• Soket Tipi: Soket AM3+
 • RAM Tipi: DDR3
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1333 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2133 (OC) MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1600 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1866 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1066 MHz
 • Anakart Chipseti: AMD 990FX/SB950
M5A99FX PRO R2.0 / 63912

ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz(O.C.) Anakart

1.423 TL
237 TL'den başlayan taksitlerle
4 (Toplam Yorum: 23) Yorum Yap

Böyle Bir Anakart Alacaksanız Eğer Kesinlikle Windows8 Kullanın.. En Önemlisi SSD Kullanıyorsanız Bu Anakartın Performansına Kimse Yetişemez. Hiç 2 Saniyede Açılan Bir Pc Gördünüzmü.. İşte Ben Buna Şahit Oldum. Kesinlikle Herkese Öneriyorum..

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz(O.C.) Anakart

ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHZ(O.C.) ANAKART

ASUS M5A99FX PRO R2.0


AMD 990FX Platformunda %100 Performans Artışı İçin CPU ve DRAM Dijital Güç Tasarımı

 

Dual Intelligent Processors 3 ve Yeni DIGI+ Güç Kontrolü – Donanım üzerinde tam kontrol. Geniş performans ayarı seçenekleri.


Remote GO! -Tek noktadan PC’yi uzaktan kontrol edebilme ve eğlence


USB 3.0 Boost – UASP ile daha hızlı USB 3.0


Network iControl – Gerçek zamanlı bant genişliği kontrolü


DirectKey – BIOS’a doğrudan erişim için özel tuş


USB BIOS Flashback – Donanım tabanlı tasarım ile kolay ve risksiz BIOS yenileme


UEFI BIOS – Esnek ve kolay BIOS arayüzü


Windows 8’e hazır

 • 2 Saniyede Hazır Masaüstü

  ASUS, ürünlerinin Windows 8'in hızlandırılmış 2 saniyede* açılışı ile uyumlu çalışması ve böylece en iyi kullanıcı deneyimini sunması için kapsamlı yazılım ve donanım testleri gerçekleştirerek sinir bozucu gecikmeleri ortadan kaldırmıştır. Daha hızlı sistem açılışı ve yeniden başlatma, bilgisayar açıldıktan sonra Windows'un sadece iki saniye içinde yüklenmesi anlamına gelmektedir.

 • Çoklu Başlangıç Seçenekleri

  ASUS'un donanımsal Windows 8 optimizasyonu sayesinde, ASUS Boot Setting, bilgisayarınızın başlatma işlemini özelleştirmede esneklik sağlar. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde tek bir tıklama ile doğrudan BIOS'a erişilebilir ve tercih ettiğiniz sistem önyükleme metodunu seçebilirsiniz: ister işletim sistemini 2 saniyede açın, isterseniz de standart başlangıcı seçin, ayarlar kaydedilecek ve kalıcı olacaktır. Böylece her açılışta yeniden ayar yapmanıza gerek kalmamaktadır.

 • BIOS'a Doğrudan Erişim İçin Özel Düğme

  Sürekli BIOS'a erişim ihtiyacı duyan kullanıcılar için düşünülen DirectKey ile bilgisayar bekleme konumundayken tek tuşa basılarak kolayca BIOS ayarlarına ulaşılabilmektedir. Bu, bilgisayar açılırken sürekli DEL tuşuna basma gerekliliğini ortadan kaldırdığı için zamandan tasarruf etmenizi sağlar. İnanılmaz rahatlık!

 • Dual Intelligent Processors 3 with New DIGI+ Power Control

  ASUS’un dünyanın ilk Dual Intelligent Processors teknolojisi, iki bütünleşik yongaya öncülük etti: TPU (TurboV İşlem Birimi) ve EPU (Enerji İşlem Birimi) . Çoklu dijital voltaj kontrolcüler ile iGPU, DRAM ve CPU için ultra-hassas ayarlar yapılmasını sağlayan SMART DIGI+ güç kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3, bu teknoloji üzerine temellendirilmiştir. Sadece tek tuş ile üst düzey performans iyileştirmelerine izin veren ve seçilebilir işlemci voltaj seviyeleri sunan geliştirilmiş sistem, kullanıcı dostu arabirime sahipAI Suite IIile daha kolay güç kontrolü sunarken aynı zamanda daha yüksek enerji tasarrufu yapmanızı da mümkün kılmaktadır.

İşlemci ve DRAM için yepyeni Digital Power Control İki adet dijital voltaj kontrolcüsüne sahip yeni DIGI+ Power Control tasarımı, AMD AM3+ anakartlarda güç dağıtımı için tam bir çözüm sunuyor. Yeni DRAM kontrolcüleri de, hassas işlemci voltaj kontrolünün üzerine bir de bellekler için hassas ayar yapabilmeyi mümkün kılıyor. Bu yenilikçi ve lider ASUS teknolojisinin evrimi sınıfının zirvesinde verimlilik, dayanıklılık ve performans sunuyor.

 

Etkileyici Performans Artışı için Yepyeni SMART DIGI+ Key ile TPU

Güç tasarımı konusunda her zaman öncü olan ASUS, güç kontrolü alanında yeniden standartları belirleyen isim oluyor. TPU ile birlikte çalışan işlemci, bellek ve dijital güç ayarı çözümlü SMART DIGI+ teknolojisi performansı en yükseğe çekmenizi sağlıyor. Yeni SMART DIGI+ Key profilinizi tek bir tıklamayla ayarlayın ve işlemci frekansını %100 artırmak için TPU’daki CPU oranlarını kendiniz değiştirin. 

Geniş İşlemci ve DRAM Hız Aşırtma Seçenekleri


Anakartın üzerinde gelen programlanabilir dijital kontroller ile kullanıcılar CPU ve DRAM voltajlarını ayarlayabilir ve çeşitli hız aşırtma senaryoları için VRM frekanslarını değiştirebilirler. Yeni DRAM ayar seçenekleri, CPU/NB yük ayarı ve %30 daha fazla DRAM kapasitesi için DDR3 belleklerden daha iyi performans almanızı sağlıyor. Geniş seçeneklere sahip UEFI BIOS’ta yer alan çok çeşitli güç ayarları sayesinde büyük miktarda belleklerde hız aşırtma yapmak büyük ölçüde kolaylaşıyor.

 • TPU

  ASUS'un basit anakart tuşu veya AI Suite II programı ile performansınızı ortaya çıkarın. TPU yongası, Auto Tuning ve TurboV fonksiyonları aracılığıyla hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş izleme olanakları sunmaktadır. Auto Tuning, kullanıcı dostu bir yolla hızlı ve stabil saat hızları için sistemi otomatik olarak optimize etme seçeneği sunarken, TurboV de farklı kullanım koşullarında en iyi performansı sağlamak için CPU frekansları ve oranlarını ayarlamada sınırsız özgürlük sunmaktadır.

 • EPU

  Anakartın üzerinde yer alan basit bir düğme veya AI Suite II programı aracılığıyla dünyanın ilk gerçek zamanlı güç tasarruf yongasını devreye sokun. Bilgisayarın o esnadaki yükünü otomatik olarak hesaplayan ve güç tüketim dağılımını buna göre akıllı bir biçimde dengeleyen teknoloji ile sistemin bütününde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda fan gürültüsünün azalmasını ve bileşenlerin ömrünün uzamasını sağlamaktadır.

 • Remote GO!

  Tek noktadan PC’yi uzaktan kontrol edebilme ve eğlence
  Remote GO! bilgisayarları, tabletleri, akıllı telefonları ve televizyonları tek bir LAN kalosu ve router aracılığıyla kablosuz olarak birbirine bağlıyor. Kullanıcıların multimedya içeriğini PC’den DLNA cihazlara aktarmasını sağlayan Remote GO! mobil cihazlarınızdan bilgisayarınıza erişip kolay bir şekilde dosya transferi yapmanıza da olanak tanıyor. DLNA Media Hub, uzak masaüstü erişimi ve dosya transferi özellikleri ile evinizde eşi görülmemiş bir bağlantı ortamı oluşturabilirsiniz.

  DLNA Media Hub: Wi-Fi bağlantısı ile bilgisayarınızdan DLNA cihazlarınıza HD video, müzik ve resim aktarmanın keyfini yaşayın. Bilgisayarınızı, tablet üzerinden kontrol edip multimedya içeriğinizi televizyondan izlemeniz bile mümkün. Kendi ev sinema sisteminizi oluşturmanız için en iyi tercih kesinlikle bu.

  Uzak Masaüstü Erişimi: Akıllı telefonunuz ya da tabletiniz ile bilgisayarınızı yönetip kontrol etmeniz mümkün. Bu özellik, sanal bir uzak masaüstü oluşturup, verilerinize mobil olarak erişmenizi sağlayarak masaüstü bilgisayarınıza dizüstü bilgisayar rahatlığı getiriyor. 

  Dosya Transferi: Bilgisayarınız ve akıllı cihazlarınız arasında dosya paylaşımı yapmak artık farenizin tek bir sağ tıklamasıyla mümkün. 

Evinizdeki Bilgisayarı Remote GO! ile ayarlama 1.Wi-Fi ortam kurulumu: Aynı ev ağındaki bilgisayarı ve akıllı cihazları bağlayın
2.Bilgisayarınıza Remote GO! yazılımını yükleyin! 
3.Wi-Fi GO! uygulamasını akıllı cihazınıza indirin (Desteklenen Sistemler: Android 2.3 veya üstü ve iOS 4.0 veya üstü) 
4.Kurulum Tamamlandı- ASUS Remote GO! ile kullanışlı ücretsiz uygulamalara erişin.

USB 3.0 Boost


Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, en son USB 3.0 standardı olan UASP’yi (USB Bağlantılı SCSI Protokolü) destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi, USB cihazların aktarım hızını % 170'e kadar arttırılarak halihazırda etkileyici olan USB 3.0’ın hızına hız katmaktadır.ASUS yazılımı, herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan, otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimleri için veri aktarımlarını hızlandırmaktadır. 


Dünyanın ilk UASP destekli USB çözümü. %170 Daha hızlı
 
Komple USB 3.0 Çözümü - çoğu USB cihaz için performans artışı
 
Basit Tak & Hızlandır - Otomatik algılama sistemi her zaman en iyi performansı sağlar

 • Basit Tak &Güncelle- Donanım tabanlı BIOS Güncelleme

  Tamamen devrimsel, donanımsal tabanlı BIOS güncelleme çözümü. USB BIOS Flashback, şimdiye kadar ki en kolay BIOS güncelleme yöntemini sunuyor! Yeni teknoloji ile UEFI BIOS sürümlerini bellek ve işlemci gibi bileşenler takılı olmasa dahi güncelleyebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken içinde BIOS dosyası olan USB belleği ankartınıza takmak ve 24 pin güç kablosu takılıyken 3 saniye boyunca BIOS Flashback tuşuna basmak. Artık herhangi bir ek işleme gerek kalmadan UEFI BIOS güncellenmeye başlayacaktır. Ayrıca kullanıcılar isterse yenilenmiş Windows uygulaması ile de güncel UEFI BIOS sürümlerini kontrol edip otomatik olarak indirebilirler. BIOS güncelleme artık inanılmaz kolay!

 • BIOS’a doğrudan erişim için özel tuş

  BIOS’a sıkça giren kullanıcılar için tasarlanan bu tuşla, bilgisayar bekleme konumundayken BIOS arayüzüne erişebilirsiniz. Bu tuş sayesinde sistem başlatılırken DEL tuşuna defalarca basmanız gerekmiyor ve vakit kazanıyorsunuz.

Gerçek Zamanlı Ağ Trafik Kontrolü


Tek tıklamayla kullandığınız uygulamanın veri ve ağ trafiğine öncelik atayabilirsiniz. Yine benzersiz kullanıcı arabirimi üzerinden istediğiniz uygulama için profil oluşturarak bu programları ağ trafiğinde öne alabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz profil içerisinden programların belirli zamanlarda çalışmasını sağlayarak dosya indirme esnasında uzun süreli beklemelere son verebilir ve ağ trafiğindeki yoğunluğun önüne geçebilirsiniz.Otomatik PPPoE ağ bağlantısı, çevrimiçi kolaylık için tek adımda kurulum sağlar. Sonuç olarak cFos ile geliştirilen bu teknoloji, ağ trafiğinizi kolayca kontrol altına almanızı sağlar.

UEFI BIOS

ASUS UEFI BIOS, seçilebilir performans modlarına sahip olan ve fare ile kontrol edilebilen ilk grafiksek BIOS arabirimidir. Tamamen kullanıcı dostu olan bu arabirim, geleneksel klavye ile kontrol edilen BIOS’lara göre çok daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Bu yeni BIOS aynı amanda 64 Bit işletim sistemlerinde 2.2 TB üstü sabit diskleri tam kapasitesiyle kullanmanızı da mümkün kılmaktadır. 
 

 

Özel ASUS Arayüzü

EZ Mode, sık kontrol edilen bilgileri göstermektedir. Kullanıcılar buradan sistem performans modunu seçebilir ve ön yükleme (boot) sırasını sürükle bırak yöntemi ile değiştirebilirler. Advanced Mode ise ayrıntılı DRAM bilgileri dâhil, derinlemesine ayarlar sunarak çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

 

Yeni Güncelleme! Gelişmiş Sistem Kontrolü için Kolay ve Pratik Bilgi

UEFI ayar bilgilerini paylaşmak ve sorunları gidermek için F12 ile BIOS görüntüsü kaydetme

 En sık erişilen bilgiler için F3 kısayol tuşu

 Bellek bilgilerine erişmek, hatalı modülleri tespit etmek ve açılış sorunlarını çözmek için ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) özelliği


 
 • Tam USB 3.0 Entegrasyonu

  ASUS’un ön ve arka panel için sağladığı USB 3.0 desteği ile toplamda 8 adet USB 3.0 portu kullanıcılara sunulmaktadır. USB 2.0’a göre 10 kat daha yüksek performans sunan bu arabirim ile tak & çalıştır kolaylığını deneyimleyin. Tüm bunlar yeni nesil ASUS anakartlar ile size mükemmel performans ve büyük kolaylık sağlıyor.

 • Ekstra SATA 6Gb/s Desteği

  AMD SB950 yonga seti yerleşik 6 GB/s veri transferi imkânı sunan yeni nesil Serial ATA (SATA) arabirimini desteklemektedir. ASUS, ekstra SATA 6GB/s portları ile gelişmiş ölçeklenebilirlik ve daha hızlı veri aktarımı sunarken mevcut veri yolu bant genişliğini de iki katına çıkarmaktadır.

 • DTS Connect

  Tüm biçimlerde ve kalite düzeyleri arasında ses sisteminizden tam anlamıyla yararlanmak için DTS Connect iki teknolojiyi birleştirmektedir. DTS Neo: PC ™, stereo kaynaklardan gelen sesi (CD, MP3, WMA, internet radyoları) 7.1 gibi inanılmaz bir çevresel ses seviyesine yükselmektedir. Kullanıcılar bu sayede ev sinema sistemlerini bilgisayarlarına bağlayabilmektedirler. DTS Interactive ise, kişisel bilgisayarlarda DTS veri akışını çok kanallı şekilde işleyerek bunu dijital ses bağlantısı üzerinden (S/PDIF veya HDMI gibi) harici bir kod çözücüye aktarabilmektedir.

 • DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II, hoparlör ve kulaklık gibi en sık kullanılan PC ses sistemlerinden 7.1 çevresel ses çıkışı almanızı sağlar. Sanal çevresel sesin yanında orijinal ses dosyalarını “Ses Restorasyonu” ile zenginleştirerek ses dosyalarının dinamik alanını yeniden oluşturur. Simetri modu, farklı kaynaklardan alınan sesin gürültü seviyesini dengelerken yüksek ve düşük frekans ekolayzır ile ses kalitesini artırır. Tüm bu teknolojiler, kullanıcıların çok daha kolay bir biçimde ev sineması ses sistemi deneyimine erişmesini mümkün kılmaktadır.

 • AMD® FX Serisi 8 çekirdekli İşlemli için AMD® Socket AM3+

  M5A99FX PRO R2.0 AMD Socket AM3+ desteği veren son teknolojili 8 çekirdeğe sahip, üst seviye overclock performansı ve düşük enerji tüketimi sunan bir anakarttır. AMD Turbo CORE Teknolojisi 2.0 ve HyperTransport 3.0 üzerinden sistem bus 'ını 5200MT/s 'ye kadar hızlandırma. Ayrıca bu anakart 32nm üretim prosesi desteği de sunmaktadır.

 • AMD® 990X Yonga Seti

  AMD 990FX yongaseti 5.2GT/s Hyper Transport 3.0 arayüz desteği ve dual PCI Express2.0 x 16 grafik desteği sunmaktadır. AMD 'nin son teknolojisi AM3+ desteği ve çoklu-çekirdek ile sisteminiz için yüksek overclock performansı sunar.

 • Çoklu-GPU Çözümleri, Senin Seçimin

  M5A99FX PRO R2.0 ile birlikte hem SLI hem de CrossFireX çözümlerini kullanabilirsiniz.Bu anakart AMD 990FX/SB950 platformu ile PCIe çoklu GPU konfigürsayonuna sahiptir. Daha önce deneyimlemediğiniz yeni oyun tecrübesi yaşamaya hazır olun.

 • Windows 8 Uyumlu

  Windows 8'e Tamamen Hazır.

 • CPU-Z yeniden tasarlandı

  CPUID tarafından geliştirilmiş olan CPU-Z yazılımını, şimdi tamamen ASUS müşterilerine özel olarak geliştirilmiş yeni arabirimiyle sizlere sunuyoruz. Bu yazılım sayesinde işlemcinizin verilerine anında ulaşmak ve performansını devamlı kontrol altında tutmak çok kolay olacak, hem de ASUS farkıyla!

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket AM3+

RAM Tipi

DDR3

Anakart Chipseti

AMD 990FX/SB950

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

1333 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2133 (OC) MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1600 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1866 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1066 MHz

Diğer

Üretici Part Numarası

90-MIBIT0-G0EAY0VZ

Genel Özellikler

Menşei

Taiwan

Garanti

24

Bu ürünle toplam 23 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(23) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 474,33 TL 1.423 TL
5 284,60 TL 1.423 TL
6 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 711,50 TL 1.423 TL
3 474,33 TL 1.423 TL
5 + 1 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 474,33 TL 1.423 TL
2 + 4 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 711,50 TL 1.423 TL
3 474,33 TL 1.423 TL
4 355,75 TL 1.423 TL
5 284,60 TL 1.423 TL
6 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 474,33 TL 1.423 TL
2 + 4 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 284,60 TL 1.423 TL
3 + 3 237,17 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.423 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.423 TL 1.423 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 474,33 TL 1.423 TL
4 + 2 237,17 TL 1.423 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı