• Soket Tipi: Soket AM3+
 • Ram Tipi: DDR3
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1066 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1333 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1600 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1866 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 2133 (OC) MHz
 • Anakart Chipseti: AMD 970/SB950
M5A97 EVO R2.0 / 62236

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart

Vatan'ın %25 indirimiyle 249 liraya aldım bu ürünü. FX 8120 işlemcim ve 1600 mhz Ripjaws ram ile resmen nirvanaya ulaştım. 5 sene önce de AMD Athlon 64x2 6400+ işlemcim ve ASUS M3A anakartım ile nirvanaya ulaşmıştım. Hiç pişmanlık yaşamamıştım ASUS-AMD aldım diye. Yine pişmanlık yaşamayacağıma eminim. Herkese tavsiye ediyorum bu anakartı. Kesinlikle mükemmel.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) ANAKART ÖZELLİKLERİ

ASUS M5A97 EVO R2.0


Windows 8 Desteği ile AMD 970 Platformunda %100 Performans Artışı Sağlayan CPU ve DRAM Dijital Güç Tasarımı


Yeni DIGI+ Güç Kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3 - Tam Donanım Kontrolü. Tam Performans Ayarı.

 
Remote GO! - PC Uzaktan Kontrolü ve Ev Eğlence Sistemi

 
USB 3.0 Boost - UASP ile Daha Hızlı USB 3.0

 
Network iControl - Gerçek Zamanlı Ağ Bant Genişliği Kontrolü

 
DirectKey - BIOS'a Direkt Erişim İçin Ayrılmış Bir Tuş

 
USB BIOS Flashback - Donanım Tabanlı Tasarım ile Kolay, Endişesiz USB BIOS Flashback

 
UEFI BIOS - Esnek & Kolay BIOS Arayüzü

 
Windows 8'e Hazır – Güvenilir Uyumluluk

 • İşletim Sisteminde Anında Oturum Açma

  ASUS, daha kusursuz bir kullanıcı deneyimi için sistem başlatma sürelerini 2 saniyeye* kadar kısaltan yeni donanım ve yazılım tasarımları ile Windows 8'de ve hatta eski Windows sürümlerinde yaşanan sinir bozucu gecikmeleri ortadan kaldırıyor. Daha hızlı sistem başlatma ve yeniden başlatma sayesinde Windows daha hızlı ve verimli bir biçimde başlıyor - Artık beklemeye son.

 • Çoklu Başlatma Seçenekleri

  ASUS’un Windows 8 için optimize ettiği donanımlar sayesinde, ASUS Boot Setting (Önyükleme Ayarı) bilgisayarınızın başlangıç sürecini kişiselleştirirken daha fazla esneklik sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüz aracılığıyla tek tıkla doğrudan BIOS'a girebilir ve istediğiniz sistem başlatma yöntemini hızla seçebilirsiniz: ister saniyeler içinde işletim sistemine geçin ister standart başlatmayı seçin. Seçiminiz ne olursa olsun ayarlar kaydedilir ve kalıcı olur; bilgisayarı her açtığınızda tekrar tekrar seçim yapmanız gerekmez.

 • BIOS’a Doğrudan Erişim İçin Özel Tuş

  BIOS’a sıkça girmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bu tuş ile bilgisayarınız bekleme konumundayken kolay bir şekilde BIOS menüsüne erişebilirsiniz. Bu tuş sayesinde bilgisayarınızı açtıktan sonra DEL tuşuna defalarca basmaktan ve beklemekten kurtuluyorsunuz.

 • Yeni DIGI+ Güç Kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3

  TPU (TurboV İşleme Birimi) ve EPU (Energy Processing Unit) ile ASUS, dünyanın ilk Çift Akıllı İşlemci (Dual Intelligent Processors) kullanımına öncülük etmiştir. Yeni DIGI+ Güç Kontrolü ile Üçüncü nesil Çift Akıllı İşlemciler, ultra-hassas CPU voltaj kontrolü için ek olarak ultra-hassas DRAM ayar sağlayan, üç dijital gerilim kontrolörleri içerir. Bu yenilikçi ve sektörün önde gelen ASUS teknolojisi daha iyi verimlilik, kararlılık ve performans sağlar.

Yeni DIGI+ Güç Kontrolü


CPU ve DRAM İçin Tamamı Yeni Dijital Güç Kontrolü

 
ASUS AMD AM3+ anakartlar ultra-hassas CPU voltaj kontrolüne ek olarak ultra-hassas bellek ayarlama sunduğu yeni DRAM kontrolörleri olmak üzere üç dijital gerilim kontrolörleri içerir. Bu evrim, sektörün önde gelen yenilikçi ASUS teknolojisini daha iyi bir verimlilik, kararlılık ve performans için kontrol sağlar. 

TPU ile birlikte inanılmaz performans için yepyeni SMART DIGI+

 

 Güç tasarımı konusunda her daim önde olan ASUS, TPU (TurboV İşlem Birimi) ile birlikte çalışarak sistem performansını mümkün olan en üstü düzeye çıkaran SMART DIGI + teknolojisi ile geleceğin güç kontrol standardını şimdiden elde etmenizi sağlıyor. Tamamen yenilenmiş SMART DIGI+’ı tek bir tıklama ile etkinleştirip, TPU içerisinden CPU oranlarını elle ayarlayarak işlemci frekansını %100 gibi inanılmaz bir oranda yükseltebilirsiniz. 

Daha fazla CPU ve DRAM overclock aralığı

Anakart üzerinde programlanabilir dijital kontrolör, CPU, DRAM voltaj ve çeşitli overclock senaryoları için VRM anahtarlama frekanslarını ayarlayabilirsiniz. Yeni DRAM ayar olanakları, VCCSA yük hattı kalibrasyonu ve %30 daha fazla DRAM mevcut kapasite ile daha iyi performans için en iyi şekilde DDR3 bellek kullanım olanağı sağlıyor. Çift dijital voltaj denetleyicisi, sırasıyla AB ve CD bellek kanalı için iki ayrı çıkış sağlar.

 • TPU

  Performansınızı ASUS AI Suite II yazılımıyla ortaya çıkarın. TPU çipi, hassas voltaj kontrolü ve Auto Tuning ve TurboV fonksiyonlarıyla gelişmiş takip imkanı sunuyor. Auto Tuning, sistemi hızlı ve stabil saat hızlarına göre otomatik olarak optimize ederken, TurboV ise CPU frekansları ve oranlarını farklı durumlarda optimize performans için sınırsız ayar imkanı tanıyor.

 • EPU

  AI Suite II aracı ile dünyanın ilk gerçek zamanlı PC güç tasarrufu yongasından faydalanın. Mevcut PC yüklemelerini otomatik olarak algılayıp güç tüketimini akıllıca ayarlayarak sistem çapında tam enerji optimizasyonu elde edin. Bu aynı zamanda fan gürültüsünü de azaltır ve bileşenlerin ömrünü uzatır!

 • Remote GO!

  Remote GO!, PC'leri, tabletleri, akıllı telefonları ve TV'leri kablosuz olarak halihazırda bulunan LAN kablosu ve router kurulumuyla birbirine bağlar. Kullanıcılar böylelikle PC'lerindeki multimedya içeriği HDTV'lerinden oynatabilir, evde mobil cihazlarını kullanarak bilgisayarlarına ulaşabilir, bilgisayar ve mobil cihazları arasında kolaylıkla dosya aktarımı gerçekleştirebilirler. Medya Yayın Merkezi, Uzak Masaüstü ve Dosya Transferleri için bağlı bir hayat tarzı sunar.

Medya Yayın Merkezi:Wi-Fi bağlantısıyla birlikte PC'nizdeki video, müzik ve fotoğrafları, HDTV'nizde oynatın. PC'nizdeki multimedya içeriği, TV'nizden bir tablet yardımıyla da oynatabilirsiniz. Kendi ev sinema sisteminizi oluşturmak için mükemmel bir özellik!

Uzak Masaüstü: PC'nizi gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefon veya tabletten yönetin. Bu özellik, notebook benzeri bir yönetim yaratarak, masaüstünüzdeki verilerinize taşınabilir bir erişim imkanı sağlar 

Dosya Aktarımı: PC'niz ve akıllı cihazlarınız arasında dosya gönderin ve paylaşın, hem de sadece farenize sağ tıklayarak.

 

Ev PC'nize Remote GO! Kurun 
1.Wi-Fi kurulumu - PC ve akıllı cihazlarınızı aynı ev ağına bağlamak için halihazırdaki bir LAN kablosu veya router kurulumunu kullanın
2.PC'nize Remote GO! yazılımını yükleyin 
3.Akıllı cihazlarınıza Wi-Fi GO! Remote'u indirin (Desteklenen Sistemler: iOS 4.0 veya üstü & Android 2.3 veya üstü) 
4.Kurulum tamamlandı - ASUS Remote GO! ile üç kullanışlı ücretsiz uygulamayı alın

 

USB 3.0 Boost


 

UASP ile Daha Hızlı USB 3.0 Bağlantısı

 
Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, son USB 3.0 standartı olan UASP'yi (USB Takılı SCSI Protokolü) destekliyor. USB 3.0 Boost teknolojisiyle birlikte takılı olan USB cihazının aktarım hızı %170'e kadar yükseliyor. ASUS yazılımı otomatik olarak, herhangi bir kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan, uygun USB 3.0 cihazlarının veri hızını yükseltir. 


Dünyanın İlk USB 3.0 UASP Desteği - anında %170 daha hızlı

 
Tam USB 3.0 Çözümü - Çoğu USB cihazda performans artışı

 
Kolay Tak & Hızlandır - Otomatik algılama tasarımı her zaman en iyi performansı garantiler


 

 • Basit Tak-Çalıştır - Donanım Tabanlı BIOS Geri Alma

  Devrimsel bir donanım tabanlı güncelleme çözümü. USB BIOS Flashback, BIOS'u güncellemenin en kullanışlı yolunu sunuyor! Kullanıcılar yeni UEFI BIOS sürümlerini, CPU ya da DRAM takılı olmasa bile güncelleyebiliyorlar. Tek yapmanız gereken BIOS dosyasını içeren bir USB flaş belleği takmak ve güç kaynağı anakarta takılıyken, BIOS Flashback tuşuna 3 saniye basılı tutmak. UEFI BIOS'unuz herhangi başka bir şey yapmanıze gerek kalmadan güncellenmiş olacak. Yeni Windows uygulamasıyla birlikte kullanıcılar, UEFI BIOS güncellemelerini kontrol edip, son sürümleri indirebilecekler.

 • BIOS'a Doğrudan Erişim İçin Özel Tuş

  BIOS’a sıkça girmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bu tuş ile bilgisayarınız bekleme konumundayken kolay bir şekilde BIOS menüsüne erişebilirsiniz. Bu tuş sayesinde bilgisayarınızı açtıktan sonra DEL tuşuna defalarca basmaktan ve beklemekten kurtuluyorsunuz.

Network iControl


Gerçek Zamanlı Ağ Trafiği Kontrolü

Aç/kapa düğmesine bir kez tıklayarak çalışmakta olan uygulamanın veri ve ağ trafiğine diğer programların üstünde öncelik verebilirsiniz. Dahası, sezgisel kullanıcı arayüzü aracılığıyla kolayca profil yapılandırması yaparak sevdiğiniz ve sık kullandığınız yazılımlara öncelik sağlayabilirsiniz. Profil içinde, ağ tıkanıklığı ve uzun indirme sürelerinden kaçınmak için programları belirli sürelerde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Otomatik PPPoE ağ bağlantısı, çevrimiçi kolaylık için tek adımda kurulum sağlar. Sonuç olarak bu teknoloji, sezgisel bir ağ trafiği kontrol merkezidir.

UEFI BIOS


ASUS UEFI BIOS, klavye ile kullanılan geleneksel arayüzleri bir kenara bırakıp fare ile kontrol edilebilen grafik arayüze sahip ilk BIOS’u, seçilebilir modlar ve kullanıcı dostu tasarımla beraber sunuyor. Ayrıca, 64-bit işletim sistemleri ile kullanılan 2,2 TB’tan daha büyük sabit disklere de destek veriyor. 


ASUS Exclusive Interface
EZ Mode sık erişilen bilgileri gösterir. Kullanıcılar sistem performans ayarlarını seçebilir ve başlatma önceliklerini taşıyıp bırakabilirler. Performans tutkunları için hazırlanan Advanced Mode, içerisinde tam bilgiler yer alan özel bellek sayfasıyla detaylı DRAM ayarları yapılmasına imkan tanır. 


Yeni Güncelleme! Gelişmiş Sistem Kontrol için Hızlı ve Kolay Bilgiler

UEFI kurulum bilgisi paylaşmak için F12 BIOS ekran görüntüsü kısayolu

En çok erişilen bilgiler için F3 Kısayolu

Bellek bilgisine erişim, zor POST durumlarında yardım ve hatalı DIMM'leri belirlemek için ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) Bilgisi


 

 • Tam USB 3.0 Entegrasyonu

  Ön ve arka panele erişebilirlik - toplamda 4 USB 3.0 girişi. USB 2.0'dan 10 kat daha yüksek hızlarda tak & çalıştır özelliğini deneyimleyin. P9X79 LE, yüksek hızlı bağlanılabilirlik sunuyor.

 • SATA 6Gb/s Desteği

  AMD® SB950 Southbridge doğal olarak yeni nesil Serial ATA (SATA) depolama arayüzünü destekliyor, bu anakart da 6Gb/s veri aktarım hızı sunuyor. Ek olarak gelişmiş ölçeklendirilebilirlik, daha hızlı veri kurtarma ve halihazır arayüz sistemlerinin iki katı bant genişliği sunuyor.

 • DTS Connect

  Tüm biçimlerde ve kalite düzeyleri arasında ses sisteminizden tam anlamıyla yararlanmak için DTS Connect iki teknolojiyi birleştirmektedir. DTS Neo: PC ™, stereo kaynaklardan gelen sesi (CD, MP3, WMA, internet radyoları) 7.1 gibi inanılmaz bir çevresel ses seviyesine yükselmektedir. Kullanıcılar bu sayede ev sinema sistemlerini bilgisayarlarına bağlayabilmektedirler. DTS Interactive ise, kişisel bilgisayarlarda DTS veri akışını çok kanallı şekilde işleyerek bunu dijital ses bağlantısı üzerinden (S/PDIF veya HDMI gibi) harici bir kod çözücüye aktarabilmektedir.

 • DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II, hoparlör ve kulaklık gibi en sık kullanılan PC ses sistemlerinden 7.1 çevresel ses çıkışı almanızı sağlar. Sanal çevresel sesin yanında orijinal ses dosyalarını “Ses Restorasyonu” ile zenginleştirerek ses dosyalarının dinamik alanını yeniden oluşturur. Simetri modu, farklı kaynaklardan alınan sesin gürültü seviyesini dengelerken yüksek ve düşük frekans ekolayzır ile ses kalitesini artırır. Tüm bu teknolojiler, kullanıcıların çok daha kolay bir biçimde ev sineması ses sistemi deneyimine erişmesini mümkün kılmaktadır.

 • 8 çekirdeğe kadar AMD® FX Serisi İşlemciler için AMD® Soket AM3+

  M5A97 EVO R2.0, benzersiz L3 bellek ile düşük güç tüketimiyle daha iyi hız aşırtma imkanı tanıyan AMD® AM3+/AM3 işlemcileri destekler. Aynı zamanda çift kanallı DDR3 1866 bellek desteği ile veri aktarım hızlarını 4800MT/s'ye çıkaran HyperTransport™ tabanlı sistem arayüzü barındırır. Bu anakart aynı zamanda yeni 32nm teknolojisiyle üretilen AMD® işlemcileri de destekler.

 • AMD® 970 Yonga Seti

  AMD ® 970 yonga seti, 4800MT HyperTransport ™ 3.0 (HT 3.0) arabirim hızına ve PCI Express ™ 2.0 x16 ekran kartlarına destek sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mükemmel sistem performansı ve overclock imkânı için AMD®'nin yeni AM3 + çok çekirdekli işlemcileri için optimize edilmiştir.

 • Dört-GPU CrossFireX Desteği

  AMD'nin CrossFireX™ teknolojisi, görsel kalitenin yanısıra render hızını da arttırarak yüksek kaliteli görselleri görmek için gereken ekran çözünürlüğü problemini ortadan kaldırır. CrossFireX™ daha yüksek anti aliasing, anisotropik filtreleme, gölgeleme ve kaplama ayarları sunar. AMD Vision™ Engine Kontrol Merkezi ile ekran ayarlarınızla oynayın, 3D ayarları deneyin ve efektleri gerçek zamanlı 3D-renderlı ön izlemelerine sahip olun.

 • Windows 8'e Hazır

  Donanım sürücü uyumluluğu test edilmiş ve garantilenmiş olmasıyla birlikte ASUS, Windows 8 desteği için tam bir çözüm sunuyor. Şimdiden başlayarak kullanıcılar, yeni nesil işletim sistemini ASUS donanımında deneyimleyebilir ve son sürücü sürümleri sunulduğunda herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamadan kolaylıkla yükseltme yapabilirler.

 • ASUS CPU-Z

  ASUS CPU-Z, CPUID tarafından da onaylanan bir özel ASUS sürümüdür. Orijinal sürümüyle, benzersiz bir tasarımla birlikte aynı fonksiyonları sunar.

 • GreenASUS ve ErP Ready

  Bu anakart ve Avrupa Birliği’nin ErP (Energy-related Products) standartlarıyla uyumludur. ErP standartları ürünlerin belli enerji verimliliği koşulları içinde enerji tüketimi yapması gerektiğini belirtir. Bu ASUS´un doğayı korumayı hedefleyen, enerji verimliliği sağlayan karbon ayak izini azaltan ürünler üretmesi ve kullanıcılarının sağlıklarını düşünerek çevre korumasını sağlayan ürünler tasarlamasıyla paralel doğrultudadır.

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket AM3+

Ram Tipi

DDR3

Anakart Chipseti

AMD 970/SB950

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

1066 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1333 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1600 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1866 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

2133 (OC) MHz

Diğer

Üretici Part Numarası

90-MIBJJ0-G0EAY0MZ

Genel Özellikler

Menşei

Taiwan

Garanti

24

Bu ürünle toplam 23 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(23) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 371,33 TL 1.114 TL
5 222,80 TL 1.114 TL
6 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 4 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 371,33 TL 1.114 TL
6 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 557,00 TL 1.114 TL
3 371,33 TL 1.114 TL
4 278,50 TL 1.114 TL
5 222,80 TL 1.114 TL
6 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 371,33 TL 1.114 TL
2 + 4 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 222,80 TL 1.114 TL
3 + 3 185,67 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.114 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.114 TL 1.114 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 371,33 TL 1.114 TL
4 + 2 185,67 TL 1.114 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı