• Soket Tipi: Soket AM4
 • Ram Tipi: DDR4
 • Ram Tipi: DDR4
 • Anakart Markası: ASUS
 • Anakart Chipseti: AMD® X570
 • Anakart Yapı: Extended ATX
 • Ram Slot Sayısı: 4
 • Maks. Ram Desteği: 128GB
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
ROG CROSSHAIR VIII EXTREME / 131799

ASUS ROG CROSSHAIR VIII EXTREME X570 AMD Soket AM4 DDR4 5100MHz (OC) M.2 Anakart

Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.

Amd işlemciler için kullanabileceğiniz en sağlam ve en iyi anakart.

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

ASUS ROG CROSSHAIR VIII EXTREME X570 AMD Soket AM4 DDR4 5100MHz (OC) M.2 Anakart

ASUS ROG CROSSHAIR VIII EXTREME ÖZELLİKLERİ

ASUS ROG CROSSHAIR VIII

EXTREME ANAKART

 

18+2 güç aşaması, beş adet M.2 yuvası, PD 3.0 60 W destekli USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı, USB 3.2 Gen 2 ön panel bağlantısı, çift Thunderbolt™ 4, Marvell® AQtion 10 Gb Ethernet, Intel® 2.5 Gb Ethernet, PCIe® 4.0, dahili WiFi 6E ve Aura Sync RGB aydınlatma gibi özelliklerle donatılmış AMD X570 EATX oyuncu anakartı
 
AM4 soket: AMD Ryzen™ 5000 Serisi, 5000 G-Serisi, 4000 G-Serisi, 3000 Serisi, 3000 G-Serisi, 2000 Serisi ve 2000 G-Serisi masaüstü işlemcilere hazır. İki adede kadar M.2 sürücüye destek, USB 3.2 Gen 2 ve AMD StoreMI özellikleriyle maksimum bağlantı seçenekleri ve hız
 
Kapsamlı termal tasarım: : Geniş VRM soğutma blokları ve entegre alüminyum giriş çıkış koruması, son derece iletken termal dolgu, yerleşik arka plakalara sahip beş adet M.2 soğutma bloğu ve ROG Su Soğutma Bölgesi
 
Kapsamlı termal tasarım: Büyük VRM soğutma bloğu, yonga seti için pasif soğutma bloğu ve M.2 alüminyum soğutma blokları
 
Sağlam güç dağıtımı: 90 A seviyesinde 18+2 güç aşaması, ProCool II güç bağlantıları, MicroFine alaşım bobinler ve 10K Japon üretimi siyah metal kapasitörler
 
Yüksek performanslı bağlantı seçenekleri: PD3.0 60 W hızlı şarj özellikli USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı, dahili WiFi 6E, Marvell® AQtion 10 Gb Ethernet, Intel® 2.5 Gb Ethernet ve ASUS LANGuard
 
Oyunlar için endüstri lideri ses özellikleri: ESS® ES9018Q2C DAC özellikli ROG SupremeFX ALC4082 ve birlikte gelen ROG Clavis USB dijital analog dönüştürücü ile yüksek kaliteli ses
 
Benzersiz kişiselleştirme olanakları: 2 inç LiveDash OLED, ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma, bir adet RGB başlığı ve üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlığı
 
Kendi sistemini kurmak isteyenlere yönelik tasarım: Birlikte gelen ROG Fan Denetleyicisi, önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanı, V_Latch anahtarı, BIOS FlashBack™, M.2 Q-Latch, Q-Code, FlexKey, Q-Connector, SafeSlot ve Ekran Kartı Sabitleyici
 
Tanınmış yazılım: Ürünle birlikte 1 yıllık AIDA64 Extreme aboneliği

ROG Crosshair VIII Extreme

ROG Crosshair VIII Extreme, ünlü ROG X570 anakart serisinin en iyi unsurlarını, Ryzen tabanlı sistemleri tüm sınırların ötesine taşımak için güçlendirilmiş, olağanüstü bir pakette birleştiriyor.

PERFORMANS

ROG Crosshair VIII Extreme anakart, performanstan ödün vermeyenler için tasarlandı. 90 amper düzeyindeki akıllı VRM, yüksek kaliteli bileşenler ve optimize edilen bellek dizilimi ile AMD Zen 3 işlemcilerin hız aşırtma için talep ettiği tüm özellikleri karşılıyor.

 

Güç Çözümü

Eşli Güç Mimarisi
 
Modern CPU mimarileri, derin güç tasarrufu modundaki düşük güç tüketiminden tam yük kullanıma neredeyse anında geçmeleri nedeniyle anakartların güç tasarımlarını inanılmaz derecede zorluyor. En yeni VRM mimarisi, akımı hızla değiştirmek için eşli güç aşamalarından yararlanıyor. Bunu yaparken de termal performansı koruyor.

Geçmişe Kısa Bir Bakış

ASUS, 2005 yılında piyasaya sürdüğü A8N32-SLI Deluxe anakart ile faz katlayıcılarını kullanan ilk üretici oldu. Bu kartın VRM’i, o dönem kullanılan bileşenlerin güç tüketimi taleplerinin üstesinden etkili bir şekilde gelmesinin yanı sıra voltaj dalgalanmalarını da azaltıyordu. Elde edilen bu avantajlar sayesinde faz katlayıcıları endüstride yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve halen de benzer amaçlarla kullanılıyor.

CPU Taleplerinde Değişim

Günümüzde CPU’lar önceki modellere göre çok daha fazla çekirdeğe sahip ve en yeni komut setleri sayesinde yoğun işlem gücü gerektiren iş yükleri bile inanılmaz hızlarda halledilebiliyor. Ayrıca bu işlemciler boştayken daha az güç tüketiyor ve yük durumları arasında daha hızlı geçiş yapabiliyor. Bu gelişmeler güç tasarımı önceliklerinin yeninden değerlendirilmesini gerektiriyor çünkü faz katlayıcıları hızlı tepki verilmesini geciktiriyor.

Yeni Eğilimler

En yeni entegre güç bileşenleri de geçtiğimiz yılki cihazlara göre daha yüksek akımlara dayanabiliyor. Bu da faz katlayıcılarının neden olduğu gecikmeye uğramadan sade bir devre topolojisi uygulama olanağı sunuyor. ROG Crosshair VIII Extreme her fazda daha yüksek akım sağlerken faz katlayıcıların termal performansını da sunan eşli güç aşamalarından yararlanıyor.

Termal Performans

Her bir VRM bileşeninin kendine özgü bir amacı var. PWM denetleyicileri devreyi kontrol ederken, güç aşamaları ise elektriksel ve termal açıdan ağır işleri üstleniyor. İşte bu nedenle ROG Crosshair VIII Extreme’de 20 güç aşaması bulunuyor. Üst seviye güç aşamaları, düşük RDSON ile geçiş ve iletim kayıplarını azaltıyor ve genel termal aralığı genişletiyor.

Yüksek Kaliteli Bileşenler

2 Adet 8 Pimli ProCool II Güç Bağlantısı
 
İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.

18+2 Güç Aşamaları

VRM’de Vcore için her biri 90 amper düzeyinde 18 adet güç aşamasına ve ikincil voltaj hatları için iki adet 90 amper güç aşaması yer alıyor.

MicroFine Alaşım Bobinler

Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.

Üst Düzey 10K Kapasitörler​

Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

SOĞUTMA

ROG Crosshair VIII Extreme anakartta VRM ve yonga seti için geniş bir soğutma sistemi bulunuyor. Bunlara ek olarak arka plakalara sahip M.2 soğutma blokları ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırıyor. Bu sağlam soğutma sistemi fan, hepsi bir arada soğutucu ve sıvı döngüleri için ayrılamn başlıklara destekleniyor. Yüksek performanslı, sessiz ve su soğutmalı üstün bir sistem kurmak için gerekli tüm araçları sunan esnek denetim seçenekleri de çözümü tamamlıyor.​
 

Soğutma Blokları

 

Daha Serin Tasarım

ROG Crosshair VIII Extreme; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.
 

Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı

Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.

4 Pimli PWM/DC Fan Başlığı ve ASUS HYDRANODE

Tüm dahili başlıklar PWM veya DC fanlarını otomatik olarak tespit eder. Üç adet kasa fanı başlığı ise ASUS HYDRONODE desteği verir.

Birlikte Gelen ROG Fan Denetleyicisi

Anakartla birlikte gelen fan denetleyici kartta altı adet ek DC veya PWM fan başlığı ve üç adet termal sonda başlığı bulunur.

ROG Su Soğutma Bölgesi

Çift su sıcaklığı çıkışı ve akış oranı çıkışı doğrudan AI Suite aracına bilgi gönderir. Bu sayede, soğutucu sıcaklıklarını ve tüm döngünün akış oranını takip edebilirsiniz.
 

Su Pompası+

Bu özel başlık, yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlar.

Su Girişi/Çıkışı

Özel bir başlık, her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip eder.

Su Akışı

Bu özel başlık, tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip eder.

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ


Anakartın gelişmiş bağlantı seçenekleri arasında WiFi 6E ve iki adet Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Bunlar sayesinde akıcı çevrim içi ve LAN oyun deneyimi için gereken tüm bant genişliği sağlanıyor. Dosya aktarımları ve yükleme süreleri de ön paneldeki USB 3.2 2x2 başlığı sayesinde iyileşiyor. Bu başlık ayrıca cihazları şarj etmek için PD 3.0 60 watt güç aktarımı da yapabiliyor. Zengin ve üst seviye sesler için de SupremeFX ses teknolojisinden yararlanılıyor.
 

WiFi 6E
 
Yerleşik WiFi 6E teknolojisi 6 GHz bandındaki yeni radyo tayfından yararlanıyor. 5 GHz bandından üç kata kadar daha yüksek bant genişliği sunan ve yedi adede kadar 160 MHz bandıyla ultra yüksek ağ hızlarına ulaşan bu yeni bant, kalabalık bağlantı ortamlarında daha fazla kapasite ve daha iyi performans sunuyor.
 
WiFi 6E Anteni -
Iki adet dahili vericiye ve alıcıya sahip olan anten, aktarım hızını artırıyor ve 2,4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekliyor.
 
Ayarlanabilir Tasarım -
Dört yönlü konumlandırma imkanı sayesinde sinyaller daha iyi alınabiliyor.
 
Manyetik Taban -
Güçlü manyetik taban sayesinde anteni bilgisayar kasasının üstüne veya yanına takabilmek mümkün oluyor.
 
*Wi-Fi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5 GHz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

 


Marvell® AQtion 10 Gbps Ethernet

Uzman kullanıcıların ve içeri üreticilerin üst düzey taleplerini karşılamak için tasarlanan 10 Gbps yerleşik Ethernet, evde ağ bağlantısını yeni bir düzeye taşıyor. Standart gigabit Ethernet'ten 10 kat daha fazla bant genişliği sayesinde sıkıştırılmamış 4K UHD videoların keyfini çıkaracak, daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde yedekleme ve dosya aktarımı yapabileceksiniz.

 

Intel® 2.5 Gb Ethernet

Yerleşik Intel 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla %250 artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

 

OPTİMİZASYON

ROG Crosshair VIII Extreme herhangi bir sistemi hızla ve kolayca optimize etmek için gereken araçlara sahip. Eksiksiz kontrol için, UEFI BIOS ve 5 Yönlü Optimizasyon özellikleri gelişmiş özelleştirme seçenekleri sunarak sistemi açıdan düzenleme imkanı veriyor.

 

5-Yönlü Optimizasyon

Performansı Bir Üst Seviyeye Taşıyın
 
AI Suite 3’ün kontrol paneli şeklindeki arayüzü ile ROG Crosshair VIII Extreme’in hemen her noktasına kolaylıkla ince ayar yapabilirsiniz. Kullanımı kolay tek bir arayüz sayesinde en iyi performans, soğutma, kararlılık ve verimlilik dengesini yakalayın.

TPU

CPU Performans Artışı
 
Akıllı bir dahili mikro kontrolcü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

EPU

Çok Yönlü Enerji Verimliliği
 
Güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eden Enerji İşlem Birimi (EPU), Dışarıda moduyla da tasarrufu en üst seviyeye çıkarır.

Fan Xpert 4

Hava veya Sıvı Soğutma İçin Esnek Kontroller
 
Fan Expert 4 veya ASUS UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.

Dijital Güç Kontrolleri

Hassas Dijital GÜç Kontrolleri
 
Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

Turbo App

Kolayca kullanılabilen bu araç uygulama üzerinden CPU hız aşırtmayı belirlemenizi, fan profilleri oluşturmanızı, ağ verilerinin önceliklerini atamanızı ve ses ayarlarını optimize etmenizi sağlar. Böylece siz ne yaparsanız yapın sisteminiz ona göre mükemmel bir şekilde ayarlanır.

KİŞİSELLEŞTİRME

ROG Crosshair VIII Extreme, olağanüstü performansa ek olarak gerçekten dikkat çeken bir sistem kurmanıza olanak tanıyan tasarım ve kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

 

Aura Sync

Aura Sync ile Oyun Dünyanızı Genişletin
 
Uyumlu ROG ekran kartları, monitörleri, mouse’ları ve klavyeleriyle kolayca senkronize edilerek sisteminize bütüncül bir görünüm katan aydınlatma efektleri sunan Aura Sync ile oyun atmosferinizi zenginleştirin.

 

RGB Başlıkları

Adreslenebilir Gen 2 RGB Başlığı
 
Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıklarını Aura yazılımıyla kontrol edebilmek mümkün. Bu yazılım tercih ettiğiniz aydınlatma efektlerini bağlı cihazlarda veya şeritlerde bulunan LED sayısına göre düzenliyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

 

LiveDash OLED

ROG Crosshair VIII Extreme modellerinde bulunan LiveDash 2 inç OLED panel, yararlı bilgilerin yanı sıra özel grafikleri de görüntüleyebiliyor. OLED ekran; açılış ve kendini test (POST) aşaması sırasında temel istatistikleri sade bir dilde ve geleneksel POST kodlarıyla gösteriyor. Normal çalışma halinde bu panelde CPU frekansını, cihaz sıcaklığını, fan sıcaklığı veya su soğutma gibi bilgileri gösterecek şekilde ayarlanabiliyor. Varsayılan OLED GIF’i istediğiniz bir görsel veya animasyonla istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
 
Donanım İzleme

 

RAMCache III

RAMCache III yazılım aracı milisaniyeleri mikrosaniyeler haline getirerek oyun yükleme sürelerini hızlandırıyor. En yeni NVM Express® depolama seçenekleriyle tamamen uyumlu olan RAMCache III, benzersiz akıllı teknolojiyle bir depolama cihazını ön belleğe alarak favori oyunların ve uygulamaların olağanüstü hızlarla açılmasını sağlıyor.

Akıllı Mod

Sistem kaynaklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için tüm depolama cihazlarınızı

Gerçek Zamanlı Bilgi

Kullanışlı arayüzde anlık okuma/yazma hızları gibi gerçek zamanlı sürücü bilgileri

Durum Kontrolü

Sistemdeki bellek modüllerinde bozuk sektörler olup olmadığını hızla kontrol eder..

Etkileyici Ses

Sonic Studio III
 
Sonic Studio, başlıklar için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

Sonic Studio Link

Sonic Studio efektlerini tüm çalma aygıtlarına kolayca uygulayın. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

Uygulamalara Özel Profiller

Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

Sonic Studio Virtual Mixer

Seçtiğiniz uygulamalardaki seslerle mikrofondan aldığınız sesleri bir araya getirin ve yayınlayın.

DTS Sound Unbound*

ROG Crosshair VIII Extreme’de, daha önce yaşamadığınız bir ses deneyimi sunan DTS® Sound Unbound™ uygulaması önceden yüklü olarak geliyor. Bu uygulama, sürükleyici seslerle olağanüstü oyun ve eğlence deneyimleri oluşturuyor. Windows Sonic konum teknolojisinden yararlanan DTS Sound Unbound, sesleri üç boyutlu sanal bir alanda sunuyor. Kullanıcıyı ses alanının tam ortasına yerleştiren bu uygulama ile her patlamanın, ayak sesinin ve gürültünün nereden geldiğini sanal ortamınızda hissedebileceksiniz.
 
*DTS Sound Unbound için oyun içi destek gereklidir. Bu uygulamaya destek veren yapımları öğrenmek için oyun geliştiricileriyle irtibata geçin.

 

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket AM4

Ram Tipi

DDR4

Ram Tipi

DDR4

Anakart Markası

ASUS

Anakart Chipseti

AMD® X570

Anakart Yapı

Extended ATX

Ram Slot Sayısı

4

Maks. Ram Desteği

128GB

Desteklenen Ram Hızı

2133 MHz - 2400 MHz - 2666 MHz

Maks. Ram Hızı (O.C.)

5100 MHz

Sata 6Gb/s

6

M.2 Yuva Sayısı

5

PCI-E X1

1

USB 3.2

8

USB 3.1

-

USB 2.0

-

TYPE-C

2

HDMI

-

DVI

-

VGA Çıkışı

-

DisplayPort

2

Kablosuz Bağlantı (WI FI)

Var

Bluetooth

Var

Ethernet

10/100/1000Mbps

Dahili Ses Kartı

ROG SupremeFX 7.1 - ALC4082

Boyutlar (cm)

30.5 cm x 27.7 cm

Anakart

USB 3.0

-

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

24

Bu ürünle toplam 2 yorum yapıldı.

(2) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

CardFinans artı taksit kampanyaları 150 TL-30.000 TL arası işlemlerde geçerli olup, Enpara, Fix Card ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 14.796 TL 14.796 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 14.796 TL 14.796 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 3.699,00 TL 14.796,00 TL
2 + 4 2.466,00 TL 14.796,00 TL
6 + 6 1.233,00 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 7.398,00 TL 14.796,00 TL
3 4.932,00 TL 14.796,00 TL
4 3.699,00 TL 14.796,00 TL
5 2.959,20 TL 14.796,00 TL
6 2.466,00 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 3.699,00 TL 14.796,00 TL
2 + 4 2.466,00 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.932,00 TL 14.796,00 TL
4 3.699,00 TL 14.796,00 TL
5 2.959,20 TL 14.796,00 TL
6 2.466,00 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.932,00 TL 14.796,00 TL
4 3.699,00 TL 14.796,00 TL
6 2.466,00 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 3.699,00 TL 14.796,00 TL
3 + 2 2.959,20 TL 14.796,00 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 4.932,00 TL 14.796,00 TL
4 3.699,00 TL 14.796,00 TL
6 2.466,00 TL 14.796,00 TL

Akbank Direkt Öde ile ister Direkt Kredi, ister hesaptan havale seçeneği ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Direkt Kredi'yi tercih ederek alışverişinizi ödeme anında 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksit seçenekleri ürünün kategorisine göre farklılık gösterir. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Banka taksit seçeneğine göre vade farkı uygulayabilir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.vatanbilgisayar.com'a yönlendirileceksiniz.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
5000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 5000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile şubeye gitmeden anında ödeme kolaylığı Vatanbilgisayar.com’da!

Bu seçenekten sadece YapıKredi müşterileri yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Yapı Kredi Online Alışveriş Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

750 TL - 25.000 TL arasındaki siparişleriniz için alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.

36 Aya varan vade seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz. Kredi vadesi 5000 TL ve altındaki cep telefonlarında maksimum 12, 5000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3, bilgisayarlarda 12, tabletlerde ise 6 ay ile sınırlıdır. Diğer ürünlerde 36 aya kadar vade seçimi yapılabilir.

Şubeye gitmenize gerek kalmadan, kredinizi anında kullanabilirsiniz. Ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Yapı Kredi kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Yapı Kredi İnternet Şube üzerinden dijital olarak onaylanacak ve kullanılan kredi tutarının siparişiniz doğrultusunda Vatan Bilgisayar hesabına aktarılması sağlanacaktır. Henüz Yapı Kredi müşterisi değilseniz size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek müşteri olabilir, Yapı Kredi Alışveriş Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.

Sigorta ücreti ve tahsis ücreti gibi ek masraflar bulunmamaktadır.

Üründen cayma ve krediden cayma ayrı süreçlerdir. Siparişinizi iptal etmeniz ya da satın aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda sipariş tutarınız Vatan Bilgisayar tarafından Yapı Kredi hesabınıza aktarılacak olup, kredinizin kapatılması için ayrıca banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
5000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 5000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 750 – 15.000 TL arası alışverişler 36 ay

Garanti Alışveriş Kredisi

Mevcut Garanti BBVA müşterileri ve Garanti BBVA ile ilk kez çalışacak yeni müşteriler yararlanabilir.

Ödeme seçeneklerimiz arasında yer alan Garanti Kredisi ile dilediğiniz ürünü 36 aya varan vade seçenekleri ile tek tıkla satın alabilirsiniz.

Garanti Alışveriş Kredisi ile anında kredi kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde kolayca kredi kullanabilir, 750 TL – 25.000 TL arasındaki alışverişlerinizi kredi kartı limitinizi doldurmadan 36 aya varan vade seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet alışverişlerinizde ödeme yaparken Garanti Alışveriş Kredisi’ni seçmeniz yeterlidir. Bu ödeme seçeneğini seçtiğinizde, Garanti Bankası sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz Garanti Bankası sayfasında banka Müşteri Numaranızı veya TCKN’nizi girerek, internet bankacılığı parola ve şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kullandırma işlemi yalnızca banka tarafından sağlanmakta olup banka ödemenizi onayladıktan sonra tekrar VATANBİLBİLGİSAYAR.com sayfasına otomatik olarak yönlendirilecek ve ödeme işleminiz tamamlanacaktır.

Gösterilen geri ödeme tutarları ön bilgilendirme niteliğinde olup, genel faiz oranları kullanılarak hesaplanmıştır. Faiz oranlarını bankanız belirlemekte olup, kişiye ve vadeye göre farklılık gösterebilir. Nihai faiz oranı bankanızın internet/mobil şubesinde seçeceginiz kriterlere göre belirlenecektir.

Taksit Adedi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme

Alışveriş Kredisi kullanım koşulları

Sepet tutarınızın en az 750 TL, en fazla 25.000 TL olması gerekir.

Maksimum vade bilgisayarlarda 12, tabletlerde 6, 5000 TL ve altındaki cep telefonlarında 12, 5000 TL üzerindeki cep telefonlarında 3 ay ile sınırlıdır. Kredi kullanım koşulları ve kredi değerlendirmesi ilgili bankalar tarafından yapılmakta olup Vatan Bilgisayarın’nın herhangi bir etkisi yoktur. Kredi taksitlerinin ödenmesi dahil, kredi ile ilgili tüm işlemler kredi kullanılan banka üzerinden yapılır. Sipariş iptal ve iadelerinde standart prosedür geçerlidir. Siparişiniz iptal / iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamakta, krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinden kredi kapama tarihine kadar oluşan faizin sorumluluğu kredi kullanan müşteriye aittir. Banka, faiz oranı, vade ve diğer kredi koşullarında değişiklik yapma, kredinin onaylanması ve kullandırımı hakkında nihai kararı verme hakkına sahiptir

TESLİMAT

 

Standart Teslimat;
Standart teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin, Yurtiçi ve Horoz Lojistik ile gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 3-4 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Televizyon ve klima siparişleriniz ise Horoz Lojistik ile gönderilmektedir. Ortalama 6 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin,Yurtiçi ya da Horoz Lojistik’i seçerek Standart Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 250 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir.

 

Hızlı Teslimat;
Hızlı teslimat seçeneğinde siparişleriniz Kolay Gelsin Kargo’yla gönderilmektedir. Siparişiniz faturalandıktan sonra ortalama 2 iş gününde adresinize teslimatı sağlanmaktadır. Siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Kolay Gelsin Kargo’yu seçerek  (adresiniz uygunsa teslimat aşamasında çıkacaktır) Hızlı Teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 250 TL ve üzeri ürünlerde kargo ücretsizdir. *Hızlı teslimattan yararlanmak için siparişini vereceğiniz ürünün stok durumunun uygun olması ve teslimat adresinin Kolay Gelsin Kargo’nun hizmet bölgesinde olması gerekmektedir. Kolay Gelsin’in teslimat yaptığı iller; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova

Mağaza Teslim;
Mağazadan teslim seçeneğinden faydalanabilmek için siparişinizi verirken, teslimat aşamasında Mağaza Teslim seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Siparişiniz tamamlandıktan sonra seçtiğiniz mağazamızdan hemen teslim alabilirsiniz.

*Mağaza teslim seçeneği yalnızca 3D Secure kullanılarak verilen siparişlerde geçerlidir, teslimat yalnızca kredi kartı sahibine yapılmaktadır.
7 iş günü içerisinde teslim alınmayan siparişler iptal edilerek ücret iadesi işlemi başlatılacaktır.

Siparişinizi mağaza teslim seçeneği ile vermek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Satın almak istediğiniz ürünü sepete ekleyin ve Teslimat aşamasında gidin.
 2. Teslimat aşamasının altındaki mağazadan teslim seçeneğini seçin.
 3. Teslim almak istediğiniz mağazayı seçerek siparişinizi tamamlayın.
 4. Siparişinizi verir vermez seçmiş olduğunuz mağazadan ürünü hemen teslim alabilirsiniz.
 

 

 

İADE VE İPTAL

 

Siparişiniz henüz faturalanmadıysa;
Hesabım Siparişlerim bölümünden sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak ya da 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp Hattımız’a iptal talebinizi iletebilirsiniz. İadeniz ortalama 1-2 iş gününde bankanıza bildirilmiş olacaktır.

Siparişiniz kargo sürecindeyse;
0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak ya da 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp Hattımız’a iptal talebinizi iletebilirsiniz. Bu durumda gönderi tarafımızca kargodan geri çekilecektir. Ürün tarafımıza ulaştığında iade işlemleriniz başlatılacak ve ortalama 3 iş gününde iadeniz bankanıza bildirilecektir.  

Siparişinizi teslim aldıysanız;
Cayma hakkınızı kullanmak için ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde aşağıdaki şekillerde tarafımıza başvurabilirsiniz.

 1. 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayarak arayabilirsiniz.
 2. 0537 851 18 12 numaralı Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.
 3. [email protected] adresimize e posta gönderebilirsiniz.
 4. Size en yakın mağazamıza ürünü götürebilirsiniz.
 5. İade ve iptal sayfasından kurye çağır butonunu kullanarak adresinize kurye çağırabilirsiniz. 1F176A iade koduyla tarafımıza ürünü gönderebilirsiniz.


*Cayma hakkınızı kullanmak istediğiniz ürünü tarafımıza gönderirken tüm kutu, aksesuar ve faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncellemeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Sysmark kurulumu yapılır ve bilgisayar yeniden başlatılır, ardından en güncel Sysmark patchi yüklenir.
 • Sysmark kurulumu tamamlandıktan sonra cihazın güç yönetimi sayfasından uyku modu devre dışı bırakılır.
 • Başlat arama çubuğunda View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin bağdaştırıcı sayfasından açık olması gerekir.
 • Sysmark uygulaması açılarak, ayarlar kısmında bulunan “Iterations” kısmı 3 yapılır ve test başlatılır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘FPS’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncelleştirmeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Cihaza Steam ve Riot Client aracılığıyla oyunların kurulumu yapılır
 • FPS skorlarının ölçülmesinde MSI Afterburner kullanılmıştır. Cihaz üzerine MSI Afterburner programı kurulur.
 • Oyunlar önce FHD (1920x1080) ardından HD(1280x720) çözünürlükte 15 dk oynanır ve ortalama skor sisteme işlenir.
 • Oyunların içinde yer alan grafik ayarları, cihaz üzerine kurulduğunda çıkan default ayarlarda bırakılmıştır.

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘PCmark’ TEST ADIMLARI

 • Cihaza format atılarak Windows 10 Home İngilizce işletim sistemi kurulur ve cihazın güncelleştirmeleri yapılır.
 • Driver Pack Solution programı ile tüm komponentlerin sürücülerinin son sürümleri yüklenir.
 • Cihaza Steam platformu yardımıyla PC Mark kurulumu yapılır.
 • Başlat arama çubuğunda View All Problem Reports kısmından içerisinde bulunan tüm hatalar temizlenir.
 • Bluetooth, wi-fi ve ethernetin bağdaştırıcı sayfasından açık olacak şekilde test başlatılır.
ASUS ROG CROSSHAIR VIII EXTREME X570 AMD Soket AM4 DDR4 5100MHz (OC) M.2 Anakart

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı