• Menşei: Çin
 • Garanti: 36
 • Soket Tipi: Soket sTRX4
 • Ram Tipi: DDR4
 • Anakart Markası: ASUS
 • Anakart Chipseti: AMD® TRX40
 • Anakart Yapı: ATX
 • Maks. Ram Desteği: 256GB
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
PRIME TRX40-PRO / 105356

ASUS PRIME TRX40-PRO AMD TRX40 Soket sTRX4 DDR4 4666MHz (O.C) RGB Anakart

5.586 TL
Vatan'da Alışveriş Kredisi
Akbank, YapıKredi ve Garanti müşterilerine alışveriş kredisi fırsatı.
Bu ürünle birlikte alabileceğiniz ürünler

Render işlerim için satın aldım bu ürünü işlemcinin %100 çalışmasına rağmen anakartta hiç bir sorun yok ses Kartı ethernet kartı gayet güzel kesinlikle tavsiye ederim.

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

ASUS PRIME TRX40-PRO AMD TRX40 Soket sTRX4 DDR4 4666MHz (O.C) RGB Anakart

ASUS PRIME TRX40-PRO AMD TRX40 SOKET STRX4 DDR4 4666MHZ (O.C) RGB ANAKART ÖZELLİKLERİ

ASUS PRIME TRX40-PRO

 

AMD TRX40 ATX anakart, 3. Nesil Ryzen Threadripper serisi işlemciler için sTRX4, 16 TDA21462 güç aşamalı, 4 kanal DDR4 bellek, üçlü PCIe 4.0 M.2, USB 3.2 Gen 2 Tip-C ön panel bağlantısı ve Aura Sync RGB aydınlatma

 

AMD Soket sTRX4: En yeni 3. Nesil AMD Ryzen™ Threadripper™ serisi işlemciler için

 

Sağlam Güç Tasarımı: 16 adet Infineon TDA21462 güç aşaması, katı pinli ProCool II bağlantılar, kararlı güç aktarımı için yüksek kalite bobin ve kapasitörler

 

Kapsamlı Termal Çözümler: VRM ısı bloğu, M.2 ısı bloğu, SoC VRM ısı bloğu, aktif yonga seti ısı bloğu çözümü ve bir grup hibrit fan girişi

 

Yeni Nesil Bağlantılar: Üç PCIe 4.0 NVMe M.2 yuvası, USB 3.2 Gen 2 Type-C™ ön panel bağlantısı ve Intel Gigabit Ethernet

 

Akıllı Ayarlama: ASUS 5 Yönlü Optimizasyon yazılımı ve ödüllü UEFI BIOS, tüm deneyim seviyeleri için kolay kurulum seçenekleri sunuyor.

Dayanıklı Güç Tasarımı

Yeni AMD Soket sTRX4, 32 çekirdeğe, 64 adet PCIe 4.0 hattına ve 280 watt termal tasarım gücüne (TDP) sahip 3. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemcilerle uyumludur. Bu özellikler ciddi güç gerektirdiği için Prime TRX40-Pro, işlemcinizin yaratıcılığınızı yakalamasını garantileyen 16 güç aşaması barındırır.

ProCool II Bağlantıları

 

ProCool II bağlantılar, EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bir bağlantı sağlar. İkinci nesil bu bağlantılar, metal zırh ve katı pinlerle daha iyi ısı dağılımı sağlarken, düzgün yapılmayan bağlantıları bir BIOS POST mesajı ve uyarı LED'iyle de gösteriyor.

16 Güç Kademesi

 

Prime TRX40-Pro'nun VRM'i, her biri 60 amper taşıyabilen 16 adet Infineon TDA21462 güç aşamasından oluşur.

Yüksek Kalite Bobin ve Kapasitör

 

Üstün bobin ve dayanıklı kapasitörler, sıra dışı sıcaklıklara dayanmak ve daha iyi performans sunmak için üretildi.

Belleğiniz Daha Hızlı Çalışsın

 

TRX40 platformu, birçok alanda güçlü bant genişliği sunar. Dört kanallı belle kontrolcüsü de, sekiz yuvada toplamda 256 GB'a kadar DDR4 bellek destekler. Optimize edilmiş izleme düzeniyle Prime TRX40-Pro, DDR4 4666 MHz veya daha yüksek bellek hızlarına ulaşabilir.

Çoklu Ekran Kartı Desteği

 

“Tamamen dolu”, işlemcinizden 64 taneye kadar PCIe 4.0 hattı aldığınızda bambaşka bir anlama geliyor. Bu hatlar kartın üç PCIe x16 yuvası üzerinde x16/x16/x16 konfigürasyonuyla ayrılabiliyor, böylece iş verimliliğinize katkı sağlamak için tüm gücü GPU'ya verebiliyorsunuz. İster bir CAD profesyoneli, ister 3D artist ya da diğer içerik üretim uzmanlarından olun.

SafeSlot

 

Ekran Kartı Yatırımınızı Koruyun

 

Her PCI Express yuvası, güçlendirilmiş duvarlar ve PCB'ye daha güçlü bir bağlantıya sahiptir. Böylece ağır grafik kartı soğutucularına dayanabilir ve yatırımınızı korur.

Üçlü PCIe 4.0 M.2

 

Dahili M.2 ile Ciddi Hız

 

Profesyonel içerik üretim uygulamaları, hızlı katı hal depolaması gerektirir. Bu yüzden Prime TRX40-Pro da en yeni NVMe SSD'lerle uyumlu üç adet PCIe 4.0 M.2 yuvasına sahiptir. Tüm yuvalar 110mm'lik sürücülere kadar destek sunarken, ultra hızlı veri aktarımı için boot edilebilir RAID konfigürasyonları da oluşturulabilir.

USB 3.2 Gen 2 Type-C Ön Panel Bağlantısı

 

Geleceğe Hazır Bağlantılar

 

Birden fazla USB girişiyle çevre birimlere sahip son teknoloji sistemler mümkün. Uyumlu kasalar için daha hızlı USB 3.2 Gen 2 bağlantılı ön panel Type-C™ bağlantısı da dahil.

 • Intel Ethernet

  En yeni Intel® I211-AT Ethernet'in daha hızlı ve akıcı veri aktarımı için işlemci kullanımını azaltma ve sıra dışı yükseklikte TCP ve UDP veri akışı sağlama gibi avantajları vardır.

 •  

 • LANGuard

  ASUS LANGuard, sinyal çiftleme teknolojisi ve yüksek kalite anti-EMI yüzeye monte kapasitörleri kullanarak daha güvenilir bir bağlantı ve daha iyi bir veri akışı sunan, donanım seviyesinde bir ağ korumasıdır.

 •  

 • Turbo LAN

  cFosSpeed trafik şekillendirme teknolojisine sahip Turbo LAN, sezgisel bir arayüz üzerinden uygulamalara öncelik tanımanızı sağlar ve ağ gecikmesini azaltır.

 •  

M.2 Isı Bloğu

 

İki M.2 yuvası, sıcaklıkla yaşanabilecek yavaşlama ve bunun sonucunda ağır işlerde oluşabilecek performans kaybıyla savaşmak için dev bir ısı bloğu ile kaplıdır.

VRM Isı Bloğu ve Termal Pedler

 

Dev bir VRM ısı bloğu ve yüksek kalite termal pedler, MOSFET'ler ve bobinlerden ısı transferini iyieştirerek, daha iyi bir soğutma performansı sunar. Bir fan tutucusu da ek soğutma seçeneği için kutuda yer almaktadır.

SoC VRM Isı Bloğu

 

Prime TRX40-Pro, yonga setinin fanının hava akışı yönüne yerleştirilmiş bir SoC VRM ısı bloğu ile bellek hız aşırtması sırasında SoC VRM'in serin kalmasını sağlar.

Aktif Yonga Seti Isı Bloğu Çözümü

 

Hızlı Aktarımlar İçin Özel Soğutma

 

PCIe 4.0, yonga setinden geçen verinin iki katı olmasını, ancak önceki nesilden daha fazla ısı oluşturmasına neden olur. Prime TRX40-Pr, aktarımlar sırasında yavaşlamayı engellemek için üst tarafında kolay erişim ve bakım için vidaları bulunan, aktif olarak soğutulan bir ısı bloğu barındırır.

 

Hava Bölmesi

Özel olarak tasarlanan bir hava bölmesi, fanın statik basınç oluşturmasını ve hava akışının kanatçıkların üzerinden geçmesini sağlar.

 

Kanatçıklı Isı Bloğu

Isı bloğu kanatçık yoğunluğu, yüzey alanını maksimuma çıkarmak için iyileştirilmiştir, aynı zamanda düşük dirençli bir çıkış yolu da sunmaktadır.

 

Özel Delta Superflo Fan

Özel düşük gürültülü fan, 60 bin saatlik L10* ömre sahip bir yüksek dayanıklılığa sahip rulman barındırır, hızı ise Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden ayarlanabilir.

5-Yönlü Optimizasyon

Tek tık, tüm o karmaşık ayarları halleder. ASUS 5 Yönlü Optimizasyon, PC'nizi akıllı kılar. Sistemin önemli özelliklerini dinamik olarak iyileştirir, sisteminize özel hız aşırtma ve soğutma profilleri sunar.

TPU Analizi

 

CPU Performans Artışı

 

Akıllı bir dahili mikro kontrolcü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

EPU Kılavuzu

 

Çok Yönlü Enerji Verimliliği

 

Energy Processing Unit (EPU) ile sisteminizde güç tasarrufu yapmanın keyfini çıkarın. EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde tasarrufu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.

Fan Xpert 4

 

Hava veya Sıvı Soğutma İçin Esnek Kontroller

 

Fan Expert 4 veya ödüllü UEFI üzerinden fanlar, su pompaları ve hatta hepsi-bir-arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrole sahipsiniz. İster hava ister suyla soğutma yapın Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Tüm fan hızlarını varsayılan en düşük seviyenin de altına taşıyan Aşırı Sessiz modu ise hafif görevlerle ilgilenirken sisteminizin fısıltı düzeyinde ses çıkarmasını sağlar.​

Digi+ VRM Kontrolü

 

Hassas Dijital Güç Kontrolü

 

Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

Turbo APP

 

Turbo APP

 

AMD işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.​

UEFI BIOS

Ünlü ROG UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da kapsamlı özellikler sağlar.

EZ MODU

 

Kurulumu basitleştirmek için tasarlanan EZ modu, tek bir sayfada tüm önemli ayarları ve istatistikleri sunar. Kılavuzlar, sürükle-bırak işlevi ve önemli ayarların tek tıkla uygulanması gibi özellikler sayesinde sisteminiz anında çalışmaya hazır olacak.

GELİŞMİŞ MOD

 

Sisteminizi derinlemesine incelemeye hazır olduğunuzda UEFI'nin Gelişmiş moduna geçip tüm kontrolü elinize alabilirsiniz. Gelişmiş mod ile anakartınızın her noktasını tamamen kontrol edebilir, arama özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Önceden Monteli Giriş/Çıkış Kalkanı

 

Rahatlıkla Kurun

 

ROG serisi anakartlarla öncülüğünü yaptığımız hazır Giriş/Çıkış kalkanı ile şekil, işlevle buluşuyor. Prime TRX40-Pro'da mevcut olan bu özellik, sistem kurmayı kolaylaştırıyor.

FlexyKey

 

Kasa Yeniden Başlatma Tuşu - Yeniden Atayın

 

Yeni eklenen bir UEFI seçeneği olan FlexKey, kasanızda nadiren kullandığınız yeniden başlatma tuşunu, farklı bir işleve atamanızı mümkün kılıyor. Güvenli başlatma ya da direkt olarak UEFI'a girmenizi sağlama gibi işlemlere yeniden atayabilirsiniz. Buna ek olarak FlexKey, anakartın Aura aydınlatmasını açıp kapatmak için de kullanılabilir.

BIOS FlashBack

 

İşlemci ve RAM olmadan BIOS Güncelleyin

 

BIOS FlashBack, en basit ve en güvenli (UEFI) BIOS güncelleme yöntemidir. (UEFI) BIOS dosyanızı FAT32 ile biçimlendirilmiş bir USB belleğe atın, USB BIOS FlashBack yuvasına takın ve tuşa basın. Güncellemeleri bir bellek ya da işlemci olmadan da yapabilirsiniz.

 • Prime TRX40-Pro, Realtek ile yakın çalışmanın bir sonucu olarak tasarlanan, benzersiz bir ses kodeği, Realtek S1220'yi barındırır. Aynı zamanda stereo hat çıkışında 120dB, hat girişinde ise 113dB sinyal-gürültü oranı barındırarak, saf ses kalitesi sunar. Buna ek olarak yeni empedans tespit devresi, sesin yüksekliğini kulaklığınıza göre otomatik olarak ayarlar.

   

 •  
 • DTS:X® Ultra, daha iyi oyun, sanal gerçeklik için ses özelliği ekler. DTS:X Ultra kanal, sahne ve nesne tabanlı sesleri destekler, böylece destekleyen içeriklerde sesin içinde kaybolmanızı sağlar. Bununla birlikte DTS® kodekleri için ön işlem iyileştirmeleri ve cihaz seviyesinde ayarlama sağlar.
 •  

Aura Sync

 

Rakipleri Gölgede Bırakın

 

İyi ayarlanmış bir sistem, eşdeğer bir estetiği hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler ve dahili RGB çıkışlara bağlı şeritler için birçok işlevsel ayar ile tam RGB aydınlatma kontrolü sunar. Hepsi de sayısı giderek ardan Aura özellikli ASUS donanımlarıyla senkronize edilebilir.

Adreslenebilir GEN 2 RGB Başlık

 

Prime TRX40-Pro, ikinci nesil programlanabilir RGB cihazlarındaki LED'lerin sayısını tespit edebilen, iki adet Programlanabilir Gen 2 RGB girişe sahiptir. Böylece belirli cihazlara özel hazırlanmış aydınlatma efektleri mümkün hale gelir. Yeni girişler aynı zamanda halihazırdaki Aura RGB ürünlerle de uyumluluk sunar.

Armoury Crate

Armoury Crate, desteklenen ürünlerin merkezi kontrolünü sağlamak için tasarlanmış yeni bir yazılımdır. Tek bir sezgisel arayüz üzerinden Armoury Crate, RGB aydınlatma ve efektleri kolayca özelleştirmenize imkân sunar. Bununla birlikte içerisinde klavye ve fare ayarlarının da bulunduğu ASUS ürünleri için kontrol de sunar. Armoury Crate ile ürün kaydı ve ASUS topluluğuyla iletişim de sağlayabilirsiniz.

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

36

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket sTRX4

Ram Tipi

DDR4

Anakart Markası

ASUS

Anakart Chipseti

AMD® TRX40

Anakart Yapı

ATX

Maks. Ram Desteği

256GB

Ram Slot Sayısı

8

Desteklenen Ram Hızı

3200 MHz - 3000 MHz - 2933 MHz

Maks. Ram Hızı (O.C.)

4666 MHz

Sata 6Gb/s

8

M.2 Yuva Sayısı

3

USB 3.2

9

TYPE-C

1

Ethernet

10/100/1000Mbps

Dahili Ses Kartı

Realtek ALC S1220 7.1

Boyutlar (cm)

30.5 x 24.4 cm

Bu ürünle toplam 5 yorum yapıldı.

(5) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

CardFinans artı taksit kampanyaları 150 TL-30.000 TL arası işlemlerde geçerli olup, Enpara, Fix Card ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlarda +4 taksit geçerli değildir.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.862,00 TL 5.586 TL
4 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.862,00 TL 5.586 TL
4 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 2.793,00 TL 5.586 TL
3 1.862,00 TL 5.586 TL
4 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 1.396,50 TL 5.586 TL
2 + 2 1.396,50 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.586 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.586 TL 5.586 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.862,00 TL 5.586 TL
4 1.396,50 TL 5.586 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.
ASUS PRIME TRX40-PRO AMD TRX40 Soket sTRX4 DDR4 4666MHz (O.C) RGB Anakart

Bu ürün stoğa gelince size haber verilebilmesi için e-posta izni vermeniz gerekiyor.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı