• Soket Tipi: Soket AM4
 • Ram Tipi: DDR4
 • Anakart Markası: ASUS
 • Anakart Chipseti: AMD® X470
 • Anakart Yapı: ATX
 • Ram Slot Sayısı: 4
 • Maks. Ram Desteği: 64GB
 • Desteklenen Ram Hızı: 2666 MHz - 2400 MHz - 2133 MHz
PRIME X470-PRO / 90648

ASUS PRIME X470-PRO AMD X470 AM4 Ryzen DDR4 3466MHz(OC) M.2 USB3.1 Anakart

1.618 TL
Bu ürünle birlikte alabileceğiniz ürünler
5 (Toplam Yorum: 2) Yorum Yap

Bu ana karta uygun 3200 veya 3000 lük Ram tavsiyesi istiyorum sayın vatan yetkilileri lütfen uyumlu ramlari yazarsanız sevinirim

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS PRIME X470-PRO AMD X470 AM4 Ryzen DDR4 3466MHz(OC) M.2 USB3.1 Anakart

ASUS PRIME X470-PRO AMD X470 AM4 RYZEN DDR4 3466MHZ(OC) M.2 USB3.1 ANAKART

ASUS PRIME X470-PRO


M.2 soğutucu ile AMD AM4 ATX anakart, DDR4 3466MHz, çift M.2, HDMI, SATA 6 Gbps ve USB 3.1 Gen 2 ön panel konnektörü


ASUS 5 Yönlü Optimizasyon: CPU veya GPU yoğun görevler için optimize edilmiş overclock ve akıllı soğutma için tek tık, sistem çapında ayarlama


Endüstri lideri soğutma seçenekleri: Fan Xpert 4 yazılımı veya beğeni toplayan ASUS UEFI aracılığıyla fanlar ve su pompaları için kapsamlı kontroller


M.2 soğutucu: Ultra verimli tasarım, M.2 SSD sıcaklığını, düşük transfer hızları ve gelişmiş güvenilirlik için 20 ° C'ye kadar düşürür.


Yeni nesil bağlantı: Çift M.2 desteği ile yüksek esneklik, NVME RAID desteği, USB 3.1 Gen 2 bağlantı noktası ve ön panel başlığı


ASUS Aura Sync: Kontrol edilebilir dahili LED'lere ve geniş Aura Sync uyumlu bileşenlere sahip endüstri lideri RGB ekosistemi

 

Yeni nesil Ryzen™ İşlemciler ile uyumlu (Ryzen 3ncü, 2nci ve 1nci nesil işlemci desteği)

ASUS Prime, 1989'a kadar uzanan bir soy ağacından doğan ASUS anakartın yeni evrimidir. Dünyanın en iyi mühendislerinden oluşan takımımız, herkese özelleştirme ve ayar yapma özelliklerini sunma konusunda tutku ile çalışıyorlar ve Prime'ı geliştirilmelerinin en büyük amacı gelişmiş kontrolleri kolay ve erişilebilir bir noktaya getirerek performans, kararlılık ve uyumluluğu, en iyi DIY PC deneyimleri için en üst seviyeye taşımak. Şimdi Prime zamanı.

İşlemci Performans Artışı


PC'nizi ASUS AI Suite 3 yazılımıyla hızlandırın! TurboV İşlem Ünitesi işlemci ve grafik kartı için hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş takip sunarken, grafik kartınızın potansiyelini açığa çıkarmak için işlemci frekans ve oranlarını ayarlamada geniş özgürlük sağlar.

Enerji tasarruflu tasarım


Enerji İşlem Birimi (EPU) ile sistem geneli güç tasarrufunun keyfini çıkarın! EPU otomatik olarak güç tüketimini optimize eder ve Away modu ile tasarrufu en üst düzeye çıkarır.

Hava ve sıvı için esnek soğutma kontrolleri


Prime X470-Pro ile fan fanları, su pompaları ve hatta hepsi bir arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı bir kontrole sahip olursunuz - hepsi Fan Xpert 4 veya medya tarafından beğenilen UEFI ile birlikte. İster hava ister suyla soğutun, Otomatik Ayarlama modu tüm parametreleri tek bir tıklama ile akıllıca yapılandırır. Ayrıca, tüm fan hızlarını varsayılan minimum seviyenin altına indiren Extreme Quiet modu da vardır - sisteminizi hafif görevler yerine getirirken fısıltıları sessiz tutabilirsiniz.

Hassas dijital güç kontrolü


Güç kontrolü, en önemli anakart tasarımının en önemli noktalarından biridir. ASUS Digi+ Güç Kontrolü ile akıllı işlemci güç çekme tespiti, AMD® SV12 özellikleri ile uyumlu, yenilikçi ve endüstri lideri bir teknolojidir. Hız aşırtma potansiyelini artırır, sistem kararlılığını geliştirir ve güç etkinliğini yükseltir.

Profesyoneller ve oyuncular için uygulamaya özel optimizasyon


Bir iş profesyoneli veya sıkı bir oyuncu olun, ASUS'a özgü Turbo App'in yararını hissedeceksiniz. Sezgisel ayar paneli, donanımları hızlandırır: İşlemciye hız aşırtır, fanları ayarlar, ağ verilerine öncelik tanır ve ses ayarlarını iyileştirir — hepsi otomatik kolaylıkla!

Bellekleriniz Daha Hızlı Çalışsın


Bellek kararlılığını geliştiren bir dizi izleme düzenine sahip olan Prime X470-Pro, yapınız için güçlü bir temel sağlar. Başlangıç seviyesinden performansa yönelik olarak, Ryzen bellek konfigürasyonlarının tam gamı için kapsamlı destekle Prime X470-Pro, çalışabilen veya oynayabilen çok yönlüdür.

Güvenilir kararlılık ve uyumluluk


Prime X470-Pro Fan Xpert yazılımı sayesinde sistem fanları üzerinde geniş kontrol sunar. Auto-Tuning modu ise tüm parametreleri tek bir tıkla akıllı bir şekilde ayarlar.


Çoklu sıcaklık kaynakları

Her çıkış, üç termal sensörü takip ve tepki vermesi için ayarlanabilir. Fan Xpert ile aynı zamanda desteklenen ASUS grafik kartlarının sıcaklıklarını takip etmeniz için bir sensör atayabilirsiniz.


AIO pump

Sıvı soğutma kurulumları için özel ayarlanmış PWM/DC çıkışı.


4-pin PWM/DC fan

Her yerleşik çıkış, PWM veya DC fanların otomatik belirlenmesini destekler


Akıllı koruma

Ayrılmış yerleşik devre, her fan çıkışını aşırı sıcaklık ve aşırı akıma karşı korur.

Aura Sync


Rakiplerini Geride Bırak!


Aura Sync, RGB aydınlatmayı bir adım öteye taşıyarak, tüm Aura'lı ürünlerin LED'lerini tek bir uygulamadan kontrol etmenizi sağlar böylece mükemmel senkron bir aydınlatmaya sahip olursunuz. Aura, grafik kartınız, Prime X370-Pro anakartınız ve büyümekte olan Aura'lı cihaz ailesinin ışık efektlerini senkronize etmenize imkan tanır.

M.2 Soğutucu


SSD'nizi Serin Tutun


Prime X470-Pro, M.2 SSD sıcaklıklarını 20 °C'ye kadar düşürmek için ultra verimli bir soğutucuya sahiptir ve bu da en iyi depolama performansı ve geliştirilmiş SSD uzun ömür anlamına gelir.

SafeSlot


Güçlendirilmiş PCIe yuvası hasarı önler


SafeSlot, ASUS'a özel PCIe® yuvasıdır. Anakarta özel bir kanca ile tutturulmuş, güçlendirilmiş bir tasarım barındıran SafeSlot, 1.6 kat daha fazla eğilme, 1.3 kat daha fazla kırılma direnci sağlar.

Ödüllü UEFI BIOS

UEFI BIOS, her PC kurma yolculuğunun ilk duraklarından biridir, Prime 300 Serisi de piyasadaki en iyilerden birine sahiptir.

EZ Mode


Kolay kurulum için tasarlanan EZ Mode, tüm önemli ayarları ve istatistikleri tek bir sayfada sunar. Yönlendirilmiş sihirbazlar, sürükle ve bırak kolaylığı ve önemli ayarları uygulamak için tek tıklamayla kolaylık sağladığınızda, donanımınız zaman kaybetmeden çalışır durumda olacaktır.

Advanced Mode


Oyun donanımınızın konfigürasyonuna daha derin bir dalış yapmaya hazır olduğunuzda, Gelişmiş Mod toplam kontrolü verir. Her bölüm sezgisel olarak düzenlenmiştir ve yerleşik bir arama özelliği, ihtiyacınız olan seçeneği bulmanızı kolaylaştırır. Soğutma parametrelerini düzeltin, profilleri kaydedin, overclock'ları uygulayın ve 2. Nesil Ryzen işlemcinizin tüm potansiyelini ortaya çıkarın.

EZ Mode

Sezgisel grafik fan kontrolü

Her fanı, fare ile çizeceğiniz bir kavisle ince bir şekilde ayarlayın.

 

EZ XMP

DRAM performansını tek tıkla yükseltin. Improve DRAM performance with one click.

 

SATA bilgisi

Cihaz belirleme için SATA giriş bilgilerini kolayca görüntüleyin.

 

Hızlı saat ayarlama

Tarih ve saati fare kontrolleriyle hızlı bir şekilde ayarlayın.

 

Advanced Mode

Search Function

Daha detaylı bir kontrole hazır olduğunuzda, Advanced modu, anakartın tüm yönleri üzerinde tam kontrolü mümkün kılar - dahili Arama işlevi ile aradığınız ayarı anında bulursunuz.

 

ASUS BIOS Profile

Yeni bir BIOS sürümüne veya sisteme taşımak için BIOS ayarlarınızı kaydedin.

 

EZ Tuning Wizard

Sistem performansını artırmak için bir CPU hız aşırtması uygulayın veya daha hızlı veri aktarımı ve yedekleme için bir RAID kurulumu yapın.

 

My Favorites

Ayarlama seçeneklerini çabucak bulun ve listeye tercih edilen araçlar ekleyin.

 

Last Modified Log

Son değişiklikleri takip edin ve tercih edilen profilleri bir USB sürücüsüne kaydedin.

 

SATA Port Renaming

SATA portlarını kolay belirleme için yeniden adlandırın.

M.2


Dahili M.2 ile hızlanın


x4 PCI Express® 3.0/2.0 bant genişliği ile M.2, 32Gbps'ye kadar veri aktarım hızlarını destekler. Veriye hızlı erişim sunarak, bir işletim sistemi veya uygulama sürücüsü olarak mükemmel bir seçimdir.

Native M.2/NVMe PCIe RAID

Tek depolama cihazının yazma/okuma hızlarından memnun değil misiniz? Hızlı şeride geçin ve iki PCIe depolama sürücüsü kullanarak bir RAID 0 kurun ve ışık hızında veri aktarımının keyfini çıkarın.

USB 3.1 Gen 1 ön panel bağlantısı


Geleceğe hazır bağlantılar


USB 3.1 Gen 1 tam istediğiniz yerde, dört süper hızlı çıkış ile ön panelde. USB 2.0'dan 10 kata kadar daha yüksek veri aktarım hızlarını, anlık tak-çalıştır bağlantı ile deneyimleyin, uzanması zor arka girişlerle uğraşmayın.

USB 3.1 Gen 2 Tip-A


Dahili USB 3.1 ile 10Gbps üstün hız


Geriye uyumlu USB 3.1 Gen 2 Tip-A™ ile 10 Gbps'ye kadar yüksek veri aktarım hızlarını ve en iyi bağlantı esnekliğini deneyimleyeceksiniz - USB 3.1 Gen 1'in iki katı kadar hızlıdır.

 • Intel Ethernet

  Prime X470-Pro f en yeni Intel Ethernet'i barındırır. Intel'in LAN'ının CPU yükünü azaltma ve sıra dışı yükseklikte TCP ve UDP akışıyla daha hızlı ve akıcı veri aktarımı sağlama gibi avantajları vardır.


 • LANGuard

  ASUS LANGuard, sinyal çiftleme teknolojisi ve yüksek kaliteli anti-EMI yüzeye monte kapasitörleri barındıran, donanım seviyesinde bir ağ korumasıdır, daha güvenilir bir bağlantıyı ve daha iyi bir akışı garantiler.


 • Turbo LAN

  CFosSpeed trafik şekillendirme teknolojisine sahip Turbo LAN, sezgisel bir arayüzle uygulama önceliğini yapılandırmanıza ve ağ gecikmesini azaltmanıza olanak tanır.

Sıra dışı ses

Akıllı tasarım ve yüksek kaliteli donanım, daha önce deneyimlemediğiniz bir ses kalitesi yaratıyor!

Prime X470-Pro, Realtek - Realtek S1220A ile yakın işbirliği içinde tasarlanmış benzersiz bir ses kodekini kullanır. Ayrıca, stereo hat çıkışı için benzeri görülmemiş bir 120dB sinyal-gürültü oranı ve hat içi için 113dB SNR, bozulmamış ses kalitesi sağlar. Ek olarak, yeni bir empedans algılama devresi, kulaklıklarınız için en uygun ses seviyesini sağlamak için otomatik olarak kazancı ayarlar.

Crystal Sound 3


Sizi oyuna çeken kusursuz ses


Ses kalkanı

Analog/dijital sinyal alanlarını ayırır, çoklu katmanlı kesintileri büyük oranda azaltır


Entegre amplifikatör

Yüksek empedanslı kulaklıkları, yüksek veya düşük frekansları yuvarlamadan sürülebilme kabiliyeti.


Sol ve sağ izleri için ayrı katmanlar

Ses yolları arasındaki etkileşimi en aza indirir.


Yüksek kaliteli Japon üretimi ses kapasitörleri

Premium parçalar olağanüstü sadakatle etkileyici bir ses imzası sağlar.

Yeni nesil Ryzen™ İşlemciler ile uyumlu (Ryzen 3ncü, 2nci ve 1nci nesil işlemci desteği)

 • AMD X470 Yonga Seti

  AMD X470 yonga seti, en yeni AMD AM4 soketli Ryzen™ işlemciler, 7. Nesil A Serisi APU'lar ve Athlon™ işlemciler için sıra dışı hız aşırtma yetenekleri sağlar. NVIDIA SLI™ ve AMD CrossFireX™ gibi çoklu GPU kurulumları için optimize edilmiştir. Aynı zamanda iki 10Gbps USB 3.1 Gen 2 yuvası ve daha hızlı veri aktarımı için sekiz 6Gbps SATA yuvası sağlar.


 • AMD Ryzen™ 2nd Nesil / Radeon™ Vega Grafikli Ryzen™ / Ryzen™ 1. Nesil / 7. Nesil A Serisi / Athlon X4 işlemciler için AM4 soket

  Yüksek performanslı Ryzen işlemci, sekiz çekirdeğe kadar destek verir ve yenilikçi Zen mimarisini baz alır. 7. Nesil A serisi APU'lar, yerleşik AMD Radeon R serisi grafikleri barındırır. AMD AM4 soket işlemciler, çift kanal DDR4 bellek, 5Gbps USB 3.0 ve 16 PCI Express® 3.0/2.0 hattıyla muhteşem performans sunar.

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket AM4

Ram Tipi

DDR4

Anakart Markası

ASUS

Anakart Chipseti

AMD® X470

Anakart Yapı

ATX

Ram Slot Sayısı

4

Maks. Ram Desteği

64GB

Desteklenen Ram Hızı

2666 MHz - 2400 MHz - 2133 MHz

Maks. Ram Hızı (O.C.)

3600 MHz

Sata 6Gb/s

6

M.2 Yuva Sayısı

1

PCI Express 3.0 x16

3

PCI Express X1

3

USB 3.1

8

TYPE-C

1

HDMI

1

DisplayPort

1

Ethernet

10/100/1000Mbps

Dahili Ses Kartı

Realtek® S1220A 7.1

Boyutlar (cm)

30.5 cm x 24.4 cm

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

36

Bu ürünle toplam 2 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(2) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 539,33 TL 1.618 TL
5 323,60 TL 1.618 TL
6 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 809,00 TL 1.618 TL
3 + 3 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 539,33 TL 1.618 TL
2 + 4 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 809,00 TL 1.618 TL
3 539,33 TL 1.618 TL
4 404,50 TL 1.618 TL
5 323,60 TL 1.618 TL
6 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 539,33 TL 1.618 TL
2 + 4 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 323,60 TL 1.618 TL
3 + 3 269,67 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.618 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.618 TL 1.618 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 539,33 TL 1.618 TL
4 + 2 269,67 TL 1.618 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı