• Çoklu Grafik Teknolojisi: Var
 • CrossFire: Var
 • Onboard: 4 x USB 3.1
 • Onboard: Ethernet (10/100/1000)
 • Onboard: HDMI
 • Onboard: PS/2 (Klavye/fare yuvası)
 • Onboard: 2 x USB 3.1 Gen 2 Tip-A
 • Onboard: DVI-D
PRIME Z390M-PLUS / 92047

ASUS PRIME Z390M-PLUS Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) M.2 USB3.1 Anakart

1.067 TL
177 TL'den başlayan taksitlerle
5 (Toplam Yorum: 1) Yorum Yap

Üst seviye işlemcilerde kullanabileceğiniz Z chipsetli ve uyun fiyatlı bir kart. Tavsiye ederim.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS PRIME Z390M-PLUS Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) M.2 USB3.1 Anakart

ASUS PRIME Z390M-PLUS INTEL Z390 SOKET 1151 DDR4 4133MHZ(OC) M.2 USB3.1 ANAKART

ASUS PRIME Z390M-PLUS


OptiMem II özelliğine, DDR4 4266 MHz, Çift M.2, HDMI, SATA 6Gb/s ve USB 3.1 Gen 2'ye sahip, Intel Optane bellekler için hazır, Intel LGA 1151 mATX anakart


OptiMem II: Gelişmiş bellek hız aşırtması imkanı sunmak için, iletken hatlarını ve geçişleri dikkatli bir şekilde yönlendirip taban katmanlarını uygun hale getirerek sinyal bütünlüğünü korur


Gelişmiş güç çözümü: Üst düzey bileşenler çok daha iyi güç verimliliği sağlıyor.


UEFI BIOS: Yeni UEFI seçeneklerinde, aradığınız ayarları kolayca bulmanızı sağlayan bir arama işlevi bulunuyor


Sektör lideri soğutma çözümleri: Fan Xpert 4 veya ödüllü UEFI ile fanlar ve AIO pompaları için kapsamlı kontrol imkanı


Ultra hızlı bağlantı seçenekleri: Yıldırım hızında depolama için çift yerleşik M.2 ve NVMe PCIe RAID desteği


5X Protection III: Tam koruma için birden çok donanım tabanlı güvenlik

 

Arttırılmış bellek desteği sayesinde 128GB' a kadar ram destekler

PRIME

Profesyonel bir görünüme sahip olan Prime Z390 serisi, belirli teknik özellikler arayan günlük kullanıcılar ve içerik oluşturuculara hitap ediyor. En son işlemcilerin sunduğu avantajları ASUS tasarımı ve mühendisliğiyle bir araya getiren Prime Z390, kullanışlı yazılım özellikleri ile performans ayarı için için geniş seçenekler sunuyor.

 

İstediğiniz gibi ayarlayın

Prime Z390, hem acemilere hem de tecrübeli hız aşırtma tutkunlarına iyi ayarlanmış makineler oluşturmaları için çeşitli araçlar sunan yazılımlar ve geniş ayar seçenekler sayesinde CPU hız aşırtmayı kolaylaştırıyor. Yeni bellek iletken hattı dizilimi, hem geleneksel DIMM'ler hem de RGB özelliklerine sahip bellekler için kararlılık ve uyum sağlayarak, sisteminizde kullanabileceğiniz geniş bir DRAM kit seçeneği sunuyor.

Çok yönlü enerji verimliliği


Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. Güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eden EPU, Dışarıda moduyla da tasarrufu en üst seviyeye çıkarır. Kullanılmayan giriş çıkış kontrolcülerini devre dışı bırakarak üst düzey enerji tasarrufu sağlayan akıllı bir ayar.

Hava veya sıvı soğutma için esnek kontroller


Prime Z390M-PLUS'da, Fax Xpert 4 veya ödüllü UEFI ile fanlar üzerinde kapsamlı kontrol imkanı sunuluyor. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.

Ödüllü UEFI BIOS


PC kurmanın ilk noktalarından olan UEFI BIOS'un en iyilerinden biri Prime Z390M-PLUS'da yer alıyor.

 


EZ Tuning Wizard


Sistem performansınızı artırmak için işlemcinize çabucak hız aşırtma yapın veya daha hızlı veri aktarımı ve yedekleme için bir RAID düzeni yapılandırın.

Favorilerim


Ayar seçeneklerini kolayca keşfedin ve tercih ettiğiniz araçları listeye ekleyin.

OptiMem II


DDR4 OC 4266+MHz


Intel'in en son işlemcilerinin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişebilmesi için anakarttaki iletken hatlarının düzenini tamamen baştan tasarladık. OptiMem II teknolojimiz, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor. Tam dolu bellek yapılandırmalarında hız aşırtma potansiyelini daha da artırmak için zaman ayarlı sinyal gönderen özelleştirilmiş bir T-Topology dizilimi kullandık.

MemOK! II

Otomatik Kurtarma

Mem! OK II, bellek hız aşırtma ve dengesizliği nedeniyle ortaya çıkan ön yükleme hatalarını otomatik olarak onarır. DRAM ile ilişkili bir POST hatası yaşandığında, anakart sistem yeniden başlayana kadar bellek parametrelerini ayarlıyor.

 

Serin ve Güvenilir

Prime Z390M-Plus, ASUS'un güvenilirliğini ve performansını arayan sistem toplayıcıları için tasarlandı. Daha fazla işlemci çekirdeği bulunması, güç dağıtımında bazı zorluklar yaşanmasına neden oluyor. Bu nedenle Prime Z390M-Plus, en uygun performans için fazladan güç fazlarına ve kapsamlı soğutma özelliklerine sahip.

Daha serin tasarım


Prime Z390M-Plus; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma kontrollerine sahiptir.


Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her bir başlık, üç adet termal sensörü dinamik olarak referans alabilir. Fan Xpert 4 sayesinde, GPU veya CPU'nun yoğun olarak kullanıldığı iş yüklerinde optimum soğutma yapabilmek için desteklenen ASUS ekran kartlarının sıcaklığını izleyebilirsiniz.


AIO pompa

Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.


4-pin PWM/DC fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.


Akıllı koruma

Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.

Güç dağıtımı iyileştirmeleri


Prime Z390M-Plus güç fazı sayısına göre güç dağıtımını ayarlayarak en son Intel işlemciler için gücü ve verimliliği en uygun düzeye getiriyor.

 


ProCool güç bağlantısı


ProCool soketler, PSU güç hatlarıyla temas sağlamak için geleneksel güç girişleriyle kıyasla çok daha sıkı teknik özelliklere uyacak şekilde geliştirildi. Öz direnci düşüren bu özellik sayesinde sıcak noktaların oluşması ve bağlantı noktası hataları engelleniyor.

Prime serisi anakartlar; en iyi bileşenler, mükemmel devre tasarımı ve anakartınızın uzun süre dayanmasını ve kalitesini garanti eden titiz standartlardan meydana gelen sektör lideri 5X Protection III ile üretilmiştir.

SafeSlot Core


Hasarları önleyen sağlam PCIe slotları


SafeSlot Core, ASUS'a özgü bir PCIe slotudur. Özel bir kancayla anakarta tutturulan sağlam tasarımı sayesinde SafeSlot Core, standart genişleme slotlarına göre kartın yerinden çıkmasına karşı 1,6 kat ve kartın kaymasına karşı ise 1,3 kat daha fazla dayanıklılık sağlar.

 • LANGuard

  ASUS LANGuard, daha güvenilir bağlantı ve daha iyi çıkış sağlamak için sinyal birleştirme teknolojisine ve üst düzey EMI korumalı yüzeye monte edilmiş kapasitörlere sahip donanım seviyesinde bir ağ korumasıdır.


 • Yüksek Voltaj Koruması

  Düzensiz veya yetersiz güç kaynaklarından gelen beklenmedik yüksek voltaj seviyeleri nedeniyle anakartınızda oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlayan dahili voltaj regülatörlerine sahip eşsiz bir devre tasarımı.


 • DIGI+ VRM

  ASUS'a özel DIGI+ VRM, gücü gerçek zamanlı taleplere göre işlemciye dağıtarak enerji sarfiyatını azaltır ve sistem kararlılığını artırır.


 • DRAM Yüksek Akım Koruması

  Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.


 • Paslanmaz Çelik Arka Panel Giriş Çıkışları

  Krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri standart panellerden 3üç kat daha uzun kullanım ömrüne sahiptir.


 • ESD Koruyucuları

  ASUS ESD Koruyucuları, +/- 10 kV'a kadar hava deşarjı ve +/- 6 kV'a kadar temas deşarjı nedeniyle oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlar. ESD Koruyucuları, etkin koruma sağlayarak bileşenlerinizin ömrünü uzatan bir devre tasarımıyla düzenlenmiştir

M.2


Dahili M.2 ile 32 Gb/s'ye kadar hızlanın


x4 PCI Express 3.0/2.0 bant genişliğiyle M.2, 32 Gbps'ye* kadar veri aktarım hızlarına destek verir. Verilere hızlı erişim imkanı sunarak işletim sistemi veya uygulama sürücüsü için mükemmel bir tercih haline gelir.

 • Intel Optane bellek

  Devrim yapan kalıcı bellek teknolojisi Intel Optane™, Prime Z390M-Plus tarafından destekleniyor. Intel Optane bellek modülleri, ön yükleme ve yükleme sürelerini azaltarak her şeyin daha hızlı yapılmasını sağlamak için bağlı depolama cihazlarını hızlandırıyor.

USB 3.1 Gen 2


Dahili USB 3.1 Gen 2 ile 10Gbps


Geriye dönük uyumlu USB 3.1 Gen 2 Type-A™ ile en üstün bağlantı esnekliğine ve 10 Gbps'ye kadar ulaşabilen inanılmaz veri aktarım hızlarına kavuşacaksınız.

USB 3.1 Gen 1 Ön Panel Bağlantısı


Gelecekte de kullanılacak bağlantı seçenekleri


USB 3.1 Gen 1, süper hızlı dört başlıkla birlikte ön panelde tam da ihtiyacınız olan yerde. USB 2.0'dan 10 kat daha yüksek veri transfer hızlarına ulaşmanın yanı sıra arka tarafta yer alan girişlere uzanırken yaşadığınız zorlukları yaşamayacak ve tak-çalıştır özelliğinden faydalanacaksınız.

ASUS Aydınlatma Kontrolü


Sisteminiz göz kamaştırsın


RGB başlığına bağlı 5050 RGB şeritleriyle kendi etkileyici çok renkli aydınlatmanızı sabit, kırpışma, parlaklık artırma ve azaltma, yanıp sönme efektleriyle oluşturun.

Olağanüstü sesler


Birlikte çalışan dahili özelliklerle gelişmiş ses elde edin


Akıllı tasarım ve üst düzey donanım sayesinde daha önce hiç duymadığınız kalitede seslere kavuşun!

 • INTEL Z390 YONGA SETİ

  Intel® Z390; 9. Nesil ve 8. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için Soket 1151'e destek veren bir tek yonge seti tasarımıdır. Noktalar arası seri bağlantılar kullanarak yüksek bant genişliği ve kararlılıkla birlikte gelişmiş performans sunar. Ek olarak, bu yonga seti daha hızlı veri aktarımı için en fazla altı adet USB 3.1 Gen 2 girişi, dört adet USB 3.1 Gen 1 girişi ve 32Gbps M.2 ile PCIe 3.0 veri yolu hızı desteğine sahiptir. Intel Z390 ayrıca entegre grafiklere de destek verir, böylece grafik performansındaki en son yenilikleri deneyebilirsiniz.

 • 9./8. Nesil Intel® Core™, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için Soket 1151'e hazır

  Bu anakart, tümleşik grafik, bellek ve PCI Express kontrolcüleriyle ayrılmış yonga setli yerleşik grafik çıkışlarını, çift kanal (4-DIMM) DDR4 belleği ve 16 PCI Express 3.0/2.0 hattı ile muhteşem performans sağlamak için 9. Ve 8. Nesil Intel® Core™, Pentium®Gold ve Celeron® işlemcileri destekler.

Teknik Özellikler

Çoklu Grafik Teknolojisi

Var

CrossFire

Var

Onboard

4 x USB 3.1

  İzle

Onboard

Ethernet (10/100/1000)

Onboard

HDMI

  İzle

Onboard

PS/2 (Klavye/fare yuvası)

Onboard

2 x USB 3.1 Gen 2 Tip-A

Onboard

DVI-D

Yapı

ATX

İşlemci Özellikleri

Soket Tipi

Soket 1151 - 8./9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i3 - 9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i5 - 8. Nesil

İşlemci Serisi

Core i7 - 9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i9 - 9. Nesil

İşlemci Serisi

Core i7 - 8. Nesil

İşlemci Serisi

Core i3 - 8. Nesil

İşlemci Serisi

Core i5 - 9. Nesil

Ram Özellikleri

RAM Tipi

DDR4

HDD Özellikleri

HDD I/O

SATA III

  İzle

HDD I/O

M.2

Grafik Kart

VGA Slot

PCI Express 3.0

  İzle

Özellikleri

Hafıza Bus Hızı

3733 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3000 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2800 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2666 MHz

Hafıza Bus Hızı

3466 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3333 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

4000 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3300 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3600 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

4266 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3866 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2400 MHz

Hafıza Bus Hızı

4133 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3400 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

3200 (OC) MHz

Hafıza Bus Hızı

2133 MHz

Anakart

MB Chipseti

Intel® Z390

Ram Slot Sayısı

4

Genel Özellikler

Garanti

36

Menşei

Çin

Bu ürünle toplam 1 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(1) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 355,67 TL 1.067 TL
5 213,40 TL 1.067 TL
6 177,83 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 533,50 TL 1.067 TL
3 355,67 TL 1.067 TL
5 213,40 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 355,67 TL 1.067 TL
2 + 4 177,83 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 3 177,83 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 355,67 TL 1.067 TL
2 + 4 177,83 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 213,40 TL 1.067 TL
3 + 3 177,83 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.067 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.067 TL 1.067 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 355,67 TL 1.067 TL
4 + 2 177,83 TL 1.067 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı