• Tepki Süresi (ms): 4
 • Parlaklık: 300 cd/m2
 • Yenileme Hızı: 144Hz
 • Ekran Boyutu: 31.5 inch
 • Çözünürlük (Piksel): 2560 x 1440
 • Görüntü Formatı: 16:9
 • Etkin İzleme Alanı: (CR≧10) : 178°(H)/178°(V)
 • Sync Teknolojisi: FreeSync
XG32VQ / 92078

ASUS 31,5" XG32VQ 2K 4ms 144hz FreeSync HDMI, DP Kavisli Monitör

Monitör Tipi:
Ekran Boyutu:

Monitörün renkleri çok canlı (sRGB 125%), siyahlar derin. Sinema modunda yüksek çözünürlüklü film izlemek çok zevkli. 2560x1440 (2K), 144hz, 31.5” VA panel olması güzel. Ekran büyüklüğü çok ideal. Hem oyun için hem film izlemek için. Ben daha önce de başka markaların VA panellerini kullandım. VA panellerin dezavantajı; yanlardan bakıldığında renklerin soluklaşmasıdır. Ama Asus’un kullandığı çok kaliteli. 180 dereceye yakın bir açıdan baktım monitöre, renklerde beni rahatsız eden bir bozulma görmedim. VA panellerin en büyük avantajı da siyahların çok derin olması. Asus’un sitesinden monitörün yazılımını indirip kurarsanız, masaüstü uygulaması ile modlar arasında çok rahat geçişler yapabilirsiniz, bu özelliğini çok sevdim. Malzeme kalitesi çok sağlam. G-Sync özelliği, yok FreeSync var. Nvidia ekran kartı kullanıyorum, önce tereddüt ettim, neden FreeSync bir monitör alayım ki diye. G-Sync olsa iyi olurdu fakat bu özellik için alınan para çok fazla, gerek yok fazladan para vermeye. Bu monitörü almak isterseniz, görerek ve kontrol ederek almanızı tavsiye ederim. Ölü piksel kontrolü yapın. Sonuçta pahalı bir monitör. Tek sevmediğim yanı, ekranın sağında, panel ile çerçeve arasında 1-2 mm boşluk var. Bu boşluk yukarıdan aşağıya doğru azalıyor. Boşluğun altı dolu, herhangi bir ışık sızması yok ama bunlar ince detaylar. Toz girer zamanla, arada bir temizlemek gerekir.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı

Bu Ürünü Alanlar Bunu da Aldı

ASUS 31,5" XG32VQ 2K 4ms 144hz FreeSync HDMI, DP Kavisli Monitör

ASUS 31,5" XG32VQ 2K 4MS 144HZ FREESYNC HDMI, DP KAVİSLİ MONİTÖR

ASUS XG32VQ MONİTÖR


ASUS ROG Strix XG32VQ 31.5” Kavisli WQHD 1440p 144Hz DP HDMI Eye Care FreeSync/Adaptive Sync Oyuncu Monitörü


31.5” WQHD (2560 x 1440) 1800R kavisli monitör, 144Hz ve size içine çeken akıcı oynanış için Adaptive Sync/FreeSync, DisplayPort ve HDMI bağlantıları ile


Arkada ASUS Aura Sync RGB aydınlatma ve tabanda LED aydınlatmalı yansıtma ile gelişmiş özelleştirme


Uzun oyun seanslarına hazır, ideal görüş pozisyonu sağlamak için eğme, döndürme ve yükseklik ayarlamaları ile VESA duvar kitlerine uygunluk


ASUS Eye Care teknolojisi, titreşimsiz arka aydınlatma ve mavi ışık filtreleri ile göz yorgunluğunu ve problemlerini en aza indirir


Şimdi yeni MOBA modu ile daha odaklı oynanış için renk iyileştirmeleri sunan özel GamePlus ve GameVisual

YILDIRIM HIZINDA, HIRÇIN GÖRSELLER

ROG Strix XG32VQ, akıcı oynanış ve muhteşem görsel kalitesi arasındaki mükemmel dengeyi sunar, böylece en hızlı hareket eden görsellerde bile büyüleyici detayların keyfini çıkarırsınız.

ROG Strix XG32VQ, büyüleyici 144Hz tazeleme oranına sahip 32 inç'lik bir QHD kavisli monitördür ve sıra dışı akıcılıkta oynanış için Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisini barındırır. Diğer Aura özellikli parça ve birimlerle kesintisiz senkronizasyon için dahili ASUS Aura Sync aydınlatma barındırır, böylece oyun kurulumunuza kişilik katar.

 

AURA SYNC AYDINLATMA

Özel ASUS Aura Sync aydınlatma teknolojisi ile Strix XG32VQ, diğer Aura özellikli bileşenler ve çevre birimleri ile senkronize edilebilen ortam aydınlatması sağlar.

Mükemmel bir senkronizasyon elde etmek için, dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstünüze Aura Sync yazılımı yükleyerek ROG Strix XG32VQ cihazını diğer çevre birimlerine bağlayın. Herhangi bir oyun kurulumu için en havalı ve en şık zeminin keyfini çıkarın ve en sevdiğiniz müziğin veya oyun ses efektlerinin ritmi için tüm ışıkların titremesini sağlayın.

 

KAVİSİ KEŞFEDİN

ROG Strix XG32VQ'nun 32 inç'lik paneli, her noktadan gözünüze eşit uzaklıktaki 1800R kavisi ile tüm açılardan büyüleyici görseller sunar. Bu da daha iyi bir görüş rahatlığına katkıda bulunur ve geniş görüş açılarında daha az bozulma ve renk kaymasının keyfini çıkarmanızı sağlar – oyunlarda, filmlerde ve diğer her şeyde!

 

SÜPER HIZLI 144Hz TAZELEME ORANI


ROG Strix XG32VQ süper hızlı 144Hz tazeleme oranına sahiptir, böylece en yüksek görsel ayarlardaki hızlı oyunlar bile yağ gibi akar, gecikmesiz gösterilir. FPS, yarış, gerçek zamanlı strateji ve spor oyunlarda her zaman avantaj sizde olsun.

GERÇEKÇİ GÖRSELLER


ROG Strix XG32VQ, gerçekçi ve canlı renkler için %125 sRGB renk gamına sahiptir. Ne zaman bir strateji veya RPG oynuyor olursanız olun, ekranınız gerçeği size göstersin.

ADAPTIVE-SYNC (FREESYNC™) TEKNOLOJİSİ


Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisi, ekran yırtılmalarını ve yavaş kare oranlarını ortadan kaldırarak, ekran takılmasını ve giriş gecikmesini en aza indirerek, en akıcı, hızlı ve nefes kesici oyun görsellerini sunar. ROG Strix XG32VQ size kesintisiz, gecikmesiz görselleri, en yeni FPS, spor veya aksiyon/macera oyunlarında sağlar.

OYUNA İLHAM VEREN GÖRÜNÜŞ

ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR IŞIK İMZASI

Işık İmzası, ROG Strix XG32VQ'nun ışık yansıtma efektlerini oluşturmanızı ve özelleştirmenizi sağlar. İki adet ROG logolu kapak ve bir adet boş kapak sağlar, böylece özel ve benzersiz ışık görüntünüzü, masaüstünüze yansıtabilirsiniz.

 

SÜPER İNCE ÇERÇEVE

Strix XG32VQ, süper ince bir çerçeve tasarımı barındırır, böylece çoklu ekranlı kurulumlar için neredeyse kesintisiz, ideal bir çözüm sunar. En iyi savaş istasyonunu kurun ve tamamen oyunun içine dalın!

 

GAMEPLUS TEKNOLOJİSİ

ROG'un en iyi oyun deneyimlerini yaratma sözünden kökünü alan ROG Strix XG32VQ, ASUS'a özgü GamePlus kısayol tuşunu ve oyununuzdan en fazlasını almanızı sağlayacak oyun içi iyileştirmeleri barındırır. Bu özellik, profesyonel oyunculardan gelen geri dönüşlerle birlikte geliştirildi, pratik yapmalarını ve oyun yeteneklerini geliştirmelerine imkân tanıyor.

CROSSHAIR

Bir nişangah arayüzü, size dört farklı nişangah seçeneği sunuyor, böylece oynamakta olduğunuz oyun için en uygun olanı seçebilirsiniz.


TIMER

Ekran üzerindeki sayaç, oyunda geçen süreyi takip etmek için ekranın sol tarafına yerleştirilebilir.


FPS COUNTER

FPS sayacı, oyununuzun ne kadar akıcı çalıştığını gösterir.


Display Alignment

Ekran hizalama işlevi kullanıcılara monitörün dört köşesinde üçer hizalama çizgisi vererek, çoklu ekran kurulumlarındaki tahmin ederek hizalama durumunu ortadan kaldırır, böylece her monitör mükemmel şekilde hizalanır.

ASUS'A ÖZGÜ DISPLAYWIDGET

DisplayWidget, kullanıcıların ayar yapmasını ya da ASUS GameVisual, App Sync™ ve mavi ışık filtrelerini düzenlemelerine yarayan bir sezgisel yazılımdır. Bu ayarlar ekran üzerindeki menüden ya da yönlendirme joystiği ile değiştirilebilir, ancak ASUS DisplayWidget tüm bu ayarlara erişmenin daha hızlı ve kolay bir yoludur.

GameVisual


ASUS GameVisual, farklı tipte içeriklere uyması için altı ön ayarlı ve bir adet kullanıcı ayarlı görüntü modu sunar.

App Sync


Belirli ASUS GameVisual modlarını uygulamalara veya oyunlara atamanızı sağlar, böylece kullandığınız programın uygun modla açılması sağlanır. Aynı zamanda bu ayarları hızlıca değiştirme seçeneğiniz de mevcut.

Ultra Düşük Mavi Işık Teknolojisi


DisplayWidget aynı zamanda kullanıcıların farklı mavi ışık filtre ayarlarına erişmelerine de imkân tanır. ASUS Ultra Düşük Mavi Işık teknolojisi, ekran tarafından yayılan mavi ışık oranını azaltır ve yaptığını işe uygun olması için dört farklı filtre ayarı sunar. Bu ayarlara OSD menüsünden kolayca ulaşılabilir.

Paylaşılabilir Ekran Ayar Parametreleri


Tüm özel GameVisual ayarları, AXML dosya formatında kaydedilip, aynı monitörü kullanan diğerleri ile paylaşılabilir.

GÜÇLÜ BAĞLANTILAR


ROG Strix XG32VQ içerisinde DisplayPort 1.2, HDMI girişi, Mini DisplayPort, kulaklık jakı ve USB 3.0 girişlerinin bulunduğu birçok bağlantı seçeneği sağlar.

ULTRA DÜŞÜK MAVİ IŞIK TEKNOLOJİSİ


ROG Strix XG32VQ, gözlerinizi zararlı mavi ışıktan korumak için TÜV Rheinland sertifikalı ASUS Ultra Düşük Mavi Işık filtreleriyle gelir. Ekran üzerindeki menüden dört farklı filtre ayarını seçebilirsiniz.

FLICKER-FREE TEKNOLOJİSİ

ROG Strix XG32VQ, ekrandaki titreşimi azaltarak size daha rahat bir oyun deneyimi sunar. Bu da uzun oyun seanslarındaki göz yorgunluğunu en aza indirir.

 

ERGONOMİK TASARIM

ROG Strix XG32VQ, eğme, döndürme ve yükseklik ayarlamaları gibi geniş ayar seçenekleri ile ergonomik olarak tasarlanmıştır, böylece her zaman ideal görüş açısına sahip olursunuz.

 

Teknik Özellikler

Tepki Süresi (ms)

4

Parlaklık

300 cd/m2

Ekran Özellikleri

Yenileme Hızı

144Hz

Ekran Boyutu

31.5 inch

Çözünürlük (Piksel)

2560 x 1440

Görüntü Formatı

16:9

Etkin İzleme Alanı

(CR≧10) : 178°(H)/178°(V)

Sync Teknolojisi

FreeSync

Monitör

Monitör Tipi

Curved

  İzle

Monitör Tipi

VA (Curved 1800R)

Monitör Bağlantısı

3.5 mm Jak

Monitör Bağlantısı

Display Port

Monitör Bağlantısı

HDMI

Monitör Bağlantısı

Mini Display Port

Monitör Bağlantısı

USB 3.0

Kontrast Oranı

Normal Kontrast Oranı

3000:1

Diğer

Üretici Part Numarası

90LM03S0-B01170

Genel Özellikler

Renk

Siyah

Menşei

Çin

Garanti

36

Bu ürünle toplam 3 yorum yapıldı.

Bu Ürünü Puanlayın

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GİRİŞ YAP / ÜYE OL
(3) Bu Ürün 4 Puan Almıştır
5 Yıldız
%0
4 Yıldız
%0
3 Yıldız
%0
2 Yıldız
%0
1 Yıldız
%0

Tüm yorumları görüntülediniz.

CardFinans 2+4 taksit kampanyasına Enpara kredi kartları, Fix Card’lar ve ticari kartlar dahil değildir.

Paraf ve Cardfinans kartlarında 150 TL altı işlemlerde artı taksitler yansımayacaktır.

Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.691,67 TL 5.075 TL
5 1.015,00 TL 5.075 TL
6 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 2.537,50 TL 5.075 TL
3 + 3 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.691,67 TL 5.075 TL
2 + 4 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 2.537,50 TL 5.075 TL
3 1.691,67 TL 5.075 TL
4 1.268,75 TL 5.075 TL
5 1.015,00 TL 5.075 TL
6 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.691,67 TL 5.075 TL
2 + 4 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
2 + 3 1.015,00 TL 5.075 TL
3 + 3 845,83 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.075 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
Peşin 5.075 TL 5.075 TL
Taksit Sayısı Aylık Tutar (TL) Toplam Tutar (TL)
3 1.691,67 TL 5.075 TL
4 + 2 845,83 TL 5.075 TL

Hatalı olduğunu düşündüğünüz ürün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Kategoride En Çok Bakılanlar

TESTLER SIRASINDA KULLANILAN ‘SYSMARK 2018’ TEST ADIMLARI

 • Bilgisayarın BIOS ayarları fabrika ayarlarına geri döndürülür.
 • Notebook formatlanır, yeni işletim sistemi kurulur. Yapılan testler Microsoft Windows 10 Home Single Language (ENG) kullanılmıştır.
 • Sysmark 2018 gereksinimlerinden dolayı, klavye ingilizce olarak ayarlanır.
 • Driver Pack Solution programı ile Bilgisayar üzerine driver’ların son versiyonları yüklenir.
 • Sysmark 2018 test gereksinim olarak aşağıdaki göstergeler tanımlanan değerlere ayarlanır.
  • Network adaptörleri = Açık
  • Görev çubuğu = Görünür
  • Arama bölümü = Görünür
 • Hata günlükleri temizlenir. ‘Error Failed report’
 • Grafik ayarı 1280*800 olarak ayarlanır. Eger bilgisayar bu çözünürlüğü desteklemiyor ise 1366*768 ayarlanacaktır.
 • Sysmark 2018 uygulması kurulur.
 • Bapco web siteside yayınlanmış son güncelleme olan Sysmark 2018 v1.0.2.58 Patch 2 paketi yüklenir. Sysmark 2018 sürümü bu güncelleme ile ‘v 1.0.0.48’ versiyonun yükselmektedir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Required ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Recommended ayarları tüm testlerde ‘Enable’ durumuna getirilir.
 • Sysmark 2018’i çalıştırdıktan sonra System Configuration Tool ayarlarında Optional ayarları tüm testlerde ‘Disable’ durum getirilir.
 • Tum yapılan testler 3 Iteration şeklinde çalıştırılmıştır.

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı