediyor. Hız aşırtma, soğutma, ağ ve yerleşik sesten meydana gelen bu dört temel ile hem acemi kullanıcılar hem de tecrübeli sistem toplayıcıları gelişmiş ayarlara ve optimizasyon seçeneklerine kavuşuyor.
 
AI Hız Aşırtma
Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayarın için en uygun yapılandırmayı belirliyor ve sınırları zorlama olanağı veriyor.
 
AI Soğutma
Tek tıkla herhangi bir sistemin soğutma ve ses ayarlarını dengeleyebiliyorsunuz. Özel bir ASUS algoritması tek tıkla fan hızlarını dinamik olarak en uygun düzeye getirerek gereksiz sistem gürültüsünü azaltıyor.
 
AI Ağ Bağlantısı
GameFirst VI teknolojisi gerçek zamanlı uygulama kullanımına ve öğrenebilen yardımcı algoritmalara göre bant genişliğini dağıtarak ağ performansını artırıyor.
 
İki Yönlü AI Gürültü Engelleme
Bu yardımcı program, gelen veya giden sesten kaynaklanan 500 milyondan fazla arka plan gürültüsünü azaltmak için devasa bir derin öğrenme veritabanından yararlanır ve oyunlarda veya aramalarda kristal netliğinde iletişimin sağlanmasına yardımcı olur.
 

PERFORMANS

ROG Maximus Z690 Formula’nın işlemci voltaj regülatörü, geçici enerji salınımlarını hızla iptal etmek için stratejik olarak bir araya getirilmiş 105 amper güç aşamasından oluşur. Bunun yanı sıra, ROG DDR5 desteği sunarak bellek kitlerinin tüm potansiyelini sunmasını sağlar.
 

GÜÇ ÇÖZÜMLERİ

EŞLİ GÜÇ MİMARİSİ
 
Günümüzün CPU mimarileri, derin güç tasarrufu modundaki düşük güç tüketiminden tam yük kullanıma anında geçmeleri nedeniyle anakartların güç tasarımlarını inanılmaz derecede zorluyor. En yeni VRM mimarisi, akımı hızla değiştirmek için eşli güç aşamalarından yararlanıyor. Bunu yaparken de termal performansı koruyor.
 
Kısa bir öz geçmiş
ASUS, 2005 yılında piyasaya sürdüğü A8N32-SLI Deluxe anakart ile faz katlayıcılarını kullanan ilk üretici oldu. Bu kartın VRM’i, o dönem kullanılan bileşenlerin güç tüketimi taleplerinin üstesinden etkili bir şekilde gelmesinin yanı sıra voltaj dalgalanmalarını da azaltıyordu. Elde edilen bu avantajlar sayesinde faz katlayıcıları endüstride yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve halen de benzer amaçlarla kullanılıyor.
 
CPU taleplerinde değişim
Günümüzde CPU’lar önceki modellere göre çok daha fazla çekirdeğe sahip ve en yeni komut setleri sayesinde yoğun işlem gücü gerektiren iş yükleri bile inanılmaz hızlarda halledilebiliyor. Ayrıca bu yeni işlemciler boştayken daha az güç tüketiyor ve yük durumları arasında daha hızlı geçiş yapabiliyor. Bu gelişmeler güç tasarımı önceliklerinin yeninden değerlendirilmesini gerektiriyor çünkü faz katlayıcıları hızlı tepki verilmesini geciktiriyor.
 
Yeni eğilimler
En yeni entegre güç bileşenleri de geçtiğimiz yılki cihazlara göre daha yüksek akımlara dayanabiliyor. Bu da faz katlayıcılarının neden olduğu gecikmeye uğramadan sade bir devre topolojisi uygulama olanağı sunuyor. ROG Maximus Z690 Formula, her fazda daha yüksek akım sağlarken faz katlayıcıların termal performansını da sunan eşli güç aşamalarından yararlanıyor.
 
Termal Performans
Her bir VRM bileşeninin kendine özgü bir amacı var. PWM denetleyicileri ve faz katlayıcıları devreyi kontrol ederken, güç aşamaları ise elektriksel ve termal açıdan ağır işleri üstleniyor. İşte bu nedenle ROG Maximus Z690 Formula'da 20+1 güç aşaması bulunuyor. Son teknoloji güç aşamaları, düşük RDSON ile geçiş ve iletim kayıplarını azaltıyor ve genel termal aralığı genişletiyor.

Yüksek kaliteli bileşenler

1. 8+8 pimli ProCool II güç bağlantısı
İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.
 
2. 20+1 güç aşaması
VRM, her biri 105A’lık akımın üstesinden gelecek şekilde derecelendirilen 20+1 güç aşamasına sahip.
 
3. MicroFine alaşım bobinler
Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.
 
4. 10K siyah metal kapasitörler
Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

BELLEK

DDR5 HIZ AŞIRTMA GÜCÜ
 
Kapsamlı bellek ayarı seçenekleri ROG anakartların en önde gelen özellikleri arasında yer alıyor. Maximus Z690 serisi DDR5 için performans limitlerini aşıyor. Yalnızca yüksek hızlı kitleri değil kilitli güç yönetim entegre devresine (PMIC) sahip giriş seviyesi bellek modülleri için de bir grup hız aşırtma parametresi sunuluyor.
 
Anakartın üzerindeki özel bir devre, DDR5 belleğin PMIC kısıtlamalarını aşıyor. Böylece varsayılan 1,1 volt limitini aşarak frekans ve zamanlamaları maksimum düzeye getirmek mümkün oluyor.
 
Normalde, PMIC kilidi açıldığında bellek voltajının ayarlandığı her sefer sistemin de tam bir güç döngüsünden geçmesi gerekiyor. ROG anakartlar dahili donanım ve aygıt yazılımından yararlanarak bu kısıtlamayı aşıyor. Bu sayede voltaj ayarları önceki nesil DDR belleklerde olduğu gibi aynı sistem yeniden başlatma süreciyle yapılabiliyor.

SOĞUTMA

Performansı en üst düzeye çıkarma tutkusu, uygun güce sahip bir platform gerektirir. CrossChill EK III VRM bloğu, 12.Nesil Intel Core işlemcilerinin istediği güç gereksinimlerinin ötesine geçen hibrit soğutma sistemiyle geleneksel voltaj düzenleme limitlerini aşması için performans tutkunlarını güçlendirirken, sağlam bir soğutma sağlıyor.
 
CROSSCHİLL EK III
CrossChill EK III su bloğu, pasif ve sıvı soğutmalardan sonuna kadar faydalanarak VRM’in yüksek verimlilikle çalışmasını sağlar. Bloğun içerisine gizlenmiş nikel su kanalları Formula’nın MOSFET sıcaklıklarını sessiz bir şekilde 63.7 °C daha fazla soğutur. Standart G1/4 inç vidalı montaj parçaları sayesinde CrossChill EK III mevcut sistemlere kolayca takılabiliyor.

BAŞLIKLAR

Termal Denetim
 
ROG Maximus Z690 Formula, gelmiş geçmiş Fan Xpert 4 veya UEFI aracılığıyla kolayca yönetilebilen en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahip.
 
Birden fazla sıcaklık kaynağı
Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.

4 pimli PWM/DC fan başlıkları ve ASUS HYDRANODE

Tüm dahili başlıklar PWM veya DC fanlarını otomatik olarak tespit eder. Üç adet kasa fanı başlığı ise ASUS HYDRONODE desteği verir.

Birlikte Gelen ROG fan denetleyicisi

Birlikte verilen bir fan denetleyici kartı, altı ek DC ve PWM fan başlığı ve iki termal prob başlığı içerir.

ROG SU SOĞUTMA BÖLGESİ

Çift su sıcaklığı çıkışı ve akış oranı çıkışı doğrudan AI Suite aracına bilgi gönderir. Bu sayede, soğutucu sıcaklıklarını ve tüm döngünün akış oranını takip edebilirsiniz.
 
Su pompası+
Bu özel başlık, yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlar.

Su girişi/çıkışı

Özel bir başlık, her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip eder.

Su akışı

Bu özel başlık, tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip eder.

BAĞLANTI

WiFi 6E, PCIe® 5.0 gibi en yeni bağlantı seçenekleri ve iki Thunderbolt™ 4 USB Type-C® girişi ile son derece akıcı ağ bağlantısı ve yüksek hızlı dosya aktarımı sunar. Gerçekçi sesler arayan teknoloji tutkunları için SupremeFX ALC4082 codec oyunlarda yepyeni bir atmosfer oluşturur. Aynı zamanda bir PCIe yuvasından da tasarruf sağlar.
 

INTEL WİFİ 6E

Yerleşik WiFi 6E teknolojisi yeni kullanılmaya başlayan 6 GHz bandından yararlanıyor. 5 GHz bandından üç kata kadar daha yüksek bant genişliği sunan ve yedi adede kadar 160 Hz bandıyla son derece yüksek kablosuz ağ hızları elde eden bu teknoloji, kalabalık ağlarda kapasiteyi ve performansı geliştiriyor.
 
1. WiFi 6E anteni
İki adet dahili vericiye ve alıcıya sahip olan anten, aktarım hızını artırıyor ve 2,4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekliyor.
 
2. Ayarlanabilir Tasarım
Dört yönlü konumlandırma imkanı sayesinde sinyaller daha iyi alınabiliyor.
 
3. Manyetik Taban
Güçlü manyetik taban sayesinde anteni bilgisayar kasasının üstüne veya yanına takabilmek mümkün oluyor.
 
*Wi-Fi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5 GHz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

 

MARVELL® AQTİON 10 GBPS ETHERNET

Uzman kullanıcıların ve içerik üreticilerinin zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan 10 Gbps yerleşik Ethernet, yeni bir ev ağı düzeyi sağlar. Standart gigabit Ethernet'in 10 katına kadar bant genişliğiyle, sıkıştırılmamış 4K UHD videoların, her zamankinden daha hızlı sistem yedeklemelerinin ve dosya aktarımlarının keyfini çıkaracaksınız.
 

USB BAĞLANTI NOKTALARI

QUİCK CHARGE 4 ÖZELLİKLİ USB 3.2 GEN 2X2 TYPE-C® ÖN PANEL BAĞLANTISI
 
USB 3.2 Gen 2x2, Type-C ile veri aktarım hızını 20 Gbps’e çıkaran ekstra bir veri yolu ekliyor. Bu bağlantı noktası ayrıca Quick Charge 4+ teknolojisinden de yararlanıyor. Bu teknoloji, yakındaki 6 pimli bağlantoya takılan PCIe güç kaynağı kablosuyla 60 W güç sağlayarak cihazları hızla şarj edebiliyor.

İKİ ADET YERLEŞİK THUNDERBOLT 4 USB TYPE-C® BAĞLANTI NOKTASI

Her bir bağlantı noktası en yeni yüksek hızlı cihazlar ve sürücüler için iki yönde 40 Gbps’e varan hızlar sunuyor. Thunderbolt 4 ayrıca iki adet harici 4K ekrana destek veriyor ve PCIe bant genişliğini 32 Gbps’e çıkarıyor.

DEPOLAMA

Üç adet yerleşik M.2 yuvası
 
ROG Maximus Z690 Formula, ikisi PCIe 4.0 SSD’lere destek veren üç adet yerleşik M.2 yuvasına sahip.

ROG HYPER M.2 KARTI PCIE 5.0 İÇİN HAZIR

Kullanıcılar daha fazla M.2 depolama cihazına veya daha da hızlı veri aktarımına ihtiyaç duyarsa anakartla birlikte gelen ROG Hyper M.2 Kartı ile iki yeni yuvaya sahip olabiliyor. Bunlardan biri PCIe 5.0 teknolojisine hazır olup yanındaki PCIe 4.0 yuvasından iki kata kadar daha hızlı çalışıyor.

SES

SUPREMEFX
 
ROG SupremeFX bugüne kadarki en iyi kayıt kalitesi için hat giriş bağlantısında 113 dB sinyal ses oranı sunuyor. SupremeFX ALC4082 codec’e daha net güç aktarımı sağlayan bir doğrusal düşürücü regülatör bulunuyor. ESS® 9018Q2C entegre DAC ise ise -115 dB THD+N seviyesine ulaşarak seslerdeki en ince ayrıntıları bile yansıtıyor.
 
Ses Hattı Kalkanı
Ses bileşenlerinin olduğu bölümü ayırarak anakarttan veya eklentilerden gelen elektromanyetik parazitleri engelleyerek seslerin bozulmasının önüne geçiyor.

 

ESS® SABRE 9018Q2C

Entegre ESS® SABRE9018Q2C DAC amplifikatörü, ses oynatma için -115 dB toplam harmonik bozulmaya (THD+N) izin vererek seslerin tüm ayrıntılarıyla duyulmasını sağlıyor. Buna ek olarak, 121 dB’lik dinamik aralık (DNR) da çok daha düşük ses taban seviyesi sunarak dinamik ve vurucu etkiyi artırıyor.

 

ALC 4082 Codec

ALC4082 codec geleneksel yüksek tanımlı ses (HDA) arayüzü yerine USB arayüzünü kullanıyor. Böylece ses çalma çözünürlüğü 192 kHz’den 384 kHz’e çıkıyor.

 

Değişken MOSFET'ler

Eşsiz tasarım sayesinde codec'in özdirenç algılama özelliği ön veya arka kulaklık çıkışlarına aktarılabilir.

 

Birinci Sınıf Kapasitörler

Yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.

 

OPTİMİZASYON

ROG Maximus Z690 Formula, sistem performansı üzerinde eksiksiz kontrol sağlayan yenilikçi ve esnek araçlarla donatılmış olarak geliyor.

5-YÖNLÜ OPTİMİZASYON

TPU
 
CPU performans artışı
 
Akıllı bir dahili mikro kontrolcü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

EPU

Çok yönlü enerji verimliliği
 
Güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eden Enerji İşlem Birimi (EPU), Dışarıda moduyla da tasarrufu en üst seviyeye çıkarır.

Fan Xpert 4

Hava veya sıvı için esnek soğutma kontrolleri
 
Fan Expert 4 veya UEFI'miz aracılığıyla fanlar, su pompaları ve hepsi bir arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrolün keyfini çıkarın. İster havayla ister suyla soğutun, Fan-Tuning işlevi tüm parametreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Ayrıca, tüm fan hızlarını varsayılan minimumun altına indiren ve sisteminizi hafif işler yaparken fısıltı kadar sessiz tutan bir Aşırı Sessiz modu da vardır.

Dijital güç kontrolü

Hassas dijital güç kontrolü
 
Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

Turbo Core uygulaması

Intel işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.

BIOS

UEFI BIOS
 
Ünlü ROG UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da daha kapsamlı özellikler sağlar.
 
Gelişmiş mod
 
MemTest86
 
Kullanıcılara daha da rahatlık sunmak için MemTest86 yazılımı ROG UEFI’ye (BIOS) önceden yüklü olarak geliyor. Bu yazılım USB sürücüye veya işletim sistemine girmeye gerek olmadan tek tıkla bellek sorunlarını belirliyor. Bellek raporu daha sonra referans için BIOS arşivine kaydediliyor.

 

Depolama yöneticisi

RAID seviyesi

0,1,5,10

RAID desteği

Var

Arka panel I/O portları

S/PDIF çıkışı

Var

Mikrofon giriş fişi

Var

USB bağlayıcı

A tipi USB, USB C Tipi

Kulaklık çıktı sayısı

5

WiFi-AP anten soketi

1

Yıldırım girişi sayısı

2

HDMI versiyonu

44563

HDMI port sayısı

1

Hafıza

Tamponsuz hafıza

Var

Hafıza kanalları

Dual-channel

Hafıza alanı türü

DIMM

Destekli hafıza türü

DDR5-SDRAM

Bellek yuvalarının sayısı

4

Non-ECC

Var

Maksimum bellek

128 GB

Özellikler

Anakart yongası

Intel Z690

Ses çıkış kanalı sayısı

7.1 kanallar

Bileşen

PC

Ses çipi

Realtek ALC4082

Anakart form faktörü

ATX

İşlemci

İşlemcilerle uyumlu

Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium G

İşlemci soketi

LGA 1700

İşlemci üreticisi

INTEL®

Paket içeriği

Pakete dahil kablolar

SATA

Sürücüler dahil

Var

Dahili I/O

SATA III bağlantı sayısı

6

TPM bağlayıcı

Var

USB 2.0 bağlayıcıları

2

Ön panel ses bağlayıcısı

Var

CPU fan bağlayıcı

Var

12V güç konnektörü

Var

RGB LED pim başlığı

Var

BIOS

Temiz CMOS düğmesi

Var

BIOS tipi

UEFI AMI

BIOS hafıza boyutu

256 Mbit

Ağ Bağlantıları

Bluetooth

Var

Wake-on-LAN hazır

Var

Wi-Fi

Var

Wi-Fi standardı

Wi-Fi 6E (802.11ax)

Bluetooth versiyonu

5.2

Ethernet LAN bağlantısı

Var

Ethernet arayüz türü

10 Gigabit Ethernet

Wi-Fi standartları

802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax),Wi-Fi 6E (802.11ax)

Grafik

Maksimum çözünürlük

3840 x 2160

Ağırlık & boyutlar

Derinlik

244 mm

Genişlik

305 mm

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

24

Bu ürünle toplam 1 yorum yapıldı.

(1) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
 • CardFinans artı taksit kampanyaları 150 TL-30.000 TL arası işlemlerde geçerli olup, Enpara, Fix Card ve ticari kartlar dahil değildir.

 • Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

 • Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

 • Garanti ile vade farksız 12 Taksit Fırsatı! Detaylı bilgi için tıklayın.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 14.015 TL 14.015 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 14.015 TL 14.015 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 7.007,50 TL 14.015,00 TL
3 4.671,67 TL 14.015,00 TL
4 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 2 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.671,67 TL 14.015,00 TL
4 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.671,67 TL 14.015,00 TL
4 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 3.503,75 TL 14.015,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.671,67 TL 14.015,00 TL
4 3.503,75 TL 14.015,00 TL

Akbank Direkt Öde ile ister Direkt Kredi, ister hesaptan havale seçeneği ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Direkt Kredi'yi tercih ederek alışverişinizi ödeme anında 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksit seçenekleri ürünün kategorisine göre farklılık gösterir. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Banka taksit seçeneğine göre vade farkı uygulayabilir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.vatanbilgisayar.com'a yönlendirileceksiniz.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
5000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 5000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile şubeye gitmeden anında ödeme kolaylığı Vatanbilgisayar.com’da!

Bu seçenekten sadece YapıKredi müşterileri yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

750 TL - 25.000 TL arasındaki siparişleriniz için alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.

36 Aya varan vade seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz. Kredi vadesi 5000 TL ve altındaki cep telefonlarında maksimum 12, 5000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3, bilgisayarlarda 12, tabletlerde ise 6 ay ile sınırlıdır. Diğer ürünlerde 36 aya kadar vade seçimi yapılabilir.

Şubeye gitmenize gerek kalmadan, kredinizi anında kullanabilirsiniz. Ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Yapı Kredi kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Yapı Kredi İnternet Şube üzerinden dijital olarak onaylanacak ve kullanılan kredi tutarının siparişiniz doğrultusunda Vatan Bilgisayar hesabına aktarılması sağlanacaktır. Henüz Yapı Kredi müşterisi değilseniz size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek müşteri olabilir, Yapı Kredi Alışveriş Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.

Sigorta ücreti ve tahsis ücreti gibi ek masraflar bulunmamaktadır.

Üründen cayma ve krediden cayma ayrı süreçlerdir. Siparişinizi iptal etmeniz ya da satın aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda sipariş tutarınız Vatan Bilgisayar tarafından Yapı Kredi hesabınıza aktarılacak olup, kredinizin kapatılması için ayrıca banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
5000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 5000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Garanti Alışveriş Kredisi

Mevcut Garanti BBVA müşterileri ve Garanti BBVA ile ilk kez çalışacak yeni müşteriler yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Garanti Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

Garanti Alışveriş Kredisi ile anında kredi kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde kolayca kredi kullanabilir, 750 TL – 25.000 TL arasındaki alışverişlerinizi kredi kartı limitinizi doldurmadan 36 aya varan vade seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet alışverişlerinizde ödeme yaparken Garanti Alışveriş Kredisi’ni seçmeniz yeterlidir. Bu ödeme seçeneğini seçtiğinizde, Garanti Bankası sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz Garanti Bankası sayfasında banka Müşteri Numaranızı veya TCKN’nizi girerek, internet bankacılığı parola ve şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kullandırma işlemi yalnızca banka tarafından sağlanmakta olup banka ödemenizi onayladıktan sonra tekrar VATANBİLBİLGİSAYAR.com sayfasına otomatik olarak yönlendirilecek ve ödeme işleminiz tamamlanacaktır.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Alışveriş Kredisi kullanım koşulları

Sepet tutarınızın en az 750 TL, en fazla 25.000 TL olması gerekir.

Maksimum vade bilgisayarlarda 12, tabletlerde 6, 5000 TL ve altındaki cep telefonlarında 12, 5000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3 ay ile sınırlıdır. Kredi kullanım koşulları ve kredi değerlendirmesi ilgili bankalar tarafından yapılmakta olup Vatan Bilgisayarın’nın herhangi bir etkisi yoktur. Kredi taksitlerinin ödenmesi dahil, kredi ile ilgili tüm işlemler kredi kullanılan banka üzerinden yapılır. Sipariş iptal ve iadelerinde standart prosedür geçerlidir. Siparişiniz iptal / iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamakta, krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinden kredi kapama tarihine kadar oluşan faizin sorumluluğu kredi kullanan müşteriye aittir. Banka, faiz oranı, vade ve diğer kredi koşullarında değişiklik yapma, kredinin onaylanması ve kullandırımı hakkında nihai kararı verme hakkına sahiptir

TESLİMAT

 

Standart Teslimat;
Standart teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin, Yurtiçi ve Horoz Lojistik ile gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 3-4 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Televizyon ve Klima siparişleriniz ise Horoz Lojistik ile gönderilmektedir. Ortalama 6 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin,Yurtiçi ya da Horoz Lojistik’i seçerek Standart Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 250 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir.

 

Hızlı Teslimat;
Hızlı teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin Kargo’yla gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 2 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin Kargo’yu seçerek  (adresiniz uygunsa teslimat aşamasında çıkacaktır) Hızlı Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 250 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir. *Hızlı teslimattan yararlanmak için siparişini vereceğiniz ürünün stok durumunun uygun olması ve teslimat adresinin Kolay Gelsin Kargo’nun hizmet bölgesinde olması gerekmektedir. Kolay Gelsin’in teslimat yaptığı iller; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova

Mağaza Teslim;
Mağazadan teslim seçeneğinden faydalanabilmek için siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Mağaza Teslim seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Siparişiniz tamamlandıktan sonra seçtiğiniz mağazamızdan hemen teslim alabilirsiniz.

*Mağaza teslim seçeneği yalnızca 3D Secure kullanılarak verilen siparişlerde geçerlidir, teslimat yalnızca kredi kartı sahibine yapılmaktadır.
7 iş günü içerisinde teslim alınmayan siparişler iptal edilerek ücret iadesi işlemi başlatılacaktır.

Siparişinizi mağaza teslim seçeneği ile vermek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Satın almak istediğiniz ürünü sepete ekleyin ve Teslimat aşamasında gidin.
 2. Teslimat aşamasının altındaki mağazadan teslim seçeneğini seçin.
 3. Teslim almak istediğiniz mağazayı seçerek siparişinizi tamamlayın.
 4. Siparişinizi verir vermez seçmiş olduğunuz mağazadan ürünü hemen teslim alabilirsiniz.
 

 

 

İADE VE İPTAL

 

Siparişiniz henüz faturalanmadıysa;
Hesabım Siparişlerim bölümünden sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak ya da 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp Hattımız’a iptal talebinizi iletebilirsiniz. İadeniz ortalama 1-2 iş gününde bankanıza bildirilmiş olacaktır.

Siparişiniz kargo sürecindeyse;
0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak ya da 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp Hattımız’a iptal talebinizi iletebilirsiniz. Bu durumda gönderi tarafımızca kargodan geri çekilecektir. Ürün tarafımıza ulaştığında iade işlemleriniz başlatılacak ve ortalama 3 iş gününde iadeniz bankanıza bildirilecektir.  

Siparişinizi teslim aldıysanız;
Cayma hakkınızı kullanmak için ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde aşağıdaki şekillerde tarafımıza başvurabilirsiniz.

 1. 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak arayabilirsiniz.
 2. 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.
 3. [email protected] adresimize e posta gönderebilirsiniz.
 4. Size en yakın mağazamıza ürünü götürebilirsiniz.
 5. İade ve iptal sayfasından kurye çağır butonunu kullanarak adresinize kurye çağırabilirsiniz. 1F176A iade koduyla tarafımıza ürünü gönderebilirsiniz.


*Cayma hakkınızı kullanmak istediğiniz ürünü tarafımıza gönderirken tüm kutu, aksesuar ve faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncellemeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Sysmark kurulumu yapılır ve bilgisayar yeniden başlatılır, ardından en güncel Sysmark patchi yüklenir.
 • Sysmark kurulumu tamamlandıktan sonra cihazın güç yönetimi sayfasından uyku modu devre dışı bırakılır.
 • Başlat arama çubuğunda View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin bağdaştırıcı sayfasından açık olması gerekir.
 • Sysmark uygulaması açılarak, ayarlar kısmında bulunan “Iterations” kısmı 3 yapılır ve test başlatılır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘FPS’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncelleştirmeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Cihaza Steam ve Riot Client aracılığıyla oyunların kurulumu yapılır
 • FPS skorlarının ölçülmesinde MSI Afterburner kullanılmıştır. Cihaz üzerine MSI Afterburner programı kurulur.
 • Oyunlar önce FHD (1920x1080) ardından HD(1280x720) çözünürlükte 15 dk oynanır ve ortalama skor sisteme işlenir.
 • Oyunların içinde yer alan grafik ayarları, cihaz üzerine kurulduğunda çıkan default ayarlarda bırakılmıştır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘PCmark’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncelleştirmeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Cihaza Steam platformu yardımıyla PC Mark kurulumu yapılır.
 • Başlat arama çubuğunda View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin bağdaştırıcı sayfasından açık olacak şekilde test başlatılır.
ASUS ROG MAXIMUS Z690 FORMULA Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6400MHz (OC) Anakart

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı