• Soket Tipi: Soket 1150
 • Ram Tipi: DDR3
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1600 MHz
 • Ram Hafıza Bus Hızı: 1333 MHz
 • Anakart Chipseti: Intel H97
 • Ram Slot Sayısı: 4
 • Garanti: 24
 • Menşei: Çin
H97-PRO GAMER / 75442

ASUS H97-PRO GAMER Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI Anakart

İşlemci uymasına uyar ama i3 alıp normal bi anakart alman daha mantıklı olur.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS H97-PRO GAMER Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI Anakart

ASUS H97-PRO GAMER INTEL H97 SOKET 1150 DDR3 1600MHZ HDMI&DVI ANAKART ÖZELLİKLERİ

ASUS H97-PRO GAMER ANAKART


SupremeFX ses teknolojisi, Intel LAN, M.2 ve SATA Express gibi özelliklerle dolu H97 oyun kartı daha fazla ve daha hızlı eğlence sunuyor

 

4., yeni 4. ve 5. nesil Intel® Core™ i7/ Core™ i5 / Core™ i3, Pentium® ve Celeron® işlemciler için LGA 1150 soketi


Intel® H97 Express Chipset


Çift DDR3 1600 desteği


SupremeFX - Sizi oyunun bir parçası haline getiren kusursuz ses performansı


Intel Gigabit Ethernet, LANGuard & GameFirst II - Daha da hızlı ağ iletişimi


Sonic Radar ll - Hükmetmek için tarayın ve tespit edin


M.2 & SATA Express – Daha hızlı oyun performansı için üstün aktarım hızı


Gamer's Guardian - Gerçek dünyada da koruma sağlar

H97-PRO GAMER


EĞLENCENİZİ HIZLANDIRIN!

 

H97-PRO GAMER beklentileri boşa çıkarmıyor. ATX anakart, birçok yenilikçi oyun teknolojisini herkesin erişebileceği bir pakette bir araya getiriyor. Hi-Fi kalitesinde ses teknolojisinden ışık hızında ağ performansına, gelişmiş entegre grafiklerden M.2 ve SATA Express ile daha hızlı oyun performansına kadar H97-PRO GAMER'ın tüm yönleri eğlencenizi hızlandırmak için tasarlandı. Hassasiyetle tasarlanan bileşenler, en eğlenceli oyun deneyimi için özel olarak seçildiler ve olağanüstü güvenilirlik ve uzun kullanım ömrü için ASUS'a özgü Gamer's Guardian ile korunuyorlar. H97-Pro Gamer, kırmızı-siyah teması ile dikkatleri üzerinde topluyor. Oyun deneyiminiz için özel olarak geliştirildi — H97-PRO GAMER!

Daha da hızlı ağ iletişimi!

 

Yenilgi ile zaferi birbirlerinden ayıran an, mili saniyeler ile ölçülebilir. Bu yüzden H97-PRO GAMER size bağlantı önceliği sağlayan ağ teknolojisi ile donatıldı!

Intel® Gigabit Ethernet

En yeni Intel® Gigabit Ethernet ile daima daha hızlı ve sorunsuz oyun deneyimi yaşarsınız. Intel'in yerel ağı, hem Intel işlemciler ile doğrudan iletişim kurarak hem de olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi sunarak çifte avantaj sağlıyor. Bu, işlemcinin iş yükü önemli ölçüde azalttığından oyununuz için size daha fazla güç kalıyor!


2 kat daha hızlı UDP oyun verisi performansı


ASUS mühendisleri, Intel Gigabit Ethernet'in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip UDP veri paketleri ile ne kadar daha hızlı çalıştığını belirlemek için bağımsız bir ağ değerlendirmesi test aracı olan IxChariot 'u kullandılar. Sonuç: H97-PRO GAMER oyun verisi paketlerini diğer LAN oyun teknolojilerine kıyasla iki kat (2X) daha hızlı aktarır!

GameFirst II cFosSpeed trafik biçimlendirme teknolojisine sahip GameFirst II, gecikme oranını hiçbir özel bilgiye gerek duymadan azaltmanızı sağlayan EZ modu ile gecikmeleri daha da azaltıyor, üstelik sekiz kata (8X) kadar! İnce ayar yapmayı seviyorsanız daha uzman düzeyinde kontroller için Advanced (Gelişmiş) Modu kullanabilirsiniz.


 

Sizi oyunun bir parçası haline getiren kusursuz ses performansı!

 

ASUS H97-PRO GAMER, sesin tüm ayrıntılarını duymanızı sağlayan 115dB sinyal-gürültü oranı (SNR) ile neredeyse tamamen kayıpsız ses kalitesine erişen entegre SupremeFX teknolojisi sayesinde bağımsız ses kartlarının her zaman daha iyi olduklarını iddia eden miti yıkıyor. Üstelik oyun içindeki seslerin yönlerini kesin biçimde belirleyen ASUS'a özgü Sonic Radar teknolojisi ile oyunda bir adım önde olacaksınız!

SupremeFX

 • ASUS'a özgü bir teknoloji olan SupremeFX tek bir amaç için geliştirildi: kendine özgü bir seviyede ses iletmek için.


 • Kırmızı koruma hattı

  Kırmızı koruma hattı SupremeFX ses bileşenlerini anakarttan yatay olarak ayırarak parazit oluşumunu etkin biçimde engeller, böylece kusursuz ses kalitesi elde edilmesini sağlar.


 • 300Ω kulaklık amplifikatörü

  H97-PRO GAMER mevcut olan en iyi kulaklıklardan birine sahip; 300Ω yük direncine kadar çıkabiliyor. H97-PRO GAMER kapsamlı uyumluluk olanağı sunar ve standart dahili ses donanımından çok daha etkili çıkış sunar. Sizi gerçekten içine alan bir oyun deneyimi için üstün efektler ve surround ses performansı istiyorsanız, aradığınızı H97-PRO GAMER'da bulacaksınız!


 • EMI kalkanı

  Titizlikle geliştirilen koruma kalkanı, gelişmiş ses yongasını elektromanyetik parazitlerden (EMI) izole ederek ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.


 • Birinci sınıf ELNA® ses kapasitörleri

  Tasarıma daha sıcak ve doğal sesler ile ses deneyimini tamamlamak için eklendiler.


Sonic Radar II


FPS oyunları için özel olarak tasarlanan Sonic Radar II, rakiplerin ve takım arkadaşlarının neler yaptıklarını gösteren gizli bir katman görüntüler. Oyun içinden gelen silah veya adım gibi seslerin kaynağını ve tam olarak ne yönde olduklarını görerek düşmanlarınızın yerlerini daha iyi tespit edin ve oyun içi sesleri arttıran özel Ses Geliştirme ile üstün duyuş gücüne sahip olun. Yepyeni Sonic Radar II'nin kontrol paneli özelleştirilebilen oyun listesi ile yeniden tasarlandı!

Daha hızlı oyun performansı için üstün aktarım hızı Bilgisayarınızın her bir parçası oyun hızına katkıda bulunur. Dahili M.2 ve SATA Express bağlantısı ile H97-PRO GAMER veri aktarımını ışık hızına çıkararak size daha hızlı oyun deneyimi sağlar!


 

 

SATA Express ile depolama hızınızı geliştirin

SATA Express, iki PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s'ye varan veri aktarım hızı sunar, böylece yeni nesil süper hızlı SSD'leri kullanmaya hazır olursunuz. Mevcut SSD'ler, SATA 6Gbit/s bağlantıların doluluk noktasına yakın oranda 550MB/s'ye varan bant genişliği tüketirler fakat H97-PRO GAMER'ın SATA Express arayüzü bu hız engelini aşıp geçer. İki SATA sürücüsüne kadar geriye dönük uyumluluk sunan SATA Express, yeni nesil bağlantı standardıdır. Oyununuzla birlikte geride kalmanızı önler.


M.2 ile daha hızlı oyun performansı

H97-PRO GAMER, iki yerel PCI Express 2.0 hattı ile birlikte bir adet M.2 soketine sahiptir, böylece 10 Gbit/s'ye varan veri aktarım hızına erişebilirsiniz. Bu, oyun deneyimini daha hızlı ve daha eğlenceli hale getiren mükemmel bir işletim sistemi sürücüsü olarak kullanılabilir. H97-PRO GAMER, verilere daha da hızlı erişim sağlamak, uygulamaları otomatik olarak yenilemek ve uyku modundan saniyeler içinde çıkmayı sağlamak için Intel® Rapid Storage Teknolojisini de destekler*! 

*Intel® Rapid Storage Teknolojisi desteği için model özelliklerine bakınız.

Gerçek dünyada da koruma sağlamak için Gamer's Guardian!


Siz oyunda kendi arkanızı kollarken H97-PRO GAMER gerçek hayatta her yönden koruma sağlar. Harika bir anakart tasarımı ayrıntılarda saklıdır. Bu yüzden ASUS mühendisleri H97-PRO GAMER'ı birçok zekice koruma özelliği ile donattı. Özellikler kendi başlarına oldukça zorlu, birlikte ise durdurulamazlar!

 • Paslanmaz çelik arka giriş-çıkışlar

  H97-PRO GAMER'ın krom kaplama, korozyona dirençli paslanmaz çelikten yapılma giriş-çıkış paneli son derece güçlüdür ve sıradan panellere kıyasla üç kat (3X) daha uzun süre dayanır!

 • DIGI+ VRM

  İşlemciye her zaman kesintisiz ve temiz güç iletimi sağlayan H97-PRO GAMER DIGI+ VRM voltaj düzenleyici modül (VRM), endüstrinin en iyilerinden biri

 • DRAM aşırı gerilim koruması

  H97-PRO GAMER'ın DRAM ve bağlantı portları, aşırı gerilim ve kısa devre hasarlarına karşı sıfırlanabilir dahili sigortalar tarafından korunur, böylece anakartınızın ömrü uzar.

 • 10k siyah metalik kapasitörler

  Olağanüstü yüksek kalitede Japon yapımı (Nichicon GT serisi) katı kapasitörler, standart muadillerine kıyasla sıcaklığa %20 daha fazla dayanıklılar ve beş kat (5X) daha uzun kullanım ömrüne sahipler.

ESD Koruma


ASUS ESD Korumalara sahip olan H97-PRO GAMER, ani elektrostatik boşalmalara (ESD) karşı etkin biçimde korunur. Bu sayede bileşenler daha uzun süre dayanır ve endüstri standartlarına göre iki kat daha dirençli koruma elde edersiniz! ESD Korumalar şunları içerir:


Klavye ve fare konnektörleri:

Devre üstünde ekstra ESD TVS diyotları.


VGA konnektörü:

D-Sub işlevini korumak amacıyla devre üstünde ekstra ESD TVS diyotları.


USB 3/2.0 konnektörleri:

Yüzeye montaj ve çift taraflı paketler için devre üzerinde geçici gerilim sönümleyici diyotlar (TVS) ve kapasitör koruması.


LAN portu:

LAN devresi üzerinde yıldırım çarpmaları gibi olağanüstü durumlara karşı korunma oranını arttıran ani gerilim karşıtı bir LAN konnektörü tarafından desteklenen ESD TVS diyot koruması.


Ses konnektörleri:

Hem ön hem de arka ses çıkışı devreleri için kapasitör koruması.


Destansı oyun deneyimi için destansı grafik desteği! H97-PRO GAMER destansı bir anakart, bu yüzden en olağanüstü grafik desteğine sahip olması normal. Yeni nesil yerel 4K/UHD (ultra yüksek tanım) çözünürlüğünden birden fazla ekran kartına (çoklu-GPU) kadar destek sunan H97-PRO GAMER, tam bir görsellik ustası. Bu yüzden hayrete düşmeye hazır olun!

4K/UHD desteği


HDMI veya DisplayPort aracılığıyla 4096 x 2160'a varan 4K/UHD çözünürlüğü yerel olarak desteklenir —1080p (1920 x 1080) çözünürlükten dört kat daha fazla piksel ile olağanüstü net, ayrıntılı ve gerçekçi görüntüler sunulur.

PCI Express 3.0 desteği


En hızlı ekran kartları en hızlı arayüzlere ihtiyaç duyar ve H97-PRO GAMER en yeni ve en hızlı PCI Express 3.0 genişletme yuvası ile donatıldı (üstelik bunun yanında üç adet PCI Express 2.0 ve üç adet PCI yuvası daha bulunuyor!).

Quad-GPU CrossFireX™ desteği


H97 platformu, asla takılma yapmayan görseller için optimize edilmiş PCI Express yerleşimi ile çoklu GPU kurulumlarının sunduğu tüm güçten yararlanmanızı sağlıyor!

GPU Boost


ASUS'a özgü GPU Boost teknolojisi, güvenli ve kolay biçimde üstün grafik performansı elde etmeniz için kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla H97-PRO GAMER'ın entegre grafik işlemcisini (iGPU) hızlandırmanızı sağlıyor. iGPU seviye atlama, üstelik ücretsiz!

AI Suite 3 daima performans optimizasyonu yapılmış halde! AI Suite 3, basit ve sezgisel arayüzü aracılığıyla en iyi performans-kararlılık-verimlilik dengesi için H97-PRO GAMER temelli sisteminize hemen her açıdan ince ayar yapabilmenizi sağlayan ASUS'a özgü pano stili bir kontrol panelidir.


 

 

Dual Intelligent Processors 2 ile DIGI+ VRM

 • AI Suite 3'ün ana bölümü olan kullanımı kolay ayarlama aracı, ASUS TPU (Turbo V İşlem Birimi), EPU (Enerji İşleme Birimi) ve DIGI+ voltaj düzenleyici modül (VRM) teknolojilerini dinamik olarak ayarlayarak performansı geliştirir ve verimliliği arttırır. Tüm bunları mükemmel bir hassasiyetle ve sadece tek bir tıklama ile gerçekleştirir!


Fan Xpert 3

 • Fan Xpert 3, 4-pinli/3-pinli işlemci ve kasa fanı kontrollerini tek bir yerde toplar. Fanların özelliklerini tarayarak her biri için termal sensörler tarafından algılanan alan sıcaklılarına dayanan özel ayarlar sağlar. Böylece tüm fanların en üstün soğutma performansı ve düşük gürültü dengesi sağlanmış olur. Üstelik düşük yük durumunda ekstra sessiz ve enerji tasarruflu çalışma performansı sağlamak için işlemci fanı hızını varsayılan minimum değerin altına indirebilir.


USB 3.0 Boost

 • ASUS'a özgü bu harika teknoloji, USB 3.0'ın zaten yüksek olan hızını daha da arttırarak standart USB 3.0'dan 1,33 kat (1,33X) daha yüksek aktarım hızına ulaşmanızı sağlar.


System Information

 • Bilgisayarınızın teknik bilgilerine çabucak göz atmanız gerekiyorsa Sistem Bilgileri ekranı ihtiyacınız olanları size anında gösterir!


EZ Update

EZ Update ile anakartınız daima güncel kalacak. En yeni sürücüleri kontrol etmek için tıklamanız yeterli.

Ödüllü BIOS tasarımı! H97-PRO GAMER, hız ve basitlik için tasarlandı ve bu tasarım fikri, anakartın güçlü fakat zarif UEFI BIOS'una kadar uzanıyor.


 

 

UEFI BIOS

H97-PRO GAMER'ın UEFI BIOS'unda deneyim seviyenizi ve isteklerinizi karşılamak için hem EZ Modu hem de Advanced (Gelişmiş) Modu bulunuyor. EZ Modunda tarih ve saat, fan profilleri ve Intel Extreme Memory Profile (XMP) bellek profillerini uygulayarak hızla kurulum yapabilirsiniz. Advanced (Gelişmiş) Moduna geçtiğinizde sık kullanılanları ayarlayabilir, kısayollar oluşturabilir, Last Modified (Son Değiştirilme Tarihi) ile son değişiklikleri inceleyip kaydedebilir veya Quick Notes (Hızlı Not) ile notlar alabilirsiniz.

 • CrashFree BIOS 3

  Artık BIOS'un bozulması hakkında asla endişelenmeyeceksiniz. CrashFree BIOS 3, bilgisayarınız başlatılamadığında bile çalışan halini geri yükleyebilmenizi sağlar!

 • EZ Flash 2

  İşletim sisteminize girmeden USB sürücü kullanarak BIOS'u hızla güncelleyin. Sadece birkaç tıkla hallolur; disket veya işletim sistemi tabanlı flaş aracı gerektirmez.

Intel'in gücü! H97-PRO GAMER, en yeni Intel teknolojileri ile donatıldı. Böylece son teknoloji ürünü masaüstü işlemcilerinden otomatik olarak güncellenen uygulamalara ve bilgisayarınızı bekleme konumundan saniyeler içinde çıkarmaya kadar birçok zekice yenilikten faydalanabilirsiniz.

 

En yeni Intel işlemciler için Intel® H97 Express yonga seti

H97-PRO GAMER'ın Intel® H97 Express Yonga Seti, soket LGA1150 4., yeni 4. ve 5. nesil Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar kullanarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. Ek olarak, H97 daha hızlı veri alma için maksimum altı USB 3.0 portu, altı SATA 6Gbit/s portu ve 10Gbit/s M.2 desteği sunar. Intel H97 Express yonga seti ayrıca iGPU işlevlerini de destekler, yani en yeni Intel entegre ekran kartı performansına sahip olursunuz.

 • Intel® Smart Connect Teknolojisi

  H97-PRO GAMER, günlük bilgisayar işlemlerinizi hızlandıran Smart Connect Teknolojisine sahiptir. Bilgisayarınız bekleme konumundayken bile sık kullandığınız Internet bağlantılı uygulamalardan gelen güncellemeleri alabilirsiniz, böylece bilgisayar deneyiminiz daha da akıcı ve verimli bir hal alır!

 • Intel® Rapid Start Teknolojisi

  Dahili olarak bulunan Intel Rapid Start Teknolojisi ile H97-PRO GAMER bekleme konumundan saniyeler içinde çıkar. Hızlı, verimli ve olağanüstü derecede enerji tasarruflu — üstelik hepsi aynı anda!

Anakart Özellikleri

Soket Tipi

Soket 1150

Ram Tipi

DDR3

Anakart Chipseti

Intel H97

Ram Slot Sayısı

4

Özellikleri

Ram Hafıza Bus Hızı

1600 MHz

Ram Hafıza Bus Hızı

1333 MHz

Genel Özellikler

Garanti

24

Menşei

Çin

Bu ürünle toplam 6 yorum yapıldı.

(6) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0
Bu Ürüne Yorum Yapın
Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 484,67 TL 1.454 TL
4 363,50 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 + 1 363,50 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 484,67 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 727,00 TL 1.454 TL
3 484,67 TL 1.454 TL
4 363,50 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 484,67 TL 1.454 TL
4 363,50 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
4 363,50 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.454 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 1.454 TL 1.454 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 484,67 TL 1.454 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

Kampanyalardan haberdar olmak için şimdi eposta onayı verin, fırsatları kaçırmayın!

Onaylıyorum
uyarı mesajı