• Soket Tipi: Soket 2011
 • RAM Tipi: DDR3
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1066 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1600 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1866 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2400 (OC) MHz
 • Anakart Chipseti: Intel X79
 • Ram Slot Sayısı: 8
P9X79 LE / 76527

ASUS P9X79 LE Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart

2.229 TL
371 TL'den başlayan taksitlerle
5 (Toplam Yorum: 2) Yorum Yap

Bu board ile 4820k yı kullanıyorum çok memnunum. R9290 ile Çekiştire yaptım. Çok memnunum..

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS P9X79 LE Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart

ASUS P9X79 LE INTEL X79 SOKET 2011 DDR3 2400MHZ(O.C.) ANAKART

ASUS P9X79 LE ANAKART


Intel X79 platformunda CPU ve DRAM için Dijital Güç Kontrolüyle Yüksek Performans


Yeni DIGI+ Power Control ile Dual Intelligent Processors 3

 
8-DIMM tasarımıyla 64GB'a kadar sistem belleği desteği

 
Remote GO! - PC Uzaktan Kontrolü ve Ev Eğlencesi

 
USB 3.0 Boost - UASP ile daha hızlı USB 3.0 aktarımı

 
Direct Key - BIOS'a erişmek için ayrılmış özel bir düğme

 
UEFI BIOS - Kolay BIOS arayüzüyle tam performans ayarı

 
USB BIOS Flashback - Donanım tabanlı tasarımla kolay USB BIOS geri alma

 • Anında İşletim Sistemine Giriş

  ASUS, Windows 8 ve öncesi işletim sistemlerindeki rahatsız edici bekleme sürelerini, sistem açılışında 2 saniyeye* kadar kısa bir süreye çeken çeşitli donanım ve yazılım tasarımları sundu. Daha hızlı sistem açılışı ve yeniden başlatma, Windows'un daha hızlı başlaması ve daha etkin bir kullanım sunuyor - Artık beklemek yok.

 • Çoklu başlatma Ayarları 

  ASUS Windows 8 donanım optimizasyonu sayesinde, ASUS Boot Ayarı, PC'nizin başlama işlemini özelleştirmenizi esnek hale getiriyor. Kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte BIOS'a direkt olarak tek bir tıkla girebilir, hızlıca sisteminizin başlama metodlarını seçebilirsiniz: İster işletim sistemine saniyeler içerisinde girin, ister sisteminizi normal başlatın. Seçiminiz hangisi olursa olsun, ayarlarınız kaydedilir ve uygulanır, böylece her seferinde yeniden seçmenize gerek kalmaz.

 • BIOS'a Direkt Olarak Ulaşmak İçin Ayrılmış Bir Tuş

  Sık BIOS erişimi için tasarlanmıştır ve PC bekleme durumundayken kullanıcılar tek bir tuş yardımıyla kolayca BIOS'a girebilirler. Bilgisayarı başlatırken arka arkaya DEL tuşuna basmanız gerekmez.

 • Yeni DIGI+ Güç Kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3

  TPU (TurboV İşleme Birimi) ve EPU (Energy Processing Unit) ile ASUS, dünyanın ilk Çift Akıllı İşlemci (Dual Intelligent Processors) kullanımına öncülük etmiştir. Yeni DIGI+ Güç Kontrolü ile Üçüncü nesil Çift Akıllı İşlemciler, ultra-hassas CPU voltaj kontrolü için ek olarak ultra-hassas DRAM ayar sağlayan, üç dijital gerilim kontrolörleri içerir. Bu yenilikçi ve sektörün önde gelen ASUS teknolojisi daha iyi verimlilik, kararlılık ve performans sağlar.

Yeni DIGI+ Güç Kontrolü


CPU ve DRAM İçin Tamamı Yeni Dijital Güç Kontrolü
ASUS X79 anakartlar ultra-hassas CPU voltaj kontrolüne ek olarak ultra-hassas bellek ayarlama sunduğu yeni DRAM kontrolörleri olmak üzere üç dijital gerilim kontrolörleri içerir. Bu evrim, sektörün önde gelen yenilikçi ASUS teknolojisini daha iyi bir verimlilik, kararlılık ve performans için kontrol sağlar. 

Sınıfının en iyi enerji verimliliği ve istikrarı
İki kritik bileşen, ultra-hızlı algılama ve verimli bir şekilde talep üzerine güç seviyesini sağlamak için, CPU dijital güç sinyali (SVID) istekleri mükemmel çalışır. Doğru güç kullanımı tutarsızlık azaltır ve daha istikrarlı bir CPU ve bellek kurulumu sağlar. 

Daha fazla CPU ve DRAM overclock aralığı


Anakart üzerinde programlanabilir dijital kontrolör, CPU, DRAM voltaj ve çeşitli overclock senaryoları için VRM anahtarlama frekanslarını ayarlayabilirsiniz. Yeni DRAM ayar olanakları, VCCSA yük hattı kalibrasyonu ve %30 daha fazla DRAM mevcut kapasite ile daha iyi performans için en iyi şekilde DDR3 bellek kullanım olanağı sağlıyor. Çift dijital voltaj denetleyicisi, sırasıyla AB ve CD bellek kanalı için iki ayrı çıkış sağlar. 

* VCCSA (system agent voltage) CPU DRAM kontrolörüyle çalışır. ASUS güç kontrolü, üst seviye DRAM hız aşırtması için daha fazla VCCSA seçeneği barındırmaktadır. 

8 DIMM Tasarım


Modern 64-bit yazılım tam kullanımı, detaylı görüntüler veren ya da geleneksel depolama darboğazları olmadan büyük dosyaları işlemek için ideal kullanıcılar için ASUS X79 anakartlar 8-DIMM tasarımı ile 64 GB'a kadar sistem belleği desteği kapasitesi sağlar. Ayrıca kullanıcıların büyük RAM diskleri kurmak ve kullanıcı yararına en üst düzeye çıkarırken, depolama transfer gecikmeler etkisini en aza indirmek, sık erişilen programlar hızlandırmak için olanak sağlar.

 • Remote GO!

  One-stop PC Remote Control and Home Entertainment
  Remote GO! links PCs, tablets, smartphones and TVs wirelessly together through an existing LAN cable and router setup. It allows users to stream multimedia content from PC to your HDTV, access their computer anywhere using their mobile device at home, while also allowing easy file transfers between your computer and mobile device. It provides seamless environment for a futuristic connected lifestyle with three useful functions: Media Streaming Hub, Remote Desktop and File Transfer.

  Medya Yayın Merkezi: Wi-Fi bağlantısıyla birlikte PC'nizdeki video, müzik ve fotoğrafları, HDTV'nizde oynatın. PC'nizdeki multimedya içeriği, TV'nizden bir tablet yardımıyla da oynatabilirsiniz. Kendi ev sinema sisteminizi oluşturmak için mükemmel bir özellik.

  Uzak Masaüstü: PC'nizi gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefon veya tabletten yönetin. Bu özellik, notebook benzeri bir yönetim yaratarak, masaüstünüzdeki verilerinize taşınabilir bir erişim imkanı sağlar. 

  Dosya Aktarımı: PC'niz ve akıllı cihazlarınız* arasında dosya gönderin ve paylaşın, hem de sadece farenize sağ tıklayarak.
  *iPad/iPhone dosya gönderebilir ancak alamazlar 

Evdeki PC'nizi Remote GO! ile kurun 1.Wi-Fi kurulumu: halihazırda bulunan bir LAN kablosu ve router kurulumunu aynı ev ağında bulunan PC'ye ve akıllı cihazlara bağlanmak için kullanın
2.Remote GO! yazılımını PC'nize yükleyin 
3.Akıllı cihazlarınıza Wi-Fi GO! Remote'u indirin (Desteklenen sistemler: iOS 4.0 veya sonrası & Android 2.3 veya sonrası) 
4.Kurulum tamam - ASUS Remote GO! ile üç kullanışlı ücretsiz uygulamaya sahip olun. 

USB BIOS Flashback


Devrimsel bir donanım tabanlı güncelleme çözümü. USB BIOS Flashback, BIOS'u güncellemenin en kullanışlı yolunu sunuyor! Kullanıcılar yeni UEFI BIOS sürümlerini, CPU ya da DRAM takılı olmasa bile güncelleyebiliyorlar. Tek yapmanız gereken BIOS dosyasını içeren bir USB flaş belleği takmak ve güç kaynağı anakarta takılıyken, BIOS Flashback tuşuna 3 saniye basılı tutmak. UEFI BIOS'unuz herhangi başka bir şey yapmanıze gerek kalmadan güncellenmiş olacak. Yeni Windows uygulamasıyla birlikte kullanıcılar, UEFI BIOS güncellemelerini kontrol edip, son sürümleri indirebilecekler. 

Fan Xpert+


Donanım seviyesindeki ASUS Fan Xpert+, kullanıcıların CPU ve kasa fan hızlarını birbirinden bağımsız olarak, farklı sıcaklık, iklim koşulları ve sistem yüklerine göre ayarlamalarını sağlıyor. Hazır profillerle birlikte otomatik ve manuel fan hızı kontrolü sunarak daha sessiz veya serin bir bilgisayar ortamı yaratabilirsiniz.

USB 3.0 Boost


Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, son USB 3.0 standartı olan UASP'yi (USB Takılı SCSI Protokolü) destekliyor. USB 3.0 Boost teknolojisiyle birlikte takılı olan USB cihazının aktarım hızı %170'e kadar yükseliyor. ASUS yazılımı otomatik olarak, herhangi bir kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan, uygun USB 3.0 cihazlarının veri hızını yükseltir. 


Dünyanın İlk USB 3.0 UASP Desteği – anında %170 daha hızlı
Tam USB 3.0 Çözümü – Çoğu USB cihazda performans artışı
Kolay Tak & Hızlandır – Otomatik algılama tasarımı her zaman en iyi performansı garantiler
 • AI Suite II

  Kullanıcı dostu arayüzüyle birlikte ASUS AISuite II, tüm ASUS'a özgü özellikleri tek bir kullanımı kolay ve şık tasarıma sahip pakete yerleştiriyor. Kullanıcılar AI Suite II'yle birlikte hız aşırtma, enerji yönetimi, fan hızları, voltaj ve sensör değerlerini yönetebilirler. Bu yazılım sayesinde bütün kontrollere tek bir çatı altından ulaşabilirsiniz.

PCI'e 3.0'a Hazır


En son PCI Express veriyolu standartı, PCIe 2.0'ın iki katı performansı sunabilmek için gelişmiş kodlama içermektedir. x16 için toplam bant genişliği, PCIe 2.0'ın (x16 modunda) 16GB/sn'nin iki katına, yani 32GB/sn'ye ulaşır. PCIe 3.0, kullanıcılara rakipsiz veri hızı ve PCIe 1.0/2.0 cihazlarla uyumluluk sağlar. Grafik performansını geliştirmek isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz bir teknolojidir.

*Bu anakart PCIe 3.0 özelliğine hazırdır. Fonksiyonlar, PCIe 3.0-uyumlu cihazlar kullanırken çalışacaktır. Güncellenmiş detaylar için www.asus.com sitesine bakabilirsiniz. 

 • Tam USB 3.0 Entegrasyonu

  Ön ve arka panele erişebilirlik - toplamda 4 USB 3.0 girişi. USB 2.0'dan 10 kat daha yüksek hızlarda tak & çalıştır özelliğini deneyimleyin. P9X79 LE, yüksek hızlı bağlanılabilirlik sunuyor.

 • LGA 2011 Soket için 2. Nesil Intel® Core™ i7 İşlemci ailesi

  Bu anakart dört kanal (8 DIMM) DDR3 bellek ve 4 PCI Express 3.0 yoluna entegre bellek ve PCI Express kontrolcülerinin dahil olduğu LGA 2011 soket 2. Nesil Intel® Core™ i7 İşlemci ailesini desteklemektedir. Böylelikle muhteşem grafik performansı sunar.

 • Intel® X79 Express Yonga Seti

  Intel® X79 Express Yonga Seti, seri noktadan noktaya bağlantılar kullanarak yükseltilmiş bant genişliği ve stabilite sağlayarak performansı arttırır. Ek olarak X79, 2 SATA 6Gb/sn ve 4 SATA 3Gb/sn girişi barındırmaktadır.

 • 3-YÖN SLI™ ve Dört-GPU CrossFireX™ Desteği

  Üç grafik kartına kadar destek veren PCI Express girişleriyle ASUS X79 kartlar, SLI ve CrossfireX mimariyleriyle sorunsuz çalışır.

 • Soket 2011

  Intel Soket 2011

 • TPU

  En Üst Seviye Turbo İşlemci

 • EPU

  Her Alanda Enerji Tasarrufu

 • Auto Tuning

  Otomatik olarak yüksek ve stabil hız aşırtma sonuçlarına ulaşın

 • %100 Japon-üretimi Katı Kapasitörler

  %100 Japon-üretimi Katı Kapasitörler kullanır.

 • MemOK!

  Hızlıca bellek başlatma uyumluluğunu garantiler.

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket 2011

RAM Tipi

DDR3

Anakart Chipseti

Intel X79

Ram Slot Sayısı

8

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

1066 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1600 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1866 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2400 (OC) MHz

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

24

Bu ürünle toplam 2 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(2) Bu Ürün 5 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 743,00 TL 2.229 TL
5 445,80 TL 2.229 TL
6 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 1.114,50 TL 2.229 TL
3 743,00 TL 2.229 TL
5 + 1 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 743,00 TL 2.229 TL
2 + 4 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 1.114,50 TL 2.229 TL
3 743,00 TL 2.229 TL
4 557,25 TL 2.229 TL
5 445,80 TL 2.229 TL
6 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 743,00 TL 2.229 TL
2 + 4 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 445,80 TL 2.229 TL
3 + 3 371,50 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 2.229 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 2.229 TL 2.229 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 743,00 TL 2.229 TL
4 + 2 371,50 TL 2.229 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı