100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

En Çok Satanlar

Şu Anda En Çok Görüntülenenler

25 - 49 TL Deniz/Havuz Ürünleri

Deniz ve havuz ürünleri markaları, modelleri uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile deniz ve havuz ürünleri Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Özellik Filtreleme
Markalar Bilgi
BESTWAY (19)
DUNLOP (13)
SWIM (1)
Fiyat Aralığı Bilgi
Kelime ile Filtrele Bilgi
Seçimleriniz
39 ÜRÜN
Fiyat Aralığı
  Spor Aletleri Deniz/Havuz Ürünleri modellerinde 39 adet kayıt bulundu.
  Karşılaştır
    Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:39 
  ÖZEL ÜRÜN

   Deniz ve Havuz Ürünleri

   Deniz ve havuz insanların vakit geçirmeyi sevdiği aktivitelerden biridir. Özellikle yüzme sporu,  vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştırdığı için en yararlı sporlardan biri olarak kabul edilmektedir. Kişinin, suya karşı bir kuvvet ve direnç uyguladığı kuvvet, bu kasların çalışmasındaki temel prensiptir. Kondisyon ve güç odaklı bir spor olduğu için kişi, bedenini ne kadar zorlayabileceğini ve geliştirebileceğini bu sporun katkısı sayesinde öğrenebilir. Yüzmeye başlamadan önce kişinin doğru stilleri uygulayarak ısınma hareketleri yapması ve nefes alış veriş tekniklerini doğru kullanarak egzersizler yapması gerekmektedir. Bu hem kişinin vücudunu koruyacak, hem de vücudun boş yere yorulmasını engelleyerek spor sonrasında dinç bir beden sunacaktır. Dolaşım sistemine ve solunum sistemine olumlu katkı sağlayarak, metabolizmayı hızlandırarak, vücudun oksijen bakımından beslenmesini sağlayarak ve sinir sistemini dinlendirerek uzun ve sağlıklı bir yaşamın kapısını açan bu spor, önlemleri alınmadığı taktirde kötü sonuçlar doğurabilir.

   Özellikle spor salonlarında saçınızdaki bakterilerin yayılmaması için takılan boneler hem saçınızı korur, hem de size bakteri bulaşmasını engeller. Bazı saç tipleri deniz suyuna karşı, bazı saç tipleri de klora karşı hassas olup, zarar görebilirler. Hem kişinin kendi sağlığı hem de diğer insanların sağlığı açısından birçok kişinin kullandığı havuzlarda bone kullanılmalıdır. Yüzücü gözlükleri ise kişinin yüz tipine uygun olmalıdır. Ayarlanabilirliği iyi ve ergonomik olan bu gözlükler, kişinin gözüne uygun olarak oturmalıdır. Yüzücü gözlükleri sizin bakış açınızı ve çevresel görüşünüzü engellemeyecek şekilde olmalıdır. Renkleri pek önemli olmayan bu gözlüklerin, aynalı ve renkli camlara sahip olması nedeniyle kişiyi güneş ışığından koruma seviyesi yüksektir. Paletler ise suyun altında kişinin daha hızlı yüzmesini sağlarlar. Bu sayede suyun direncini daha fazla hisseder, bacak kasları gelişir ve ayak bilekleri esner. Kişinin ayağına ve bileğine ve kas gücüne uygun palet seçmesi gerekmektedir. Aksi taktirde sakatlanmalara yol açılabilir. Dalma yapılırken dalış patiği kullanılması ise dışarıdan gelebilecek fiziki zararlara karşı kişiyi korumakta ve yaralanmalardan korumaktadır.

   Acil durumlarda kişinin hayatını kurtarabilecek olan can simidi, can yeleği ve şişme kolluklar denize veya havuza giderken, özellikle yüzme bilmeyenlerin kesinlikle yanında taşıması gereken materyallerdendir. Can simitleri kişilerin özel tercihi olmasının yanında kurumsal firmalar tarafından da tedarik edilip kullanılabilir. Bu firmalar genellikle her duruma karşı önlem aldıklarından dolayı gece ışıklandırmalı can simitlerini kullanmayı tercih etmektedirler.

   Su oyunları için ise çeşitli oyuncaklar bulunmaktadır. Denizde oynanabilen voleybol, futbol  gibi sahalar, potalar ve deniz topları, plaj setleri çocukların ve yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirebileceği ürünlerdir. Bebeklerin suyun üzerinde korunması açısından bebek koltuğu kullanılmalıdır. Bebek koltukları ise bebeklerin yaşına ve kullanılacak yere göre seçilmelidir. Çocuk deniz botları ise çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ve çocukları korumaya yardımcı olan ürünlerden biridir. Bebeklik döneminden çıkan çocuklar için rahatlıkla kullanabilen bu şişme botlar çocukların yaşına ve fiziksel özelliklerine göre seçilmelidir. Şişme havuzlar ise bebek veya çocuklar için veya denize veya havuza girmek için uygun olmayan durumlarda kullanabilecek ürünlerdendir. Havuz, çocukların yaşlarına, fiziksel özelliklerine göre dikkatli olarak seçilmeli, gözetilmelidir.

   Denizde veya havuzda  çok fazla vakit geçirmeyi  seven kişiler, genelde yatakları tercih etmektedir. Bu yataklar kişinin ağırlığına ve çevresel faktörlerine göre seçilmelidir. İklim koşullarına göre hassasiyet göstermekte olan bu şişme yataklar, kişinin hareketlerine bağlı olarak kullanımı zorlaşabilir. Botlar ise deniz kürekleri yardımıyla kişinin veya kişilerin denizde bot üzerinde hareket etmesini sağlar ve kişiler kürek ile kendi hareketlerini sağlarlar. Motorlu ve motorsuz çeşitleri bulunan bu botları seçerken kişinin tecrübesi, vücut yapısı ve ortam koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Bir kişiden fazla binildiğinde ağırlığın iyi ayarlanması gerekmektedir. Aksi takdirde kötü sonuçlar doğabilir. Kanolar ise bot ve yataklardan farklı olarak içi hava ile dolu olmayan ve genellikle açık havada kullanılan ürünlerdir. Kişiler kürek yardımıyla kendilerini su yüzeyinde hareket ettirir, istediği yöne gidebilirler. Kanolarda dikkat edilmesi gereken şey, tıpkı yataklar gibi birden fazla kişi ile binildiğinde ağırlığın eşit olmasını sağlamaktır. Kanoların ucu sivri olduğundan aynı yönde daha uzun süre ilerleyebilirler. Kürek sörfü adıyla da bilinen Paddle Boardlar ise bot ve kanolardan farklı olarak kullanımı daha zor olan ürünlerdendir. Suda tahtanın üzerinde kürek ile dengede durup ilerleyerek yapılan bu spor için denge çok önemlidir. Hem zihinsel olarak iyi odaklanıp hem de vücudu dengede tutmaya yarayan bu spor dalı, zihin ve beden açısından oldukça sağlıklıdır. Kişinin kendi bedenini iyi tanıyarak paddle board seçmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kötü sonuçlar getirecek olan bu spor dalı, oldukça yararlıdır.