500 - 999 TL 50 - 99 TL Oyun Konsolları

Pc Oyun konsolları kategorimizde ps3 ve psp ekipmanların modellerini en uygun fiyatlara ve uygun ödeme seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da

Tüketici Elektroniği kategorisinde Oyun Konsolları modellerinde 18 adet ürün bulundu.

 

Oyun Konsolları

Oyun Konsolları Oyun konsollarının evveli 1960 yıllarına kadar dayanmaktadır. 1967 yılında Alman mühendis Ralph Baer tarafından üretilen Brown Box oyun tarihinde ilk oyun konsolu olarak kabul edilir. Brown Box biraz daha geliştirilerek Odyssey olarak tekrar piyasaya tanıtıldı. 1972 yılında Nolan Bushnell tarafından üretilen Atari (Pong) büyük bir çıkış yaptı. Sonraki yıllarda çok sayıda oyunu içerisinde barındıran Atari 2600 İle birçok unutulmaz klasikler hayata girdi. Bugünkü formuna, Sony’nin 1995 yılında Kuzey Amerika’da Playstation’ı çıkarmasıyla kavuşan oyun konsolları da tüm teknolojik hareketler gibi gelişimini hızla sürdürmektedir. Günümüzde Microsoft, Xbox ile Sony, Playstation ile oyun konsolu sektörünün öncüsü olmuştur.

 

Xbox

Microsoft Xbox One en çok ilgi gören Xbox serisi oldu. Xbox One X ve Xbox One S modelleri bulunan ürünün bazı özellikleri; HDMI, USB, S/PDIF, IR gibi portlara sahip ve 8 çekirdek işlemci, 8 GB ram, 500 GB sabit disk, Blu-Ray sürücü, Wi-Fi Direct, Bluetooth gibi özelliklere sahiptir. Xbox Kinect özelliği de gelecek konsollar hakkında ipucu vermektedi.

 

Playstation

1994 yılında ilk ürün olan PS1 satışa sunulmuştur. Birçok başarıya imza atan bu üründen sonra sırasıyla PS2, PS3 ve son olarak da PS4 piyasaya sunulmuştur. 500 GB sabit disk kapasitesi ile satışa sunulan PS4, 6x hızında Blu-Ray sürücü, USB, HDMI, Bluetooth özelliklerinden bazılarıdır.

 

Oyunlar

Konsolların; özelliklerinin, desteklediği formatların, grafik özelliklerinin artması ile oyunların da kalitesi aynı oranda artmış durumda. Oyun üreticileri PC, Playstation ve Xbox için ayrı ayrı oyun üretmektedirler. Bu kategoriye ait ürünleri incelemek ve satın almak için size en yakın Vatan Bilgisayar mağazamızı ziyaret edebilir ya da www.vatanbilgisayar.com adresimizden sipariş verebilirsiniz.

 

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

Karşılaştırma Listesi

uyarı mesajı